Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kvieta
14. feb 2013

@zaskar Veď si písal, že máš málo roboty, tak si požičaj skriptá z LF a študuj😀

zaskar
14. feb 2013

@kvieta tam nikoho nepoznam som starsi rocnik mam 37 a moji kamosi co tam studovali vraj o vakcinacii v tej dobe nemali nic... neucili sa nic.resp okrajovo.... takze preto ma to zaujma.. btw: nemam si odkial pozicat..preto predpokladam ze niekto z vas by to mohol mat... lebo vidim ze sa v tom naozaj vyznate a rad by som sa aj ja vyznal.. potom poskytnem mail ak bude treba... keby velmi snezilo nech mam co na chate robit..

kvieta
14. feb 2013

@zaskar Nič no, asi sa budeš musieť lyžovať, keď práve k týmto materiálom sa Ty nedostaneš...

nikiflinstone
14. feb 2013

@erikasadek urcite proti

pectore
14. feb 2013

@zaskar vies tomu sa hovori talent...to je uplne s ineho sudka.... a na zilinskej univerzite v studijnom programe IT technik ho moc nepotrebujes... prepac ale tu sa bavime o znalostiach mediciny....na ktore nestaci len teoria ale i prax... a to dotycny nema ani s jedneho ani s druheho ...s jednoducheho dovodu .. neveri co pisu lekari ..pretoze vsetci su "mafiani"....tak potom co je to za odbornost ked si viberam len to co sa mi hodi, co je to za kriticke uvazovanie ..ktore je pri takejto teme velmi dolezite....???? dlho som sledovala jeho prispevky a boli v nich tazke nezrovnalosti ktore si vsimne i clovek ktory taktiez nema ani len zaklady mediciny... to uz hovori same za seba... a ver tomu ze aj z radov neockujucich sa najdu taky co ho oznacia za fanatika, zavadzaca .... sledujem si aj jeho diskusie priamo na fore kde mu uz parkrat reagovali aj samotny lekari.... mozem s kludnym svedomim povedat ze nema ako preukazat ze sa tomu rozumie a zatial sa ani nikde nepreukazal..pertoze dokonca aj to co prelozi...neprelozi uplne..ale povitahuje si co mu sedi do konceptu... 😝

zaskar
14. feb 2013

@kvieta a ktym materialom sa neda dostat su tajne ? alebo ? ja mam psychologiu, takze mozme pomenit... mam zaujmave knihy ,je tam co to aj o manipulacii a technikach manipulacie, o kolektivnom nevedomi, neurozach, napriklad su tam dost podrobne rozoberane rozne hypochodndricke bludy, uzkostne poruchy ,obsedantne kompulzivne poruchy , strach z nakazenia sa chorobami a tak... je to velmi putave citanie...takze ak teda moze niekto poskytnut rad pocitkam...

zaskar
14. feb 2013

@pectore asi ano je to mozne. cital si moju prosbu hore ? nevies mi s tym pomoct ? chcem studovat a vzdelavat sa...

kvieta
14. feb 2013

@zaskar O nejakých tajných materiáloch neviem☹ Ale si šikovný, nájdeš určite, čo potrebuješ. Ja Ti to z časových dôvodov hľadať nebudem, chápeš, nie? ...dcéra, domácnosť, iné záujmy a tak🙂

zaskar
14. feb 2013

@kvieta sag nemyslim ze ty🙂 myslim vseobecne niekto z fora, nechcel som to po tebe konkretne, ci to tak vyznelo, jA trdlo 🙂?

kvieta
14. feb 2013

@zaskar sag ja odpovedám iba za seba🙂 ...a čo si sa ma pýtal. Jój, zabudla som, dobre vedieť, čo máš v knihovni, keď budem mať záujem, ozvem sa.

petot
14. feb 2013

Neviem, ci sa smiat alebo plakat. Tolke kydanie a hodnotenie "nezrovnalosti" od cloveka, ktory este nedavno skalopevne tvrdil, ze doktorka vie rozdelit hexavakcinu na samostatne vakciny...

Len tak mimochodom, keby existovala "skuska z vakcinologie", naozaj neviem, koho z otitulovanych by som si dokazal predstavit v hodnotiacej komisii. Kto z "oficialnych odbornikov" je vobec na Slovensku taky odbornik, aby mohol kohokolvek druheho hodnotit.

pectore
14. feb 2013

@zaskar k tomu studiu na LF UK :
: http://www.martinus.sk/?uItem=63422
Basic Immunology. Philadelphia: Elsevier Saunders, 2010.
Basic and Clinical immunology. Bratislava: Comenius university,
2008
Infektológia pre prax. Bratislava: HERBA, 2010
Epidemiológia. Bratislava: UK, 2011.
Špeciálna epidemiológia. Bratislava: UK, 2007

alebo viec co nebudem to vypisovat tu si pozri cely zoznam odporucenej a povinnej literatury... zistis co vsetko by "mali" vediet.... veselo sa mozes pustit do studia... 😉 😀

http://www.jfmed.uniba.sk/fileadmin/user_upload...

zaskar
14. feb 2013

dakujem🙂

zaskar
14. feb 2013

@petot a z toho nemaju skusky ? ci ako ich kontroluju ? kuknem na tie knihy co vsetko tam je.. ked zozeniem🙂

zaskar
14. feb 2013

kukam na tu jednu knihu a o neziaducich ucinkovh je tam jedna strana 🙂)) o vzajomnych interakciach tam neni nic.. hmm je to vobec mozne ?

