Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. feb 2013

@zaskar mám záujem o odškodnenie aj od mobilných operátorov aj od výrobcov mikrovlniek, kto dnes robí štúdiu...??Lebo od výrobcov vakcín -stále nič.... ☹ ☹ A chcem sa opýtať, ako si zistil potom, že si zrovna na WC, ked identifikačné znaky zmizli...?? 🙂

kaja73
21. feb 2013

@tanapeta nam sa tiez maly zastavil motoricky po vakcine,plus nastali tiky hlavy-od druheho dna po ockovani,nespavost-od noci ockovania,strata ocneho kontaktu,strasny ekzem do hodiny po druhej hexe na nohach a na druhy den na celom tele a do tyzdna uz aj krvacal v podkoleni a na krku,v noci po vakcine vrieskal 8h v kuse,triasol sa....nastastie sme si ho vypipli a vratili do normalu-trvalo to rok a nieco-ale dnes je OK-nema zahadne ani ekzem ,ani tiky,aj ako tak uz spava a napreduje aj rychlesie ako jeho rovestnici-ale vakcinu od vtedy uz nevidel ani z rychlika.
Mam silny pocit,zdoraznujem -pocit- aby sa nik nepytal ci mi to daky Dr potvrdil-ze este jedna hexa,prevenar a ma osud specateny na vzdy.
vsetky problemy nam vybehli cca do 24h po ockovani-niektore ovela skor-par hodin po nej.
A est aby bolo jasne-mam velmi zodpovedneho pediatra,ktory ho pred ockovnim vysetril ,spravil CRP,prezrel hrdlo,popocuval dychanie,vylucil infekt.... a aj tak sa stal pruser.

zaskar
21. feb 2013

@nikimax bola tam misa 🙂)

nikimax
21. feb 2013

@zaskar hmm....misa čoho..?? koláčikov??? 😀 😀 😀

achesa
21. feb 2013

@jarhal netreba ani pozerať Housa, úplne stačí, keď si v noci po očkovaní v postieľke nájdeš fialovočierne dieťa, s očami dokorán a bez dychu a tonusu. A zachráni ho len tvoja duchaprítomnosť, že ho v tej chvíli zdrapneš a bežíš s ním do vane, obliať ho studenou sprchou, a modlíš sa, aby začalo dýchať... držím palce, aby si to nezažila.

tanapeta
21. feb 2013

@kaja73 to vieš, to sú čisto náhody toto aj naše nežiadúce účinky aj vaše aj nikimax

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
21. feb 2013

@achesa alebo ked si najdes po ockovani dieta na pol tela ochrnute....mrtvica u rocneho dietata po ockvoani je vlastne bezny jav a islo len o "zhodu nahod". ze akurat hned po ockvoani.... 😝 😖

prevenar
21. feb 2013

@zaskar ..hehe . no, mas pravdu ..chodim sem len zdvihnut si trosku naladu , ked mi poklesne. tu sa clovek vzdy smiechu nezdrzi 😉

len celkom neviem ,ci si neurazil kanalizacny system ako taky ..predsa len , ked si zoberies kolko uzitku je z dobrej kanalizacie ..porovnavat to s touto diskusiou je podla mna dost nemiestne 😀 ..az urazlive pre stoku 🙂

jasne,, to bude tymi mobilmi ! ,ze mi to skor netrklo , ze ked sa zosype dieta 2-3 dni po ockovani, ze to urcite s ockovanim nema nic spolocne .. to tie mobily 🙂

inak , kym ty spis, Merck nespi nikdy ! (a pracuje na tom , aby si bol kazdy den zdravsi, ako den predtym )

vysledky 2 rocnej studie od firmy Merck.

http://www.infowars.com/merck-study-pushes-anti...

(volny preklad)

-takze merck testoval "imunitnu odozvu" na dvoch skupinach ludi . 40 ludi vs 52 ludi. 40 starsich ludi trpelo vaznymi depresiami a uzivali tazke antidepresiva. merc zistil ,ze pacienti ktori uzivali aj antidepresiva mali viac protilatok , ako ti ktori antidepresiva neuzivali . jednalo sa vakcinu proti herpesu. cize vakcina je podla tejto studie ucinnejsie , ak sa podava spolu s antidepresivami.

- merck samozrejme pochopil velkost tohto objavu ^^ ..a vo vyhlaseni sa pise ,ze vidia mozne implikacie tohto objavu aj pri dalsich vakcinach ..napriklad vo vakcine proti chripke ! (a mozno rovno pri vsetkych vakcinach - ved dobreho nie je nikdy dost)

cize , mozno coskoro vase dietatko dostane vo vakcine aj nejake tie antidepresiva ..samozrejme len pre jeho dobro . ved nechceme vsetci pre nase deti len to najlepsie ? 😵 mozno bude po vakcinacie priam ziarit stastim .^^

hajanka
21. feb 2013

@achesa ☹ cosi jej sa to predsa nemoze stat, ved ona ma 2 plne ockovane zdrave deti, pri tretom to predsa nemoze byt inak

