Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
16. feb 2013

@prevenar vcera tu niekto maval nejakou studiou co sa stalo dvom laboratornym myskam po 28 dnoch. lebo nepredpokladam ze ujovia z gsk or merck rozpitvu maly mozog babatkam, odoberu vzorku tkaniva a zistuju kolko ortuti a hlinika tam je... nikde nebolo napisane co sa deje tych prvych 28 dni ked ta nafetuju. vacsina problemov sa objavuje skor 🙂 takze tolko. mysiek mi je naozaj luto.. bol to srdcervuci pribeh

irenkask
16. feb 2013

@zaskar Dík, vtedy som ešte nechápala čo teraz, ale teraz keď raz zbliaknem na nich tak urobia všetko a radšej sa pracú kadeľahšie, lebo sa s nimi už v rukavičkách nebavím. A obvodná tá sa ani neodváži spomenúť že ma chce zaočkovať na tetanus. 😀 Lebo vie že mám na všetko vytvorený názor a tvrdú životnú skúsenosť, ktorá je nad všetky linky .

kvieta
16. feb 2013

@zaskar Nemusíme to rozvíjať, polemizovať či niekto umrel, alebo neumrel, aké sú NÚ po prekonaní tých chorôb a pod., to tu už tiež bolo , nechoďme stále dookola. Jasne napísala, ja som reagovala. Myslíš, že potrebuje podržať v absurdnom tvrdení tým, že ho Ty teraz vysvetlíš ako paranoju očkujúcich z týchto ochorení?

zaskar
16. feb 2013

ja netusim kto ma aku paranoju a z coho, kazdy nech sa vecer pred spanim zaobera cim chce, ale myslim ze ludia su teraz velmi citlivy az precitliveny na bakterie, virusy, rozne zakerne ochorenia ako to bolo vtedy. Dnes sa matky bavia o chorobach, vakcinach, biopotrave , ergonomickych a antialergickych vankusoch a je z nich citit strach . tento pocit mam a myslim ze viacery co su tu.a etc. kvalitna propaganda , pr a cela ta reklama moze u precitlivenych osob vyvolat urcite stavy uzkosti, strachu az hypochondrie. Potom takenu chudakovy neistava nic ine len vymetat jednu ambulanciu za druhou , vlacit plne igelitky liekov, nakupovat bio potravu ,chlebik vlaran a prezivat bezsenne noci,hovorim za seba a o tom forum je..pokial pokladas za absurdne ze my sme na tieto hrozy neboli ockovany a zijeme tak je to absurdne vo vztahu k tomu ako sa dokaze za 30 rokov zmenit pohlad na tuto vec a preprogramovat myslenie stada.

kvieta
16. feb 2013

@zaskar Ale no, mám Ti všetky reakcie - moje - Tvoje - okopírovať do jedného príspevku, aby si pochopil, čo som tým myslela a že Tvoje reakcie sú mimo? To sa musíme vkuse naťahovať?
Ja netvrdím, že s Tebou v tomto príspevku o 12.22 nesúhlasím, no toto bolo o inom, trvám na svojom, silná káva... Názor: voliť radšej smrť z choroby ako autizmus. Čo je na tomto názore "stádové"?.
A chápem, že to tak ani nemusela myslieť, tu sa človek nechá ľahko uniesť., Myslím, že si to už väčšiu moju pozornosť nezaslúži.

zaskar
16. feb 2013

pises ze neni dokazane ze autizmus je sposobeny vakcinaciou.. preco by to potom niekto odskodnoval? preco farmaco sa snazia vzdy o mimosudne vyrovnanie a maju povinnost prispievar do fondu na odskodnenie ?

zaskar
16. feb 2013

@zaskar venoval som sa tu uz mmr vakcine, aj tomu ze sa to v normal ych krajinach odskodnuje, ze je diagnoza autizmu odkodnovana v priamom vztahu k vakcinacii, dodal som relevante statistiky. Co ako potrebujes viac k tomu ? osobnu skusenost ?

adsumus
16. feb 2013

Som veľmi zvedavá aká bude vaša reakcia,keď sa pridáme k rakusku, ukrajine,amerike a ďalším krajinám, kde došlo k zníženiu zaočkovanosti a k nárastu chorob, ktoré my našťastie nepoznáme. Naše deti budú liečiť výrobkami farmafiriem, ktoré sú omnoho nebezpečnejšie ako vakcíny. Nerozumiem prečo by farmárom malo záležať, či predávajú vakcíny alebo iné lieky.

