Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nefertitka
21. nov 2012

@halienka no ved to je to, tie neziaduce ucinky ma strasia ... kedysi som to tak nebrala, povedali ockovat, tak sme ockovali. Ale napr. rotavirusy nam ani neponukla lekarka, ani sme o takom ockovani nevedeli az v casopise som zas na to natrafila, ze to ma katastrofalny priebeh ta choroba, ked dieta neni ockovane, a kazde neockovane dieta urcite rotavirusovu infekciu do 5 roka dostane, tak som sa az vystrasila a nadavala na lekarku, ze preco nam o takej moznosti nepovedala. Potom sme ju ockovali tou trojvakcinou a pridali sme jej zas na odporucanie lekarky aj kiahne. Tyzden na to chytila 40tky horucky, trvali cely tyzden, absolutne nicim nesli zrazit, zuby uz mala vsetky, chora nebola, siestu chorobu mala uz davno za sebou, tak ma hned napadlo, ze to bude z ockovania a dost som sa o nu bala. Preockovat sme ju uz nedali radsej. A potom som si nadavala, ze ved my sme ako deti vsetci mali kiahne a prezili sme to, len neviem, ci to zrovna tie kiahne sposobili, ale zas na druhej strasne, tolko protilatok v jednej vakcine naraz...to tiez asi nebude pre organizmus sranda. Teraz sa kazdeho ockovania bojim ako cert kriza.

xlucia
21. nov 2012

@halienka presne. suhlas. moj maly je zial ockovany na hem. imf. a teraz ho mal tak masivneho, ze dr. bola z neho na nervy

tasiko
1. dec 2012

Treba očkovať ! som za očkovanie všetkých ktorý to chcú povinne a doživotne aj tri krát denne, ak niekto vymešká dávku za trest sa mu dalšia zdvojnásobí, a dal by som im ja nepovinne ako povinne + preventívne povinne aj chemoterapiu, však človek nikdy nevie 😠 kto by už len nechcel take dobroty 😀 dobru chuť vam praje Igor

hajanka
2. dec 2012

@tasiko 😀 zabila si!

prevenar
6. dec 2012

@nefertitka strachu sa zbavis jednoducho tym ,ze o danom probleme ziskas informacie. o rizikach ockovania mame velku sukromnu temu , ak mas zaujem o vstup tak > (info v mojom fotoblogu)

na uvod, si mozes pozriet zaujimave videa.

- http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...
- http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029
-

https://vimeo.com/40119480

zozman velkeho mnozstva linkov ohladom rizik spojenych s ockovanim.
- http://vakcina.szm.com/index.html

usiko
22. dec 2012

fuuuuha, som proti ockovaniu, lebo mam toho prestudovaneho..mozno nie vela ale dost na to, e som si vybrala mensie riziko pre nase dieta...ale co ma zarazilo..je zaciatok tejto diskusie, a prispevky @erikasadek......ktora neda na ockovanie dopustit....dala by som krk za to, ze som s nou niekde v nejakej teme diskutovala o neockovani, zhruba pred rokom a bola proti,......ale mozno sa mylim?

prevenar
23. dec 2012

@usiko este by som poznamenal, ze tato diskusia bola zalozena v roku 2008 . od vtedy sa mohlo vselico zmenit. len vravim.

heh ..v 2008 som na beton "chcel" ockovat vsetko co existuje, povinne/nepovinne ..a vidis to ..ako to nakoniec dopadlo 😉

irenkask
23. dec 2012

@usiko Jasné máš pravdu, pohodlnejšie je zavrieť pred pravdou oči a tváriť sa že neexistuje. No holt niekomu sa nechce študovať ale potom sa budú sťažovať že sú deti choré a behať po lekároch. Hlavne treba mať nafarbené vlasy na hlave a v hlave nič.A moderné oblečenie. To je dôležité............

halienka
23. dec 2012

@usiko karta sa odvtedy u @erikasadek obrátila, neviem či ju táto téma prinútila študovať alebo aj osobné zlé skúsenosti - tuším jej synček má následky po očkovaní v podobe tuším autizmu, bohužiaľ ☹ teraz je však už ozaj bojovníčka proti očkovaniu, často prinesie aj nové informácie z francúzska kde žije ohľadom ne/očkovania. Je pravda, že kedysi sme všetci boli presvedčení, že očkovanie je len a len prospešné, takže týmto obrátením sa prešiel v podstate každý...niekto na základe toho, že sa dostal k informáciám a niekto na základe vlastnej skúsenosti - čo je tá horšia varianta 😔

usiko
23. dec 2012

@halienka hej,hej, je to oki....len ma pobavilo ze na zaciatku diskusie boli skoro vsetky mamicky za ockovanie, jednoznacne za....a o 4 roky neskor , teraz keby sa zalozila tato tema, bolo by to uplne inak....som rada ze informacie sa dostavaju medzi ludi...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a samozrejme @erikasadek nekritizujem, len mi neboilo jasne, ci je to ta ista osoba.....

nae
23. dec 2012

@usiko Tak tak, ľudia sa menia, názory sa menia, a je to fajn... pred 4 rokmi som žila v sladkej nevedomosti o očkovaní a vlastne o všetkom, čo súvisí s materstvom 🙂

usiko
23. dec 2012

@nae ano, je to super, ze ludia dospievaju, len skoda, ze v mojom okoli to nejako nefunguje.......

erikasadek
autor
24. dec 2012

@usiko ahoj ano som ta ista osoba, ale ja som to uz niekolko raz spominala ze pred par rokmi som mala taketo nazory na ockovanie nikdy som sa tym netajila ano bola som rozhorcena zastankyna ockovania!! 🙄 🙄

to bolo , pravda je teraz niekde uplne inde!!!!!
@halienka ti uz vysvetlila zivot bohuzial mi dal poriadnu lekciu a zacala som s aviac zaujimat dovtedy som sa vobec nezaujimala o tuto temu neako , proste zvyk a odborna rada mi stacila naco menit nieco co fungovala v minulosti

boze moj ako som sa strasne mylila!!!!

inak sranda je ze ste tu temu vyhrabali !!!!! 😀 😀 😀 😀 ale dobry priklad pre bojovnicky ockovania... ako priklad som fakt ukazkova 😀 😉

erikasadek
autor
24. dec 2012

@usiko kludne skritizuj ja sama som sa kritizujem uz roky!!!!!!!!!!! 😉 😉

ako hovori moj muz len blazni a blbci nemenia nazor.... 😉 😉
bohuzial u mna to musela bit bolestiva pravda a prebudenie...

stanislava2
24. dec 2012

Som za očkovanie.Nebudem čakat na to že moje dieta bude mat štastie a nedostane nejaku zákernu chorobu.Dali sme zaočkovat všetky povinné aj niektoré nepovinné očkovania.Moje dcéry su zdravé nemaju žiadne následky a synček 13 mesačný ešte chorý nebol. Prajem Vám štastné vianočné sviatky a prajem všetkým detičkám aj dospelým zdravie. 🙂

hajanka
24. dec 2012

@stanislava2 ahoj, nastuduj si tie "zakerne" choroby, aj ich vyvoj z minulosti az k pritomnosti, vsetky faktory ktore ich ovplyvnuju a nastuduj si aj tie vakciny, aku maju ucinnost, ako v tele reaguju ako posobia a potom sa rozhoduj 🙂 stastne rozhodovanie a tiez vesele vianocne sviatky 🙂

usiko
24. dec 2012

@erikasadek jojoj tak to ma velmi mrzi ze mate nasledky.....lepsie by bolo keby si zmenila nazor bez toho, aby sa ti dietku nieco stalo......ale ono je to asi povacsine tak, ze pokym sa ti nieco nestane, tak veciam nevenujes taku pozozrnost...aj ja som neriesila ockovanie, ani sa nezapajala do podobnych debat, kym sa nestalo......mna to proste nezaujimalo...a potom clovek zacne citat a bucha si hlavu o stenu.....drzim velmi palce aby sa vam darilo a aby vase dietatko malo lepsejsie zdravie🙂

erikasadek
autor
24. dec 2012

@usiko dakujem

jasne ze by som brala zmenit moj nazor bez toho co sa nam stalo...

vsetko zle je na nieco dobre tym nechcem niako niekoho poburit ale problem mojho syna mi otvoril oci celkovo , na svet farmaceuticky, a hlavne na svete tento tieto autisticke deti su tazke bremeno to niako nespochybnujem, ale zaroven ako raz povedala jedna mudra kocka tu na koniku; slavka..... pan boh ich nam posiela lebo vie ze sa o ne dokazeme postarat...

od temy tieto deti dokazu otvorit oci a vidite svet ocami uplne inak, pre mna pestrejsie.... mnohe veci vidim uplne inak...... 😉

samozrejme oatzka ockovania kto chce ockovat nech ockuje ale niako nech do toho nenuti toho druheho, a to iste na druhu stranu kto nechce nech nedava,; a tiez niako nenuti toho druheho do tohto aktu, podla mna ockovanie by malo byt ako sloboda slova, kazdeho osbna vec a slobodne rozhodnutie.. lenze tam kde sa zacina sloboda konci aj urcita hranica slobody u niektorych ze????

lucyferia
24. dec 2012

Ja sama som si na tuto temu veeela citala, fakty , literaturu a aj nejake nazory mamiciek aj v osobnom okoli aj na nete kde hovoria svoje skusenosti. Na zaklade toho sme ockovania razne odmietli. Teraz mame 5 mesiacikov, neboli sme a ani nebudeme ockovat. A mam velmi kludne svedomie.

stanislava2
24. dec 2012

Neštudovala som nič a ani nebudem.Deti som dala očkovat na ochorenia ktore mi odporučila pediatrička.Kiahne očkovat nebudeme.Odpovedala som len na otázku nechcela som tým nikoho urazit ani sa dohadovat.Moje deti su po očkovaniach v poriadku.Dcéry su očkovane aj proti HPV a genitálnym bradaviciam.

prevenar
25. dec 2012

@lucyferia to ste velmi dobre spravili. mozno ste svojmu dietatku zachranila zdravie, alebo aj zivot. ak by si potrebovala nieco okolo neockovania, alebo trebars aj poradit dalsim , tak mame velku sukromnu temu ohladom rizik ockovania. ak mas zaujem o vstup viac informacii najdes v mojom fotoblogu. je ta vela rozhodnutych ludia, ale aj mnoho ktori len hladaju, takze kazda skusenost sa hodi 🙂 pekne vianoce. 🙂

prevenar
25. dec 2012

@lucyferia ehh , uz to neviem opravit 😀 (posledna veta - ale snad porozumies 😉 )

dedenini
25. dec 2012

ja som v UK a keby si tu neprecitam , alebo som nevidela v TV tak ani neviem ze niekto ma problem s ockovanim.. tak preto som ani nad tym neuvazovala ze by som nedala ockovat dieta.. dcerka bola zaockovana a ani troska nelutujem..moj nazor

maser
25. dec 2012

Ja som

https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo


Nieje ťažké povedať prečo.

irenkask
26. dec 2012

@lucyferia Aj ja ti gratulujem , nakoľko si veľmi inteligentná mamička . Ja by som nedala očkovať nikdy nikoho po tých poznatkoch čo teraz mám, nakoľko kto má aspoň minimálne IQ a dokáže splodiť dieťa by mal mať, a mne by stačilo že jedno dieťa by malo nežiadúce účinky a viac by nebol nik z rodiny očkovaný. A tie hrdinky čo sa nemusia nič vzdelávať a nič študovať tak s takými som sa stretávala na detskej onkológii kde otvárali oči dokorán keď som im zvestovala to, čo som si preštudovala ja a zažila z vlastnej skúsenosti.
Pretože podstata je , že očkovacie látky poškodia DNA a to každá jedna obsahuje karcinogény a rôzne kontaminácie vírusmi a len čas ukáže kedy to u koho prepukne. Raz to určite prepukne obyčajne vtedy, keď to nikto nečaká a udrie to naraz. Kdežto detské choroby tam nieje vôbec isté že prepuknú s fatálnymi dôsledkami pokým človek dodržiava dobrú životosprávu.
Počúvala som v televízii vyjadrenie dvoch genetikov, že rakovinu spôsobuje dedičnosť len necelé jedno percento aj to nie vždy a ostatné sú tie sajrajty v liekoch, injekciach, vakcínach a strave a strese. Stres je ten najväčší činiteľ a logicky každé očkovanie je pre imunitu ťažký stres a šok , ďaleko horší ako keď zješ potravinu z éčkami , ktoré aspoň vylúčiš črevami a obličkami. Lenže chémiu vpravenú do krvi tej spolu s vírusmi taká šanca nieje dopriata a likviduje to celé desaťročia.

