Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

petah82
22. feb 2013

a vdaka vakcinacii nam v prirode vznikaju nove mutacie chorob, ako pisu aj vyssie v clanku, veselo sa mnozia pripady mutovanej bakterie pertussis. priroda nie je sprosta, cestu si najde, obmedzite jedno, vypukne druhe, do nekonecna sa budeme bat kazdej choroby, kazdej mutacie?

hajanka
22. feb 2013

@petah82 woooooow tak to isto nie, doktor a profesor lekarskej fakulty???
teda, to sa musel pomylit, pomiatnut, alebo je to tiez len zlyhanie lekara? 😅 😅 😅 😅

eaka
22. feb 2013

@kvieta Ale stačí jej časová súvislosť na potvrdenie NÚ u jej dieťaťa po atb... to je zaujímavé.. 😉

tanapeta
22. feb 2013

@adsumus áno veľmi vážna vec,,, pretože tým pádom sa vakcína prestane predávať. O to im ide. Zasa ty pochop.
čo je vážnejšie pre populáciu autizmus alebo osýpky?

janano
22. feb 2013

@kvieta ano, mas pravdu v tomto prispevku. Ale ide o to. ze ked jej clovek kazdy argument vyvrati, uz je zle, zacne sa vysmievat.
Ja, ked neockujem, ja nemam z toho ziaden financny profit, len zdravie mojho dietata. To sa o lekaroch povedat neda.

kaja73
22. feb 2013

@petah82 tak tie krvne skupiny to zabili-tento faktor by ma nikdy nenapadol. 😲

kvieta
22. feb 2013

@eaka Ale veď sama napísala, že je to iba jej dohad. A presviedča tu niekoho, aby nebrali ľudia atb? Ja som to nepostrehla. A kto z nás nemá skúsenosť s nežiadúcimi účinkami na atb. Ja som v detstve skoro doplatila na penicilín - pri predpísaní 1.atb lekár nevedel, že som naň alergická, ani moji rodičia podotýkam. Nebudem hovoriť o tom, že moja generácia má zuby v ... pre Oxymikoín, ktorý bol vtedy v kurze. Nehovorím o iných, napr. zažívacích ťažkostiach. Každý dospelý už pre bežných atb vie, ako ich znáša. No pri závažných chorobách, pri pooperačných komplikáciách a pod. môže niekto predpokladať ich NÚ? A čo, odmietneme liečbu, lebo vieme a aj sme mali niekedy nejaké NÚ?

adsumus
22. feb 2013

@tanapeta Prečítaj si poriadne o ochoreniach proti, ktorým sa očkuje, koľko ľudí na to poumieralo v minulosti, aké vážne následky na zdraví zahrnaju pridaj k tomu NU antibiotík, ktorými sa budeme musieť liečiť a potom bojuj proti vakcínam. A mimochodom ten pán lekár tam hned aj ponuka preparáty na minimalizovanie NU po vakcínach, tak si ich nezabudnite zakúpiť.

kvieta
22. feb 2013

@janano Aj poisťováci majú benefity z uzatvorenej poistky a čo, nebudeme poisťovať? Ak vie niekto takto diskutovať o príčinách a NÚ z očkovania tu, tak určite bude vedieť aj diskutovať s ošetrujúcim lekárom na tej istej odbornej úrovni a určite neodíte neinformovaný.

tanapeta
22. feb 2013

@adsumus ??? o čom točíš??
MMR-Priorix vakcína je proti chorobám mumps, rubeola, osýpky. Čítaj ty.Bavíme sa o vakcíne, ktorá spôsobuje autizmus
Mumps a osýpky sme bežne mávali ako deti 😀

janano
22. feb 2013

@kvieta ano, ale pri poisteni mi nehrozi poskodenie zdravia dietata... to velky rozdiel

hajanka
22. feb 2013

@adsumus precitaj si poriadne zivotnych podmienkach v akych sa zilo v minulosti, kolko ludi zomrelo napr. chripku proti ktorej sa neockovalo, kolko ludi zomrelo na podvizivu, kolko ludi zomrelo na mor, tyfus, chorelu, proti ktorym sa neockovalo, ani neockuje 🙂 lebo sa vyhubili s nastupom lepsich zivotnych podmienok, zdravej vyzivy, prevencie, dostupnosti potravin, zlepseni hygieny, dostupnosti informacii, dostupnosti liecby... atd.... a potom bojuj za vakciny a porovnavaj 😉

kvieta
22. feb 2013

@janano Ja som už dávnejšie v tejto diskusii písala, že asi sa obe strany nezhodnem na tom, povinne neočkovať všetko, teda iba dobrovoľné očkovanie, aj dôvody tu už boli spomínané aj jednej aj druhej strany. No ja si myslím, že sú veci, na ktorých by sme sa zhodli a pod ktoré by sa podpísala aj jedna aj druhá strana. Ja netvrdím, že to, čo tvrdíte, nemôže byť pravda. Ale nemusí. A zatiaľ skôr nie je. Prečo by som mala veriť niekomu, kto sa tomu venuje iba posledných 10 rokov, aj to iba okrajovo, pretože jeho hlavným zdrojom príjmov je podnikanie v inom odvetví, alebo práca, u iných. Prečo by som mala uprednostniť ich názory a skúsenosti pred dlhoročným skúmaním faktov, porovnávaním, výskumov a štúdia problematiky?

kvieta
22. feb 2013

@janano No a teraz kto koho chytá za slovíčka☹

janano
22. feb 2013

@kvieta preto, lebo vyskumy nie su nestranne, preto. A preto, lebo za poslednych 10 rokov nam internet spristupnil obrovske mnozstvo informacii, ku ktorym by sme sa my "laici" nikdy nedostali. Preto.

janano
22. feb 2013

@kvieta Vidim, ze aj ty si na pochybach, skor mam dojem, ze nechces to, co je tak vehementne hlasane "neomylnymi" lekarmi pripustit, ze by to aj mohla byt pravda. Nuz, rada by som s tebou pokecala o takych dalsich 10 rokov, lebo vela veci vyjde najavo.

kvieta
22. feb 2013

@janano Ja si myslím, že prísun informácií internetom je pre laickú verejnosť úžasná a je jednoznačne prínosom. No nestávajú sa z nás odborníci. A nemyslím si, že sú všetky výskumy jednostranné. Ale to je tiež vec názoru.

amouramour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
22. feb 2013

@janano Ja nie som na pochybách. Moja dcéra je očkovaná, ja napr. preočkovaná na tetanus. Neočkujem ale, čo nemusím, resp. čo neuznám za potrebné. Ale pripúšťam, že vyšetrenia pred očkovaním v mnohých prípadoch nemusia a nie sú dostačujúce, lekári nevenujú dostatočnú pozornosť NÚ, a to nie iba po očkovaní, ale aj atb, sú diery podľa všetkého aj v zaevidovávaní do kariet a pod. Toto je pre mňa problém. A aj veľa iných vecí, na ktorých by sme sa pri normálnej debate zhodli.

pectore
22. feb 2013

@janano je kopec statov kde toto odskodnenie funguje a preockovanost je tam aj tak okolo 80% PRECO? nic stoho co tu konspirujes tam ako zazrakom nieje.... Nic sa tam nepriznava, nic sa tam nedeje v realite inac a ziadne ratazove reakcie tam niesu..ale viec co tam je? Lokalne epidemie infekcnych chorob hlavne v neokovanych komunitach... 😉

hajanka
22. feb 2013

@kvieta rovnako ako mnohi lekari ktori nevedia ani tolko co si jeden laik sam nastuduje... a automaticky ich nazyvame odbornikmi 🙂 skutocne mal mudr Dluhoudsky pravdu, ked tvrdil, ze lekari su v tejto problematike uplne nevzdelani ... 🙂

hajanka
22. feb 2013

@amouramour to si z coho vydedukovala 😀

kvieta
22. feb 2013

@hajanka Vieš, s Tebou je ťažko diskutovať. Dnes si má každý možnosť lekára vybrať. Nebudem sa s Tebou baviť o odbornost-neodbornosti lekárov. Na to sú iní ľudia, ktorí sú kompetentní posúdiť odbornosť a spôsobilosť lekárov na SK.

amouramour
22. feb 2013

@hajanka tu len staci citat a nevychadzat z udivu🙂inak ty si tiez lekarka?

janano
22. feb 2013

@pectore hej, hej, hlavne tie "epidemie" 😉 das mi nejake linky? rada si precitam

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
22. feb 2013

@janano nedam...pohladaj si aj s inych zdrojov.... 😉

hajanka
22. feb 2013

@amouramour kludne prispej aj k teme 🙂

hajanka
22. feb 2013

@adsumus pekne si sa opisala 🙂

pectore
22. feb 2013

@petah82 zaujala ma v clanku poznamka : s ktorej vychádzalo tvrdenie že :((Icao, 1997) což by organismus predisponovalo k rozvoji astmatu , ekzému, jarních alergií či potravinové intolerance. ..skusam si to prechazat co ta znacka znamena.........no najlepsia je reklama dole... na citomix... 😉 😉 " že vakcinace měly a mohou mít nepochybnou hodnotu také pro budoucí pokolení, je však nezbytné nezapomínat na s nimi spojené nežádoucí účinky, analyzovat jejich patofyziologii a preventivními opatřeními omezit jejich následky. Z tohoto důvodu bych si velmi přál, aby mnou navržená léčebná procedura mohla být užívána v širokém měřítku – vzhledem k jejím výsledkům a také proto, že její aplikace není spojena s nežádoucími účinky." .... to zas navezuje na clanok co som tu uz ponukala : http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=do... ...a vo tom to je...