Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
25. feb 2013

@tanapeta

https://www.youtube.com/watch?v=fAkDrcZoWwQ


čierny kašeľ u 7 týždnoveho dietata

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus ja ti môžem dať xy detí, ktoré boli zaočkované na čierny kašeľ a aj tak ho dostali. 🙂

adsumus
25. feb 2013

@tanapeta Tie deti sú už 13, 14 ročné, cierny kaseľ zabija bábetká.

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus na obrnu ti poviem len jedno. AK by si si viac naštudovala, tak vieš, že očkovanie infanrix polio je len na obrnu, ktorá trvá 7 dní, ale NÚ má cukrovku, ktorá je na celý život. Takže čo je menšie zlo?

adsumus
25. feb 2013

@tanapeta Rovnaký počet zaočkovaných a nezaočkovaných cukrovkárov. Obrna trvá 7 dní? Pozri si to video poriadne.

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus tak podme očkovať rovno v pôrodnici na všetko a naraz, čo keď náhodou dostanú..ach

Neboj tieto nú sa ešte len ukážu za 10-15 rokov, keď tieto deti vyrastú a zistia kopec ďalších neskorších nú.

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus áno. Táto obrna trvá 7 dní. Veď si prečítaj. Toto nie je proti klasickej mozgovej obrne očkovanie !!!

adsumus
25. feb 2013

Detská obrna je akútne infekčné ochorenie, ktoré pri typickom priebehu vyvoláva chabé obrny kostrového svalstva, najčastejšie dolných končatín. Počas rekonvalescencie sa môžu niektoré paralýzy zlepšiť. Ale paralýzy, ktoré pretrvávajú viac ako 60 dní ostávajú s vysokou pravdepodobnosťou trvalé. Inkubačný čas ochorenia je 7-12 dní. Prameňom nákazy je vždy človek, často s ľahkou nerozpoznanou formou ochorenia. Prenos nákazy sa uskutočňuje najčastejšie fekálno-orálnou cestou, vírus je už od tretieho dňa infikovania prítomný v stolici. Pred zavedením očkovania sa smrtnosť ochorenia pohybovala od 5-14% chorých a rovnako toľko chorých malo trvalé následky po prekonaní v podobe ochrnutia končatín.

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus ja nekopírujem zo stránok ktoré robia reklamu očkovaniu.

Prepáč sekla som sa, nie 7 dní ale 14:.

. Choroba začína celkovými chorobnými symptómami, ktoré väčšinou po ca. 14 dňoch odznievajú. 🙂))

adsumus
25. feb 2013

@tanapeta To potom vysvetľuj rofičovi, ktorému ochorie nezaočkované dieťa, že si sa sekla. Vy si neuvedomujete aké vážne veci sa tu rozoberajú?

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus Mne kto vysvetlí prečo mám doma invalida?

hajanka
25. feb 2013

@adsumus tvrdila si ze: "medzi zaočkovanými a nezaočkovanými je rovnaký pomer autistov aj cukrovkárov.Dokazujú to štúdie"

takuto studiu si tu nikdy nedala 🙂 tak nekecaj

adsumus
25. feb 2013

@hajanka Choď si počítať na stranu 62.

adsumus
25. feb 2013

The findings

Type 1 diabetes was diagnosed in 681 children during 4,720,517 person-years of follow-up.

There were no more cases of type 1 diabetes among vaccinated children compared with unvaccinated children, thus showing no link between vaccination and the development of type 1 diabetes. The study also found that even in those children who were genetically predisposed—those who had a sibling with the disease—type 1 diabetes was not significantly associated with vaccination.
http://www.immunizationinfo.org/science/childho...

In addition, there was no evidence that the number of cases rose two to four years after vaccination with any vaccine.

prevenar
25. feb 2013

@tanapeta to je jednoduche .. na to je slovicko "nahoda" ^^ ..tym vysvetlis totalne vsetko .

hajanka
25. feb 2013

@adsumus "pocitam" si ju uricte, vdaka

adsumus
25. feb 2013

@hajanka Ospravedlnenie?

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar jo, takže náhodne mám doma dieťa ZŤP po očkovaní. Ktovie čo by som mala doma, keby nebola vôbec očkovaná. Žeby zdravé dieťa?

prevenar
25. feb 2013

@tanapeta
- mas doma ZTP dieta, lebo dycha zly vzduch ^^
- vakciny su uplne neskodne (v ramci slovenska)
- ak by si ho neockovala, urcite by uz davno zomrelo ..to je jasne ..bez ockovania neprezije nikto . tak to bolo od davnych vekov , az po dnes . toto je svata pravda.
- prestan chodit na internet tu nenajdes odbornikov, len sarlatanov kt. nic nevedia a stale len zastrasuju vymyslenymi pribehmi , ktore sa nikdy nestali . (teda stali sa v usa - v hodnote 2 miliardy dolarov za 10 rokov ..ale na slovensku sa nikdy nestali. NIKDY! ..ani jeden !!)