nae
14. feb 2013

@zaskar možeš si spraviť aj certifikát na University of Pennsylvania, vyber si kurz na www.coursera.org 😉 gratis 😉

slniecko77
14. feb 2013

@awalancha3 neber to ako vyryvanie, ale prosim ta co ma spolocne slezina s diabetom mellitus akehokolvek typu?

pectore
14. feb 2013

@zaskar co keby si zacal komentovat az ked precitas vsetky a budu ti zapadat suvislosti... bo ti to trvalo 14 minut a uz tu machrujes... 😀 😀 😀 😀 😀

adsumus
14. feb 2013

@slniecko77 V tejto debate sa často odhaľujú nevídané súvislosti, treba sa pripraviť.

zaskar
14. feb 2013

@pectore nemachrujem alebo ano ? pozrel som si obsah, pozri si aj ty, neziaduce ucinky na jednej strane a to je fakt, ake suvislosti ? ako machrujem ? pytam sa ci je mozne dat na takuto temu jednu stranu a ci sa vam to zda byt dost ... mne sa to teda nezda byt vela. ale mozno no to staci na vseobecneho lekara. Imunolog na mozno aj 4 strany ale to som este nelustroval. v niektorych kniha h neni o neziaducich nic. len kontraundikacia pri vysokej teplote a pri neurologickej diagnoze. Myslite ze robia pediatri prvy tyzden po porode neurologicke vysetrenie? lebo maly dostal vakcinu na TBC v prvom tyzdni.. tek trraz neviem ako to vlastne je. ale je pravda ze lekar predsa musi vediet.. ved sa to ucil a asi mu to neurologicke vysetrenie robili. kuknem do karty..

pectore
14. feb 2013

@zaskar no vzhaldom na ten zoznam..aj hadam machrujes ked po 14 min povies ze "nikde- nic" .... 😀 sranda...

zaskar
14. feb 2013

nepovedla som nikde nic , ale ze tam o pouzivani liekov, mnr a pouziti paralenu neni nic 🙂

zaskar
14. feb 2013

myslite ye moj maly sa mohol zacat zajakavat po mmr vakcie ? cca dva tyzdne po ockovani , zaxal mrkat ockom, potrhacat rukou a zacal sa zajakavat? predtym bol uplne v poriadku.. ale mozno ze bolo nieco vo vzduchu alebo vypil nejake pokazene mlieko, lebo vo vychove a laskavom vztahu rodicov sa nezmenilo nic..

irenkask
14. feb 2013

Mimoriadne hlásenie : na TA3 vyhlásil ŠÚKL že všetci máte nahlásiť ak dostanete do ruky akýkoľvek potravinový a výživový doplnok na ktorom je uvedené v príbalovom letáku že lieči nejakú chorobu, alebo vylieči alebo zmierni jej ťažkú formu komplikácií. Máte okamžite volať, mailovať alebo písať na ŠÚKL. Odkazujú vám to naši vrchní predstavitelia povojnového zdravotníctva zo ŠÚKL.

irenkask
14. feb 2013

@zaskar To je tzv. genetická náhoda, ešte si o tom nepočul a ty to musíš lekárom uveriť a nie tu o tom pochybovať a vôbec nemal si ty oslabenú slezinu v čase počatia . Aj to je nová diagnostika. Ak si mal nemáš sa na čo sťažovať, lebo si podpísal informovaný súhlas tak čo teraz od nich chceš 😉 😉 😉 😉 😉 😉

desszi
14. feb 2013

@irenkask iste, nemam ine na praci, nech si to vyhladavaju sami, NU nepresetruju, klinicke testy nerobia, lebo veria nasim zapadnym bratom, tak mozu vyhladavat, z casu im to vystane

irenkask
14. feb 2013

@desszi Sa mi páči ten paradox, že o vakcínach to neplatí, že len neškodné vitamíny a bylinky si to odnesú, ktoré nikomu aspoň neublížia. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zaskar
14. feb 2013

myslite ze liek by mal liecit ? teraz si ma s tou ta3 pomotala, bral som na alergie vela liekov, neuveris nevyliecili ma 🙂 vyliecilo sa to bez liekov...coldrex je liek ? v zasade nic nelieci len oblbuje imunitnu odozvu.. co je vlastne liek ? liek by som mal uzit a mal by som byt fit nie ? lekar by mal liecit ci ? naposledy ked som bol u alergologa ani na mna nekukol len mi vrazil recept 🙂 to je 8 rokov dozadu, lekar teda je vlastne predpisovac lieku ktory nelieci 🙂 neni to absurdne 🙂

zaskar
14. feb 2013

@irenkask asi sa im prestali predavat martankovia , panadol a nurofen 🙂) lebo aj stara mamka vedeli co je na nachladnutie najlepsie🙂 aj bez reklamy kde pri posteli je miliarda vysmrkanych vreckoviek, kde male chrobaciky robia zle v krku 🙂) najlepsie ze hned po pouziti ukazu stadtnu dvojicu v divadle a na veceri 🙂)

adsumus
14. feb 2013

@irenkask Možno, že idú po vitamíne C- univerzálnom lieku- dokonca aj besnoty.Tak pozor.