Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
15. feb 2013

@martinabez niektore chemoterapie sa musia pichat priamo do koronarnej arterie , lrbo keby si ju dostala do ruky , tak by ti ju rozozráa skor ako by sa dostala do krvi 🙂) liek ?

loxa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
15. feb 2013

@zaskar Veď ja viem kde sa nachádzam mňa ozaj neprekvapí už nikto, sú mi smiešne tie žabomyšie vojny. 🙂 🙂 🙂

eaka
15. feb 2013

@loxa podľa mňa si priklonená na jednu stranu a vyplýva mi to najmä zo slov "kto bude liečiť tie choré neočkované deti", pretože v neočkovanom dieťati ako veľa iných, vidíš automaticky chorú vysávačku peňazí z poisťovne..
Okrem toho, očakávaš, že bude mať irenka nejaký papier, ktorý 100% potvrdí zdravie dieťaťa, aby mohla pripisovať ochorenie vakcíny... kto takýto papier má? koľko percent detí je pred očkovaním PORIADNE vyšetrených, či vôbec náhodou u nich nie sú len počiatočné štádiá nejakej infekcie? kto dbá na prevenciu pred preventívnym náročným zásahom zvaným očkovanie? úprimne, v tejto oblasti je fakt dosť lajdácky prístup... Dr. pozrie možno do hrdla a povie, dieťa je zdravé a môžme ho očkovať... ak tvrdíš, že irenka nemôže rakovinu pripisovať očkovacej látke, hoci jej to Dr. potvrdili, pretože nevie, či rakovina v dieťati nedriemala už pred očkovaním, tak taký papier o 100% zdraví by sme pred očkovaním mali požadovať všetci... ale doktori sa nedávno zhodli na tom, že ani teplota 38,5 nie je kontraindikáciou očkovania, a irenka Ti povie, že ani takzvane prekonaná onko choroba pre nich kontraindikáciou ochorenia... V takejto situácii môžu byť vakcíny aj 100% smrteľné, ale keď deti nie sú pred vakcináciou zdravé, je jasné, že očko je pre nich veľmi rizikové a ani naoko zdravé deti nemajú 100% istotu, že sú zdravé, tak nežiadúci účinok vakcíne nikdy nepripíšeš...
Okrem toho, aj keby dieťa malo "v sebe" rakovinu alebo inú z tých chorôb, ktoré podľa niektorých očkovanie "len urýchli" alebo "vyvolala by aj napríklad chrípka", myslíš, že je to ospravedlnením za to, že to "skôr" vyvolala práve vakcína, ktorá takému dieťaťu by podľa mňa ani nemala byť pichnutá? Pretože kto iný spadá do skupiny detí, ktoré nemôžu byť očkované a majú byť teda chránené svätou kolektívnou imunitiou, ak nie deti, ktorým očko môže vyvolať cukrovku, autizmus či rakovinu? Pretože podľa aktuálnej logiky očkovania všetkého, čo sa pohne, je rakovina a celoživotná cukrovka lepší deal ako byť vystavený riziku, že dieťa dostane osýpky či mumps a možnosti, že tieto choroby v ňom vyvolá práve prekonanie osýpok, či mumpsu (možno vyvolá, možno nie)..
trochu som sa rozpísala... ale chcela som hlavne o tom 100% zdravotnom stave pred očkovaním..no a ono sa to potom nabaľuje a nabaľuje
🙂

zaskar
15. feb 2013

@irenkask kazdopadne je fajn ze sa to deje a ze sa o tom diskutuje 🙂 kazdy jeden post a kazda myslienka v niekom vzbudi zaujem aspon sa nad tym zamysliet, a to je dolezite ci je to tak alebo tak..cas ukaze... ale aspon sa zacina mysliet...

irenkask
15. feb 2013

@loxa A ak máš tie argumenty od protistrany vierohodnejšie ako som dala ja, sem s nimi hoď ich do placu. Ale žiadne domnienky ale presne to čo požaduješ odo mňa .Ďakujem rad si prečítam tie dôkazy v čom sú ich výpovede pravdivejšie. 🙂 🙂 🙂

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loxa
15. feb 2013

@eaka irenka napisala ze taky papier ma to je prva vec🙂 ja som sa pytala ze kto bude liecit tie deti, ale nasledne som hnet napisala , ze nechcem byt jednostranna lebo NIESOM!!!! asi to viem lepsie ako vy, 🙂 to su len moje "vnutorne predockovacie boje"... to ze dieta ma predispoziciu na rakovinu, ktora je nasledne po ockovani spustena nieje vina ockovania, to by bolo asi dobre si uvedomit..je to vina imunity a predispozicie. Dalsia vec ja kolektivnu imunitu nepodporujem, ja rozmyslam o zaockovani a nezaockovani mojho dietata, nie ochrane vasich, to je to o co tu vsetci bojujeme..SLOBODA v rozhodovaní..Ja uz niekedy neviem ci to nevyplyva z toho co pisem..

