Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
17. feb 2013

@zaskar O akom zániku malárie je tu reč, veď to ochorenie stále existuje a stále na nu zomieraju dvaja ľudia za minútu. To s tým helicobacterom je k čomu? Čo z toho, že sa zničí helicobacter, ked padne imunitný systém?

nikimax
17. feb 2013

Prosím uviesť konkrétny názov ATB, ktoré poškodili tvoje dieťa, dalej uved, čo spôsobili a či to lekár uznal a zapísal do karty......je to zrozumiteľné??? Netreba tu dávať mená a adresy....napíš prípadne, či je to dokázané (v nejakej štúdií, alebo štatisticky) či je to vôbec možné....a uved či budeš prípadne odškodnená, ak sa toto všetko lekármi potvrdí ako súvis s daným liekom......dakujem aj za všetkých čakajúcich na túto info..... 😒 😒 😒 Aby sme mali rovnaký meter, že áno.... 😵

zaskar
17. feb 2013

@adsumus o tom ze slovensko bola este v roku 62 oznacena za rizikovu krajinu a vyskytovala sa tu malaria a zomiearli tu na nu ludia a zrazu uz tu neni... ako k tomu doslo ? ako u cholery, a moru ? neutekaj zas od odpovede ale odpovedz ako zmizol mor, cholera ? ved som ti polozil otazku ktorej rozumie aj moj syn tak ofpovedaj a neunikaj zase . To je k tomu ze krd nenas helicobactera alebo hlistu je velka pravdepodobnost ze mas alergiu alebo asthmu.. lebo bol nasilne odstraneny z imunitneho systemu a niektory vedci to davaju do priamej suvislosti. nerozumies vetam? chces to v inom jazyku ? odpovedz na malariu , choleru a mor ako sa to dosiahlo a potom sa pojdem dat zaockovat

nikimax
17. feb 2013

@prevenar snažíme sa tu viacerí k tomu dopracovať, ale poznáš to......že prečítaj si príbalový leták.....(čoho???). 😒 😒 😒 odpoved človeka, čo sa tu oháňa štatistikami, dôkazmi , potvrdeniami a spochybnením súdneho rozhodnutia.......... 😝 😝 😝

adsumus
17. feb 2013

@zaskar
Neviem veľa o more ,cholere a malárií, ale to čo viem súvisí s pitnou vodou a blchami a pokiaľ ťa nežerú blchy a nepiješ znečistenú vodu, tak nevidím dôvod obávať sa týchto ochorení.
Ak nemáš helicobactera tak je väčšia pravdepodobnosť, že máš astmu?

adsumus
17. feb 2013

@nikimax Téma je o očkovaní, nie o rekcii môjho dieťaťa na atb. Ak sa niekedy skamarátime, tak ti o tom porozprávam.

zaskar
17. feb 2013

@adsumus ved googluj 🙂 uvadzaju to aj v spijitosti s hlistou 🙂 no a odpovies co si muslis o tuch chorobach ? kam sa podeli ? blchy aj spinava voda tu stale je 🙂)

achesa
17. feb 2013

@adsumus a vedela si, že baktérie moru sú schopné prežiť na mŕtvom, pochovanom tele až 1000 rokov? Takže si teoreticky predstavme, že niekde- hocikde na Slovensku archeológovia vykopú pohrebisko s obeťami moru- je tu takých xy... No ja neviem, možno by sme mali podať podnet nejakej farmafirme že treba vyrobiť vakcínu... jeden nikdy nevie... 😀 😀 😀

adsumus
17. feb 2013

@zaskar Tie choroby sú stále tu a umiera na ne veľa ľudí, sú to ale ochorenia, ktoré súvisia so zlou hygienou a nakazenou vodou v celospoločenskom meradle, jeden dvaja špindirovia mor ani choleru nerozbehnú. Skúsme sa vrátiť k téme.

adsumus
17. feb 2013

@achesa Povinné očkovanie sa týka chorôb, ktoré nás môžu reálna ohrozovať, vidíme to aj na stúpajúcich počtoch chorých pri zníženej zaočkovanosti. Napr. na Ukrajine, Rakúsku či v USA. A nie na všetky ochorenia sa dá vyrobiť vakcína.

