Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
21. feb 2013

@sorciera24 Vieš ako viem? Že ak nedám dieťa zaočkovať a ono zomrie napr. na čierny kašeľ, tak to asi nebolo dobré rozhodnutie, aj vdaka tebe.

sirinka
21. feb 2013

@adsumus vytiahla si autizmus, lebo pani vedci sa este z poslednych sil zdrahaju potvrdit suvislost medzi ockovanim a jeho narastom, ok, ale kludne si precitaj oficialne pribalove letaky vakcin, neziaduce ucinky a zistis, ze tam najdes take, ktore mozu viest k trvalemu poskodeniu aj priamo k smrti....
Inac este by ma zaujimalo, pisala si, ze 98% Svedov nechava dobrovolne ockovat svoje deti, mozes mi napisat, ktorou vakcinou? Dakujem.

sorciera24
21. feb 2013

@adsumus vdaka mne? ja ti stojim s pistolou pri hlave a nutim ta neockovat? 😀 nebud smiesna, uz som ti to tu o tej zodpovednosti vysvetlovala a ty si to boooze stale nepochopila.......(treba ti aj filozoficke texty kt mou poslat)?
btw. a ak ho da niekto zaockovat a ono dostane nasledne mrtvicu (kludne moze aj zomriet).....to tiez nebude moc dobre rozhodnutie a ty si teda za to vezmes zodpovednsot?....lebo z tvojich tvrdeni to vychadza, ze zomrie kvoli tebe;)
ty si riadna....

natas4
21. feb 2013

@jonas17

Ty asi NECHCES pochopit o com som pisala...skus si este raz od zaciatku precitat moje prispevky

Ja NETVRDIM ze autisticke deti nie su, NETVRDIM ze ich v dnesnej dobe zatvaraju do ustavu

Tebe je zvlastne, ze niekto tvrdi, ze nepozna a nema vo svojom okoli autistu? No si predstav, ze ja nepoznam a nemam v okoli ziadneho...napriek tomu ich existenciu NEPOPIERAM
To by som sa ja mohla cudovat tebe, ze nepoznas a nemas v okoli cloveka na vozicku...ja ich vidim okolo seba strasne vela

Snad si uz konecne POCHOPILA o com cely cas pisem (btw. Vybrala si si nespravnu osobu na utocenie, ja nie som ani na jednej ani na druhej strane...nie som ani ovca 😝 )

Pekny den

seva
21. feb 2013

@adsmus ak si nevidela, pozri si toto.

https://vimeo.com/40119480
hajanka
21. feb 2013

@adsumus ach jaj.............. toto co tu teraz predvadzas su naozaj uz len vykriky zufalstva, alebo sa maximalne nudis alebo co..... neverim ze ta pri tvojich uvahach nenapadne, ze to moze byt aj opacne 😀

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus počuvaj ma, ty si tak zfanatizovaná, že tebe keby aj vlastné dieťa umrelo na druhý deň po očkovaní, čo sa bohužiaľ stáva, ani vtedy by ti to nezaplo.
Ako je možné, že je teraz čierny kašel, keď sa ľudia naň očkujú? Ako je možné, že sa nakazia aj očkovaní ľudia? Veď vakcína chráni.
Vieš čo ti poviem, radšej mať mums, osýpky a byť s nimi hoc aj 3 týždne v nemocnici ako mať ťažko zdravotné postihnuté dieťa vďaka nežiadúcemu účinku po očkovaní v podobe ťažkých postihnutí, chorôb čo sú autizmus, cukrovka, rakovina, zápal mozg. blán a stráááášne veľa iných nežiadúcich účinkov.
Ty asi nevieš čo je to žiť s takým dieťaťom, všakže? a hlavne, keď by si nemusela nebyť jednej sprostej vakcíny.

tanapeta
21. feb 2013

@natas4 ále poznáš isto, aj si videla. Problém je, že na nich to nie je vidieť. Na našu by nik nepovedal...a predsa

sorciera24
21. feb 2013

inak moja starka ako 3rocna prekonala cierny kasel (to len tak, aby rec nestala🙂)

samara1609
21. feb 2013

@adsumus za kazde rozhodnutie si moze clovek sam...uz nemas argumenty??je milion veci na ktore sa zomiera.ale asi sa zmierim skor s ciernym kaslom ako s rakovinou ktora je castokrat priamym nasledkom oslabenej imunity..tu nikto nezastrasuje,len upozornuje...a myslim si ze mam v hlave viac ako jednu bunku mozgovu na to,aby som sa rozhodla..ty rob co chces.ale naco si zbytocne sprepacenim hubu deres tu kde o ten tvoj nazor nikto asi ani moc nestoji..

natas4
21. feb 2013

@tanapeta nepoznam ziadneho autistu...a to ci niekde vonku popri mne presiel naozaj neviem posudit

tanapeta
21. feb 2013

@sorciera24 môjho syna spolužiačka mala čierny kašel, podotýkam riadne zaočkované dieťa na čierny kašel..takže asi tak

slnieckko
21. feb 2013

@pectore cakala som takuto jednostrannu odpoved ohladom mojej otazky s GBS... a som si 100% ista ze keby si bola v mojej situacii aspon by si zvazovala viac, nie takto jednostranne 😉 keby si aj dala ockovat tak sa budes klepat a striehnut... nevies co je to ked clovek z rana do vecera ochrnie, mesiace az roky sa uci od znova sediet, jest, pisat, obliekat, chodit... ked cakas kedy ti niekto utrie rit alebo da napit lebo inac by si umrela od smadu... a predstav si v takejto situacii svoje dieta o ktorom vies ze ma mozno po tebe predispoziciu, nebala by si sa toho viac nez zaskrtu? ak nie akceptujem. nechcela som vediet tvoj nazor na vseobecne ockovanie ale na tento konkretny pripad, ak nerozlisujes je to zaujimave ale co uz, kazdy mame pravo na vlastny nazor.

adsumus
21. feb 2013

@samara1609 A ty vieš, že antibiotika tisíckrát viac oslabujú imunitu ako očkovanie? To ju naopak práve stimuluje a koľko je tu takých bojovníkov proti vakcínam, ktorí paradoxne môžu viniť práve antibiotiká?

sirinka
21. feb 2013

@adsumus antibiotika vo vakcinach su ok?

adsumus
21. feb 2013

@sirinka To je tak zanedbateľné množstvo, že až.

adsumus
21. feb 2013

Nechápem prečo ste takí podráždení, veď podľa všetkého sa Slováci zariadia podľa vaších rád a prestanú očkovať. Tak tie benefity, o ktorých tu rozpávate sa isto ukážu.

sirinka
21. feb 2013

@adsumus aha...

slnieckko
21. feb 2013

este na margo informovanosti rodicov... svagrovcom sme vraveli ze maly neni ockovany zatial, ze sme poziadali o odklad... oni ze no a co, nas maly tiez nebol... mne to bolo hned divne ze ich syn nebol ockovany tak som sa potom pri navsteve este viac x pytala ci teda bol ci nie a stale obaja tvrdili ze nebol... pri dalsej navsteve sme sa bavili o niecom inom a svagrina zrazu ale mi napadlo ze malemu pichali nieco do nozky ked mal 2 ci 3 mesiace aj potom neskor no skoro ma slahlo o zem... nazorny priklad ako to je, pichneme "nieco" do nozky, drviva vacsina rodicov ani nevie ake choroby ockuju 😒 ale prstom ukazuju na tych ktori neockuju a precooo?? ockovanie na slovensku vyzera asi tak ze do nozicky, do druhej nozicky, do ramienka kedysi a tym to hasne 😔 tych par co sa tu stretava a zaujima sa ci uz ocko alebo neocko maju aspon nieco nastudovane a su si vedomi co hrozi ak daju alebo nedaju, ale najlepsi su ti ktori vedia hovno a strasne sa rozpaluju ako to ze niekto neockuje? na grc

hajanka
21. feb 2013

@tanapeta to nie je nic vynimocne

tiez sa dobre bavim na tychto a podobnych vyjadreniach lekarov ci vybcov, ked sa sami s prepacenim s.. do huby
kedze piseme o ciernom kasli, tak napr. vyjadrenie vyrobcu v prib. letaku infnrix hexy 😀

Jak vakcína chrání
• Infanrix hexa pomáhá dítěti, aby se před infekcí chránilo samo (tvorbou protilátek). Ty budou chránit Vaše dítě proti uvedeným onemocněním.
- woooow to to beriem, to je super! 😝

• Podobně jako všechny vakcíny, nemusí Infanrix hexa plně ochránit všechny očkované osoby.
- hm.... takze nemusi? 😕

• Vakcína nemůže způsobit onemocnění, před kterým Vaše dítě chrání.
- hm.... a tu si uz vazne s... kaju do pusy 😀 😀 😀

slniecko77
21. feb 2013

@slnieckko na toto mi neda zareagovat..tvoja svagrina je ''slaboducha'' ? nemyslim to ako urazku, ale nevediet co jej dietatu robia, co do neho davaju je fakt silna kava..a ja by som z toho nevinila zrovna lekara 😅 😕

samara1609
21. feb 2013

@adsumus ani antibiotika moc neuznavam takze som celkom informovana.

sirinka
21. feb 2013

@slniecko77 to je taka naivna dovera v lekarov, ked lekar predpise vitamin C tak iste zaberie omnoho lepsie, ako keby sme si ho sami kupili v lekarni... A na druhej strane doma na gauci znevazuju a nadavaju na lekarov, na tych istych, co ich v ambulancii hltaju ocami ako bohov....

slniecko77
21. feb 2013

@sirinka ja tomu skutocne nerozumiem, ved ja potrebujem vediet ked sedim u zubara a mam otvorene usta co sa prave deje..a preto mam zubara akeho mam, lebo on nema problem komentovat co presne robi a samozrejme mi vysvetlit co bude robit 😅
..mne fakt pride, ze niektori ludia su skutocne slaboduchi a urcite by som to nehadzala na triko lekarom, ale rodicom..a teraz nemam na mysli, ci sa niekto rozhodne ockovat alebo neockovat - je to kazdeho vec ak ma na to padny dovod

elinor42
21. feb 2013

k tomu čiernemu kašľu čo sa tu rozoberá poviem asi toľko. Bola som očkovaná ako dieťa na čierny kašel a keď som mala 1,5 roka, dostala som ho. A to nie ľahšiu formu, ale takú, že som kašľala krv a bola som hospitalizovaná 2 týždne. Tak preto si myslím, že očkovanie ťa nechráni. Je to môj názor a moja osobná skúsenosť. Ja tu nikomu vnucovať svoj názor nebudem. Je to môj osobný. Ale ja som si aj vďaka tomuto dieťa zaočkovať nedala. A okrem toho, moja sestra pri každom očkovaní na TBC upadla do bezvedomia. Či už ako malá, alebo keď sa preočkovávalo, myslím v 7 rokoch a potom asi okolo 12-13 rokov.

sirinka
21. feb 2013

@slniecko77 ja som to videla velakrat, je mnoho ludi, ktori sa plne odovzdaju do ruk lekara a uspokoja sa s tym, co im je ochotny povedat.... Nepytaju sa, aj ked by niekedy chceli, maju v sebe akysi vzacny respekt, neotravovat autoritu "blbymi" otazkami, aj ked pravo byt o vsetkom informovany uz pozna hadam kazdy.... No co uz... Kazdy sme si strojcom vlastneho stastia....

slniecko77
21. feb 2013

@sirinka len potom netreba vinit lekarov, ktori maju zo zakona povinnost ockovat, ale... 😝
..a aby som bola uplna, mnoho ludi neznesie priamu pravdu, teraz nepisem priamo o ockovani a je im jednoduchsie verit

adsumus
21. feb 2013

@elinor42 Môžem vedieť kedy si mala čierny kašeľ?

adsumus
21. feb 2013

@elinor42 Sestrička neupadala náhodou do bezvedomia z injekcie?

elinor42
21. feb 2013

@adsumus nie, z injekcie to nie je a ani nebolo. Ona nie je taká padavka. Ale mám pocit, že ty tu na všetkých útočíš. Prečo si nemôžme povedať svoj názor bez toho, aby si to komentovala nejako negatívne?