@tanapeta ved aj nase zlyhanie IS po preockovani, po siestich rokoch prezitych v plom zdravi, je len nahoda,
aj to ze to potvrdila imunologicka je asi len nahoda, .. pardoooon nie nahoda, to je zlyhanie - ze to vobec potvrdila, ako si to mohla vobec dovolit? 😲

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. feb 2013

@tanapeta a to v jednej diskusií je toľko náhod.....mi tie štatistiky nejdú do hlavy.....

zaskar
21. feb 2013

@prevenar ti vravim 🙂) to je ina groteska , mali by brnknut 2 roky davam c 8g denne a herpes nikde... a tom som skusil vsetky tie shity predtym od wobenzynu ci jaak sa vola, herpesin... a miesto antidepresiv pouzivam jack daniels s ladom... naco vyskum na vyskumane 🙂)

bobocka
21. feb 2013

@adsumus vies si predstavit,ze kazdej jednej ziadosti o odskodnenie po neziaducich ucinkoch z ockovania by bola vyhovene? vies si predstavit co by to bolo? zaryti zastanci ockovania neziju len u nas a bohuzial mnohe obete po ockovani musia za svoje odskodnenie tvrdo bojovat. nie kazdemu sa podari boj vyhrat.to vsak neznamena,ze poskodene zdravie skrz ockovanie nemaju.vacsinou su uznane len ozaj velmi vazne stavy,velmi vazne zdravotne poskodenia.

jarhal
21. feb 2013

@tanapeta 😀 😀

petot
21. feb 2013

@adsumus MMR vakcína bola na Slovensku zavedená rokom 1989. To je pred 24 rokmi. Tvojich "30 rokov" je nielen nepresných, ale aj mimo zaokrúhlovacej odchýlky.

Začínam si myslieť, že sem naozaj prispievaš cieľavedome. S veľkou ľahkosťou si totiž odignorovala všetky údaje, ktoré som uviedol - o odškodňovaní (vrátane 1300 detí v USA odškodnených pre "nezvratné poškodenie mozgu", z toho vyše 80 s uvedený autizmom), o tom že plošne podávanými vakcínami, a predovšetkým Infanrixom Hexa, nie je možné vyvolať kolektívnu imunitu, ako aj údajmi o autizme, kde vidno, že nie za ostatných 5 alebo 10 ako tvrdíš, ale cca 30-40 rokov pozorujeme prudký nárast, ktorý sa prejavuje ako zdvojnásobenie výskytu každých cca 3-5 rokov, čo samozrejme podkopáva Tvoju vcelku originálnu "mobilovú teóriu". Upozornil som Ťa tiež, že neexistuje žiadna eticky a vedecky spoľahlivá štúdia porovnávajúca dlhodobé zdravie očkovaných a neočkovaných detí v akomkoľvek ohľade, Ty tvrdíš v rovine autizmu opak, tak Ťa vyzývam, aby si nás všetkých obohatila a ukázala nám tú štúdiu.

Ignoruješ fakty, ktoré sa Ti nehodia, a veselo opakuješ vyvrátené bludy. Začínaš sa tým už podobať na istého trola, ktorého meno sa nevyslovuje. Aplikuješ dvojaký meter. Potom sa nediv, keď si ostatnými diskutujúcimi posudzovaná a odsudzovaná.

irenkask
21. feb 2013

Tu je ďalší úplne rovnaký náhodný príspevok mamičky, ktorú môžte vy zo známej firmy ukameňovať, lebo vie presne to isté a tvrdí čo väčšina neočkujúcich rodičov.

ved predsa len prvotna ockovacia vakcina hexa obsahuje obrovku davku hlinika ,dokonca az niekolko stonasobne presahuje davku ,ktoru je schopne tak male telicko vstrebat... povieme si ved zvysene teploty ci horucky,opuch po ockovani su beznym priznakom...ale bohuzial niesu.su to priznaky obranneho mechanizmu telicka,ktore musi bojovat s mnozstvom latok ktore do telicka nepatria.a predstavme si ked tento priridzeny obranny mechanizmus sa naburava kazde 3-6mesiacov...samozrejme ze deti trpia alergiami ekzemami ci autizmom ked ich nechcene dopujeme svinstvami.najlepsou ockovacou metodou je vysoky prisun vitaminov D,C mineralov vyvazena strava a podobne...som tak rozculena pri teme ockovania az pením.tusim u japoncov presunuli ockovania az po dovrseni dvoch rokov...po tomto schvaleni ockovania klesla umrtnost deti SIDS..napr rovnako ako u nas aj v australii je najvyssia zaockovanost no tiez sme krajiny s navyssim vyskytom cierneho kasla ...ako je to mozne ved sme ockovani ?

sorciera24
21. feb 2013

@petot a nielen tvoje fakty ignoruje, polozi otazku, clvoek jej aj odpovie, spty sa protiotazku, kt. jej zjavne ensedi, resp. by musela suhlasit s tym, co enchce a to nehrozi....a potom to cele jej posobenie tu vyzera...no.....komicky....alebo tragikomicky? 😖 😎

adsumus
21. feb 2013

@petot Opakujem, Slovensko sa vdaka vám rozhodlo neockovať, pockame si bohužiaľ na výsledok.

adsumus
21. feb 2013

Dnes ste ma rozsekali na márne kúsky, uvidíme koho ešte.

jarhal
21. feb 2013

@adsumus ale cosi?
ved tu uz nikto ani novy neprispeje ak si dovoli iny nazor.... 😠
skoda ze aj keby sa niekto chcel pridat na tvoju stranu tak sa asi obaval /ja nie ale nebol cas/
ze ho ponizia a urazia ako vzdy 😝 je to tu taky folklor.....
chodia sem len tie neockuju..... ☹
tie co hladaju info sa pozru radsej do skupin....tam nie je tolko dobrosrdecnosti 😝 😝 😝 😝 😝 .bohuzial zabava konci..... 😀 😀 😀 😀

irenkask
21. feb 2013

@petot
@sorciera24 Je to manipulátorka ale bohužiaľ odhalená hneď na začiatku a ani do diskusie ani do života ľudí nepriniesla nič nové . Celý výkon je slabý, zodpovedá tak úrovni prvého ročníka špeciálnej triedy. Žiadne novinky okrem prekrúcania faktov nepriniesla a obdivujem vašu trpezlivosť, lebo to je tak prinajmenšom na psychologickú poradňu.
Ale všetko zlé je na niečo dobré a týmito lžami vlastne pritiahla ďalších rodičov do skupiny neočkujúcich lebo boli viacej zvedaví.
Takže jej chcem touto cestou poďakovať, že pomohla zachrániť ďalšie životy detí ktoré nebudú očkované. 😀 😀 😀 😀
Napriek tomu, že chcela dosiahnuť pravý opak.

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
21. feb 2013

@jarhal ano?chodia sem len tie co neockuju? ja mam dieta plne ockovane,dokonca s jednou nepovinnou vakcinou, bez vaznych neziaducich ucinkov. som v teme a nepovazujem ockovanie za spasu sveta. aky argument mas teraz?

adsumus
22. feb 2013

@petot Ty si mi kedy odpovedal na jednoduchú otázku, či je lepšie pre dieťa ochorieť na čierny kašeľ alebo očkovať sa? Napísal si mi, že je to manipulatívna otázka. Podľa mňa to je normálna otázka, ktorá by mala každého rodiča zaujímať.

MMR sa používa od roku 1970 po celom svete, nárast autizmu je v posledných desať rokoch.

Existujú dve štúdie, ktoré porovnávajú vyskyt cukrovky, autizmu u očkovaných a neočkovaných detí a zistili rovnaký počet u oboch skupín. Na jednu som ti dala link.Bohužiaľ, nepáčila sa ti, mal si tam príhovor o tom aké je to všetko zmanipulované a bla,bla.

Ja sa vôbec nedivím, že ma osudzujete, budem vždy reagovať, ak sa tu dočítam nejaké klamstvá. A budem chcieť odkiaľ čerpáte svoje informácie.

adsumus
22. feb 2013

http://www.autism.com/index.php/pro_research_me...
Toto sú výsledky, ked napr. porovnávali deti s autizmom

2. Oral Antibiotics: Due to a high incidence of ear infections, the children with ASD received much higher levels of oral antibiotics. This is important because 1) oral antibiotics destroy normal beneficial bacteria, can cause overgrowths of harmful bacteria and yeast, and 2) oral antibiotics greatly decrease the excretion of mercury, causing it to build up to higher levels.
3. Vaccines: Children with ASD were more likely to have an adverse reaction to vaccines, and those adverse reactions tended to be more severe. This could be due to the thimerosal in the vaccines.

Dôležité je to, že sa zistilo, že deti s autizmom dostali oveľa vyššie množstvá antibiotík, ktoré oveľa viac prispievajú k množstvu ťažkých kovov, ktoré sa následné hromadia v tele. BAMBAM.

Je pravdepodobnejšie pre deti s autizmom, že majú NU z očkovania.

pectore
22. feb 2013

@slnieckko ak si citala co si o ockovani myslim... nemohla by si napisat to co si napisala....pretoze su veci ktore na ockovani kritizujem napr, ze nieje individualny pristup k pacientovi, ze sa nedba na rodinnu anamnezu, ze neni fond na odskodnenie..a ine....

pectore
22. feb 2013

k tým nahodam v tomto fore ....by sa tiez dalo nieco napisat... napriklad samo-diagnostikovanie????? ...prostrednictvom "odbornikov " "ala internet " ktory trpia niecim ako vakcinofobiou... krmia sa od rana do noci tym ake su vakciny zle ..az vsetko co sa stalo i nestalo zvaluju na vakciny... 😉

nae
22. feb 2013

@prevenar Ja si myslím, že za nú može nadmiera elektromagnetického žiarenia. Keď ide dieťa na očkovanie, potom (niektoré) mamičky v kuse telefonujú a smskujú ostatným známym, ako to zvládajú po očkovaní, žhavia UPC káble a to všetko žiarenie spoločne s monitormi dychu sposobia kolaps a nú dieťaťa. How simple. 😀