Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nae
24. jan 2013

@hajanka Myslím, že autorka komentovaného príspevku preskočila príčinnú súvislosť pred časovou, takže je v tom príspevku taký jemný schizofrénny nádych 😉

pectore
24. jan 2013

... Pretoze neurotoxicke latky predstavuju daleko mensie riziko ktore sa pocita v 0, 0.... ked je clovek neockovany a nakazí sa je vystaveny ... poskodeniu nervou , obrne, zapalu srdcoveho svalu, uduseniu....... mnoho mamiciek sa stazuje ze ich deticky maju slabu imunitu alebo nevyvynutu imunitu do troch rokov.... dobre, ale ako by si taka imunita poradila s chorobou bez akychkolvek protilatok......??? ....treba vyskusat... najlepsie na vlastnom dietati, hejze? ....preto! Pretoze nezijeme izlovovane na ostrove menom slovensko ...pretoze zdroj nakazi je nieco cez 15 hodin autom zo slovenska.... PRETO!!!! Pretoze je LAXNE vytvarat komunity neockovanych a inym slovom komunity kde sa moze choroba "realizovat".... Uz si si citala niekedy pribalovy letak k ATB...ake su dopady a moznosti neziaducich ucinkov na podotykam uz organizmus bojujuci s chorobou? ... mna zaujalo napriklad ze moze postihnut nervovu sustavu a moze vyvolat psychoticke stavy..... Skratka : Prevencia je lepsia moznost nez nasledna liecba... (pretoze dieta bojuje s chorobou a este bere hnusy v ATB... ktore likviduju aj dobre aj zle.... ) .... ale asi ako pre koho....

hajanka
24. jan 2013

@nae 😀

jullinkka
24. jan 2013

@kamilbje priam zaujimave ako isty zaiteresovany citaju alebo skor necitaju poriadne, ja svoje statistiky neprehlasujem pretoze som tu ani ziadne nepridala a ani pridavat nemienit! Pretoze je len e lne kazdeho vec ci dieta da alebo neda zaockovat! ja len ohladom toho ze su aj urcite typy zien ktore nemiesto vlastnej uvahy sa spolahnu na uvahy ich silnejsich osobnosti na mk pretoze akonahle niekto coilen prejavy svoj nazor o ockovani a nieje v sulade s nazorom ludi ktori su zasadne proti pustite sa donho ako smeska hladnych pitbulov!! ak mu napisete ja som nedal ockovat lebo...... Ok ale si to precitaj co tu iste baby pisu ked das zaockovat dieta vlastne si ho uz predcastne zabila!! toto sa mne nepaci

nae
24. jan 2013

@pectore 1. Neurotoxické látky sú síce vo vakcínach v malej koncentrácii, ale to neznamená, že sú neškodné. Ďalšia smutná vlastnosť týchto látok je, že majú kumulatívny charakter...
2. Očkovanie a očkovacia lobby je bohužiaľ hlavne psychickým placebom a vačšina rodičov, ktorí majú očkované deti, majú pocit, že sa ich deťom nemože nič stať, a to hneď po prvej dávke. Ale nech sa páči, sladká nevedomosť.
3. Dúfam, že máš morálne právo písať tu niečo o zodpovednosti ostatných a dala si sa zaočkovať ty aj všetci v tvojom okolí (napríklad proti čiernemu kašľu či aj proti spomínanému záškrtu), lebo v takom prípade ste vlastne komunitou, kde sa može choroba "realizovať" a ohrozujete všetkých oslabených jedincov, hlavne malé deti.

leonka17
24. jan 2013

pectore a ty mas deti?

pectore
24. jan 2013

@nae ... 1 . 😀 ani jablko nieje neskodne ak mas na neho alergiu....
2. 😀 neockovacie lobby je cisty obchod zo zufalstvom matiek. Obchod s velkym pravdepodobne v nadpise skoro kazdeho "odborneho" clanku "dokazujuceho" skodlivost vakcin.... Velka šokova propaganda domnenok ala "zeitgeist"....
3. to ze som zaockovana znamena ze moje telo ma proti danej chorobe protilatky... ak protilatky casom vyprchaju tak existuje nieco ako imunologická pamäť. Jedná sa o bunky ktoré v organizme dlhodobo prežívajú a pri následnom stretnutí sa s chorobou vedia rýchlejšie , efektívnejšie a špecifickejšie zareagovať.. Neočkovaný jedinec ktorý s chorobou nikdy neprišiel do styku a ani nemal možnosť byť vakcinovaný je vo väčšej nevýhode. Ked dôjde k nákaze jeho telo testuje čo na danú infekciu zaberá.... straca sa tym cas a choroba ma zelenu..... ak sa nasadi liecba liekmi (ktore podotykam tiez mozu sposobovat kadejake neziaduce ucinky.... bude mat dieta double skusku.... prikalad bude bojovat zo zaskrtom a popritom s hnackou ktoru sposobuje skoro kazde ATB... a to je len miernejsi neziaduci ucinok.....ale preco nie....ocividne to niekomu pripada ako rozumnejsia varianta .... 🙂 )Komunity ktore ohozujú zdravie oslabených jedincov, hlavne male deti a vytvaraju ostrovceky nadeje pre infekcne ochorenia su predovsetkym z radov neockovanych ludi. Ci sa ti to paci alebo nie ...takeho ohniska v drvivej väčsine vznikaju v neockovanych komunitach... keby bola pravda to co si tu zahlasila tak by sa s ockovanim ani nezacalo.... 😉

pectore
24. jan 2013

@leonka17 kukni do profilu

nae
25. jan 2013

@pectore 1. Jablko si nepichám do stehna. Nemusíš komentovať veci, na ktoré už netreba komentár 😉
2. Asi som chodila na zlú školu, ale mám taký pocit, že keď sa niečo označuje slovo obchod, má z toho niekto finančný zisk či podobný benefit. Mohla by si mi, prosím ťa, napísať, kto financuje neočkovaciu lobby? Možeš aj do IP 😉 Konečne by som to rada zistila a keby si nám to konečne povedala, možno by ti aj niektorí neočkovací lobbisti podali ruku od vďačnosti.
Na ostatné netreba reagovať, aj tak si neodpovedala na priamu otázku (as usual), ale mne to nevadí, dnes mám vcelku dobrú altruistickú náladu 😎

kamilb
25. jan 2013

@pectore Skusim to s Tebou este raz. Stale asi nechapes, ze proti zaskrtu nie je vakcina ucinna. Takze to, ze je clovek zaockovany, neznamena, ze sa nemoze nakazit. Ockovanie chrani proti toxinu, ktory bakteria vyluci a teda nema ziadny vplyv na nu samotnu. Tvoja teoria je v tomto pripade chybna. Podla tvojich odpovedi vidim, ze na tuto zahadu nemas relevantnu odpoved. Resp, nemas odpoved, ktora by spocivala v aplikacii ockovania.

Takze po niekolkych marnych pokusoch by si mala pripustit, ze vyskyt zaskrtu len s ockovanim primo nesuvisi.

Okrem toho si prosim nastuduj pripad v Rusku. Doporucujem report CDC. Zistis, ze to znizenym ockovanim nebolo, nakolko viac ako 60% nakazenych malo viac ako 14 rokov. Takze nie je potrebne pozerat zaockovanost v 90 ale 70 rokoch. A v 5. alebo 6. bode pricin zistis, ze mozno koloval v populacii iny genotyp ako bol vo vakcine.

Ohladom sirenia zaskrtu a Tvojej otazky, preco sa zaskrt vyskytuje ja odpoved nepoznam, ale dokazem si to pripustit a nesnazim sa, narozdiel od Teba umelo a nasilne aplikovat metodu ockovania na tento pripad.. Pretoze tvoje argumenty su logicky chybne.

Tak ako mnohi zastancovia ockovania by som mohol povedat, ze ide o casovu nie pricinnu suvislost. ale to je uroven, na ktoru sa nehodlam znizit.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
25. jan 2013

moj nazor je ze netreba reagovat na prispevky matiek co mali zle skusenosti s ockovanim.....tu uz nie je dialog ale cielene utoky...osocovanie...a urazanie tych co ockovat dali a su a ich deti su o.k.
myslela som ze su to normalne osoby...ale ako tak citam tak to su tie iste osoby fanaticky nastavene proti ockovaniu...
nedokazu sa stotoznit s nazorom opacnym....trepu vsetky mudrosti nastudovane po ich zlej skusenosti.....
bohuzial zavidia a nedokazu pochopit iny nazor.....ze nase deti su chranene a boli zaockovane..robia strasiaka vsetkym mamkam...nanucuju svoje torie a ich diagnoza je choroba... 😀 😀 je ich nejake percento ale su huzevnate.....
nemozeme zato ze maju chore deti.....my sme to nezapricinili !!!!!!! aj ked sa tak chovaju k nam......je to bohuzial percento neziaducich ucinkov ....ale taky je zivot....ak sa neda s tym nic robit tak sa prosim vas zmierte s tym .... a prestante tu in propagandu proti ...po skusenostiach z niektorymi vas ani nelutujem....
chyba vam ucta a slusne spravanie....
reagujem na vas vasim slovnikom..tiez som taka slusna ako ste len vy....
nastudujte si pravidla fora....pomahat si radami skusenostami, tesit sa s ostatnymi..reagovat pochvali a slusne komunikovat....
ale toto presne vam chyba.....tak tot moj nazor a je mi jedno kto zareaguje lebo ja tu koncim viac tu neprispejem a vy budete citat tie reakcie tak sa bavte...... urcite mi bude chodit IP posta zo suhlasom ...
aj tak tu chodia len tie co striehnu na nevinnu obet...ktora v s dobrym umyslom chce prispiet a potom.... utocia a utocia .jak tie supy.... 😀 😀 😀

sorciera24
25. jan 2013

@jarhal ja len jednu vec...precitaj si uplne uvodne prispevky od zakladatelky (erikasadek) a precitaj si jej prispevky teraz....uz svoje rozhodnutie tak nasilne vsetko ockvoat olutovala....nehovor hop (lebo nikdy nevies a razom budes patrit do tej skupiny.....co nikomu neprajem....) mnohe prispevky su prepisknute, z jednej aj z druhej strany..... ale nezatvarala by som oci pred tym, co nechem vidiet.......uz nikdy...... samozrejme, nemozes za to, ze niekomu ostalo po ockovani chore dieta, mozu za to vakciny......a urcite sa s tym nebudem zmierovat, ked sa tomu mozem vyhnut......
kazdy by sa mal slobodne rozhodnut, o tom to je.....na zaver len, ze ja, ci ine mamy mali presne taky isty nazor ako ty.....ktory sa behom par tyznov otocil o 180 stupnov.....ja len upozornujem, ze to nie strasenie, to je proste fakt, ze deti s nez. ucinkami su.....a nie je ich rozhodne mizive percento (ako vidis), ale je to na kazdom ako nalozi so svojim osudom....kazdy sme si strojcom svojho stastia (uz tomu plne verim....)....takze ma kazdy pravo povedat svoj nazor a to kto ako bude konat je predsa na vas/na nas, nie?....

nae
25. jan 2013

Nie, naozaj sa nedokážem stotožniť s tým, že očkovanie je bezpečné a spása ľudstva - tak, ako sa nedokážem stotožniť s tým, že niekto radšej ostane slepý a hluchý, ako by si dal tú námahu a hľadal si informácie sám a sám sa aj rozhodoval.
Nie, naozaj nedokážem pochopiť názor, že je normálne mať po očkovaní vysoké horúčky, akútne a chronické problémy so spánkom, bolesti nožičiek tak, že dieťa dva dni nemože chodiť, že začne vyvracať očičká, zhorší sa mu motorický stav a mnoho iných "časových a príčinných súvislostí".
Nie, nedokážem pochopiť ženy, ktoré v tehotenstve chodia na cvičenie, nejedia hermelín, nepijú kávu, nefarbia si vlasy a mnoho iných činností, perú dojčiatkam v Lovele, aby nemali kožné problémy, kupujú im monitory dychu, aby sa im nič nestalo, kupujú im samé bio a eko, a potom im bez mrknutia oka dajú napichať do oboch stehien vakcíny. A potom vypisujú na fóra, ako je toto, aký majú strach, čo za čípky majú do detí napchať, aby im už konečne dali pokoj, neplakali, nehorúčkovali a boli zase také, ako predtým.
Nie, nezávidím nikomu očkované deti, aj keby mali všetky nepovinné vakcíny zadarmo.
Nie, neprestanem s propagandou, zato že to niekto nechce čítať, pretože nežiaduce účinky nie sú výmysel. Nech forma a obsah antiočkovacích príspevkov vadia komu chcú - pravda a skutočnosť je totižto taká, že toto je téma, ktorá priťahuje pozornosť a každý, kto napísal, že už to čítať nebude, sa sem vráti ako vrah na miesto činu.

A na záver nechápem, kto je "nevinná obeť" očkovania. Dobrý úmysel a očkovanie sú totižto antonymá.

nikimax
25. jan 2013

@nae klobúk dole..........10 krát like.........tento príspevok treba vytlačiť a vylepiť u každého pediatra v čakárni na nástenku!!! A do krikľavého rámiku!!

nae
25. jan 2013

@nikimax Ďakujem ti.

hajanka
25. jan 2013

@sorciera24 @nae thumbs up, suhlasim so vsetkym

nikimax
26. jan 2013

@jarhal ja len krátko.Nehodnoť iné matky, ktoré si prešli peklom nežiadúcich účinkov, lebo tvoj výstup pôsobí ako výsmech a urážka....Radšej podakuj, že ty máš deti po očkovaní v poriadku a nezažila si nič z toho, čím prešli tieto rodiny. Lebo môže prísť deň, ked aj ty si vytiahneš "čierneho petra", a ked budeš opisovať svoje zdrvujúce skúsenosti, ostatní ťa budú osočovať.....takže z tvojej strany trocha úcty a rešpektu k takým rodičom, lebo ty ani len netušíš, čo oni denne riešia a ako tie konkrétne detičky trpia..... 😔 😔 😔 😔

nikimax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
26. jan 2013

kedze sa to tu rozobera kazdy den, tak ma napadla jedna vec. Pytam sa vsetkych co neockuju. Napr. neockujes dieta chytne cierny kasel, alebo zaskrt alebo neaku chorobu proti ktorej sa ockuje. Bohuzial priebeh velmi tazky a zomrie. V nemocnici ti povedia keby ste dali zaockovat zilo by. Co potom? AKo sa budes citit potom?
Pytam sa to v najväcsej slusnosti a rada by som dostala normalnu odpoved.

kamilb
26. jan 2013

@cawes vystihla si to spravne. Cela tato tema je o strachu. Neuplynie den, aby som sa sam seba nepytal na spravnost svojich rozhodnuti. Ten strach je pritomny neustale avsak rovnaky by bol, aj keby som to ockovanie zrealizoval. Strach z toho, ze trvalo poskodis zdravie svojho dietata je rovnocenny ako strach z choroby a jej nasledkov. V pripade (ne)ockovania ide o volbu mensieho zla. Je len na rodicoch, ktore zlo zvolia, pretoze len oni nesu za to zodpovednost. Toto rozhodnutie v ziadnom pripade nepatri do ruk statu a jeho dirigizmu.

cawes
26. jan 2013

@kamilb odpovedal si presne tak ako som si myslela, skoda co uz. Ja som to uz minule hovorila ze ockovanie na sk by malo byt na rodicoch teda dobrovolne.

stardust
26. jan 2013

@cawes keby mal clovek aspon kristalovu gulu, ze by si vyvestil, co caka jeho alebo jeho dieta.

http://www.n-tv.de/panorama/13-Jaehrige-stirbt-... (len par km od mojho bydliska)
http://www.aerzteblatt.de/archiv/51670
http://www.spiegel.de/gesundheit/diagnose/angst... (aj ked ten pan vobec netusil, ze ho v noci pokusal besny netopier....)

Potom teda neviem, co je mensie zlo...

cawes
26. jan 2013

@stardust vobec nechapem co si mi tym chcel povedat. prepac, mozes mi to vysvetlit.

stardust
26. jan 2013

@cawes tie clanky su o rozhodnuti neockovat a fatalnych nasledkoch.

nae
26. jan 2013

@cawes V nemocnici nemožu vedieť, čo by bolo, keby...To je len hádzanie zodpovednosti na ramená rodičov v tej najťažšej chvíli.
Samozrejme, strach o deti má človek stále. Ja osobne sa ale omnoho viac bojím detských úrazov (hlavne hlavy), toho, že nejaký nafetovaný dilino do nás napáli autom, alebo že mi niekto deti unesie. Toho sa bojím viac, ako daných infekčných ochorení.
p.s. keď niekomu zomrie dieťa - rodičia majú výčitky vždy, vždy, aj keď sa jasne jedná len o nešťastnú náhodu, osud.

azarijka
26. jan 2013

@cawes tazko dostanes normalnu odpoved, kym to clovek nezazije nevie na toto odpovedat.... neviem, urcite by ma to trapilo a mala som vycitky svedomia ale ja som k rozhodnutiu neockovat dospela po veeelmi dlhom case a veeelmi dobre som si to snazila premysliet. nebolo to zbrkle len tak ze ako niektori hovoria ze je to teraz "in"... a tiez nieje istota ze keby aj je ockvoana ze tu chorobne nedostane.

cawes
26. jan 2013

@azarijka to mas pravdu ale asi by ta to rovnako zralo ako cloveka co da zaockovat a nieco sa stane

azarijka
26. jan 2013

@cawes vies co v tomto pripadne aj ked je to cisto hypoteticke je rozdiel keby 1) rozmyslam citam o ockovani nakoniec sa rozhodnem ockovat - dieta ma neziaduce ucinky - vycitky sice mam ale mozno mensie lebo viem ze som si o tom zistila vela a rozhodla som sa tak lebo som to povazovala za spravne .... 2) dam zaockovat a vobec som to predtym neriesila lebo mi to je jedno - v tomto pripade by som asi mala vycitky vacsie ako v 1) lebo som pre to nic nespravila .... aj ked je to cele haluz lebo vysledny efekt by bol stale rovnaky = neziaduce ucinky po ockovani...

jullinkka
27. jan 2013

Ked je ockpvanie take strasne skodlive ako sa tu pise, preco sa potom stale pouziva a preco je stale vysie percento ockovanych ako neockovanych, stale mi nejde do hlavy to, ze ak by som mala davat na pribalove letaky tak v tom pripade by som nemohla ani len vyst von z bytu bez rusky na tvar, priznajme si kolke z vas pouzivate antikoncepsiu ci ibalgin alebo paralen, tu je skoro take iste svinstvo! A trosku to prirovne aj jedom v jedlach kolke z vas pouzivaju dehydratovane vyrobky bujony dochucovadla..... Aj to vsetko su jedy a pouzivate ich, alw kazdy je si vedomi rizika v dnesnej dobe, uz ide len o to ci to riziko podstypis na otazky mamiciek ci ockovat alebo nie by sme isto nemali utocit urcite neockuj poopripade ockuj, kto chce nech sem da tie svoje statistiky alebp studie ako je ockovanie zle, popripade opak. Ale nestekajte tu po inych nazoroch odlisnych od tych nasich. Keby chcel clovek studovat vsetky neziaduce latky tak by v dnesnej dobe nemohol vobec nic! 🤐