Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
23. feb 2013

@stanislava2 no ja idem zase na stavbu
...mam aj ine starosti
.... a okrem toho asi ako kazda normalna mamina... upratat dnes dcera musi. 😀 ..ja iba navarit ....venujem sa rodine ak mam na vyber..... 🙂
ale niekedy potom kuknem kto zase strasi...
a ano oteplilo sa...ale tak na chopok ? to nezvladnem

tanapeta
23. feb 2013

@jarhal vždy má za to zodpovednosť len rodič. Či zaočkuje dieťa alebo nie. Či dostane doživotný nežiadúci účinok alebo nie. Vždy len rodič. A toto by sa malo zmeniť, lebo lekári očkujú jedna radosť bez toho, aby o tom dieťati vedeli všetko

bombicka19
23. feb 2013

@stanislava2 dakujem pekne, ja taktiez len pomaham kamoške....ja som svoju dcerku neprihlasila, lebo mi je to jedno,ci take sutaze su alebo niesu 🙂 ano vidim, ze su to rozne maminky s roznymi nazormi, len mi je luto ze ked niekto da zaočkovat tak si "nenormalna" 😀 jemi to tak strasne smiesne, potom pre inych je ona "nenormalna" lebo očkovať nedala...ja respektujem kazdeho nazor a je mi dost trapne aby niekto niekoho za nieco odsudzoval! ale ked mam napisat skusenost z očkovanie, tak moja dcera po MMR prestala uplne pit mlieko ale inak som nic nebadala po žiadnom očkovani! nech robi kazdí ako chce, nie som typ ked mi niekto napise to a to ze to aj tak budem robit, ja mam svoju hlavu nepotrebujem nazory inych - irenka 😀 😀 😀 😀

stanislava2
23. feb 2013

@bombicka19 velmi pekne si to napisala plne stebou suhlasim.Moje dcerky som očkovala mmr vakcinou už dávno maju 20 a 16 ročkov a veru to že nemali mumps rubeolu a osýpky mi nechybalo.Ja som trošku starši ročnik všetko som prekonala nebolo to nič prijemne ale nemyslim si že by som ako dieta bola zdravšia ako moje deti.Mávala som anginy aj dva tri krát za zimu a o chripkach nehovoriac mám pocit že tak boli aj moje deti chore ked nastupili do kolektivu každu chvilu niečo priniesli domov.Teraz su už velike chodia ešte do školy ale už chore nebyvaju tak často dokonca tuto zimu nemali ešte ani nádchu.Synček má 15mes.a chory ešte nebol.No ako pojde do školky viem že bude chory každu chvilku.No a ja teda nepoznám ani jedno dieta ktore by dostalo ochorenie proti ktoremu bolo očkovane tak neviem o čom tu stale točia že aj ked zaočkujeme tak aj to ochorenie dieta dostane.

bombicka19
23. feb 2013

@stanislava2 neviem o com tu tocia ani to citat nebudem..ked sa mi narodila mala a mali prist ockovania, nehladala som clanky pre a proti, lebo pri kazdej cinnosti v zivote je pre a proti a váhat urobit to a to....to nie som ja, som spontanny clovek robím veci tak ako to v okamihu citim... a verim ze mojim detom a nielen mojim ale všetkym na svete nikdy nic nebude!!!!

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 asi ste nepochopili podstate. MMR vakcína je iná teraz a iná keď sa očkovali ňou vaše deti. Už som to tu viackrát písala, že táto MMR-Priorix vakcína čo spôsobuje u nás autizmus sa očkuje od roku 2006 v tejto poslednej trojzložke akej existuje. Preto sa deti od ročníka 2007 neočkujú v 3. rokoch ako deti narodené ešte pred ročníkom 2007.
Ako som písala, my sme jasným dôkazom, že autizmus je NÚ po očkovaní, máme to odsúhlasené od psychologičiek, napísané v zdravotnej karte a dokonca som jednému uznávanému doktorovi (teraz je akurát v šarme) nehovorila nič o očkovaní. Meral mi dcéru a sám mi povedal na meraniach, že naša malá to nemala od narodenia dané (autizmus)
Toto je on:
http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liec...[]&fb_action_ids=4441348877415&fb_action_types=og.likes&action_object_map={%204441348877415%20%3A507244402647993}&action_type_map={%204441348877415%20%3A%20og.likes%20}

Nechcem nikoho presviedčať, len budem rada, ak niekto si je na 100% presvedčený, že očkovanie je prospešné, nech si prečíta príbalový leták a kľudne nech je aj naďalej presvedčený, že na 100% je prospešné a nech očkuje. To je jeho vec. Len sa zasa nedivte, že existujeme aj my obete očkovania, ktoré už nezaočkujú aj keby bola pokuta tisíce eur.

irenkask
24. feb 2013

@tanapeta Nenamáhaj sa veď vidíš že nič nečítajú a správajú sa len pudovo, aspoň bombička to priznala je úprimná a to sa cení, že nikdy nad ničím nerozmýšľa , niekto je proste taký že používa len inštinkt. Kašli sa na to, nikdy ťa nepochopia a ty tu hádžeš perly sviniam .
Od toho roku prudko narástol aj počet detských onkologických pacientov. To mi potvrdil personál v blave na onkológii že toľko detí tu nebolo za celé desaťročia a museli ich umiestňovať aj na iné oddelenia čo sa tiež nikdy nestávalo. Nakoľko sa nevzdelávajú tak sa potrebujú niekde vychvaľovať a realizovať ako sa majú dobre a najmä pred rodičmi ťažko postihnutých detí po očkovaní, lebo nik iný na ne nie je už zvedavý.

stanislava2
24. feb 2013

@tanapeta prečitala som si pribalový leták Priorixu a taktiež som si prečitala čo može sposobit prekonanie infecii mumpsu rubeoly a osypok.ja som sa dozvedela akurát to že ak nedám mmr zaočkovat moje dieta pravdepodobne dostane mumps rubeolu a osýpky dieta može mat vážne zdravotne problémy po prekonani infekcie.tak ako vravi irenka zbytočne sa namáhaš pre mna je menšie riziko očkovat ako neočkovat.Verim že by babku irenku velmi potešilo ak by bolo viacej chorych deti ako jej vnučka lebo to tu tak rada praje ludom ktory su za očkovanie.Ja žiadnemu dietatku neprajem aby bolo chore či už je očkovane alebo nie.Pekny den

sorciera24
24. feb 2013

@stanislava2 ja len, ze to tvoje pravdepodobne, je ozaj pravdepodobne;) .....ja som napr. nebola ockvoana na mumps a nikdy som ho nedostala........a to bolo vtedy, ked kazdy druhy okolo mna mal ten mumps, dnes uz to asi ani pravdepodobne nebude;)......pre teba je mensie riziko ockovat, pre mna zas opacne, tak tazko pochopitelne? (ale je fakt, ze som si toho o priorixe precitala rohodne viac ako len pribalovy letak;))
ja len,z e tak ako dieta moze mat vazne zdravotne problemy po mumpse osypkach, rubeole, tak ich moze amt i po chripke, nadche, sarlachu, kiahnach, angine..... (ale pozor!....aj vobec nemusi, ze?).....cize kazdy nech sa rozhodne, co je pre neho vacsie riziko, pre mna su NU rozhodne pravdepodobnejsie ako dane choroby a viac sa ich bojim, ty to vnimas naopak (dolezite je, nech sa rozhodnes akokolvek, mat viac informacii, na zakalde kt. sa rohodujes.......ak si po vsetkych zvazeniach dosla k tomuto zaveru, je to v poriadku;))

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 mumps a osýpky sme bežne prekonávali ako deti 🙂 🙂 rubeolu v našich hygienických návykoch nedostaneš

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 ešte som zabudla...
Autizmus nie je vážný zdravotný problém? Moja,, to je ťažké postihnutie dieťaťa. Radšej budem riskovať, že mi dostane osýpky a budeme s nimi hoc aj 2 mesiace v nemocnici ako mať takéto postihnutie vo forme autizmu na celý život. Asi nevieš, čo je to žiť a starať sa o také dieťa lebo by si ináč písala potom.

stanislava2
24. feb 2013

@sorciera24 ano máš pravdu kedže si do svojich 10 ročkov tieto ochorenia nedostala a následane sa začalo celoplošne očkovat toto ochorenie sa prestalo vyskytovat.Teraz sa teš že bude nadalej vysoka zaočkovanost aby ta zaočkovaný chranili pred týmito ochoreniami.videla si dietatko ktorého mamička prekonala v prvom trimestri rubeolu?Moj švagor ako dieta neprekonal žiaden ochorenia ako ty a ked ukončil vysoku školu(mal už jedno dieta) a šiel na vojnu dostal v 25 rokoch prekonal všetky detske ochorenia.Bolo to v roku 1992.

stanislava2
24. feb 2013

@tanapeta je mi luto že tvoje dietatko ma autizmus a zatial žiadne študie nedokázali že je autizmus sposobeny vakcinami.A ak ti to lekar potvrdil a máš to na parieri tak sa sud ja by som to nenechala len tak a by sa to stalo mne.Viem že potrebuješ vela sili a energie ked máš take dieta ale určite potrebuješ aj peniaze aby si svojmu už postihnutemu dietatku z touto diagnozou zabezpečila čo potrebuje.

sorciera24
24. feb 2013

@stanislava2 a? inak ja som nepisala, ze som neprekonala ziadne ochorenie, rubeolu som prekonala uplne v pohode mumps nie, hoci som bola v konate s tymi, co mumps mali...proste nemas zarucene, kedy a ci vobec ochorenie prekonas.....je to to iste ako s kiahnami...moj muz ich doteraz nemal...mne je jasne, ze ich asi bude mat so synom (ak vobec...)...tiez mozu byt velke komplikacie, ale nemusia ( a ako vidis povinne sa proti ovcim kiahnam neockuje.....)

stanislava2
24. feb 2013

@sorciera24 super že si mala aspon tu rubeolu kedže chceš mat možno ešte dake deti.Pretože ako pišeš nevieš kedy čo dostaneš.

stanislava2
24. feb 2013

@stanislava2 a ak ešte nemal tvoj manžel kiahne bolo by super ak by to bolo pred kiahnami lebo ten moj švagor po kiahnah druhe dietatko nemohol mat.Jemu uškodili ale po liečbe a chirurgickom zákroku sa im druhe dietatko po 5 rokoch podarilo.takže oni mali štastie v neštasti.

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 a s kým sa mám súdiť? veď zákon o odškodnení na SK neexistuje

stanislava2
24. feb 2013

@sorciera24 prispevok vyššie patril tebe.Pekny dnik

danjelca
24. feb 2013

otázka: v detsvtve som prekonala rubeolu-fakt som mimo rizika ked nedám MMr očkovat a plánujeme aj druhé dietatko?

stanislava2
24. feb 2013

@tanapeta ja neviem?nikdy som sa tým nezaoberala.Asi by som dala trestné oznámenie na neznámeho pachatela že ti poškodil dieta vakcinou.Samozrejme na to treba dokazy a tie máš.Je to len moj názor netvrdim že je spravny.

sorciera24
24. feb 2013

@stanislava2 ja som niekde pisala o druhom dietati? 😕 ...hovorim o roznych komplikaciach...a ano je super, ze som mala tu rubeolu, lebo uz ju mat nebudem, preto si mylsim, ze by bolo lepsie keby sa prave tieto detske ochorenia v detstve prekonavali....aby sme sa v dospelosti nemuseli stresovat....(a nevrav, ze na to sluzi ockvoanie.....lebo bohuzial aj s ockvoanim mozes danu chorobu dostat)...a po niekolkych rokoch (teda v dospelosti aj mozne....kedze protilatky klesaju, ak vobec sa nejake vytvoria.....) cize nech si kazdy zvazi plusy a minusy......

adsumus
24. feb 2013

Záškrt máva často komplikovaný priebeh, a to najmä zápalom srdcového svalu, obrnou mäkkého podnebia, iných svalov a poškodením ľadvín. Pred érou očkovania a liečby antibiotikami bolo ochorenie sprevádzané vysokou smrtnosťou.
Tetanus prebieha ťažko a približne 50% chorých umiera.
Ochorenie na čierny kašeľ bývalo v minulosti často sprevádzané mnohými komplikáciami, ako krvácaním do viečok, zápalom pľúc, zápalmi stredného ucha, ale aj zápalom mozgu.
Žltačka B veľmi často prechádza do chronickej formy a to v podobe cirhózy a rakoviny pečene.

http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-21-Zltack...

adsumus
24. feb 2013

Pred zavedením očkovania sa smrtnosť ochorenia na detskú obrnu pohybovala od 5-14% chorých a rovnako toľko chorých malo trvalé následky po prekonaní v podobe ochrnutia končatín.

Pneumokokové infekcie majú veľmi pestré príznaky od ľahkých zápalov horných dýchacích ciest po zápaly pľúc. K ďalším klinickým manifestáciam patrí zápal mozgových blán, sepsa, zápal stredného ucha, zápal srdcového svalu, osteomyelitída, hnisavé vredy.

Osýpky sú akútne, vysoko nákazlivé horúčkovité ochorenie s katarálnymi príznakmi a výsypom. Inkubačný čas je 10 dní.

adsumus
24. feb 2013

Závažnou komplikáciou ochorenia na ružienku je poškodenie plodu, ak matka prekoná ochorenie v prvom trimestri tehotenstva. Práve pre častý výskyt tzv. vrodeného rubeolového syndrómu u detí matiek, ktoré v tehotenstve prekonali toto ochorenie, bolo očkovanie proti ružienke zaradené do pravidelného očkovania.

Ochorenie na mumps môže komplikovať zápal semenníkov, vaječníkov, zápal slinivky brušnej a zápal mliečnych žliaz najmä u dospelých osôb.

stanislava2
24. feb 2013

@sorciera24 ak neplanujete to je vaše rozhodnutie.Poznam rodiny aj z jednym dietatom a je im dobre.Nie každy planuje jednoducho ich len má ked sa im pritrafi.

desszi
24. feb 2013

@danjelca absolutne, prekonanie ochorenia zanechava celozivotnu imunitu, takze si aj pocas tehu chranena, tym padom je chranene aj tvoje este nenarodene dieta.

stanislava2
24. feb 2013

@sorciera24 vieš ako sa to robilo za doby ked sa proti rubeole neočkovalo?žena ak dostala tehotná rubeolu lekár ju poslal na potrat nikto z nikym nesral.Jednoducho dali dieta zabit či bolo chore alebo nie.Ak mamina na potrat nešla žila v strachu čo sa jej narodi niekedy sa narodilo uplne zdrave dieta niekedy poškodené.Bola to taká ruská ruleta.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
24. feb 2013

@stanislava2 myslim, ze o tom, ci chceme mat duhe dieta alebo nie, ci aj 10...je nasa vec......(a je to mimo temu)...
a co potom ovcie kiahne, ak ich zena neprekona a dostane v tehotnstve, je take iste riziko ako pri rubeole a na potrat ta mozu poslat aj teraz, ale je na rozhodnuti kazdej, ci pojde....cize aj pri kiahnach ide do rizika (akurat, ze tie sa povinne neockuju.....a pritom tie iste komplikacie ako pri rubeole mozu nastat...)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz