Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kaja73
26. feb 2013

@sirinka presne ako pises-ani nohu by som si len tak odrezat nenechala,ale kebyze tam mam rakovinu,gangrenu...tak by sla prec.
To co som ochotna obetovat ked som chora,nie som ochotna obetovat v zdravi./noha,ruka,risk ze mi v transuzii zavlecu HIV.....to vsetko podstupim ak som v ohrozeni zivota-niekori si dokonca sami odrezali ruku ak sa im niekde zasekla a slo im o zivot-ale nik normalny toto nespravi ak nemusi/ ozaj su tieto porovnania uplne od veci-ale co uz. 😲
Liecba a prevencia maju v mojom pohlade iny zaklad,pointu a hlavne naroky na bezpecnost vykonu.

kvieta
26. feb 2013

@sabiatko Tým, že si si ho nevyžiadala. To je jedno z akého dôvodu. Ja som si tiež v minulosti uvedomila, že keďže má lekárka plnú ordináciu, súri pri vyšetrení a niekedy som sa na poradni ani nestihla opýtať všetko, čo som chcela. Tak som tam začala chodiť s papierikom, sadla som si na stoličku a bod po bode som sa pýtala. Nezaujímalo ma, koľko ľudí čaká. A šlo to. Síce je pravda, že keď som na ďalšej poradni vytiahla papierik, lekárka sa pousmiala, ale priznala, že je to tak lepšie🙂 Asi mám šťastie na lekárku...

tanapeta
26. feb 2013

@kvieta čo sa týka príbalového letáku je jedno či ti ho ukáže alebo nie. Ja ich mám všetky prelúskané a nepotrebovala som na to ani dr. Otázne skôr je, či vie ozaj tak precízne dieťa vyšetriť na toľko, aby si bola stopercentne presvedčená, že dieťa môže zaočkovať. Možno nevie, ale môže, keďže zodpovednosť za to má neskôr rodič a nie ona

sabiatko
26. feb 2013

@kvieta ale zase v lekarni si ho tiez pri inych liekoch nepytam a automaticky ho dostanem. ale ked som vyberala hexu, tak mi ho uz nedali. nakoniec som ju aj tak nedala pichnut, ale ide o princip a podla mna je to trochu podozrive, ze zrovna pri vakcinach letaky nedavaju.

sabiatko
26. feb 2013

@tanapeta jasne ze nevie, vzdy je to risk...

tanapeta
26. feb 2013

@sabiatko risk pre rodiča, nie pre ňu

sabiatko
26. feb 2013

@tanapeta ved isteze, vzhladom na to, ze ona neriskuje nic, sa jej dobre ockuje....

prevenar
26. feb 2013

@sirinka nie. vakciny sa kultivuju na UMELO potratenych plodoch , snazia sa ziskat co najzdravsie bunky ^^ ..vidis, veda mysli na vsetko ^^ (dobru chut inak)

sirinka
26. feb 2013

@prevenar 😉 taku vedomost som do dnes mala aj ja... Mna netreba presviedcat... Ale kedze tu ma niekto 100% istotu, ze cele je to inak, tak som polozila par otazok... A odpoved este nemam... Ako aj na par dalsich mojich otazok, ale uz som si zvykla 😀

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Ale pre to umelé prerušenie sa matka rozhodla z iného dôvodu, ako je kultivácia.

sorciera24
26. feb 2013

@kvieta ved prave 😔

prevenar
26. feb 2013

@kvieta ved to je snad uplne jasne ^^ nie? ..ci zas som nieco premeskal ? ^^ ..kultivacia mnam - mnam vakciniek - alias "vceliciek" je samozrejme len taky vedlajsi "produkt" .

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Tebe a aj mne to jasné je, ale boli tu aj úvahy, či neboli robené za tým účelom. Účel svätí prostriedky...🙂

prevenar
26. feb 2013

@kvieta aha ^^ ..k tomu nemam co dostat ..kedze k tomu sa uz nic dodat neda LOL !

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Ani neočakávam, že k tomu niečo dodáš. Cirkev tiež vraví, ak je to nevyhnutné...

prevenar
26. feb 2013

@kvieta ak mam byt uprimny , tak o "cirkev" sa skutocne nezaujimam , ani o nich ani o to co tvrdia 😉

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Ja sa o cirkev tiež nezaujímam, nezaujíma ma ich postoj, dopredu som odpovedala veriacim, ktorí by prípadne mali ďalšie otázky. Nechce sa mi k tomu neustále vracať. Chápeš, však?🙂

prevenar
26. feb 2013

@kvieta nemam pocit,ze budu nasledovat dalsie otazky LOL !

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Tu je možné všetko 😀

prevenar
26. feb 2013

@kvieta nebud taka skepticka 🙂 ..mozno uplne vsetko nie. LOL !

kvieta
26. feb 2013

Chcem sa Ťa opýtať, ako tlačíte, aby sa NÚ riadne hlásili? Naozaj ma to zaujíma, bez vyrývania.
@prevenar

tanapeta
26. feb 2013

už sme sa dozvedeli ako zomrelo to neočkované dieťa? 😀

tanapeta
26. feb 2013

a ešte sem hodím jeden link pre tie čo majú klapky na očiach a na ušiach a nevedia prijať inú pravdu len tú ktorú majú v sebe naprogramovanú neviem čím ani kým....
Aj toto sú všetko len imaginárne deti,,,všetko len výmysel. Bohužiaľ u niektorých aj fatálne následky
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

prevenar
26. feb 2013

@kvieta to sa tlacit neda .. lekarka ti to proste nepotvrdi , mozes sa aj poje---t , odmietne akekolvek vysetrenia ..pozrie do kristalovej gule a vyhlasi "to urcite nie je, z ockvovania" . povies, ale OK - ved tu v pribalovom letaku je to napisane cierne na bielom ,ze toto je neziaduci ucinok .. znovu "to urcite nie je, z ockvovania" ..a tym koncis. ides za jednou, druhou , tretou ..vsade to iste.

osobne verim ,ze im za to firmy strhavaju "bodiky" ..alebo nieco take . ..alebo to maju nejak tajne nakazane,ze to nemaju hlasit. netusim o co ide. nahlasit NU je pre nich nieco take , ake prinutit vampira vypit svatenu vodu ^^ ..cize dost "nepriechodne" . ked potvrdia NU , tak to uz fakt musi byt ,ze nieco ! myslim ,ze potvrdene NU by si spocitala na jednej ruke v celej krajine ^^

kazdemu kto nie je totalne retardovany psychopat s lobotomickou operaciou mozgu musi byt jasne ,ze sa to nehlasi snad ani stotina . na Slovensku mas temer nulovy pocet vsetkych oficialnych NU , co je uplne nerealisticke , kedze v inych krajinach su ich tisice a pouzivame tie iste vakciny ^^ + je jasne ,ze to co dal sam VYROBCA do svojho pribaloveho letaku je totalne poddimenzovane a slovensko akosi nedosahuje , ani len tie cisla kt. tvrdi sam VYROBCA. LOL .. nikomu to nepride divne ? seriozne ?

co mozes spravit , je oznamit to sama .. na sukl? ci ako sa to vola .. zabudol som. proste , niekde to mozes nahlasit, ale to nema ziadnu hodnotu na RUVZ ..takze .. inak povedane , mozes si so znicenim zdravim tvojho dietata , do ktoreho ta nanutil stat ,akurat tak vytriet rit a zaplatit navrch 320e (alebo kolko ti daju) POKUTU tomu istemu statu. ..ak teda to poskodene dieta nechces zabit uplne.

nejak tak .. mozno raz zistis na vlastnej kozi, potom mozes napisat vlastny pribeh s NU a ako to cele prebiehalo ^^ ..a budes pekne zirat, to ti mozem priam garantovat .

kamilb
26. feb 2013

@kvieta Vidim, ze ste sa pustili do tazkej etickej otazky. Podla mojho skromneho, nekompetentneho a cynickeho nazoru nie je kultivacia na ludskych bunkach zavazny zlocin. Ludstvo vzdy profitovalo zo smrti inych, ci uz darcovstvom organov alebo jednoduchou pitvou.

Dam jednu otazku a kazdy nech si uprimne odpovie. Predstavte si, ze sa s clnom potopite v severnom mori. Ste podchladeny takmer na smrt. Zachrania vas v poslednej chvili a ponoria do teplej vody. Odmietnete tento zakrok?
Nie? No, ale mali by ste. Pretoze tento postup vynasiel doktor Mengele v koncentracnom tabore a zahynuli pri nom desiatky ludi (vtedy sa skumalo, ako zachranit zostrelenych pilotov Luftwafe). A teraz moralizujte.

adsumus
26. feb 2013

Prečo sa v afrike trápia zbytočne nezaočkované deti s doživotným postihnutím kvôli absolútnej volovine, že vakcíny sú infikované vírusom HIV? Prečo ste mi neodpovedali nato, čo je pre farmy výhodnejšie, očkovať či liečiť?

@kamilb No aby takú vec, že podchladeného človeka treba ohriať, vymysleli až v druhej svetovej vojne?

kamilb
26. feb 2013

@adsumus Tusim som to cital tu http://www.martinus.sk/?uItem=67714 a je o tom natoceny aj jeden dokumentarny film. Skumalo sa, ako dlho clovek v ladovej vode vydrzi, do kedy je ho mozne zachranit a aka teplota vody je optimalna a pod.

Na to, ci liecit obrnu som Ti uz odpovedal. Comu si tam nerozumela?

zaskar
26. feb 2013

@adsumus Myslim ze v afrike by sa mali v prvam rade riesit, potreaviny, osatenie, hygiena, voda, strecha nad hlavou a potom az drogy davat...
ved zaockujem a celozivotne mozem futrovat, antihistaminika, ventolin, inzulin, beta blokator etc......je to velmi jednoduchy obchodny model... preto v zasade nevedia nikdy nic vyliecit... /myslim, cukrovku, tlak, alergie , kardio a respiracne problemy, len pustaju dalsie a modernejsie drogy do obehu.... preto im tazko mozme hovorit Lekar...ale oznacenie doktor sa hodi viac.... ved vlastne oni sa navzajom tak oslovuju.... dobre ranko pan kolega, dobre ranko pan Doktor 🙂))

adsumus
26. feb 2013

Prečo sa v Afrike trápia ochrnuté deti?
Celý život.
Zbytočne.
Kvôli paranojám.

PREČO?

kvieta
26. feb 2013

@prevenar Ďakujem za odpoveď.
Neviem, ako by sa mal prístup lekárov zmeniť. Zmení sa asi iba výskumom potvrdenou teóriou. Asi iba tak dostaneme odpovede na otázky "vaše" a aj "naše", taktiež potvrdenie tvrdení jednej alebo druhej strany. Nemyslím, že vzájomné osočovanie a presviedčanie niečo zmení. Pre mňa očkovanie má svoj význam, ale to neznamená, že nemám záujem na tom, aby sa niektoré veci, o ktorých som už písala skôr a aj tie, o ktorých si písal Ty, zmenili. Medicína bohužiaľ nemá na všetko odpoveď, tlak verejnosti ale môže urýchliť ich hľadanie. Nie je to jednoduchý proces, no myslím si, že tak, ako to bolo doteraz prezentované tu, cesta nevedie. Možné je ale aj to, že príčin je viac. Celá tá diskusia sa zvrháva na jeden chaos šíriaci paniku. Chápem zúfalstvo rodičov, ktorí majú choré deti, ich výpovede sú skutočné a odvážne. Ale pravda môže byť niekde úplne inde. Nemusí, samozrejme.
Vieš, čo je na tejto diskusii choré? ...že teraz môžem očakávať spŕšku ironických odpovedí, v zmysle: kašlem Ti na Tvoje pochopenie, keď si nezažila vieš..., veď uvidíš keď...