loxa
15. feb 2013

@irenka otazka bola kto su moje kumpanky..A predtym otazka, co to mas za paper, ktory ti zarucuje ze tvoja mala bola zdrava, pred ockovanim...Jednoducha otazka, jednoducha odpoved prosim

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
15. feb 2013

@adsumus Tak vieš, vždy som túžila byť mužom , tak mi prepáč, niekedy tá túžba prerazí , je to mimo mňa. 😀 😀 😀 😀
Ale pripisujem to vakcinácii, lebo ten hliník vo vakcínach ide do mozgu a pribúda nejak aj homosexuálov. :-
Ale to len na obohatenie diskusie, sú na to štúdie a ak chceš prekvapiť môžeš iniciatívne jednu nájsť a hodiť sem.

stanislava2
15. feb 2013

@fidka79 choré zvieratka v prirode sa odpoja od stáda a ulovi si ich mäsožravá zver.My ludia sme si vynašli lieky a vakciny aby sme proti chorobám dokazali uchránit slabe jedince a nie všetky slabé jedince tento boj vyhraju.Je mi luto každého človeka ktorý zomrie a nie len deti ale aj dospelých.

irenkask
15. feb 2013

@loxa Odkiaľ ty vieš, že na rakovinu musí mať dieťa predispozície aby ju dostalo po očkovaní, daj relevantný papier na toto najprv ty, dobre?

zaskar
15. feb 2013

@adsumus fakt ? myslis ze by mi pomohol prozac alebo amitriptilin ? vraj sa sa da ta moja porucha liecit.. . nuz vzdy je niekto pastier 🙂 nemozu byt vsetci 🙂 statistika nepusti 🙂) a este nieco k teme das ? myslim nieco v zmysle 10 ks coerny kasel vs 480 mil populacie USA 🙂)

adsumus
15. feb 2013

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_31.htm

páči sa, len poštuduj, možno zistíš veci nevídané ako je postupne uvolnovanie hlinika do krvi narozdiel od vašej teorie, že to tam ide všetko naraz a o tom, že ani jedinu sekundu nikto nemá prekročenú uroven hlinika v krvi, ináč to vaše bambam má akože čo byť, gongy ste si pozakupovali?

marcah
15. feb 2013

@irriss presne viem ako to myslis
jedna kamaratka mi pocas mojho prveho tehotenstva poradila: "hlavne necitaj tie mamickovske diskusie na MK a im podobne, lebo sa z toho zblaznis"... po citani tejto diskusie zacinam uplne chapat o com hovorila... sem tam si pozriem nejaku snazilkovsku diskusiu na ktorej sa mamicky navzajom podporuju a su plne optimizmu ale to co sa deje v tejto diskusii je divne.... dnes som sa prvykrat zapojila do diskuie a hned bolo na mna zautocene...
neviem ci su ockovania zle alebo dobre, mam z nich strach ale mam strach aj z toho nedat maleho zaockovat.... myslim ze riziko podstupuje kazda mamicka ci uz sa prikloni k tomu alebo k tomu, ale malovat certa na stenu a strasit ostatnych ... to nikomu nepomoze... kazda mamicka robi pre to svoje zlaticko to najlepsie co vie a nezasluzi si byt za to odsudzovana a deptana
takze irriss vobec sa netrap a neries to, a snaz sa tymto diskusiam vyhnut, ja sa teda uz budem...
@loxa kto su tvoje kumpanky? neries... mna @irenkask dnes tiez uz odkazala na nejaku moju koordinatorku, tiez neviem kto to je
ale ma pobavilo ze hlavnej iniciatorke tychto zabomysich vojen su tieto zabomysie vojny smiesne 😀
tak prijemnu "diskusiu" prajem, aj idem robit nieco uzitocne, papaaa

loxa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
15. feb 2013

@adsumus tu mas nieco k tvojeje oblubenej teme.,

Čo sa čierneho kašľa týka, počet očkovaním spôsobených úmrtí prevyšuje počet úmrtí na samotnú chorobu, čo podľa CDC bolo okolo 10 ročne za posledné roky (v USA – pozn. prekl.) a iba 8 v roku 1993, poslednom roku s vyšším výskytom (čierny kašeľ sa vracia v 3-4-ročných cykloch, čo o očkovaní rozhodne nemožno povedať). Zjednodušene povedané: očkovanie je 100x smrteľnejšie než choroba.