achesa
17. feb 2013

@adsumus a kde som povedala, že chcem aby očkovnie proti moru bolo povinné? Však tak, ako chrípka, rakovina krčka maternice a pod- dobrovolné, ale svoje blízke okolie by som do očkovania určite tlačila. Vieš, lebo ja som napr. morom priamo ohrozená- ako archeologička... a potom vlastne ohrozujem aj svoje okolie... normálne sa ho bojím viac ako osýpok a tetanu a všetkých ostatných dokopy...
ale nie že ma zase vezmeš vážne... to mal byť akože vtip... v živote by som si takú vakcínu nedala pichnúť, ani keby ju náhodou nejakým omylom vyvinuli- to len aby sme sa pochopili 😀 😀 😀

zaskar
17. feb 2013

@adsumus no anjelik je to trosku inac🙂 aj cholera aj mor su cisto bakteriakne zalezitosti. mor v europe bol naposledy v roku 1721 bakteria sa vola Yersinia pestis najzavaznejsi bol kvapockovy prenos, nie pitie vody a blchy si uplne mimo a zase klames. Flemingov penicilin im nepomohol lebo ten tu bol az v roku 1928... kde su tie bakterie dnes ? ved normalne odpovedz, daj nazor ;)) sag nerob pstrosa 🙂) staci nazor , netreba statistiku uspokojim sa s tvojim nazorom

adsumus
17. feb 2013

@achesa Človek tu vidí toľko vtipných odpovedí, že sa to už ťažko rozlišuje.Prepáč.

zaskar
17. feb 2013

@adsumus zase ta ukrajina a 10 ciernuch kaslov v usa, ja umrem🙂))))

adsumus
17. feb 2013

@zaskar Akých desať kašľov v USA, desať nezaočkovaných detí zomrelo a tisícky chorých. Ja by som blchy nepodceňovala.

zaskar
17. feb 2013

@zaskar a myslim ze to k teme je.. lebo chceme poukazat ze niektore choroby zanikaju a vyskytuju sa nepredvidatelne, ze ockovane choroby vie clovek zvladnut vlastnou imunitou bez toho aby koktal, bol autista alebo si uhnal tbc,rakovinu a ze to nie je ziadna katastrofa ako to tvrdis ty..

zaskar
17. feb 2013

@adsumus a z tych tisiciek boli vsetci nezaockovany ? vieme ako to v usa bolo...tisicky boli zaockovany a aj tak ochoreli..🙂 dakujem ze si nam to pripomenula

adsumus
17. feb 2013

@zaskar
Hej dobre by bolo, aby ich dokázal zvládnuť vlastnou imunitou, ale nie je to tak. S tými chorobami sa spája veľké množstvo ochorení mozgu a z toho vyplývajúcich poškodení, medzi ktorými je autizmus ešte najmenší problém.Niektoré choroby dokáže vykynožiť zlepšená hygiena, niektoré nie. Neviem koľko nezaočkovaných z toho ochorelo, možno všetci. Veľa z tých ľudí nebolo plne zaočkovaných.

zaskar
17. feb 2013

Autizmus je najmensi problem ? poznas nejake autisticke dieta ? myslim ze v USA vsetky deti nad 10 -12 mesiacov su plne zaockovane...lebo ako povedal provenar 🙂) ked sa nedas zaockovat v usa dobehne komando swat zastreli ti psika a daju ta zaockovat 🙂)))))

prevenar
17. feb 2013

@achesa mor stale existuje . netreba nic vykopavat ^^ ..napriklad v usa najdes par nakazenych a urcite aj inde vo svete. ta choroba je stale medzi ludmi , len akosi , z nejakeho dovodu - aj bez vakcin sa akosi nesiri ^^

co ma ale znervoznuje najviac , je ze nasi znami "vedci" skutocne vykopavali mrtvoli , aby si "odlozili" tie najsilnejsie linie uz temer neexistujucich chorob ^^ ..ze na co to asi tak potrebuju ^^ ..ze , by trosku "pozmenit" ..aby mali v zalohe, super-ebolu , super-mor, super-tyfus ? ..pre pripad, ze by prilis vela ludi prestalo ockovat ..