modrofuzik11
26. dec 2012

ja som za. verim tomu, ze aj vdaka vakcinacii sa mojim detom vyhnu rozne choroby, ktore keby dostali a neboli by zaockovane, by sa tazko liecili. dala som ich zaockovat a urobila som to zo svojho nalepsieho vedomia a svedomia.

nae
26. dec 2012

@modrofuzik11 Hm, až na to, že sami výrobcovia vakcín majú v príbalových letákoch napísané, že nezaručujú 100% účinnosť. Takže tak, chorobu možu dostať aj zaočkovaní (a nie je to vobec rarita). Čo už, že...

modrofuzik11
27. dec 2012

ja nie som ortodoxny zastanca nicoho. kto chce, nech si da deti ockovat, kto nechce, nech si neda. len nechapem, preco sa mamicky, ktore su apriori proti ockovaniu, pustaju do mamiciek, ktore nie su. ved kazdemu vyhovuje nieco ine. preco mi tu stale niekto chce nanutit zly pocit za to, ze som si vybrala rozdielnu cestu ako on?

nae
27. dec 2012

Pokiaľ je očkovanie v súlade s tvojím najlepším vedomím a svedomím, tak je to v poriadku. Nám, ktorí o očkovaní trochu viac vieme a zaujímame sa oň zo všetkých strán, je len ľúto a často si hlavu búchame o stenu (respektíve máme chuť si búchať) z mamičiek, ktoré napíšu, že si nič o tom nebudú zisťovať ani študovať - hlavná informácia je pre ne, či sa pichá do nohy alebo do ruky, a to je všetko. To je jednoducho z našej strany nepochopiteľné nevedieť, proti čomu mi dieťa očkujú, čo mu z toho može a nemože byť a čo mám/nemám čakať.
Máš samozrejme pravdu, že každému vyhovuje niečo iné. Ja som len napísala, čo je pravda, čo píše sám výrobca - aké máš z toho pocity, je samozrejme tvoja vec. Prepáč, ak sa ťa to dotklo, nebolo v tom nič osobné 😉
@modrofuzik11

lucyferia
27. dec 2012

@irenkask jasne, su take hrdinky co nic nepotrebuju studovat. Ja si citam aj pribalove letaky od vsetkeho, zaujima ma vsetko. Ked uz toto ockovanie nikoho nezaujima, co vsetko sa vpravuje detickam do telicok, tak to uz je podla mna hardcore nezodpovednost. Su take hrdinky co "nelutuju" ze dali zaockovat dieta, len neviem kde dosli k tej spokojnosti? Ze zrovna nedostali tu konkretnu chorobu? 🙂 No ani neockovani nemusia dostat tie choroby. A naopak, aj ockovani mozu dostat cierny kasel (napriklad). Vid epidemia cierneho kasla v USA a v Australii kde bolo vyse 90% z chorych aj sucasne zaockovanych proti tomu 🙂 Aj na Slovensku mame zaockovanych co chytia tie dane choroby. Takze neviem na kieho anciasa by som davala decku pichat ortut a hlinik a formaldehyd do tela, ked aj tak ci onak bud dostane chorobu, alebo nedostane rovnako ako zaockovany. A naco ockovat dieta proti pohlavne siriacej sa chorobe zltacke B ??? A co Tetanus, keby zabrzdene mamicky vedeli co to je za choroba a ako sa nou nakazit, a kolko mame vysktov rocne a kolko je umrti, tak by taketo shity zbytocne pichat nedali 🙂))) Ale z toho sa tesia vyrobcovia vakcin. 🙂 Nechce sa mi o tom pisat, nechce sa mi tuna vybavovat sa nemam na to cas ani chut, kazdy kto chce bude o tom studovat, kto nechce nebude. Kazdy si nesie vlastnu zodpovednost. A som ale rada ze je nas tu par na rovnakej vlne 🙂 papa