eaka
15. feb 2013

@loxa Ja som to ale pochopila tak, že ak aj taký papier má, tak podľa Teba je nemožné, aby bolo zdravie dieťaťa 100% zdokumentované a aby bolo proste úplne nespochybniteľné, že v tele niečo nedriemalo, aj keď taký papier má... k tomu som napísala, že lekár zhodnotí stav dieťaťa pred očkovaním tým, že mu pozrie do krku a spýta sa, či nemalo teplotu (generalizujem) a to je zase opačný extrém k tomu, čo si napísala Ty, že akýmkoľvek vyšetrením sa aj tak nemôže odhaliť všetko (s čím súhlasím), avšak na Sk, ak keď máš odhalený akýkoľvek deficit Tvojho zdravotného stavu, tak to z hľadiska vakcinácie proste nikoho nezaujíma... To je jedna vec, ktorá mňa teda strašne serie.. 😉
A ak má dieťa predispozíciu na rakovinu a vieme, že v takom prípade sa rapídne zvyšuje riziko a urýchľuje nástup tejto rakoviny, tak by dieťa očkované proste byť nemalo a malo by sa to sledovať a zisťovať (minimálne z rodinnej anamnézy) a také zákroky, ktoré by nástup rakoviny urýchlili, by sa vykonávať nemali.. môj názor

kvieta
15. feb 2013

@adsumus To majú asi z očkovania a z hliníka🙂 Pardón, vlastne vtedy ešte z ortuti, čo im udrela naraz na centrum myslenia. Alebo žeby Gaussova krivka iba potiaľ pustila🙂 ... bam bam. Prepáčte za spôsob, ale asi iba takto sa tu má vyjadriť názor, aby mal človek právo ostať. A okrem iného, sloboda jedinca je podmienená slobodou všetkých jedincov v spoločnosti. Sloboda jedného môže ohroziť slobodu ostatných. Ale takto na to nepozerá asi nikto. Je veľmi jednoduché biť sa do pŕs, že dosť bolo boľševizmu, hlavne ak ten niekto mal v r.1989 nejakých 13 rokov, porovnávať to s dnešnou dobou. A som zvedavá, ako dlho im bude trvať, kým loxu ukameňujú a vyštvú odtiaľ, ešte také 2str.?

😀 kým som písala, loxa odišla... takže bam bam?

loxa
15. feb 2013

@eaka, viem čo myslíš, ale asi sa nechápeme, možno som to debilne napísala...ale to je jedno dôležitejšie je to , že súhlasím s tým čo hovoríš na 100% , dôkladný skríning zdravotného stavu,dôvera v ošetrujúceho lekára, sloboda rozhodovania...a ak nie to tak nebáť sa odmietať a našetrili na pokutu, ak sa inak nedá 🙂 to si myslím ja..bodka😀

adsumus
15. feb 2013

@zaskar dáme link?

irriss
15. feb 2013

@marcah
No ja jen premyslim o odpovedi na tuto Otazku..mozna se tu nekdo najde,kdo mi odpovi bez zbytecnych "podtemat" 😉
otazka:
JAKY BY BYL SVET BEZ VAKCIN???

Kdyz jsou mista - rozlehla mista na zemi, kde jsou smrtelne nemoci tzv.ZIVE???

Neni nahodou jedna z jistot "neockujicich" ta, ze okoli je ve vellke mire ockovano.tudiz nemoci smrtelne "potlaceny"...ale nezapominejme pri techto uvahach..ze HRANICE se ZIVYMI smrtelnymi nemocemi a smrtelniky JSOU OTEVRENE dokoran..a zalezi jen na tom, kdy zatukaji prave "u nas"...
Pres nase uzemi (italske) prochazi DENNE takovych "smrteniku" na desitky..na stovky..na tisice..ale vime dobre 😉 , ze staci pouhy JEDEN JEDINEC..

zaskar
15. feb 2013

@kvieta 🙂) mylis si filharmoniu s filagoriou... to ze k tebe domov dojde navsteva z stb v 13 rokoch a ze za prejav nespokojbosti s ludskou sprostostou a utlakom sa nedostanes do madarska a strednu skolu vysvetluj svojim detom. pamatam si aj prvu mokru noc a mal som 12 ... co to tu tapes o slobode jednotlivca a vacsiny...bolo tu snad nejake referendum alebo nejaka diskusia ? bol tu novelizovany zakon. Sloboda vacsiny to je ale nezmysel 🙂)) si to precitaj 🙂)

zaskar
15. feb 2013

ustavny zakon je zakladba listina prav a slobod, myslim hlava1... predpokladam ze bolsevikom a ich detom sa to nebude chciet citat. ci maju 15, 40 alebo 70

