Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

prevenar
27. feb 2013

@kvieta nie, nerozumies tomu co hovorim, lebo to nesledujes. to nie je o tom "ze ked sa chces neviem ako liecit,ze mozes" .. ja hovorim o novej EU legislative , alebo pripravovanej .

- napriklad ,ze nemozes na vitaminy a herbalne produkty uviest,ze maju nejaky terapeuticky ucinok ^^ - ani to , ze "na co to je"
- napriklad ,ze znizuju denne odporucane davky vitaminov ,alebo inych latok a nutia vyrobcov ich dodrzovat. to znamena ,ze v rovnako velkej tabletke , mas stale menej a menej danej ucinnej latky.
- zavadzaju take "bezpecnostne" predpisy , ktore zacinaju byt proste nesplnitelne pre vyrobcov z prirodnych produktov. ..a ti ukoncuju vyrobu.
- alebo to proste rovno zakazu ^^

http://www.naturalnews.com/032302_herbal_supple...
http://www.sciencebasedmedicine.org/index.php/e...

cize , to je take "mozes" ..ako ze "nemusis ockovat ked nechces" ..hej "mozes", len si priprav 330e ^^ ..a mozno o chvilu si k tomu "mozes" pribalit pyzamko do vazenia. ..co pozeram tie "novelizacie" kt. pre nas chystaju ..pre nase dobro, samozrejme.

snazia sa vsetko co sa da nahradit chemickou vyrobou , lebo -

1) je patentovatelna. = monopol na vyrobu - kontrola cien.
2) je pristupna len pre uzky okruh firiem , kt maju adekvatnu technologiu. - monopol
3) lacna vyroba - vysoka cena.
4) moje podozrenie ,ze vysoka miera vedlajsich ucinkov je vlastne vitana pre dalsi biznis ^^

..samozrejme , aby som nezabudol magicku formulku, "TO VSETKO LEN PRE NASE DOBRO ! "

takze tak .. clovek sa kazdy den dozvie nieco nove , ze.

adsumus
27. feb 2013

Aké je vaše stanovisko k rozhodnutiu Vatikánu o prospešnosti očkovania?

kvieta
27. feb 2013

@prevenar Šípila som, ktorým smerom sa asi uberajú Tvoje teórie, ale máš pravdu, nevenujem sa tomu , nemôžem o tom s Tebou polemizovať, ale v podstate to môže a nemusí tak byť. Biznis je biznis☹ Ale prečítam, čo si poslal, ako stále🙂 Ja fičím na propolise, medíkoch, bylinných extraktoch, bazovom sirupe, čučoriedkach, černiciach, brusniciach.....

prevenar
27. feb 2013

@kvieta ..jo ..keby to boli teorie a nie realita ..tak by som sa citil lepsie ^^

ved si daj do googla "eu bans natural supplements" - a mozes dalsi mesiac stravit citanim 8 hodin denne ^^

- ficis , kym to nevyhlasia za "skodlive" ..alebo neprinutia vcelarov pasterizovat svoje produkty ..ale bo neviem .. hocico ^^ a to sa stane mozno skor ako sa otocis okolo vlastnej osi . blizi sa fakt doba temna. nieco ako "svata inkvizicia" v 1500 ..len akurat na "vyssej" urovni.

preto vravim aj tebe , aj komukolvek dalsiemu - nebudte naivni ! z mesiaca na mesiac sa deju obrovske zmeny , zatial to este mozno nevidno v plnej magnitude , ale doba, ked si to vsimnete uz total vsetci sa vam moc pacit nebude ^^

ked sa vam paci 16 vakcin - ci kolko (to som len tak vypotil) ..ako sa vam bude pacit 30? 50 ? .. 100 ? (len pre vase dobro) nerealne ? tak sa pohodlne usadte a pozerajte ..ako v kine. ..a zacnite pocitat do 5.

kvieta
27. feb 2013

@prevenar Ale no... Nemaľuj čerta na stenu🙂 Trošku optimizmu do toho umierania🙂 Kým sa tak stane, tak Ťa porazí, keď to budeš vidieť tak čierne...