🤐

adsumus
25. feb 2013

@hajanka

http://pediatrics.aappublications.org/content/1...

páči sa ešte jedna štúdia, ktorá vyvracia súvislosť očkovania a cukrovky. Ešte sú dve ak by si mala toľko času.

nikimax
25. feb 2013

@desszi áno, boli sme u pani, ktorá potvrdila, že patrí medzi typické a krásne kryštálové deti.....že má krásnu auru a máme sa vyhýbať liekom a očkovaniam, ako sa len dá, lebo mu chémia škodí........viem o čom hovoríš..... 😉 🙂

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar 🙂
v podstate ja nič nehladám a nik ma nepresvedčí o opaku aj keby tu adsumus hádzala neviem aké linky a štúdiu, ktoré tiež nie sú nestranné.
Ja som presvedčená z vlastnej skúsenosti, z vlastnej skúsenosti viem, aké je očkovanie svinstvo a čo dokáže spraviť so zdravým dieťaťom. Žiadne očkovanie doteraz ešte nezaručilo, že na danú chorobu, proti ktorému je vyrobené aj 100% ochránilo. Ako sa hovorí, viac zla ako osohu. V našom konkrétnom prípade tak aj bolo.
Čo by som ja dala za to, keby pred 4 rokmi ako sme sa očkovali, boli takéto reakcie na webe a mala by som možnosť sa rozhodnúť vďaka ozajstným skúsenostiam čo mali ľudia a nie len kvôli tomu, že niečo je povinné. Tak prosím nezatracujte nás, čo sme si to aj prežili.

nae
25. feb 2013

"There is now a large amount of data to support an association between immunization starting after 2 months and an
increased risk of type 1 diabetes. The data include the hemophilus, pertussis, measles, mumps, rubella, hepatitis B, and Bacillus Calmette-Guérin vaccines. We are aware that vaccine manufacturers and public health officials do not want to alarm the public. However, we believe that the public has the right to know that data indicate that the increased risk of diabetes associated with the hemophilus and other vaccines appears to exceed the benefit of these vac-
cines, and efforts to deny this cause many children to forgo the needed financial compensation to which they are entitled."

Toto publikovali chlapci Classenovci. Ďalšie zdroje napr.tu: http://www.vaccinetruth.org/diabetes.htm
Niečo zrozumiteľnejšie pre všetkých: http://www.celostnimedicina.cz/ockovani-u-deti-...

Cukrovka je uvedená ako nežiadúci účinok po očkovaní MMR v americkej mutácii príbal. letáku: www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii...

prevenar
25. feb 2013

mamicky, tak uz nevahajte a nestracajte cas tymito nezmyselnymi diskusiami. sup, pre dalsiu "vcelicku" , aby ste sa mohli pozriet svojmu dietatu , do oci ked bude velke ! ..a hlavne, nevsimajte si pribalovy letak , sekcia neziaduce ucinky! to sa nikdy, opakujem NIKDY nestalo ..je to tam len tak , su to vlastne len take pravnicke zartiky . urcite sa tym netreba zapodievat . ved , vsetci sme ockovani a nikomu nic nie je , ze ? 😀 ..tak vidite, tak to ma byt ! a este nezabudnite podpisat papiercek, ze vsetko co sa stane po ockovani preberate na seba . ..ako samozrejme , nic sa na 100% nestane , ale no .. zas su to len take pravnicke zarty. rozhodne je lepsie si to nevsimat ! vlastne najlepsie urobite, ked si nebudete vsimat vobec nic ! tak to mame najradsej ! juhuuuuuu a ideme na to !

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar tá fotka je až moc pravdivá. Jedným vpichom som malej zničila život ☹ ☹

prevenar
25. feb 2013

@tanapeta 🙂 ..ktovie ,ze kto vlastne platil tie "studie" 😀

jo, zial ..aj my sme sa k realnym a skutocnym informaciam dostali neskoro ☹ ..do vtedy sme mali "info" len od ziveho reklamneho letacika - pani predavacky vyrobkov medicinsko-chemickeho komplexu. za jej fantasticke a nestranne informacie jej budeme samozrejme vdacny do konca zivota. stastie , ze sme mali moznost si ju platit , aby tu bola pre nas ^^

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar kto financuje takéto štúdie a odkiaľ vlastne zobrali tie "neočkované" deti je veľmi dôležitá otázka, na ktorú som tu čakala odpoveď od komepetentnej nejeden raz. Odpovedi som sa nedočkala. Prečo, to sa už môže každý len dovtípiť.

adsumus
25. feb 2013

@nae Tam sú uvedené všetky reakcie, ktoré nastali po očkovaní u všetkých detí a ešte je tam uvedené, že nemajú potvrdenú kauzálnu súvislosť. Teda, že ich nespôsobila vakcína, ale len nastali po očkovaní.

jerryjanka
25. feb 2013

jaaaaaaaaaaj kauzálna súvislosť jedno z mojich oblúbených slovných spojení 😀 😀 😀 😀