Opakujem porovnávacie štúdie očkovaných a neočkovaných detí nezistili vyššie počty ochorení ani v jednej ani v druhej skupine. Deti v rovnakej miere trpia cukrovkou, autizmom a inými chorobami.

Odškodnenia. Tí ľudia mohli byť odškodnovaní zato, že im vakcína nebola správne podaná, že v tom čase trpeli nejakým ochorením, teda to, čo na slovensku nikto neskúma a práve to je to, čo treba zmeniť. Prístup lekárov a štátu k očkovaniu.

Ak vás tie grafy zatiaľ nepresvedčili, neostáva nám iné ako si počkať na ďalší vývoj.

zaskar
16. feb 2013

boli ockovany a basta boli odskodneny preto lebo mali neziaduce ucinky, mohlizmy sem nepatria. ty zkratka spochybniss vsetko, aj keby sa to stali tvojmu decku tak budes skumat ci namlo nieco predtym ...a vakcinu oznacis ako perfektnu a bezpecnu . k tomuto sa naizaj neda napisat nic.. lottova zena..

pride pacos k lrkarovi a stazuje sa ze mu vsetci hovoria ze posobi neisto , a hovori aj ja sa citim neisto alebo nie ? 🙂

kvieta
16. feb 2013

@zaskar Samozrejme, že netúžim po osobnej skúsenosti s autizmom. Viem, že sú krajiny, ktoré odškodňujú NÚ, či už preukázané, alebo aj také NÚ, ktoré sa vyskytli v časovej zhode, dokonca pri preukázaní niekedy v ďalšej budúcnosti, že to tak nebolo, odškodnení nemusia ani vracať peniaze. Je to podľa mňa v krajinách so silnou ekonomikou a sociálnych štátoch.
Ak raz sú nejaké NÚ výrobcom prípustné, to je jedno v akom % vyjadrení, tak by mal byť poškodený odškodnený. O tom nie je čo diskutovať. Ale je diskutabilné, za koľko NÚ naozaj môžu vakcíny. Na tomto sa nezhodneme, pretože sa to dá ťažko objektívne dokázať..

zaskar
16. feb 2013

objektivita zial funguje len tam kde nie su hlavnym hracom peniaze a moc..tu ja si ilizie o objektivite nerobim..

kvieta
16. feb 2013

@kvieta asi bude nasledovať: načo peniaze, keď bude dieťa choré... ja viem. Ale kto odškodní moje dieťa, keď bude mať NÚ z choroby, ktorú dostane, pretože tu klesne zaočkovanosť? A nehovorme zas o kolektívnej imunite,či je alebo nieje, máme na to odlišný názor.

adsumus
16. feb 2013

Čo sa týka tých odškodnení v usa, v roku 2012, žiadalo o odškodnenie za autizmus sposobený vakcínou 2,292 ľudí, zamietnutých bolo 2,291. Odškodnili len jeden prípad a aj ten s poznámkou, že nedošli k záveru, že to bolo spôsobené vakcínou. Odškodnenia sa v absolútnej väčšine týkajú vedľajšich menej závažných nežiadúcich účinkov. Okrem toho, američania sa skladaju na obete poškodenia liekmi vo svojich daniach, čo ja považujem za veľmi múdre.

