Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kaja73
27. jan 2013

@jullinkka vidis, si mudra a scitana co s tyka paralenu,ibalginu,bujonov.......-takze verim ze chapes- ze kedze tu sa jedna len o papanie chemie,ci vdychovanie-v pripade ovdzusia--ze vpichnutie chemie do telicka babtka ma omnoho horsie nasledky-ci sa uz prejvia hned alebo o par rokov-ale prejavia sa.
Proste ak skodi papanie,dychanie chemie,tak jednoznacne musi ovela viac skodit jej pichanie do telicka babatka.
A kedze sa nejedana o liecbu-vtedy je asi vacsina ludi prijat aj vedlajsie ucinky -ale sa jedna o prevenciu-tak ta by skodit teda urcite nemala.
Preco sa POVINNE neje ovocie,zelenina,neotuzuje,nechodi k moru na dlhe pobyty-to su veci ktore su prevenciou bez vedlajsich ucinkov a ak ma niekto alergiu na dake ovocie,tak ho proste neje-vakcinu vpichnu bez znalosto alergii uz babatku a pichnu mu ju znovu aj ked malo sine reakcie-to je to co tu smrdi a vadi ludom co ockovat nechcu.
Nehovoriac o tom ,ze nikdy nebol dokazany ucinok vakcin inak ako ukazovanim tabuliek,kde choroby klesaju-ale oni klesali uz aj predtym.Staci si tie grafy pozriet nielen od zavedenia vakcin,ale aj dlhe roky predtym-s vynimkou rokov vojny a povojnovej doby-tam je chorob logicky viacej.
A ked chceme taketo tabulky brat vazne,tak musime potom brat vazne aj tabulky chorob,ktore od zavedenia ockovani vyrazne stupaju-ruka v ruke s vakcinami stupa pocet autimunych diabetov,leukemii,autizmu,alergii....tak aj toto berme ako bernu mincu,ak za bernu mincu berieme grafy poklesu uz aj dovtedy klesajucich chorob.
A co sa tyka studia bezpecnosti vakcin,tak sa nikdy nerobili dvojito zaslepene studie na vakciny-teda sa nikdy neporovanlyi dve supiny ludi,kde jedna mala vakcinu,druha placebo a ani lekar ani paciet nevedel co vlastne pacient dostal-pricom toto sa robi pred zavadzani noych lieciv povinne-teda okrem vakcin-vraj je neeticke ich takto testovat,ale je eticke ich bez znalosti takehoto vyskumu podavat milionom deti a je eticke takto testovat vsetky ostane lieciva.
Proste nieco tu strasen smrdi okolo vakcin.

sorciera24
27. jan 2013

@jullinkka od kedy sa mi anrodil syn a stalo sa nam po ockvoani to, co sa stalo, citam vsetky nez. ucinky od liekov a vyberam si tu najmenej rizikovu cestu.....cize paralny, ci ibalginy som nemala uz ani enpamatm kedy (ani moje dieta), antiku by som v zivote do ust nedala, dokonca si ani vlasy nefarbim (tiez bordel....), dobrovolne isto nie, nepouzivam bujony, obycajny cukro, ci mlieko....ano, eliminujem vsetok bordel ako sa da....(neda sa uplne, elbo dychat musime, ze?...ale jest antikoncepciu, pouzivat bujony, ci vakcinovat dobrovolne rozhodne nemusime......(cize len tolko moja odpoved, myslim, ze ti, co neockuju, vobec nepouzivaju tie veci, co si napisala, prave preto, ze vedia, ze su to jedy;)

hajanka
27. jan 2013

@jullinkka preco? treba si uvedomit, ze v pociatkoch malo ockovanie skutocne ochranit lutdi pred chorobami, na ktore sa pocas ZLYCH zivotnych podmienok zomieralo (hlad, chudoba, vojna, zle hyg. podmienky, zle stravovanie, .. atd), a to sa zomieralo aj na ine choroby, nie len tie proti ktorym sa dnes ockuje
dnes za

1/ $$$ ide o biznis (rychlo a lahko zarobene peniaze pre farmafirmy)

2/ depopulacia ludstva, masivny sterilizacny program, ovladanie plodnosti, pozri si tuto kratucku cast z prezentacie

https://www.youtube.com/watch?v=6WQtRI7A064


osobne jeden z najbohatsich muzov na svete vysvetluje, ako rychlo a efektivne depopulovat ludstvo a zachranit tak planetu od CO2 ktory vyrabame (jasna taktika = smola pre "hlupakov").
Gates pouziva vakciny ako najlepsi sposob! A ludia pri moci (Obama, John Holdre...) s nim suhlasia, este mu tlieskaju. Ked sa o tuto temu zaujimas (vakciny ale tiez globalna ekonimika) tak isto vies ake su Gates-ove donacie do vakcinacnych programov, ide o $100-vky mili-bilionov. Obrovske mnozstvo penazi na vyvoj novych vakcin a ich distribuciu! "10-bilionov dolarov za 10 rokov, benefit? - znizenie populacie" vytvorenie miesta pre vyvolenych - Gates povedal v rozhovore pre CNN (vyhladaj si na nete su videa)
Tieto vyludnovacie vakciny boli testovane v krajinach tretieho sveta! ad @cawes a AIDS v Afrike (opicie bunky a tkaniva su beznou sucastou mnohych vakcin, povod virusu HIV prameni z opicich buniek a tkaniv ktore su sucastou vakcin, ludia boli vdaka vakcinam - pomnozenym na castiach opic infikovanych virusom opicej imunodeficiencie-SIV ktory na to u cloveka mutoval na HIV - zamerne nakazeni a tento virus dalej sa siri z cloveka na cloveka).
Znizovanie zivotnej urovne - vytvaranie chudoby BIO TERORIZMOM, rezistentne virusy, GMO potraviny a lieky s vedlajsimi ucinkami, znizovanie poctu obyvatelstva celej planety . Existuju o tom studie, Kissingerova vyludnovacia politi­ka, Plany americkej vlady po Memorande NSSM 200, alebo Jimmy Carter - Globálna sprava 2000, v ktorej vyzyval na to, aby svetova populacia bola do roku 2000 zredukovaná na 2 miliar­dy ludi.. ide o celosvetovy plan na znicenie strednej triedy a depopulaciu ludstva - tzv. genocita v mene maticky zeme.

U nas doma nenajdes paracetamol, najdes brufen (co je ibuprofenum), ale nebol pouzity niekolko rokov. Prestala som tieto lieky kupovat lebo som ich vyhadzovala do kosa este nove po spotrebe, bujony nepouzivam vobec uz dlho, vegetu len domacu vysusenu zo zahradky, pouzivam bylinky, cerstve, susene... ziadne ine dochucovadla. Najdes u nas cierne uhlie, kvapky do nosa, Stodal, framykoin, fenistil gel na stipance, octanovu mast, betadine na dezinfekciu, rozne naplaste a obavazy, okrem toho praskove cecko, vit. D, rozne caje (echinaceu, alechemilku, sipky, medovku, harmancek ... a stale to doplnam), najdes probiotika, hlivu ustricovu, cesnak, cibulu, zazvor.... atd, za nedlho aj chlorellu a mlady jacmen.
Vies, vacsina (alebo takmer vsetci) ti co sa rozhodli z roznych dovodov neockovat sa tak nerozhodli zo na den, ale po dlhom studiu a nenapchavaju sa takymito svinstvami, venuju sa ovela viac zdravej vyzive a zdravemu zdravotnemu stylu, viac kladu doraz na prevenciu, na diagnostiku a prirodnu liecbu.
Ja som si tbl proti bolesti nedala ani napamatam, ci uz ma boli hlava, alebo mam ms, horucku liekmi nezrazame vobec, pri zapche zvysime prisun probiotik, pri hnacke zase tekutin, mineralov.. pri nadche zazvor, cesna, praskove cecko bezne kazdy den....
Nikto ta nenuti jest chemiu, pit ci inak sa jej vystavovat. Ano, je jej dost v znecistenom vzduchu (existuju pripravky ktore dlhodobo a pravidelne detoxikuju organizmus od tychto latok, tito ludia sa snazia ich zbavovat pravidelne, lebo inak sa v tele ukladaju), preco ju este NAVIAC dobrovolne prijimat v potrave - kde vacsina sa este vyluci, v liekoch, vo vakcinach - priamo do krvi odkial sa nevylucia?

Vsetko sa da ak sa chce!!! A kto to pochopi, tak sa to riziko snazi jednoducho co najviac zminimalizovat.
Kto to nepochopi tak si to vysvetli asi tak ako ty "Keby chcel clovek studovat vsetky neziaduce latky tak by v dnesnej dobe nemohol vobec nic" 🤐

petot
27. jan 2013

@stardust Tie linky nedokazujú nič z toho, čo tvrdí Tvoj príspevok.

Prípad chlapíka s besnotou nijako nesúvisí s rozhodnutím očkovať alebo neočkovať, keďže o svojom ochorení ani nevedel.

Pokiaľ ide o osýpky v Nemecku alebo kdekoľvek inde, WHO a CDC prorokujú vyničenie osýpok očkovaním už pomaly častejšie než istá známa sekta dátumy konca sveta. Prezradím Ti, že je to absolútne nereálne, či už bude očkovaných 65% (ako boli prvé "požiadavky" vizionárov), 80%, alebo 95% (ako žiadajú teraz) či 100% (ako začínajú žiadať). Vakcína totiž absolútne nezaberá proti polovici známych kmeňov osýpkového vírusu. Protilátky z očkovania totiž nie sú totožné s protilátkami získanými prekonaním ochorenia, a imunitná pamäť z očkovania nie je totožná imunitnej pamäti po prekonaní ochorenia. A čoraz viac sa ukazuje, že očkovacia "tiež-imunita" skončí po 10-20 rokoch.

Očkovanie naopak spôsobuje posun ochorenia do vekových skupín, kedy sú osýpky najnebezpečnejšie - dojčatá a dospelí. Očkované matky už nemajú doživotnú imunitu a neprenášajú imunitu na deti, takže detičky už nie sú chránené v najzraniteľnejšom veku. Poďakujme sa očkovaniu.

Pokiaľ ide o ten prípad 13-ročného dievčaťa, to je zo strany autorov článku sprostá hra na city. Nikto nemôže dokázať (a už vôbec nie s takým časovým odstupom), kde sa človek nakazil, ale tu sa podsúva, ako ináč, nejaký neočkovaný chlapec. Spolu s obvinením, že keby bol očkovaný, nič by sa nebolo stalo. Vlastne za to môže on.

To je samozrejme blbosť ako traktor, pretože nikdy nebolo vedecky preukázané, že by zaočkovaný človek nemohol šíriť osýpky. Naopak, imunologické testy nedávno preukázali, že aj očkovaný človek sa nakazí osýpkovým vírusom, ale v čiastočnej závislosti od hladiny protilátok môže mať atypický alebo subklinický priebeh ochorenia, takže nikto netuší, že vlastne prekonal osýpky. A tak ich môže veselo nepozorovane šíriť. Dievča sa kľudne mohlo nakaziť od celkom neznámeho očkovaného dieťaťa, ktoré vďaka očkovaniu prekonávalo atypické osýpky, takže si to nikto nevšimol.

stardust
27. jan 2013

@petot ja ta od tvojej viery odhovarat nebudem. Je to tvoje rozhodnutie, tvoja zodpovednost, tvoje interpretacie...

nae
27. jan 2013

@jullinkka
Veríš tomu, že sú aj takí, čo neužívajú hormonálnu antikoncepciu, paralen a ibalgin? A že nepoužívajú žiadne dochucovadlá typu Vegeta, bujóny apod.? Ja som taká, a považujem sa za úplne normálnu osobu, ktorá splýva s davom 🙂 Ba hej, jeden ibalgin som si dala minulý rok, keď som mala nábeh na zápal prsníka. Musela som si pýtať od susedy, lebo doma nič také neevidujeme.
Keby tvoje dieťa zjedlo ortuť, nevadí? Asi vadí, že? A keď mu tú ortuť pichnú do svalu vo vakcíne, to nevadí?
Štatistiky, články, odkazy apod. nájde ktokoľvek kedykoľvek napr. v zamknutej téme aj tu na koníkovi https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ alebo https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/linky-videa-a-clanky-o-ne-ockovani-prirodzenom-imunitnom-systeme/ a tak ďalej. Vyhľadávanie v témach funguje na báze googlu, stačí zadať heslo. Kto hľadá, nájde, v tomto prípade veľmi ľahko.
Pre mňa nie je absolútne prijateľné nevedieť, čo by som mala užívať či podstupovať ja, a tým duplom je pre mňa neprijateľné zatvárať oči nad tým, čo sa dáva mojim deťom.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
27. jan 2013

@pectore Čakám od teba vymenovanie konkrétnych zdrojov financovania anti-očkovacej strany.
Biznis s potravinovými doplnkami či inými preparátmi - každý si može objednať čo chce, kedy chce, koľko chce. AK máš na mysli objednávanie vitamínu D3, ktorý ti zrejme vadí, tak to no comment. Aj ja som si teraz objednávala priamo z USA, može ktokoľvek 😉

pectore
27. jan 2013

@kamilb ....pozri ked si to zhodnotil ze to nema logiku ani nic... je to tvoj nazor... vravim najskor to bude ako ked ma niekto iny politicky nazor. Skratka sa nedokazeme navzajom pochopit... Ja zas nechapem co na tom co som napisala nedokazes pochopit.... kazdy si budeme to svoje mlet stale dokola... ja tomu rozumiem a najdu sa ludia co tomu tiez chapu a naopak.... skratka ja tomu rozumiem a chapem preco tu zaskrt nieje aj ked ockovanie nebrani nakazeniu.... 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
27. jan 2013

@pectore Tak repete: Čakám od teba vymenovanie konkrétnych zdrojov financovania anti-očkovacej strany.

pectore
27. jan 2013

@nae tak repete zoznam mas na stranke sloboda v ockovani...

nae
27. jan 2013

@pectore Takže máš strach byť konkrétna, pretože by sa ukázalo, že jednoducho klameš a zavádzaš.
Pretože antiočkovaciu "kampaň" nesponzoruje nikto, je to iniciatíva zdravého rozumu, a to v dnešnom svete ľudia ako ty nechápu. A ak chceš zase dookola tvrdiť, že sa niekto nabaľuje na šírení informácií o pravde o očkovaní, tak netreba písať všeobecne, ale konkrétne. Tak, ako sa dá konkrétne písať o tom, kto financuje vakcinologické vzdelávacie kongresy, školenia, i samotných proočkovacích guru-ov typu p. Dluholucký.

hajanka
27. jan 2013

a ja som milionarka 😀 😀 😀 hahaha

jullinkka
27. jan 2013

Hmm okej pokial niekto zije tak ze zije len eko a bio budis nech nedava ockovat.... ved je to volba zivotneho stylu, no na margo tiejto extra bio moja koleginka z prace tiez bola proti ockovaniam. ..... A dostala rakovinu zozaciatku nevedela co jej je podomacky sa liecila a nesla doktorovi a ked sla a dozvedela sa dizgnozu nepodstupila liecbu, ze je to proste hnus a ze svinstvo do seba cpat nebude az to prislo do najhorsieho stadia, nastastie ju dostali z najhorsieho prave tymto 😢 svinstvom 😎 takze obas je obre podstupit mensie riziko 🙂 a tie detuliatka mali reakciu na ockovanie je mi velmi luto, 😅 ano je to strasne ze do tak malych teliciek davaju tolke svinstva, ale obcas imm to zachrani zivot.

simonka1304
27. jan 2013

@hajanka Velmi zaujimavy clanok si napisala.

abbey1
27. jan 2013

@hajanka Nechýba ti ešte nejaký miliónik, že by som poslala? 😉
@jullinkka No bohužiaľ, nášmu synovi ani to svinstvo život nezachránilo. Tak si skutočne myslím, že by rodičia a ich deti mohli mať na výber, ktoré "menšie zlo" si vyberú.

kamilb
27. jan 2013

@pectore Vyborne! Takze, ked nemas argumenty, ktore by logicky vysvetlovali nesirenie zaskrtu, tak to vyhlasis za svoj nazor. To je krasa. Na co potom vobec diskutovat?! Vo svojich prispevkoch sa dovolavas serioznej diskusie. Ja sa s Tebou snazim diskutovat seriozne, no stale nedostavam na svoje otazky od Teba relevantne odpovede. Zda sa mi, ze az tak diskutovat nechces. Resp. nie vtedy, ked Ti dojdu argumenty. Ja som uz v niektorych mojich prispevkoch suhlasil s Tebou, ze vakciny funguju. Preco jednoducho nedokazes pripustit, ze znizenie zaskrtu nie je vysledkom vakcinacie??? A ak je, tak to prosim logicky zdovodni. S vyhlaseniami typu: "Je to moj nazor a nehodlam sa ho zmenit." sme sa ako deti hadali na pieskovisku. Hovori sa, ze len hlupak nemeni svoje nazory. Pokial ma argumentacne presvedcis, ja rad svoj nazor opravim. O tom je totiz pokrok.

cawes
27. jan 2013

@jullinkka nehadaj sa tu s nimi aj tak sa to neoplati, vzdy si budu tvrdit svoje. Ohanaju sa tu tym ze nemaju doma ziadne lieky, ziadne bujony, ci vegety ale predpokladam ze do restauracie obcas chodia a tam uz aj vegeta aj bujon je a vzdy bude. A moze mi tu tvrdit kto chce co chce ze nechodi nikam. A co sa tyka
@nae ze ortut no derivat ortuti a ortut je rozdiel

pectore
28. jan 2013

@kamilb ty to nechapes ze ja tomu rozumiem a pride mi to logicke... diskusia s tebou sa toci v kruhu pretoze mi vysvetlujes ze ockovanie nefunguje... aj ti zas hovorim ze tomu akym sposobom ockovanie funguje rozumiem a pride mi to aj logicke.... ja uz som ti napisala ze : ...ludia co mali zaskrt boli pocas ochorenia odizolovany a lieceny... a dalsi co s nimi uz neprisli do kontaktu boli zaockovany... a mas sposob jak to ze zaskrt uz nekoluje v populacii... jeho zivotnost je par tyzdnov... pokial sa v priebehu tych par tyzdnov nikto dalsi nenakazi je to za vodou...... Je jasne ze kebyze sa presunieme kvazi do matematickeho myslenia... ze ockovanie nechrani pred nakazenim teda ani pred sirenim...tak = neucinne.... lenze medicina je viac umenie nez matematika a staci jedna nahoda aby bolo vsetko inac.... Preto chapem ze to hajis sposobom ze to nema logiku.... lenze mne to logicke pride pokial to splni iste podmienky... napriklad ze pocas nejake obdobia nedojde k dalsiemu nakazeniu.... dalej je pre mna podstany FAKT ze vyskyt choroby je nizky,a kleslo to po 46..... velmi dolezite je pre mna ze moje dieta ma "toxoid" a ked sa nakazi tak sa bude vediet branit... (na 85-95%)... Skratka.... ano mas pravdu kedy sa dalo na tieto veci prihliadat z matamatickeho pohladu tak by tvoje vysvetlenie malo byt logickejsie.... ibaze este raz medicina je viac umenie nez matematika.... To co jednemu ublizi dalsim 700 pomoze....skratka hodne zle sa vytvaraju zavery pretoze kazdy jeden pripad/ jedinec je s velkym mnozstvom neznámych. a vysledok moze byt uplne o niecom inom... ....To neni o tom ze by som nieco nechcela uznat.... ibaze nemozem uznat nieco co si skratka nemyslim ze je pravda... i ked som uznala ze kebyze sa na to pozerame cisto "matematicky" ak si blizsie k pravde ty... lenze taky pohlad pri medicine podla mna nefunguje.

nae
28. jan 2013

@cawes máš pravdu. Zatiaľčo ak trochu kovovej ortute zješ, tak sa ti vstrebe max. stotina percenta a ortuť sa ti z tela vylúči (keby si ju inhalovala, je po tebe za chvíľu). Pokiaľ si do svalu vstrekneš zlúčeninu thimerosal (etylortuť), tak ho veru z tela nedostaneš. Deriváty ortute majú kumulatívny charakter a v prípade organozlúčenín je ich vstrebateľnosť do organizmu takmer 100%.

jullinkka
28. jan 2013

@kamilb hovori sa aj e mudrejsi ustupy naco je dobre diskutovat neustale na temu ktora nema vychodiska? Mozne su rozne variacie, vela chorob vymizlo vdaka ockovaniu ine pretrvavaju, lebo aj virusy mozu mutovat a tak ako sa vyvija medicina a zdokonaluje vakciny(aj ked je to svinstvo) a mozno preto su tu este iste choroby a mozno je ockvoanie neucinne proti zaskrtu a mozno len zmiernuje u niektorych jedincov priebeh zaskrtu a u niektorych zasa potlaci priebeh v dnesnej dobe je to o biologickej predispozicii ockovanych jedincov nie o vakcine🙂

jullinkka
28. jan 2013

@cawes ved ja viem ze to nema vyznam ale len chcem diskutovat s nimi o tom 🙂 chcem aby aj ostatne baby videlize sa da komunikovat bez hadok a osocovania ak sa pristupi na komprpmis z oboch stran 😀

ssisska
28. jan 2013

Tento rok som sa nedala ockovat a som zdrava Minuly rok hned na druhy den po ockovani som dostala novy typ chripky .Uz nikdy sa nedam ockovat.Boh predsa stvoril nas imunitny system dostatocne silny proti vsetkym chorobam.

cawes
28. jan 2013

@nae tato ista latka sa nachadza aj vo vode na kontaktne sosovky a pouzivam sa v kozmetickom odvetvi.

cawes
28. jan 2013

@jullinkka bohuzial jediny kto tu pri diskutovani bude ustupovat budes len ty

pectore
28. jan 2013

@nae thimerosal sa vo vakcinach pouziva max v stopovom mnozstve s vínimkou ockovania proti chrípke. Avsak vakciny ktorými su ockovane nase deti maju status free ... a mnozstvo thimerosalu je 0 .

navyse : - Thimerosal Concentration v DTaP - Infanrix (GlaxoSmithKline Biologicals) - je momentalne 0
Pneumococcal - Prevnar 13 (Pneumo Conjugate) - 0
MMR MMR-II Merck & Co, Inc. -0

Tu o tom najdes viac.... je pravda ze sa thimerosal pouzival ibaze doslo k vela zmenam... a v niektorých dnesnych vakcinach je jeho mnozsvtvo max stopove... ale tie vakcíny ktore sa podavaju nasim detom maju status free ... a mnozstvo thimerosalu je 0 .

Tu o tom najdes viac.... : http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/Safet... ...prezti si tabulky hm?

pectore
28. jan 2013

@ssisska kiez by toto bola pravda... nebolo by treba liekov... 😉

sorciera24
28. jan 2013

@cawes joooj, moja, ake neuveritelne, ze niekto nechodi do restiky...no nie nechodim...dokonca si ani pizzu neobjednavam (zda sa mi to prehnane drahe a nakoniec este fakt, co mi tam daju...)takto viem, coo si zjem;) .....btw. ak aj niekto navstivi restiku napr. raz za rok.....myslim, ze aj to je uspech.....nechapes, co sme ti chceli povedat, ze minimalizujeme mnozstvo chem. latok na minimum (jasne, ze s neda uplne, vzduach a pod. ....ale ak sa co i len trochu da zlepsit zdravie minimalizaciou takychto prostreidkov, preco by som to neurobila?)