Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

77majka
21. feb 2013

Ahojte. Viete mi poradit pediatra, ktory toleruje rozhodnutie neockovat v Kezmarskom, Popradskom okrese? Dakujem. majka

achesa
21. feb 2013

@adsumus prepáč, ale podtón, aký vkladáš do svojich otázok a odpovedí sa mi zdá dosť urážlivý. A týmto nenarážam len na tvoju otázku z 14:16 na @elinor42. Nešlo by trochu sa mierniť, keď už evidentne nemáš nič iné na práci, len tu permanentne sedieť a na všetko reagovať? Lebo vieš, tíeto tvoje poznámky môžu aj dosť ublížiť...

adsumus
21. feb 2013

@achesa Ak by ťa niekto zato, že upozornujes na klamstvá a zavádzania niekto neustále oznacoval za psychopata, agenta, skorumpovaného tiež by si asi do svojich slov tu a tam vložila niečo ironické. Zoznam urážok, ktoré tu na mna padli za posledný týžden je snád uz nekonecny. A preco? Lebo upozornujem na klamstvá.

sorciera24
21. feb 2013

@adsumus to je taka vtakovina, co pises..... ja sa stale pytam, ako niekto moze vediet a tvrdit, ze toto je klamtsvo a toto je pravda.... absolutna loz, absolutna pravda, absolutne dobro, ci zlo neexistuju...haloo, su to relativne pojmy! ....tak tu nepis, ze tu upozornujes na klamstva, ked nikto netusi, co je pravda, ci klamstvo...... mozes si tu hovorit akurat svoj nazor (co aj robis), tak aj ostatni...ale tvrdit, ze toto je absolutna pravda, alebo loz...je scestne....

achesa
21. feb 2013

@adsumus a ty to oplácaš rovnakou mincou, takže v čom si lepšia? Navyše, zaútočila si na kočku, ktorá len spomenula NÚ z vlastnej skúsenosti a ani to neadresovala tebe... Divím sa ti, že tu sedíš a všetko komentuješ, s každým sa púšťaš do sporov, ale asi ťa nejakým zvráteným spôsobom teší, že môžeš útočiť a že tí druhí útočia tiež. Komu niet rady...

adsumus
21. feb 2013

@achesa Mne nevadí ak niekto napíše, že si myslí, že ma NU z vakcíny, ale písať, že to má potvrdené, že to má z vakcíny je klamstvo. A čo oplácam rovnakou mierou? Ak by som mala každému vracať, tak to nie je o ničom inom. Pribúda dalsia urážka, že som zvrátená. Vy si ani neuvedumujete, že ma urážate?

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus čo je na tom klamstvo akože? Ten papier neexistuje? Ty si naša lekárka alebo čo si?
Láskavo sa zdrž takýchto komentárov, že to je klamstvo. Čo ty o nás vieš??? čo vieš o našom stave. Si nejaká moc chytrá.
Sa trošku uvedom už čo píšeš. To, čo si ty myslíš, je akože sväté a ostatné nie je pravda a hotovo? Hneď to spochybníš a je to klamstvo? Nemám slov, niekedy by ti prospelo vyjsť z toho úkrytu kde si a ísť sa trošku prejsť.

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Ty máš lekárske potvrdenie, že autizmus spustila vakcína?

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus ano mám v zdravotnej karte mojej dcéri napísané, že autizmus nastal po očkovaní MMR. Akurát to nie je nahlásené ako nežiadúci účinok.

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Ale že nastal po očkovaní neznamená, že to spustila vakcína. Prečo to nechápeš?

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus znamená drahá, znamená. Čo to spustil meteorit čo preletel okolo???? alebo nebodaj mobil?? sa zobuď

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Ale veď potom by za všetky choroby, ktoré nastali po očkovaní mohla vakcína.

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus naštuduj si prosím ťa čo je autizmus. Už viac nekomentujem na priblblé odpovede

bobocka
21. feb 2013

@adsumus na slovensku je ockovanie zo zakona povinne,.tu nik zodpovedny nepovie ,ze choroba resp zhorseny zdravotny stav je skutocne zapricineny ockovanim.vo svete su zriadene fondy na odskodnenie ludi s nu z ockovania.viem o pripade kde lekar povedal matke ano,som presvedceny ze vas syn ma diagnozu aku ma koli ockovaniu mmr ,matka ziadala to potvrdit do zdravotneho zaznamu,na to vsak lekar povedal,ze to nespravi,ze ma v tom zviazane ruky a taky zapis by mu navodil nemalo problemov.takze pokial bude legislativa u nas aka je ohladom tejto problematiky,tak ziaden lekar nebude otvorene priznavat nu z vakcin,lebo by si sam zavaril.niektori su presvedceni o dobre ockovania ,ini nie,ale spolu hromadne tvrdia jedno,lebo inak by sa mohli do neprijemnosti dostat.len par lekarov sa otvorene vyjadrilo proti.

nikimax
21. feb 2013

@adsumus pokiaľ nie je určená iná príčina povakcinačného poškodenia mozgu, tak príčinou je VAKCINA.....A to majú na starosť lekári zisťovať, nie rodičia.....mala by si obvolať nejakých neurologov a iných odborníkov a opýtať sa ich, prečo odmietajú dávať potvrdenia o poškodení očkovaním do karty.....A ked už budeš volať, opýtaj sa ich aj koľko 15 mes. detí upadlo do autizmu, lebo sústavne telefonovalo z mobilu.......potom prídi informovať.....A ešte jedna vec, skôr ako sa tu niečo začneš vypytovať a spochybňovať, vráť sa dozadu a povybavuj všetky otázky, ktoré si dostala a boli určené tebe od všetkých prispievateľov (čakajúcich na odpoved a vysvetlenie) v priebehu aspoň dvoch dní.....Až zase neletíš ako neriadená strela niekam MIMO..... 😒 😒 😒 Lebo to potom u teba vyzerá na Tiapridal......

adsumus
21. feb 2013

@bobocka Tie odškodnovacie fondy za svoje posobenie odmietli na 4000 žiadostí o odškodnie za autizmus v amerike.
@nikimax To poškodenie z mobilu mohlo nastať ašte počas vnútromaternicového vývoja. Čo sa týka mojho problému s antibiotikami, ktorý ta nejako nadmieru trápi. Ja tiež nemám nič potvrdené, jediné, že si to myslím, pretože tam bola časová následnosť a preto to nejdem rozmazávať. Jediné čo môžem povedať je, že si to myslím, že to tak je a budem sa vyhýbať atb. ak sa bude dať. Bodka. Nič viac, nič menej.

zaskar
21. feb 2013

🙂)))) ale kolko inych uznali 🙂) ty mobil 🙂

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus ak by to bolo ako píšeš, že od mobilu cez maternicu moja zlatá, tak mi malá ani nezačne rozprávať. A nie že prestane rozprávať tesne po očkovaní. A to nerozprávam len o rozprávaní.
Tesne po očkovaní totiž začali neutíšajúce plače, ktoré sú aj v danom očkovaní ako nežiadúci účinok písané na príbalovom letáku..po plačoch nastali ďalšie zmeny a to
... Prestala absolutne na nás reagovať,,nerozprávala, očný kontakt prestal. Nočné plače začali. Amoky začali, prestala jesť, to čo lúbila. Prestala sa hrať, smiať, začala ukladať kocky vedľa seba a podľa farby, absolutne sa netešila z ničoho a ostala v takom stave 2 roky. Predtým sa hrala, smiala, tešila sa zo všetkého. Za všetko mala hrozné plače, noci boli desné. Začala špičkovať, začalo jej vadiť strihanie nechtov, vlasy česať, problém s oblečením. Piť len rovnakej farby nápoj chcela len,proste všetky autistické prejavy. Podotýkam pred očkovaním z tohoto nebolo absolutne nič, a keďže je z dvojičiek tak som vedela aj porovnať. Ona bola pred očkovaním vždy popredu od malého. po očkovaní on napredoval a ona ostala za ním aj rok pozadu...
Mám to inak všetko zdokumentované, jasné vidieť na fotkách pred očkovaním ako sa krásne usmieva a pozerá do objektívu. Po očkovaní nemožné. Prázdny pohľad do neznáma na každej fotke

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Chápem dobre, že sa to pomaly dostáva do normálu?

prevenar
21. feb 2013

@zaskar
tu pisu,ze za poslednych 12 rokov odskodnili v USA ludi v hodnote 1,2 biliona dolarov ^^ - predpokladam ,ze to bolo vsetko koli plochym noham, kedze vakciny su ..ako hovori stary senilny retardovany dedusko "uplne neskodne" 😀

http://www.democraticunderground.com/discuss/du...

tu sa pise od roku 1989 do 2010 prebehli odskodnenia za nasledky vakcinacie 2 biliony dolarov ^^

http://www.lvrj.com/opinion/-2-billion-paid-out...

zvlastne ..lebo na slovensku je to ( ak ma pamat neklame ) presne 0 bilionov eur 😀 kedze , vakciny na slovensku su UPLNE NESKODNE ! este ,ze zijeme tu a nie v USA kde pouzivaju ti bakane - skodlive vakciny 😀 vravim ZLATE SLOVENSKO ! ..aj s nasimi "odbornikmi" 😀

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus len určité veci. do 4 rokov mala plienky, rozprávať začala 4 roky a 3 mesiace. A aj nám pribudla diagnoza autizmus

prevenar
21. feb 2013

@achesa ahoj 🙂 nechce sa mi citat dozadu o co ide ..ale v pripade ked mas zaujem o realne informacie o vakcinach a moznym nasledkom po pouziti tak mame k tomu vytvoreny kulturnejsi priestor , ako tuto troliu arenu 😀

vsetko o verejnej aj sukromnej teme najdes v mojom fotoblogu. komentovat nieco tu nema ziaden zmysel ..ale na to si uz asi prisla aj sama 😀

paa

nikimax
21. feb 2013

@adsumus tak to ti garantujem, že počas vnútromaternicového vývoja nedošlo k žiadnemu poškodeniu, lebo dieťa sa narodilo vyvinuté, v termíne, zdravé AS 10/10 3600/52.....vieš-novorodenecký skríning.....plus poradne......tak nešpekuluj stále nejakými telefonmi!!........zober to tak, ako to je....proste vakcíny poškodzujú deti......a to aj veľmi vážne.....nič viac, nič menej......Inak, mňa tvoj problém s ATB nejako zvlášť nezaujíma, časová, alebo príčinná.....hlásiť by sa to v každom prípade malo (už aj podozrenie)....takže......

nikimax
21. feb 2013

@adsumus Ak ťa táto téma o autizme zaujíma, nech sa páči čerpať informácie do témy: Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň. Možno by si tam mala naznačiť tým mamičkám, že autizmus neexistuje z očkovania, že čo ti povedia.....že ty tomu neveríš, a že si všetky, čo si to myslia, vymýšľajú.......že to isto mobily v maternici......

achesa
21. feb 2013

@prevenar ale nič, len ma trochu pobúrili reakcie istej dámy, ktorá prudko reaguje na všetko, aj na to, čo nie je určené jej konkrétne. V súkromke aj v skupine som, a chodím tam pre info, sem občas zablúdim, ale zvyčajne nekomentujem, teraz som sa trochu neudržala...

adsumus
21. feb 2013

@nikimax Ty mi nemôžeš garantovať v tomto ohľade vôbec nič, pretože ak sa dieťa narodí ako ty hovoríš "v termíne, zdravé AS 10/10 3600/52" to ešte neznamená, že sa nemôžu prejaviť nejaké poškodenia neskôr. Je to bohužiaľ tak. Autizmus ma zaujíma a študujem to, nielen na MK.

prevenar
21. feb 2013

@achesa aha 🙂 tak nist potom ..darmo, "vonku" sa traba mat fakt na pozore , nevies s pod ktoreho kamena na teba vyskoci troll 😀

zaskar
21. feb 2013

@prevenar hehe 🙂 uz si nebol dost dlho v tejto stoke 🙂 zhaname nejakeho inziniera na vf a mobilne siete, utvara sa tu pomaly ale isto hypoteza ze vraj za autizmus moze orange, tmobile a 02., nevies o niekom ? ( taktiez eta, orava a gorenie koli mikrovknkam, inac je tu celkom veselo co sa nezastavis castejsie 🙂)
A to si nevedel ze u nas vakciny neskodia ? kua kde ty zijes chlape, si zavrety vo vlastnom svete plnom halucinacii, bludov, statistik a odbornych clankov na temu ze autizmus vznika zo vzzduchu a jogurtov a kojeneckeho mlieka... ale neboj nie si sam 🙂))
Btw: dnes nebol zase na wc v nemocnici wc papier, ani doska a ako tradicne ani bateria nad umyvadlom.

nikimax
21. feb 2013

@adsumus To, že sa dieťa narodilo zdravé, snád potvrdil ten novorodenecký skríning a pravidelné mesačné poradne.....kde to je aj zaznačené a teda potvrdené......takže garantujem ti to na 100%, že dieťa bolo zdravéééééé a nikdy inak!! Zase spochybňuješ prácu lekára!!!.....a potvrdzuješ ich neschopnosť posúdiť zdrav. stav dieťaťa........ 😒 😒 😒 takže aj tak sú za to zodpovední.........

hajanka
21. feb 2013

@zaskar @prevenar 😀 😀