Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Vy nenútite, to nie, vy len tu vystrašíte človeka na smrť a potom sa rozhoduj. Zodpovednosť nechceš,tak nemudruj.

zaskar
21. feb 2013

mozme tu mudrovat kolko chceme, mame slobodu, lekar ska zodpovednost je ta ktora je na protistrane ?

hajanka
21. feb 2013

@adsumus nie, my nenutime, len strasime 🙂
zatial co big farma, lekari a policiti aj nutia aj na smrt strasia 🙂 ale oni predsa mozu ze?
a tiez nechcu zodpovednost.... ale mudrovat mozu, ze?
😀 😀 😀

jaaaj ako salamunske trenirky 😀

adsumus
21. feb 2013

@zaskar Tu sú potrebné zmeny. Musia niesť osobnú zodpovednosť, ak zaočkujú dieťa, ktoré nemali.

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Farmárom je jedno, čo predávajú lieky alebo vakcíny, vyber si.
Kto vás straší, že neočkujete? Akurát vás musia evidovať, to je všetko. Nič strašidelné.
Pred očkovaním som bola vystrašená z vás a dlho som hodnotila, kým som sa rozhodla.

zaskar
21. feb 2013

@adsumus aj za to ktore mali, lebo neziaduce ucinky sa prejavuju aj u uplne zdravych deti..a samozrejme mimo tohto bananova aj odskodnuju.. takze ked chcu pichat nech to stat zaplati

nikimax
21. feb 2013

@adsumus Zodpovednosť má mať ten, čo niečo (vakcíny) nanucuje!!.... ale nemá ju......prečo??? A ked si produkt neprosíš, strašia ťa na smrť (doslova!) Zomrie vám dieťa !!! Dajte mu vakcínu!!! Neprosím....tak budeš platiť pokutu!!!! 😝

hajanka
21. feb 2013

@adsumus napriklad ty 😀
a zaradom ako som uz spominala, od lekarov, az po farma firmy 😉

adsumus
21. feb 2013

@zaskar Ale kde u zdravých detí, zlá reakcia na BCG vakcínu je jedným z prvých príznakov nedostatočne vyvinutej imunity. A ináč som za odškodňovanie všetkých NU nielen liekov.

zaskar
21. feb 2013

stado potrebuje pastiera, zakon, stat, lekar . Tam kde je stado svojpravne a uvedomele staci slobodna vola. To presne ukazuje co sme my za narod

nikimax
21. feb 2013

@adsumus a kto by mal odškodňovať podľa teba, konkrétne.......Farma-inkasuje z predaja, lekár inkasuje z pichania.....kto???

sirinka
21. feb 2013

@adsumus prepac ale ty tu nestrasis smrtou? Nespominas tu nahodou najme smrtelne pripady, pokial sa clovek neockuje? A cela vakcinacna lobby je na com postavena, ked nie na strachu pred konkretnymi ochoreniami, ich moznymi komplikaciami ci tragickym koncom?

adsumus
21. feb 2013

@nikimax
Za 20 rokov MMr vakcina zabránila 17,400 prípadov mentálnej retardácie a 5,200 úmrtiam. To je nič pre vás?
http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine

seva
21. feb 2013

@adsumus VSETKY deti maju vo veku, kedy sa dava BCG vakcina ako ty pises "nedostatocne vyvinutu imunitu". Imunita sa vyvija postupne, nerodime sa s nou. a tak, ked ju dietatku pokasleme hned na zaciatku, nastupuju problemy ako atopicky ekzem, astma, alergia, a autoimunitne ochorenia vsetkeho druhu...

adsumus
21. feb 2013

@sirinka Straším? Veď deti umierajú v súčastnosti na choroby, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním.

adsumus
21. feb 2013

@seva Všetky deti mali zlú reakciu?

jonas17
21. feb 2013

@natas4 je mi smiešno, ako ma chytáš za slovíčka, že nevidno autistov, lebo nechodia do centier...
určite 😀 moja suseda má tri deti, dve mladšie sú autistické, nevidím ich, nedala ich do ústavu, viem, že existujú, len sa proste nestretávame, sú mladší tí chalani, ako moji..
pokiaľ som nemala malú, kupovala som si časopis plus 7, určite som čítala všetky čísla od jeho vzniku a dovolím si povedať, že najviac príbehov autistických detí bolo opísaných práve tam...
Reflex, šou Andrey Wadkerti ( neviem, ako sa to píše presne) , Modré z neba...a veľa iných relácií v telke za posledné roky približuj´ú život autistov...
jedna poslankyna v NR mala syna autistu, veľmi medializovaný príbeh, ktorého zastrelili, nakoniec vraj otec, nezvládli vraj život s ním...
no a zvláštne, že medzi tými príbehmi som nikde nezažila dospelého autistu...
a zvláštne, že niekto povie, že nepozná v okolí žiadneho autistu...
ani ja nepoznám ľudí na vozíčku a pritom sa netvárim, že neexistujú...

hajanka
21. feb 2013

naozaj cim dalej tym vacsie vtipy tu padaju 😀 adsumus nestrasi, ona len upravuje fakty a pise polopravdy a vymysla strasidelne scenare, ona tiez nestrasi a tiez neberie zodpovednost za deti rodicov ktorych ovplyvni

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus teba kto prosím ťa platí? aká farmaceutická firma?
čo sa bojíš neočkovaných ľudí detí, keď si očkovaná? hm

sirinka
21. feb 2013

@adsumus takisto ako ockovanie moze sposobit take neziaduce ucinky, ktore mozu v konecnom dosledku sposobit aj smrt....to mas strasenie proti straseniu... Len je smiesne, vystrkovat prst na tych, co maju svoje argumenty neockovat, ze ludi strasia, ked ti co su za ockovanie pouzivaju uplne rovnaku formu presviedcania 😉

adsumus
21. feb 2013

@hajanka
@tanapeta Len urážejte dievčatá a očiernujte, aj tak vám to nepomôže.

zaskar
21. feb 2013

@adsumus nepomoze k comu ?🙂)))) hehe ved pocet neockovanych narasta, takze to asi pomaha 🙂)

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus nik neuráža. Ty si urazila nás poškodených, že to naisto nemôže byť a podobne. Pokiaľ nezažiješ, tak nevieš

adsumus
21. feb 2013

@sirinka Vieš, je rozdiel medzi nepreukázanými tvrdeniami( očkovanie spôsobuje autizmus) a preukázanými tvrdeniami
(13 detí zomrelo vo Veľkej Británií na čierny kašeľ).

adsumus
21. feb 2013

@zaskar Ja to tak beriem, že to tak musí byť, chcem len aby rodíčia vedeli komu sa majú poďakovať ak urobia nesprávne rozhodnutie.

sorciera24
21. feb 2013

prisla som sem kuk, ooo....niekomu treba zohnat asi pracu, lebo sediet na ockovacich temach nostop moc nepomaha
@adsumus
inak neivem, preco sa tocite furt len okolo autizmu, je kopu inych NU (kt. moze ockovanie sposobit, rozbehnut, nazvat treba ako chcete...)....vid. pribalove letaky

sorciera24
21. feb 2013

@adsumus a ako ty vies, kt. rozhodnutie je spravne a ktore nie? toto ma ale fakt zaujima!

zaskar
21. feb 2013

btw: statisticky je vzdy menej tych co uvazuju a su v opozicii a vzdy su vacsinou oznacovany za blaznov, ale napokon su to vzdy oni kto posuvaju evoluciu dopredu... takze sa kludne pichajte tym svinstvom a prehrabavajte sa v tych fekaliach kolko chcete 🙂 ci uz v ramci pracovntch povinnosti alebo ujeteho konicka 🙂

tanapeta
21. feb 2013

@sorciera24 áno máš pravdu, aj cukrovka dosť častá.

hajanka
21. feb 2013

ja to tak beriem, ze to tak musi byt... dalsia perla, dalsie preukazane tvrdenie, rovnako ako "moje ockovane dieta bude chranit vase neockovane" - ja by som skor povedala, ze to bude naopak, ze to ockovane nakazi neockovane 😅