eaka
15. feb 2013

@loxa No, sorry, ak si mala pocit, že sa hádam, to sa niekedy stáva, že tu ľudia píšu o tom istom, len trochu inými slovami, je to asi aj témou, dosť urobí samotný fakt, že komunikácia je písomná..
😉
A inak posledný príspevok som ukončila trochu kvapne, lebo robota..
Pekný deň!
🙂

irriss
15. feb 2013

@zaskar
..mam obavy, ze za par let budeme rikat "bolsevikum" jinak..jen se zmeni jejich "titul"..treba na klasicky "spion"..udavac..
to tu ted velmi bezi..
honba statu za ziskanim dluhu od neplaticu dani ,-vyzyva verejne obyvatele, aby si vsimali lepe svych sousedu..kontroluji a zastavuji luxusnejsi auta na silnici..a kontroluji zda tvuj plat umoznuje nakup a vydaje za spotrebu na auto....Pokud reknes,ze ti ho darovala maminka a nemas sanci to prokazat, protoze maminka zije z duchodku..mas smulu.. 😅 😅 😅
p.s. porad mate predstavu,ze krivdy se dely jen u nas..ze jsme MY chudinky a obeti Sveta a Evropy...ale kdepaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak "spioni" jsou vsude a byly vsude, jen se schovavaji za jine nazvy, ale se stejnymi praktikami..

irenkask
15. feb 2013

@eaka No kiež by tú predispozíciu mala, tak by sme to vedeli a mal by to niekto z rodiny a vedeli by sme prečo to dostala a že nemala byť očkovaná. Ale nikde široko ďaleko v blízkej ani vzdialenej rodine rakovinu nemal nikto.
Hne´ako malá ochorela tak som bola za dcériným gynekológom že ako to, že ju riadne nevyšetril a toto sa stalo, lebo aj ja som si myslela toto isté čo aj loxa aj ty. Vysvetlil že genetické testy sú v poriadku a zasmial sa kolegom že na neuroblastóm neexistuje predispozícia , pretože na onkológii sa mi snažili nahovoriť to isté. Ale medzi štyrmi očami dvaja onkológovia povedali že to má zničenú imunitu a sekundárnu rakovinu z očkovania ale že to nesmú verejne povedať. Pliecko mala zhnisané a ranu ako kráter ešte počas onkoliečby sa jej to ťažko hojilo. Teraz má jazva asi 1cm priemer po zhojení.
Momentálne konzultujem s vedcom ktorý v slovenskom poprednom inštitúte v Blave pracuje s DNA a robí výzkumy. Povedal mi jednoznačne že to nebolo z vrodenej dispozície že to mi môže vyvrátiť hneď. Len 10% všetkej rakoviny je dedičné, to mám od neho. Ostatné sú vonkajšie vplyvy a náhodná mutácia jednej jedinej bunky v tele ktorá toto spustí.
Očkovanie je stres a závažný zásah do imunitného systému a vtedy sa to môže stať alebo aj nemusí. Ešte stále s ním komunikujem ale v tom podstatnom už mám názor vytvorený. U našej malej sa to stalo ale nemuselo keby sme očkovanie nebrali ako samozrejmosť ale mali o tom vedomosti.
Potom sa vybrala moja dcéra na genetickú ambulanciu aj s priateľom aby ich vyšetrili ak sú oni chybní teda, že nebudú mať radšej dieťa. Hneď pri prvej návšteve genetička sa len pousmiala že kto takú hlúposť o vrodenej alebo zdedenej dispozícii na neuroblastóm vôbec povedal.........
Takže ani toto pravda nie je . Ja som si na začiatku môjho pátrania myslela presne to isté.
Ďalšia vec je, prečo nám nedali prepúšťaciu správu do ruky kde to bolo napísané 4 odborníkmi že je to atypická reakcia na vakcínu, ale ja som si ju musela dať tajne vytlačiť jednej lekárke po roku liečby , aby som si prečítala tieto diagnostické uzávery o malej. Aký na to mali dôvod, keď ostatné prepúšťačky kde už toto nepísali nám dali rovno pri prepustení. Ináč by nám ju nedali vôbec, ignorácia nezáujem.
Ďalší fakt je, malej robili vyšetrenie kostnej drene a vzorky nádoru v zrýchlenom konaní po známosti, ináč by už nestihli liečbu tak mala rozsiahle metastázy v nožičkách že ani nečakali na úplné výsledky ale rýchlo Bratislava , lebo v Bystrici už by nemala ani tých 20% šance.
Takže teraz si môžeš urobiť názor, pretože to každému hovoria že to mal vrodené aby zakryli podstatu veci a pravú príčinu ktorá ich ani nezaujíma . Potom už nezaujímaš nikoho.

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz