Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jerryjanka
8. feb 2013

máte ešte silu??? ja žasnem niekedy. radšej zatvorim tému lebo sa pozvraciam

nikimax
8. feb 2013

@adsumus považuj si ti za čo len chceš..... 😎 dúfam len, že rodičia veľa pochopia.....

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
8. feb 2013

@adsumus nejde o homeopata.....postvakcinačné poškodenia riešia iní odborníci..... 😎

adsumus
8. feb 2013

@nikimax Kto ti teda povedal, ze tvoj syn to má z vakciny?

nikimax
8. feb 2013

@adsumus prečítaj si všetky moje príspevky v tejto téme, nájdeš odpoved.....a potom vyhráš kľúč k pravde....a nebudeš sa tu tak natvrdnuto vypytovať.....BAY 😎 😎 😎 😎 viac ma neoslovuj, dakujem......

adsumus
8. feb 2013

Ja jednoducho tým vaším konšpiračným báchorkam neverím, čo je psáno, to je dáno. Na ľudskom nešťastí ryžuje príliš veľa hyen.A preto, čo si nemôžem overiť, považujem za klamstvo. Maj sa, niki a nech sa ti chlapec uzdraví.

zelmirka1
8. feb 2013

uzdraviť ???? autizmus sa nedá vyliečiť 😝
ja napr. poznám maminu chlapčeka, ktorý to má potvrdené lekársky, že vakcína MMR spôsobila následné poškodenie mozgu z následkom autizmus, ale nežije na Slovensku. Tu nikto netvrdí, že je to bežné, ide len o to, že možné to je, je jasné že nie každé dieťa má po očkovaní poškodený zdravotný stav, ale riziko existuje a zatvárať pred tým oči je veľmi krátkozraké. Žiaľ pre niekoho je dôkaz to čo počuje v TV, pre niekoho jedna pani povedala, pre niekoho internet....a niekomu nestačí ani písomná správa od lekára, veď sa mohol pomýliť, že ? Zaujimavé sú tiež prípady kedy boli rodičia odškodení práve kvoli NU po očkovaní a v zahraničí je ich neúrekom.

spuntikmathiasko
8. feb 2013

@petot alebo,ze by to bolo tym, ze nemal argumenty? Na druhy den mu uz nikto nemohol oponovat bohuzial.

adsumus
8. feb 2013

@zelmirka1 Ano ale informovat treba pravdivo a neuvádzať svoj názor ako fakty. Veľa ľudí si potom myslí, že očkovanie je nebezpečné a zbytočné. To nie je pravda, očkovanie zachraňuje životy. Je škoda, že nikto nemôže napísať. Dnes na môjho miláčika v autobuse nakašlal ujček bakterie spôsobujuce čierny kašeľ a nič mu nie je, nemusel do nemocnice, nemusel brať lieky, je zdravý-vďaka vakcíne. Sme zahltený informáciami ako vakcíny škodia ake budu dôsledky?

nae
8. feb 2013

@adsumus Tak a sme doma. Ty normálne ťaháš z ľudí informácie o tom, ktorý lekár MENOVITE im potvrdil, že ich problém je postvakcinačnou reakciou. Kto si to vobec mohol dovoliť, že?

Už nemusíš dookola písať, že si len obyčajná mamička - obyčajné mamičky si nepotrebujú overovať, že ten a ten lekár potvrdil (aj písomne), že ide o jasnú postvakcinačnú reakciu.

Si jasná. Viac mi netreba. Koniec diskusie.

xlucia
8. feb 2013

@adsumus ktore ockovanie zachranuje zivoty? a ako vies ze ujcek kaslal cierny kasel? kde si prisla na to, ze mas zdrave dieta vdaka vakcine? ved aj ockovane dieta moze dostat cierny kasel

zeleny_cajik
8. feb 2013

@adsumus "Dnes na môjho miláčika v autobuse nakašlal ujček bakterie spôsobujuce čierny kašeľ a nič mu nie je, nemusel do nemocnice, nemusel brať lieky, je zdravý-vďaka vakcíne"

Prepáč, napriek tomu, že nie som odborník, je toto riadna blbosť... 😅 😅 😅 Ako vies, co chudak ujcek vykaslal? Ak to nedajboze bol cierny kasel, nezabudla si na inkubacnu dobu, ked si uz dnes gratulujes?

adsumus
8. feb 2013

Je veľký rozdiel, či si maminka mysli, že to má z ockovania alebo lekár. Pokiaľ viem, žiadny lekár im to nepotvrdil, jedine co maju potvrdene je postvakcinacná encefalitida. Ak budes iným podsuvat názor, že som to alebo ono, takisto manipulujes alebo trpis paranojou. Pre nae.

zelmirka1
8. feb 2013

😀 😀 to bolo fakt vtipné s tým autobusom a čiernym kašlom.

zelmirka1
8. feb 2013

a keď súd uzná, že dieťa bolo poškodené z vakcíny a prizná odškodné ? je to dôkaz alebo blbosť ?

adsumus
8. feb 2013

@zelmirka1 to mohlo byt pochybenie lekara a nie je to dokaz

zelmirka1
8. feb 2013

a sme doma, teraz je jasné tvoje myslenie. Ako lekár pochybil ? Vyšetril dieťa, doporučil očkovanie lebo bolo zdravé a sú uznal, že vakcína spôsobila trvalé poškodenie, neplatí lekár ale farm. firma. Tak aký dôkaz by bol pre teba ? Tvoje dieťa ?

zeleny_cajik
8. feb 2013

@adsumus Nerozumiem. Ked ide o NU, chces dokazy, neveris tomu, co si nevies overit. Ale ked ide o "zdravie vdaka vakcinam", nejako na dokazy a overitelne fakty zabudas. Ako s tym kaslajucim ujom v autobuse... jediny ako-tak overitelny fakt je, ze ujo kaslal. Ostatne tvoje zavery su nieze dohad, ale blud.

adsumus
8. feb 2013

treba si najprv dobre precitat, potom sa zamysliet a az potom pisat

hajanka
8. feb 2013

@adsumus "očkovanie zachraňuje životy" zdroj? to kde si toto mozem overit? 😉

ten moj clanok si citala (mas tam aj zdroj) 😉 ale WHO asi tiez nemozno verit 😉

... tebou uz naozaj nema ziadny zmysel sa diskutovat, ked uz ani odskodnenie a priznanie poskodenia z vakciny nie je dostatocne relevantny argument, ze dany problem (chorobu) sposobilo ockovanie.... ze pochybenie lekara??? 😲

@nae ma pravdu 😉 uz vieme o co tu ide 😉

ani cierna farba nie je cierna... never tomu 😉

adsumus
8. feb 2013

@zelmirka1 vedecky potvrdena studia mame? nemame

adsumus
8. feb 2013

@hajanka ak pises o bcg tam to bolo potvrdene ak o mmr tam nie

hajanka
8. feb 2013

@adsumus "CO" bolo potvrdene? a preco? a KTO to potvrdil? kedy a na zaklade coho?

kkristin
8. feb 2013

ja vobec nchapem preco s
@adsumus diskutujete je uplne jasne ze je to niekto plateny farmafirmou.....a nie mama

hajanka
8. feb 2013

... inak, aj to ze mi lekarka tvrdila, ze ockovanie (ktore syn absolvoval) nema ziadne neziaduce ucinky, ze max. bude mat bolest, opuch a teplotu, ze na druhy den bude OK 😉 toto bolo POCHYBENIE lekara! ale skutocne pochybenie!
dnes by som jej oci za toto nabiflene tvrdenie vyskriabala!

zelmirka1
8. feb 2013

znalecké posudky predložené na súde, ktoré potvrdili poškodenie ako následok vakcinácie nie sú vedecky potvrdené ? nie sú dôkaz? to je dosť hlúpa farma firma keď platí za niečo čo nie je vedecky dokázané. Som rada, že si to napísala, lebo teraz všetky mamičky pochopili ako rozmýšľaš a že vlastne nejde vôbec o dôkazy, relevantné informácie len oponovanie za každú cenu a keby sa táto téma týkala hocičoho iného bolo by to rovnaké.

zelmirka1
8. feb 2013

@kristin súhlasím, skončime to nech sa môžu zapojiť inteligentné maminy a niečo sa dozvedie.

adsumus
8. feb 2013

No nic nasledujeme priklad ukrajiny washingtonu a dalsích krajin, kde vdaka mudrcom ako ste vy, ľudia prestali ockovat a bojuju s epidemiami.

zelmirka1
8. feb 2013

došli nám argumenty.... 😉