sice ..tito moralni ludia , by samozrejme nikdy nic take nespravili, ved ide o ludske zivoty ..hahaha . ^^^

prevenar
17. feb 2013

@zaskar
@nikimax

no a uz mate od humusacky aj adekvatnu "odpoved" 😀 😀 😀 ..je uveritelna ako troj eurova bankovka 😀 ..alebo cely ten vakcinacny biznis. vidno ,ze vrana k vrane sada 😀 ..end of story 🙂

myslim, ze je to jasne uplne kazdemu ..staci sa pozriet do tej ich "diskusie" ..komedia na druhu 😀 , pre ich skodu, ludia nie su taki debilni, ako by potrebovali 😝

kvieta
17. feb 2013

Wikipédia ponúka toto vysvetlenie
http://sk.wikipedia.org/wiki/Čierna_smrť
podľa toho s tými blchami až tak @adsumus nekecala

kvieta
17. feb 2013

@kvieta sk.wikipedia.org/wiki/Čierna_smrť

zaskar
17. feb 2013

@kvieta kecat nekecala ale je to zase len polovicata informaciu 🙂)

Forma plicní se přenáší kapénkovou infekcí z člověka na člověka a je mnohem nebezpečnější. Působí velice rychle a neléčena má velice vysokou smrtnost (až přes 90 %). dakujem za linku adsumus 🙂)

zaskar
17. feb 2013

a bude teda nejaka odpoved kam sa tie choroby aj bez vakcin, atb a liekov stratili alebo nie ? chcem nazor kam sli tie bakterie a virusiky...

adsumus
17. feb 2013

@zaskar Bubonický a septikemický mor sa prenášajú na človeka priamym kontaktom s blchou morovou. Baktéria sa množí v tráviacom trakte blchy, kde nakoniec zablokuje jej žalúdok a blcha začne hladovať. Blcha sa márne snaží nakŕmiť a bodá i živočíchov, ktorí nie sú jej bežnými hostiteľmi - napríklad človeka. Počas sania krvi sa yersinia pestis uvoľňuje do ranky a infikuje tak nového hostiteľa. Blcha nakoniec zahynie od hladu.

Pľúcny mor má odlišnú formu prenosu. Šíri sa v drobných kvapôčkách, ktoré vykašliavajú nakazení ľudia s postihnutím pľúc alebo sepsou - tzv. kvapôčkovou infekciou. Spočiatku sú zdrojom infekcie ľudia s bubonickým morom, u ktorých sa baktéria dostane do pľúc a krvného obehu, potom sa však podstatne viac šíri pľúcna forma - takýto prenos je ľahší a rýchlejší.

zaskar
17. feb 2013

ok dakujem a kde su tie bakterie teraz ? uz odpovies preco tu neni cholera, tyfus, mor, a malaria ?

adsumus
17. feb 2013

@zaskar lebo ta nekusu blchy a nepiješ nakazenu vodu a umývaš si ruky

kvieta
17. feb 2013

Infekcia sa v období medzi 14. a 17. storočím do Európy a Stredomoria opakovane vracala. Za poslednú veľkú epidémiu sa považuje Veľký londýnsky mor v rokoch 1665-1666. Nakoniec Veľký londýnsky požiar v roku 1666 zlikvidoval prakticky všetky infikované krysy a blchy, čo viedlo k ústupu epidémie.
Zničenie čiernych krýs počas požiaru sa mohlo tiež podieľať na vzostupe populácie hnedých krýs v Anglicku. Jedným z možných vysvetlení vymiznutia moru z Európy môže byť práve vymiznutie rezervoára choroby v podobe čiernej krysy (Rattus rattus), ktorú nahradila populácia nórskej alebo hnedej krysy (Rattus norvegicus), ktorá nie je takým ideálnym hostiteľom pre blchy prenášajúce pôvodcu infekcie (Appleby a Slack