Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

zaskar
17. feb 2013

@kvieta dakujem ;) a co ta cholera a malaria na slivensku ? vsetko je to moznym vysvetlenim, mozno, yoto teda nebudeme brat ako bernu mincu nakolko to neni potvrdene ziadnym vyskumom.. tak ako tie nase zvasty o skodlivosti vakcinacie... slovo mozno a mohlo neakceptujete vy tak nebude ani my 🙂 dohoda ?

zaskar
17. feb 2013

@kvieta musis to sem davat cele aj ked na vase polovicate odpivede sme si uz v zasade zvykli 🙂)))

ako vidis potkan neni vinnikom 🙂) Súčasný vedecký a historický výskum viedol niektorých výskumníkov k pochybnostiam nad všeobecným presvedčením, že „čierna smrť“ bola epidémiou bubonického moru. V roku 2000 Gunnar Karlsson (Iceland's 1100 Years: The History of a Marginal Society) upozornil na fakt, že „čierna smrť“ zabila polovicu až dve tretiny obyvateľov Islandu, hoci na ostrove v tom čase neboli žiadne krysy. Tie sem boli náhodne zavlečené až v 19. storočí, a nikdy ich nebolo viac ako ojedinelé skupinky v mestských oblastiach v blízkosti prístavov. V 14. storočí na Islande nebolo žiadne mestské osídlenie. Ostrov nebol postihnutý žiadnou z neskorších epidémií, o ktorých sa s istotou vie, že boli šírené potkanmi.

Ďalšie pochybnosti priniesol test zubnej drene z cintorína, ktorý vznikol počas epidémie v 14. storočí v Montpellier. Test bol pozitívny na molekuly, ktoré sú súčasťou yersinia pestis. Tento nález sa však nikdy nepodarilo potvrdiť v žiadnom z ďalších podobných cintorínov, nepodarilo sa nikdy získať ani dostatočné vzorky DNA. V septembri 2003 testovala skupina vedcov z Oxfordskej univerzity 121 zubov zo 66 kostier, nájdených v masových hroboch zo 14. storočia. Nenašli sa žiadne „genetické stopy“ po yersinia pestis a vedci preto považujú výsledky z Montpellier za nehodnoverné.

V roku 1984 uverejnil Graham Twigg dielo The Black Death: A Biological Reappraisal, kde argumentoval, že podnebie a ekológia Európy a najmä Anglicka bolo v tom čase pre krysy a blchy veľmi nevhodné. Spojením informácii o biológii Rattus rattus, Rattus norvegicus, Xenopsylla cheopis a Pulex irritans a súčasných znalostí o epidemiológii moru, najmä v oblasti Indie, kde je R. rattus domácim druhom a sú tu ideálne podmienky pre šírenie moru, Twigg usudzuje, že je takmer nemožné, aby yersinia pestis bola kauzálnou príčinou, ktorá vyvolala „čiernu smrť“ a jej explozívne šírenie Európou. Twigg tiež dokazuje, že klasická teória šírenia vzdušnou cestou neobstojí. Na základe znovu-preskúmania príznakov choroby navrhuje možnosť, že by príčinou „čiernej smrti“ mohla byť pľúcna forma antraxu, vyvolaná baktériou Bacillus anthracis.

V roku 2001, epidemiológovia Susan Scottová a Christopher Duncan z Liverpoolskej univerzity prišli s teóriou, že „čierna smrť“ by mohla byť spôsobená vírusom podobným Ebole a nie baktériou. Odôvodňujú to faktom, že táto pandémia sa šírila príliš rýchlo a inkubačná doba bola oveľa dlhšia ako u iných potvrdených morových epidémii. Dlhšia inkubačná doba umožnila nosičom infekcie cestovať ďalej a nakaziť viac ľudí. Prieskum zápiskov Anglikánskej cirkvi dokazuje neobyčajne dlhú inkubačnú dobu presahujúcu 30 dní, ktorá mohla byť príčinou rýchleho šírenia (až 5 km za deň). Pandémia sa navyše objavila v oblastiach Európy, kde sú potkany vzácne (ako už spomínaný Island). Epidemiologické štúdie predpokladajú, že choroba sa šírila medzi ľuďmi (čo je v prípade moru vzácne a ešte vzácnejšie v prípade antraxu). Navyše niektoré gény, ktoré určujú imunitu voči vírusom podobným Ebole sú v Európe rozšírenejšie ako inde vo svete. Ich výskum a závery sú uvedené v práci Return of the Black Death: The World's Greatest Serial Killer. V súčasnosti vedci uverejnili počítačovú analýzu (Journal of Medical Genetics: marec 2005), ktorá ukazuje, ako „čierna smrť“ spôsobila odolnosť 10% Európanov voči vírusu HIV.

zaskar
17. feb 2013

takze bude odpoved kam sa to podelo ? 🙂))))))

zaskar
17. feb 2013

@adsumus o rukach a vode tam nic neni... kvapockova infekcia znamena nieco ine a nie ze pijes.. precitaj si na wikine skou rychlostou sa to sirilo a asi to bolo vzduchom a bolo jedno ci si dala na pazure detol alebo do ust listerine 🙂)

adsumus
17. feb 2013

@zaskar Prebohaživého zaskar aj tak si určite dnes tu každý ťuká načelo, už sa vykašli na ten mor, každý vie, že išlo o zlú hygienu, poďme riešiť aktuálne problémy. Prečo nemám dať svoje dieťa zaočkovať?

zaskar
17. feb 2013

ukecala si ma lebo vidim ze dnes uz z teba ziadnu rozumnu argumentacnu odpoved nedostanem 🙂 a zase v zufalstve menime temu na 10 umrti na cierny kasel a ukrajinu🙂
Preto lebo ockovanie moze sposobit vela neziaducich ucinkov az smrt a ochrnutie.. viac info najdes ba www.slobodavockovani.sk

adsumus
17. feb 2013

@zaskar No a čo ak mi dieťa ochorie a bude sa musieť liečiť? Nič také mu potom nehrozí?

zaskar
17. feb 2013

z vlastnej skusenosti som prezil miektore z ockovanych chorob a som tu 🙂 hrozi kadeco ale netreba sa bat , statisticky sa to stat nemusi 🙂 a mozes to zvladnut imunitou alebo sa vobec nenakazi 🙂

eaka
17. feb 2013

@adsumus ale taká situácia, v ktorej Tvojmu dieťaťu nič nehrozí, taká proste neexistuje... Ty si musíš pozrieť, čo je pre Teba prijateľnejším rizikom. Z môjho pohľadu to je A - riskujem, že moje dieťa dostane osýpky, mumps a rubeolu a následne na ne doživotnú imunitu B - možno dočasne ochránim svoje dieťa pred týmito tromi chorobami, za túto "ochranu" však prijímam riziko autizmu a rôznych ďalších, podľa MŇA oveľa horších chorôb...

Jedna vec mi na Tvojich príspevkoch NESKUTOČNE vadí a to, že stále hovoríš veľmi všeobecne, od anti-očko debatujúcich požaduješ linky, doklady ich tvrdení a Ty píšeš "tieto choroby", vlastne väčšinu času ani nevieme, o akých chorobách vlastne hovoríš! Doteraz nevieme, akých antibiotík sa to máme obávať! Pýtaš sa, či je lepšie mať nú z liečby choroby, ktorej mohla predísť vakcinácia, ale neporovnávaš to riziko, že vakcínu dáš, ochorieť nemusíš, a ak aj ochorieš, nemusíš mať nú z atb, už tým je riziko nú z atb radikálne nižšie ako nú z vakcíny! Okrem toho som Ti tu napísala, že konkrétne na osýpky, mumps a rubeolu žiadna antibiotická liečba neexistuje! Aj tak Ti vakcína MMR pripadá schodnejšou a menej rizikovou cestou! Neporovnávame tu riziko nú z atb a nú z vakcíny, ale riziko, že niektorému z toho bude dieťa vystavené, pritom zdravé dieťa nemá dôvod brať antibiotika! Choré dieťa sa môže liečiť alternatívnou či čínskou medicínou a hocijakými inými metódami! Na druhej strane je stále len tá jedna vakcína...

Ak môžeš, špecifikuj prosím pri svojich ďalších príspevkoch, čo vlastne porovnávaš, lebo "TIE CHOROBY" a na druhej strane NÚ z "ATB, ktorými budú choré deti liečene (ako keby sa im to proste za žiadnu cenu nemohlo vyhnúť", to je proste porovnávanie nie jabĺk a hrušiek, to je porovnávanie jabĺk so stavbou mosta! To sú proste neporovnateľné veličiny!