zaskar
16. feb 2013

@adsumus 🙂))) a co roky predtym a co v uk ? 🙂)
skusme teda tomu prist na klb spolocne .
a/ Autizmus a Diabetes --> lekarska komora, who a pediatri a farmaco bezpecne vedia ze vakcinacia to nesposobuje a ide zvacsa o nahodu alrbo nieco co to spusti, nejake udalosti etc.
b/ kedze oni 100% vedia co to nespusta predpokladam ze s urcitostou vedia co to spusta ked toto vedia vyvratit..logika : ked tvrdim ze to vakcinacia nespusta musim bezpecne vediet co to spusta...pokial ale viem, to nevedia tiez ..ehm
c/ zarucene ale vedia ze co ba to napisat a ako to liecit teda popravde tlmit alebo dodavat inzuli. ked tvrdim A musim mat aj argument na B, pokial mi nejaky lekar ukaze liek na Aut alebo cukrovku mozme snad uverit ze vedia co to spusta v ich pripade nespusta. keby vedeli ako to v nasich telach naozaj funguje a ko co vznika a da sa liecit (nie tlmit a upravovat dosledok nejakej priciny) neboli by sme na tomto fore. nehnevaj sa ale dnes neexistuje liek na nadchu , vsetky tie sprejiky su len tlmidla... nebavme sa teda ze rozumeju dovodom a pricinam vzniku cukrovky a autizmu.ked elementarne problemy nedokazu riesit. preto ja toto povazujem za zmanipulovane bludarstvo sarlatanov a mastickarov

zaskar
16. feb 2013

@adsumus mudre sa mne zda aby za to platil vyrobca a nie clovek co neje lieky , zdravo zije a neockuje sa

adsumus
16. feb 2013

@zaskar Za celé obdobie odškodnovania 4566 žiadostí a 4564 zamietnutých. Oni to vedia na základe porovnávacích štúdií, ktoré ukázali, že zaočkované a nezaočkované detí majú rovnaký počet ochorení. Tak sa skúmajú iné súvislosti, nápadov je dosť.

nae
16. feb 2013

@adsumus Stále tu opakuješ o riziku liečby antibiotikami. Predpokladám, že na základe vlastnej skúsenosti máš túto problematiku naštudovanú. Prosím, vzdelaj nás teda, pred akými atb. si máme dávať pozor a s skými atb. máš také zlé skúsenosti. Ďakujem.

zaskar
16. feb 2013

http://vactruth.com/2013/01/18/mmr-vaccine-caus... ide to slepacimm tempom , ale ide 🙂 ani vojna sa nevyhrala ze jedrn rok

adsumus
16. feb 2013

@nae Prepáč, ale pre mna je to veľmi bolestivá skúsenosť a neprajem si aby ste to pretriasali. Pozri si hocijaký príbalový leták a ak nájdeš takú, ktorú má jedno zo stotisíc detí, tak to bude možno ono.

bettypo
16. feb 2013

fiha tak na svoj problem si citliva ale do druhych budes busit hlava nehlava

nae
16. feb 2013

@adsumus ja sa ale nepýtam, čo sa stalo, ale aké atb. ten problém sposobili.

zaskar
16. feb 2013

@nae to podla mba neboli atb, ktovie ake biochemicke procesy tam vtedy boli. podla mna statisticky je tazko potvrdit ci atb nieco taketo mozu dposobit. ved v letako h je napisane uplne vsetko a ja atb verim a nepoznam nejake masivne zaloby na zneuzitie a nespravne indikovanie atb..

adsumus
16. feb 2013

@bettypo Ja do nikoho nebušim, normálne sa informujem, ak mi niekto povie, že je to jeho súkromie, tak s tým nemám problém. Ak by oficiálne lekári uznali, že MMR spôsobuje autizmus, zmenilo by to môj postoj, preto som chcela vedieť, či to majú oficiálne potvrdené.

nae
16. feb 2013

@adsumus Je teda možné, aby si nám prezradila, z akých atb. mala tvoja dcéra veľké problémy?
Tu v diskusii všetci vedia, že také a také problémy im sposobil Priorix, Infanrix Hexa apod., tak by som bola za, aby sme mali úplné info. Keďže ty po iných žiadaš dokonca meno lekára, ktorý uznal zdravotné porblémy po očkovaní, inak sú ich tvrdenia pre teba nedoveryhodné. Toto ma nezaujíma, len by som mala rada ucelené informácie, keďže sa tu stále omieľa nárok na rovnocennú diskusiu.
Ďakujem.

zaskar
16. feb 2013

@adsumus takze z tvojich reci je zrejme ze tebe oficialne kekar potvrdil ze ti piskodil dieta a teraz tomu uz konecne veris a mozes sa sudit s vyrobcom... tak super mame z toho radost, dalsia lastovicka na obzore...sud bude verejny ? kedy to mas ?

prevenar
16. feb 2013

@zaskar tak tak ..vzduch je svina ..trosku sa zhorsi a hned vyletia pripady autizmu cez oblaky ..podla mna to moze byt aj vo vode .. ine vysvetlenie nemoze existovat, kedze vieme ,ze vakciny su uplne bezpecne ..hlinik a ani ortut v detskom mozgu predsa neskodi ..to vedci kt. predavaju tie vakciny jasne dokazali a ani tie dalsie latky vo vakcinach urcite nemozu vyvolat ziadne autoimunne poruchy ..to som si isty, lebo mi to hovorila nasa dobra panidoktorka s ktorou mame uzasny vztah a absolutne jej doverujem ..viem ,ze temer na nas nezaraba a vsetko robi to len pre nase dobro ..ved kto by uz len absolutne nedoverovat takemu , temer svatemu cloveku !! predsa by nam nechcela zle ! ..to da zdravy rozum 🙄

prevenar
16. feb 2013

@nae inak je zvlastne ,ze ATB maju take vedlajsie ucinky ...a vakciny od toho isteho vyrobcu nemaju ziadne vedlajsie ucinky 😀 kto vie ako to spravili ,ze tie vakciny sa im tak "daria" 😀

- jaaaaj uz viem ako sa im to podarilo ..to je tych 48MILIONOV eur (co je asi len polovica realnej sumy) vrazenych kazdy rok do uplacania lekarov 😀
hahaaha .. tak deticky , hor sa pod ihly ! tie peniazky nerastu na stromoch a treba ich pekne vratit niekolko nasobne spat 😉 tak tutu mutu , prileti vcelicka , dame obkladik, cipocek a paralenicek + fenistilcek ..pre istotu .. dobra zlata maminka sa nemusi bat , ked na par dni prestanes chodit a rozpravat ..to nic moj maly anjelik , to URCITE prejde! ..na to prisaham ! a nejak skus prezit do dalsej "vcelicky" . z jednej vcelicky si clovek toho moc nekupi. s pozdravom z egypta - tvoja dobra panidoktorka. tutu mutu .

yes ! a nech to ide ako na pase ! tak to mame radi ! jeden za druhym a bez frflania !

zaskar
16. feb 2013

@prevenar nemozes byt taky negativsta voci lekarom, ha baprikkad poznam 3 dobrych, jedneho som mal ba strednej, dal som si sol pod pazuchu , rozskrabal hrdlo kefkou a oci tiez, hned vedel ze mam virozu a rak mi teda supol paralenik, druhy je moj zubar ten vie super trhat a potom nam este chirurga co mi pri zlomenej ruke musel na dva krat sadru robit , lebo zabudol dat vatu a gazu a rovno mi to "primural" na moju chlpatu pazuru ktora mi skoro zhorela... ale uz je ruka v poriadku, kamos mi ho odporucil , inde som 20 rokov nebol.. takze neviem,

prevenar
16. feb 2013

@zaskar chapem 😵

bettypo
16. feb 2013

@adsumus ok,ozaj a ty mas oficialne potvrdene ze to mate z antibiotik? mas dokaz? najlepsi by bol s okruhlou peciatkou.taky by som brala