adsumus
27. feb 2013

Čo je zlé natom, aby si ľudia, čo predávajú bársaké elixíry, ich dali najprv preveriť? Prečo by každý, kto naleje špiritus do fľaše, mal na tom zarábať? Potvrdenia sú nevyhnutné pri každom podnikaní.

prevenar
27. feb 2013

@kvieta o mna sa bat nemusis 🙂 ..ja nie som ich klientom.

co ti viem ,ale slubit, ze ked im pojde realizovanie toho co chcu podla planu ... tak den den ked ti to pride, ze co sa vlastne deje sa poseries od strachu. jedina vec co ta moze zachranit je rastuci pocet ludi ako som ja . to si dobre zapamataj / zapis sa usi a spomen si na to v prihodnu chvilu. ..a ty si spomenies, ked to uvidis ..a jedneho dna to uvidis na 100% .

tanapeta
27. feb 2013

@adsumus som tu len pár dní, no prekukla som ťa tuším hneď na začiatku, možno aj kvôli tomu si sa mi vyhrážala..ale o inom.
Momentálne ma to tu už nebaví čítať a ani nebudem, mám iné na robote. Všade kde pozriem tak hádžeš samé stupidné linky kadejakých štúdii, kde sama nevieš od koho sú, kto za nimi stojí, kto ich financoval. Kde na to chodíš?
Na klasické otázky adresované priamo tebe sa vyhýbaš, no tým si žiadnu popularitu nezískaš, možno tak akurát k tým tvojim kamarátkam, ktoré sú tiež zaslepené svojim názorom a nie sú ochotné prijať iné fakty.
Dala som ti link priamo na mamičky poškodených detí ani jedno slovo si na to nenapísala...čakala som.. No vedela som ako zareaguješ, že nijako.. A to si celá ty, tam kde sa máš vyjadriť a vieš, že máme pravdu, radšej robíš mŕtveho chrobáka ale keď sa niekto čo len trošku pomýli alebo niečo čo sa ti sekne, to hneď využiješ a chytáš sa toho ako topiaci poslednej slamky. Prepáč, ale my sprostí čo neočkujeme sme ti odpovedali na všetko.
O mŕtvom dieťati, ktoré bolo nezaočkované sme sa viac nedočítali. Toto bolo fakt úbohé.
Končím, normálny zdravý rozum si spraví názor sám a nemusíš sa tu namáhať nejakými štúdiami.
A s Vatikánom si dala čerešničku na torte 😀

adsumus
27. feb 2013

@tanapeta Tebe čo vlastne vadí? Stanovisko Vatikánu k očkovaniu?

kvieta
27. feb 2013

@prevenar
zapis sa usi ... to snáď nie? Nemám 5 rokov, si uvedom☹ Už som začala nadobúdať dojem, že sa s Tebou dá aj slušne debatovať. V tomto som bola idealista☹
Každý je niečím klientom. Či Ty žiješ na samote u lesa? Máš vlastné políčko, zverinu... a pod?

tanapeta
27. feb 2013

@adsumus tvoj vatikán ma nezaujíma ani som ho nečítala. pa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
27. feb 2013

@fidka79 no však presne na to som poukázala. Ten Vatikán som tam dala náročky na koniec 😀

adsumus
27. feb 2013

@fidka79 Načo som mala reagovať? Na blbosti o popularite? O nezaočkovaných detoch, ktoré umierali, umierajú a budú umierať a niektoré bohužiaľ nezmyselne a zbytočne? Źe som sa jej vyhrážala? Upozornila som ju, že obvinovaním ma z korupcie prekračuje hranice zákona a že sa budem brániť. Načo z toho som mala reagovať?

zaskar
27. feb 2013

@adsumus cirkrv nech odskodnuje planetu za tie zverstva co tu mene pana boha, krista a neviem koho konala stovky rokov, nech plati dane, nech sa odpravedlni vsetkym zneuzitym detom nech rozda svoj imobiliar oveckam, len nech sa nevyjadruju ty stary dedovia roztraseny k tomuto... teda ja viem ze aj my mame stareho deda co do toho mudruje... ale pod inou vlajkou

kkristin
27. feb 2013

@adsumus "a aj my rodičia mame povinnosť tlačiť na predstaviteľov štátu" ty si úplne padla z jahody 🙂
Ja sa Vám inak všetkým tu cudujem ze adsumus /ktorá podľa mna ani niekde matka ale niekto kto robí pre farma firmu ) jej vôbec venujete nejaký čas aby ste jej vôbec nieco vysvetlovali....nech ak raz bude mamou a všetky čo sú veľmi za povinne očkovanie prejdú tým čo si prešli ti ktorí mali VU tiez sú len veľmi nechápave a "múdre" a nad vecou lebo ich ešte nic z toho nepostihlo....alebo len príliš nevedome a naivne ze ich to nezaujíma alebo ze veria bez záujmu vediet viac....zbytočne premarneny čas dohadovat sa tu.....a hlavne s niekym čo si nevidí ďalej od nosa 🙂
Ale aspoň to občas pobavi citát to ;)

adsumus
27. feb 2013

@zaskar Nikto nie je bez viny, ani ty ani ja. Tak nehádž špinu, lebo mieriš nesprávnym smerom.

zaskar
27. feb 2013

@adsumus cirkrv nech odskodnuje planetu za tie zverstva co tu mene pana boha, krista a neviem koho konala stovky rokov, nech plati dane, nech sa odpravedlni vsetkym zneuzitym detom nech rozda svoj imobiliar oveckam, len nech sa nevyjadruju ty stary dedovia roztraseni k tomuto... teda ja viem ze aj my mame stareho deda co do toho mudruje... ale pod inou vlajkou

zaskar
27. feb 2013

@adsumus moja vina ? ja som nevrezdil a neplienil v mene boha... o com tocis ? este je tam aj vela homosexualo a sexualne deviantnych a neuspokojenych ludi... a nosia krucifix na krku a tvrdia ze dieta sa da " vyskytnut" bez suloze.. pedofilna banda.... papez bol nacista a je to dokazane... tak isto ako popredny manazeri bayer atd.. dovi dopo, nebavme sa o vine... prosimta a o hentom vatikanskom hnuse tu....

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
27. feb 2013

@kkristin máš pravdu.
Ono je to hlavne o tom, že niekto tu presviedča svoju pravdu lebo chce ...niekto musí. Kto je kto, si už môže každý domyslieť. Držím palce všetkým poškodeným detičkám. papa
P.S. Prečo vlastne neexistuje povinné očkovanie aj pre dospelých?

kkristin
27. feb 2013

Vies život vie byt prekvapivy.....@jarhal tieto tvoje bohorovnu vyjadrenia ....aby si ty sama neskoncila s autistickym dieťaťom alebo ťažko chorým /a ze treba ani nikomu nech by to bol satan sam nic take neprijme/ .....

zaskar
27. feb 2013

@tanapeta lebo ty uz zbieraju body na alergologii, na internom na kardio, na klenovej, Suschu a podobne... sag zas nemozu zas uplne tu vseobecku drancovat...

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beruska9561
27. feb 2013

@prevenar strašne chcem veriť, že počet takých ľudí, ako si ty, ktorí "vidia" aj poza oponu a cítia, že svet ovláda niekto bude pribúdať a ľudia sa spamätajú, ale stále mám dojem, že tých oviec oblbnutých médiami je viac a viac, (nechcem sa týmto nikoho dotknúť samozrejme). teraz máme tú šancu, že môžme o týchto témach diskutovať, vyhľadať si na nete informácie o liečivej sile rastlín, bioproduktoch a pod., ale pripravovaná legislatíva má v úmysle skutočne zakázať možnosť nájsť takéto informácie v médiách, či na webe

kkristin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
27. feb 2013

@jarhal rýpeš akurát tak ty so stupidným príspevkom. Celú dobu čušíš ako chrúst pod chrastou a potom trepneš vždy takú hovadinu, no veľká hrdinka. S ničím kompetentným si nedošla zatiaľ ešte ale budeš sa obúvať a písať, že si melieme stále to isté. A ??? Veď nám neveríš, tak nás nečítaj. Už som ti písala, že tebe to tu nepíšeme lebo to nemá význam.