Čo sa týka grafov, myslím, že debata s Tebou je v tejto oblasti absolútne zbytočná, pretože nedokážeš pochopiť že dlhodobý pokles nejakého výskytu proste nemôže byť bez pochybností pripisovaný nejakej udalosti, ktorá sa stala v roku xy, hoci ten pokles sa konal dlho pred tým rokom a dlho po tom roku proste ďalej pokračoval, nerozumiem, čo je na tom také nepochopiteľné... 😒

eaka
17. feb 2013

teda tam asi malo byť "TIE CHOROBY" a "NÚ Z ATB" a na druhej strane NÚ Z VAKCÍNY" sa nemôžu porovnávať na jednej úrovni...pretože "TIE CHOROBY" a nú z atb, ak budeš nejaké brať, sú niekde úplne inde, keďže ich vôbec nemusíš dostať... už tam je riziko oveľa nižšie..

nikimax
17. feb 2013

@prevenar
@zaskar ja už končím,vidím že kde- nič, tu-nič...... radšej vykopem jamu.....Atb sú škodlivé, lebo majú Nú a dávajú sa chorým deťom.....vakcíny sú v poriadku, aj ked sú v nich škodlivé Atb, a dávajú sa zdravým deťom, ktoré MOžNO pred niečím ochránia a možno zmrzačia..........prevenar, ty si bol v ich diskusií?? si sa tam ako transformoval.? 😅 😅 😅 beťár jeden.....

sissmiss
17. feb 2013

@adsumus vzdavam sa 😅 To je fajn ze si sa ponahlala, ale v ramci ponahlania sa si dala roky tak, ze ti isli viac do karat.

jedna pripomienka. Tvoje dieta bolo poskodene atb. Pises o atb ze su svinstvo. Nase deti boli poskodene vakcinou. Piseme ze vakcina je svinstvo. Ked uz mas daku chorobu, na ktoru treba atb, nevyhnes sa atb. Ockovnie ti poskodi imunitu natolko, ze tie atb budes potrebovat velmi casto. Ockovaniu sa mozes vyhnut. Ockovanie ta nechrani pred chorobami dlhsie ako dva tri roky. Tomu tak cca verim. Ale ani pocas tych troch rokov ta nechrani urcite- vyjadrenie vyrobcu vakciny. Takze riskujes, riskujes, riskujes. Co je ok, je to tvoje rozhodnutie. Ale ak nevies z grafu precitat info ze ockovanie pozastavilo pokles chorobnosti, to fakt nema vyznam.

Este raz skusim. Co vidis na nasl.grafe? Len tak narychlo spravene. Len mi povedz ci vidis

a) po ockovani nastal pokles chorobnosti
b) aj napriek ockovaniu ktore na chvilu zdvihlo chorobnost, pokles pokracoval dalej

Ak si odpovedala b) tak pozri druhy graf, to je to co ti ukazuju ruvz a tie ostatne mudre hlavy
A zamysli sa znova.

adsumus
17. feb 2013

@sissmiss Daj tam ostatné grafy, písala som,že tuberkuloza je výnimka, pri vsetkých ostatných ochoreniach došlo k poklesu chorobnosti do troch, štyroch rokov od zavedenia očkovania.Pri 98,99 percentnej zaočkovanosti na nule.

@eaka Žiadny pokles sa predtým nekonal,(jedien ked tak úmrtnosti) chorobnosť bola vysoká a postupne po zavedení očkovania klesla na nulu, kto nie je slepý, vidí.Čo ste čakali, že jeden den zaočkuju deti a na druhy den nulová chorobnosť?
Vaše tvrdenia, že vakcíny poškodzujú imunitu, sú podľa mojej skúsenosti úplne vylúčené. Antibiotiká poškodzujú imunitu oveľa viac. Ak sa zaočkuje dieťa s poškodenou imunitou, problém je na svete. Skúste to pobrať z opačnej strany.

sorciera24
17. feb 2013

@adsumus a antibiotik vo vakcinach sa nebojis?

prevenar
17. feb 2013

@nikimax jo, bol som sa pozriet ..umrel som smiechom a odisiel 😀 ..proste kto tam seriozne ,ze cerpa informacie podla kt. sa chce riadit , tak tomu fakt ,ze pan boh pomahaj (a vsetci svati) . 😀

hehe skoda ti bolo zacinat 😉

adsumus
17. feb 2013

@sorciera24 Ako chceš porovnávať zvyšky antibiotík s intenzívnou dvoj troj týždnovou intravenóznou liečbou?

prevenar
17. feb 2013

@sorciera24 VAKCINY SU NESKODNE ! a vsetko co je obsiahnute vo vakcine sa tiez stava neskodnym ! - aj ortut, aj hlinik , aj formaldehyd , aj rozne geneticky pozmenene DNA aj antibiotika .. napriklad obohateny uran, za normalnych okolnosti by clovek zomrel rychlo , keby ho pridali do vakciny, tiez by sa stal neskodnym . proste vsetko. je jedno co to je ..akonahle sa to ocitne vo vakcine stava sa to absolutne neskodnym a komkolvek mnozstve ! ..je to proste taka vynimka z fyziky a chemie a rovno z nasej dimenzie . hovori sa ,ze vakciny su proste z inej dimenzie. potvrdi to 9 z 10 oslovenych lekarov 😀 LOL ! 😀

sorciera24
17. feb 2013

@adsumus ak zle zareagujes na zlozku v antibiotikach, je ejdno, kde sa ta zlozka, ci ATB nachadzaju, nie?

adsumus
17. feb 2013

@sorciera24 Nie je to jedno, pretože atb majú aj iné NU ako alergie.

adsumus
17. feb 2013

@eaka Určite máš právo si myslieť, že NU z vakcín sú nebezpečnejšie ako NU z atb, ale moja osobná skúsenosť to vyvracia. Z toho vyplýva, že pre niekoho sú a pre niekoho nie.

sorciera24
17. feb 2013

@adsumus jasne, cize vsetko ostatne je zanedbatelne, len to je spravne, co sa stalo tebe (tvojmu dietatu)...co sa mimochodom nikdy nedozvieme, lebo diagnoza je tajna..... ano, maju aj ine nu, ale aj alergie!.....
a ja ti na to poviem, ze aj vakciny maju ine NU ako alergie.....sme si uplne, ze kvit.....

zaskar
17. feb 2013

@adsumus mas na mysli 7 dnove babatko ktoremu narvu vakcinu alebo neskor hexu , provenar etc... ty si bolo na vysetreni aku mas imunitu ? alebo ju pred vakcinaciou robia ? A tvoja skusenost je na akej vxorke deti ? kolko mas deti ked tu rozpravas o tvojej skusenosti a vylucujes to ? su to tvoje skysenosti na vzorke jedneho , dvoch deti ktore mas alebo su to internetove skusenosti ?

adsumus
17. feb 2013

@sorciera24 Vôbec nie, nikto nevie, čo je pre jeho dieťa lepšie. Pre moje dieťa je lepšie ak sa vyhne atb. Pre iné dieťa je lepšie ak sa vyhne vakcínam. Niektoré sa nevyhnú ani, ani, A niektoré sa vyhnú aj aj. Dávať niekomu nádej, že sa stačí nezaočkovať a všetko bude fajn je pre mna neprípustné. Rovnako ako tvrdenie, že sa stačí zaočkovať.

adsumus
17. feb 2013

@zaskar No ved vy tu vylučujete vakcíny na základe internetových informácií, tak, čo sa čuduješ, že ja vylučujem atb na základe vlastnej skúsenosti?

prevenar
17. feb 2013

pre vsetkych .. kratucky dokument o ockovani 😀 ..teda taka paralela , ak mam byt uplne presny 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=UbfDDEKSxy0
sorciera24
17. feb 2013

@adsumus no ved o to ide!....ze kazdy si voli podla svojho zvazenia, co je pre neho vacsie riziko....rizika su vzdy a vsade, ci pri zaockvoani, ci pri nezaockovani, aj pri uzivani ATB..... len ide o to, co je pre niekoho vacsim rizikom!....pre teba je to, pre mna ono.....hotovo.....ja len podotykam, ze nech sa kazdy rozhodne hocijako, mal by mat o tom aspon "paru"...

adsumus
17. feb 2013

@sorciera24 Presne tak, ale ked sa dozvie informácie len z vašej strany tak o tom bude mať len skreslené informácie, začnite informovať objektívne a máte ma z krku.

kvieta
17. feb 2013

@prevenar Super pesnička, aj som si zaspomínala na svoje mladé časy😀 Malej som ju musela pustiť 2x, potancovala si na ňu🙂

Takže už sme tu mali baču, teraz námorník... či historik?...

sorciera24
17. feb 2013

@adsumus je na kazdom odkial cerpa informacie, proockvoacie stranky ....tiez nie su moc objektivne;)......a mudry clovek si precita info aj odtial aj odtial, obehne viacerych lekarov, ci odbornikov, cerpa z viacerych zdrojov...... cize ja mozem informovat koho chcem ako chcem, ty takisto....ale to tvoje rozhodne tiez nie je objektivne;).....ako vravim, kazdy si musi nacitat veci rozne a ten, co cerpa len z jedneho zdroja a na zaklade neho sa rozhodne, je podla mna hlupy!

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz