Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

pectore
28. jan 2013

@kvieta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi si to dam print screen... bo sama tomu neverim 😀 😀 😀 😀

hajanka
28. jan 2013

@kvieta lajkla som preto lebo s tym suhlasim 😉

hajanka
28. jan 2013

@kvieta napr. ockovanie tehotnych moze za smrt nenarodenych deti, alebo predcasne narodenych

petot
28. jan 2013

@stardust A zase len argumentum ad hominem.

sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
28. jan 2013

@sisaka napisala som niekde ze vsetky??? 😲 a pisala som niekto ze je to moja statistika???

http://vactruth.com/2012/11/23/flu-shot-spikes-... referencie mas dole pod clanokm

sisaka
28. jan 2013

@hajanka vidim co si napisala: ockovanie tehotnych moze za smrt .... linky sa neunuvaj, nemienim sa tu s nikym natahovat ani o slovicka ani o "relevantne" zdroje informacii. Asi si ma mylis s niekym, kto nema cele dni co robit, len surfovat internet a snazit sa podlozit svoje vyroky nejakym pochybnym linkom z internetu. Ja nemam potrebu ziskavat viac informacii o ockovani a ani tu nejdem nikoho presviedcat o "svojej pravde" , len mi tu oci sklzli na tuto temu, tak mi nedalo ....

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
28. jan 2013

@sisaka ano MOZE nie ze musi
co tu teda robis?????????????

hajanka
28. jan 2013

@jarhal @sisaka viac bezcitnosti ako mate vy dve som zatial videla len u jednej uzivatelky tu na fore 😠 ale po tychto prispevkoch sa jej tusim coraz viac priblizujete, len tak dalej, aby sa vam to raz nevratilo

sisaka
28. jan 2013

@hajanka nemam chut si tu otvarat jazykove okienko ale slovne spojenie "moze za smrt" znamena v slovencine, ze je pricinou smrti, napriklad. Pad z vysky moze za smrt maleho dietata. To znamena, ze pricinou smrti bol pad dietata, nie ze jednou z moznych pricin smrti dietata bol pad. Ockovanie moze za smrt nenarodeneho dietata, znamena, ze ockovanie bolo pricinou, nie ze mohlo byt pricinou. Takze pocvic si slovencinu, aby si tu nevedomky ci vedomky? nesirila nevhodnymi slovnymi spojeniami paniku.

sisaka
28. jan 2013

@hajanka a co je bezcitne? to, ze som napisala, ze poznam zdrave zaockovane deti, tehotne ci inych dospelych. No to je fakt vrchol bezcitnosti napisat sem pravdu.

jarhal
28. jan 2013

@hajanka ty hovoris o bezcitnosti ..?..nazvala si ma trolom..ovcou.....ja som ta nenazvala este ziadnou....
len tak velmi ako ty dovolis..... nie viac .... a tiez poznam v tejto temu dalsiu ale ta je horsia aj som ju nahasila aj zmazal admin.jej reakciu na mna 😵
preco si myslis ze sme bezcitne ze piseme pravdu?
ockovanie je potrebne..kazdy sa moze rozhodnut.... a my nikoho nenutime....
len piseme ze opakujem ..dali sme ockovat a sme v poriadku... nic nam nie je 🙂 🙂 🙂 🙂

bobocka
28. jan 2013

@jarhal no no no,uz sa to zas uplne zbytocne zvrhava.obe strany maju svoju pravdu.je super,ze tvoje deticky nemali neziaduce ucinky po ockovani,velmi ti zelam aby si nikdy ani nic negativneho po ziadnej vakcine na detoch ci sebe ci nikom blizkom nevidela.ALE mnoho ludi nemalo rovnake stastie ako ty,mnohi doplatili na ockovanie a neziaduce ucinky sa im skaredo podpisali na poskodeni ich zdravia.rodicia sa buria,no buria sa vacsinou ti,ktori videli svoje deti trpiet po vakcinacii a mnohim i lekar potichu pritakal,ze ano,to co vase dieta malo ma podla vsetkeho na svedomi vakcina,no ziaden lekar to nechce priznat otvorene a dat do zaznamu hlavne koli zakonom nasho statu.vsak by si tak sami na seba bic usili.takze nie je to len cierne a biele,ockovanie ako take nie je zle,problem je v obsahu ockovacich latok.problem je v tom,ze nemame moznost sa slobodne vyjadrit k ockovaniu ci neockovaniu,ze samotni lekari casto nemaju ani zakladne informacie o vakcinach a ich obsahu...

stanislava2
28. jan 2013

@jarhal očkujem aj ja pretože nemám zle skusenosti z očkovanim a ani v okoli nepoznám jeden pripad že by boli nejake následky z očkovania.Samozrejme že každe ochorenie by som mohla ak by som chcela pripisat očkovaniu.nepáči sa mi ako neočkujuci využivaju net na vystrašenie mamičiek ktore ešte z očkovanim skusenost nemaju.Ak by som nemala dve velke dcéry plne očkovane a zdrave veru veru teraz pri malom synčekovi som sa prelakla aj ja.Veru mi chvilu trvalo aby som to zpracovalaa beriem to tu ako cieleny plan vyvolat paniku strach v ludoch ktory sa prave stali rodičmi a idu očkovat prvý krát.

abbey1
28. jan 2013

Panebože baby, prečo si stále myslíte, že niekto píše o nežiadúcich účinkoch očkovania s cielom zastrašiť? To sa mám tváriť, že moje dieťa nemalo žiadne nežiadúce účinky, že mi to nepotvrdili medzi 4 očami aj lekári, len aby ste sa náhodou vy nenaľakali?
Veď kto chce, očkovať môže a aj bude naďalej. Kto váha, alebo nechce, môže si niečo naštudovať, môže sa porozprávať s lekármi, ľuďmi, ktorí sa tomu venujú a následne sa rozhodne. tak tu prosím už nikoho neobviňujte, že cielene plaší mamičky, že za to nebodaj dostáva zaplatené. To ma uráža. každá si robte po svojom, máte na to právo. Tak prosím doprajte aj nám právo rozhodnúť, čo je pre naše deti dobré a správne.
Ja som rada, že vy, a ani nikto z vášho okolia, nemá problémy po očkovaní, ale prosím, nepresviedčajte nás tu, že naše deti sú bohužiaľ tými nutnými obeťami pre verejné blaho, či nás dokonca nepresviedčajte, že nie sú choré po očkovaní. vy ste nám s nimi nesedeli celé noci pri postieľkach, nebehali bezvýsledne po lekároch a nevrazili veľké peniaze do ich vyliečenia, ani ste za nás nezaplatili po kutu za neočkovanie.
Očkujte, jedzte, čo chcete, žite, ako chcete, kľudne o tom vo vhodných témach píšte, ale to isté snáď môžeme aj my.
Pravdu máte v jednom. Fanatizmus je nebezpečný v akomkoľvek poňatí. Ale fanatizmom zaváňajú aj vaše jednostranné pohľady, na to, čo je správne v oblasti zdravia.

jarhal
28. jan 2013

@bobocka
v poriadku ..beriem tvoj nazor na vedomie......
beriem aj to ze trpeli nevinne deti....a rodicia sa prizerali a vycitali si ...trapili sa vsetci
beriem aj nenavist po tom co zazili....
ale ved my sa to predsa nemozeme!!!!! ani ty ....ani ja.....
je mi luto ze sa to stalo..ale stalo sa....preco bojovat s matkami co maju zdrave deti....
my sme mali ockovania a okrem par zacervenani nic... ani si nespominam na teploty.... a keby som mala este raz dat ockovat zase to spravim....moje deti nie su chore
chripky nemaju ani neboli ockovane proti chripke nikdy......a ani ja som v zivote ockovane proti chripke...
ja som ju ani nemala..nikdy nie som chora 🙂 🙂 🙂 ..ziadne virozy..nadchy..prechladnutia.....lekarka mi povedala ze ja nepotrebujem ockovania ..uz som asi imunna...nedam zarobit ani lekarnam...na ziadnych reklamnych liekoch aj som proti takymto liekom..volnepredajnym...... v. ale nebudem tu vypisovat ako zdravo zijem ..ze bio..? nie..ze nemam doma ibalgin? nie...
napodiv ,mm je dobre stavany sportovec...aktivny....... ale nachladnuty.. kazdy rok aj dvakrat... chripky tiez uz mal.. a nadcha? tak on si uz kupuje sprey do nosa lebo sustavne ma nadchy...
moja zivotosprava nie je vzorna skor...naopak..ale to uz nepisem
takze nie nemozem prijat rozhodnutia ze nikdy neockovat za ziadnu cenu.!!!... ale zvazit lebo moznost je rozhodnut sa 🙂 🙂 🙂
takze kazdy ,mame nejaku imunitu alebo nachylnost n urcite choroby....
a nemyslim ze lekari nutia ockovat... tak to urcite nie je......
a ak ma matka pochybnost o lekarovy tak ma moznost zmenit ho najst si ineho ktory ju pochopi....

kvieta
28. jan 2013

@hajanka Nemyslím si, že by tehotnú ženu nejaký lekár zaočkoval napr. proti kiahňam, pretože v tom prípade by mohlo dôjsť aj k smrti dieťatka, ako píšeš, ďalej k rôznym poruchám vo vývoji atď.

A čo sa týka upozornenia na @pectore, nepotrebujem študovať jej profil na základe všetkých možných diskusií. Ver mi, keby si napísala niečo, s čím by som sa stotožnila, lajknem aj Teba, aj keď nie si za očkovanie a nie je nikde napísané, že sa to ak nie v tej, tak v inej téme nemôže stať. To isté platí o nej s vyjadrením nesúhlasu. Lajkom vyjadrujem súhlas v konkrétnej téme s konkrétnou myšlienkou.

Ja viem, že sú rôzne reakcie organizmu na očkovanie, no ovplyvňuje to veľa - aj skrytých - faktorov. Záleží však na tom, aké je to %. Týmto sa nechcem dotknúť ani jednej mamičky, rodiča, ktorých také niečo postihlo. Samozrejme, že človek, ktorý niečo také zažije, stráca objektivitu a ani sa tomu nedivím.
Nemyslím si, že som horšia matka ako tie, čo dali svoje dieťa zaočkovať. Ja dúfam, že ani čas neukáže, ktoré z nás boli v tomto "lepšími" matkami. Ako som písala, tiež nie som za očkovanie proti chrípke, tiež doma nepoužívam vegetu, vitamíny vo forme ovocia a stravy, uprednostňujem med, propolis a citrón na liečenie nádchy a chrípky... Ale keď mám chuť, pizzu si dám a dám si aj vínko s kamoškou a pri angíne sa antb. nebránim.

@abbey1 Aj očkovaní aj neočkovaní majú v podstate jednostranný pohľad na to, čo je správne v oblasti zdravia.

Predstavte si situáciu, že niektorá z chorôb sa vyskytne napr. v rómskej osade, ktorá je súčasťou mesta, jej obyvatelia chodia po tých istých uliciach, chodia do tých istých obchodov, škôl, nemocníc... Ako zamedzíte jej šíreniu? Prinajmenšom tam by som sa slobody rozhodovania naozaj obávala.

kvieta
28. jan 2013

@kvieta Opravujem... horšia matka ako tie, čo nedali....🙂

abbey1
28. jan 2013

@kvieta Nuž, obávaj sa čoho chceš. Ja sa obávam o zdravie svojich detí po očkovaní a tak neočkujem ani za cenu pokuty.

kvieta
28. jan 2013

@abbey1 Ale veď v poriadku. Je to na Tebe. Ja si však o Tebe preto nemyslím, že si max. nezodpovedná, nesčítaná, neschopná a pod., ako sa to tu zvykne.
Inak, v tej mojej ? je tiež obava o svoje dieťa🙂

vianocnystromcek
28. jan 2013

aj aj - vzdy budu dve strany 🙂 my sme dali ale nie vsetko 😉 nedali sme ani rotarix, ani pneumo...
dali sme iba infanrix + hib (to neni ta hexa ale je to 5 vakcina bez hep b)...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
29. jan 2013

@jarhal ja som matka ockovaneho dietata,ktore sice malo neziaduce ucinky po ockovani,no nebolo to zas dramaticke,ockovali sme dalej,ma tri a doteraz bol ockovany podla ockovacieho kalendara,takze sa bavis s matkou,ktora rovnako ako ty v podstate nema mega zlu skusenost s ockovanim.to vsak neznamena,ze budem hlucha a slepa voci tomu ,co sa mimo mojho domova deje.sama som videla deti mojich kamaratok,ktore nedopadli tak dobre ako moj syn,lekari to i pripisali ockovaniu,no len medzi 4ocami,do zaznamu to nik nedal a pokial bude ockovanie na slovensku zo zakona povinne,tak ani neda.ja sa teme ockovanie venujem uz hodnu dobu,len z vlastneho zaujmu.a nie,neziskavam si info len tu na koniku.tu to len zacalo.info mam z roznych zdrojov,odbornych clankov,knih,ktore pisu lekari,teda ludia z fachu.a vo farma priemysle su mega diery,sialene ututlavacky,veci,z ktorych mi bolo spatne.videla som kopec dokumentov,kde sa zo zdravych ludi (nie len deti) po ockovani stali ludia dozivotne chori,odkazani na pomoc inych a to bol lepsi pripad.mnohim chodia ich blizky na hrob.nie je to sranda a tato tema sa neda poriesit behom dvoch troch prispevkov tu na koniku.ja viem co viem a viem to na zaklade toho,ze som sama mala zaujem si info zistovat.kto chce,zdroje si najde.kto nie,ten to necha tak.kazdeho osobna vec to je.kazdy sme sami zodpovedni na svoje zdravie a za zdravie svojich deti.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
29. jan 2013

povinne pozriet HAJANKA a kazdy kto je proti ockovaniu :...comu vystavujete deti ktorých matky ste odradili od ockovania.... 😠

https://www.youtube.com/watch?v=mV3mV3iQN7c
katarinnak
29. jan 2013

vidim ze tato tema stale fici...odporucam precitat od Anny Struneckej "varovne signaly ockovania" a nech si uz kazdy sam spravi nazor

sorciera24
29. jan 2013

@pectore som si to aj cchela pozriet, ale staci mi vidiet, kto to sponzoruje..... 😝 dakujem, viac ako zaplatenemu portalu verim vlastnym skusenostiam...... 🤐

pectore
29. jan 2013

@sorciera24 co kebysi si radsej pozrela co tam je natocene...pretoze su tam natocene deti ktore trpia chorobami proti ktorým sa da zaockovat...autenticke zabery dojciat..... aj ja si citam tie kecy na slobode v ockovani v nadeji ze tam bude nieco kvalitne...a toto videjko je autenticke...

sorciera24
29. jan 2013

@pectore autenticke cielene vybrane zabery pana prof. a spol 😀 ...mam ti aj ja natocit autentocke zabery mojich kamaratok, staci mi to, co som amal doma....cize zabery zo "sprievodcaockovania" rozhodne nepotrebujem..... pozri, riziko mas na jednej aj na druhej strane.....dieta ti moze byt postihnute ci zomriet ci po ockovani, ci ked nahodou dostane danu chorobu...zalezi od kazdeho, pre koho je co vacsie riziko...a podla toho nech si kazdy zvazi, co urobi, nie?