Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

halienka
26. feb 2013

@nikimax
@tanapeta
@fidka79 no v našej silnej kočíkarskej komunite polovica mamičiek ani nevedela vymenovať všetky choroby, proti ktorým má zaočkované dieťa, nie to aby vôbec vedela , že ten atopák či permanentné sople môže byť než. účinok 😖 😅 Taká super informovanosť prúdi od našich pediatrov. Ale ježišikriste, len sa náhodou neinformuj sama, to zas tiež nemôžeš, lebo nie si Mudr., nerozumieš tomu, a všetky informácie z kníh, časopisov, z internetu atď. sú totálne klamstvá, demagógie, zavádzania atď. 😀 😀

Babky, tu nejde dotyčným osobám o POCHOPENIE. Je zbytočné im tu vysvetľovať, uvádzať svoje osobné skúsenosti, uvádzať štúdie, články, rozhovory, Lebo keby chceli chápať, chápali by už dávno. Tu ide o to UMLČAŤ vás, tých, ktorí vedia, čo očkovanie môže spôsobiť, tí ktorí majú NÚ a neboja sa to povedať nahlas. Ste NEŽIADÚCI. Treba vás spochybňovať, zosmiešňovať, vyhlasovať za zavádzačov, klamárov (to samozrejme nie je urážka, urážka je iba ak im vy napíšete, že píšu bludy 😝 😀 ), konšpirátorov, len aby vás umlčali a aby ste boli ticho. Aby vás prešla chuť informovať o tom svet. Ako za totáča - najlepšie vás niekde ukryť, zahrabať, aby sa o vás nik nedozvedel. Ak sa to tak nedá, tak pošpiniť vaše svedectvo všetkým možným čím sa dá aby bolo spochybnené. Budú vás chytať za slovíčka, prekrúcať vaše myšlienky, vyhľadávať akúkoľvek možnú skulinku vo vašich vyjadreniach, len aby vás znemožnili. Čítam to tu ozaj dosť dlho na to, aby mi táto ich taktika už bola jasná. Nenechajte sa uchlácholiť rečami ako LEN hľadajú pravdu, ako im ide LEN o dobro a zdravie všetkých detí, len aby vás vyprovokovali k diskusii, v ktorej vás následne budú spochybňovať a zosmiešňovať. Poprípade spustia skryté urážky o vašej nekompetentnosti, poprípade otvorené o vašich zavádzaniach a klamstvách, aby vás vyprovokovali k prudšej reakcii, za ktorú vás následne budú môcť zhodiť. Je to typická trollia taktika, či už sú trollmi vedome alebo nevedome, či to robia z nejakej posadnutosti alebo sú za to platené, je to v podstate jedno, robia to a to je fakt, ktorý vidí každý, kto to tu sleduje dosť dlho. Takže najlepšie je ich totálne ignorovať a komunikovať len s takými, ktoré toto nerobia. Ono sa to vždy dá po čase vypozorovať, kto taký je a kto nie. 😉 🙂

Totiž nie len komplikácie z infekčných chorôb sú vážna vec, aj nežiadúce účinky z očkovania sú VÁŽNA VEC? čo sa tu podaktoré snažia vehementne ututlať.

adsumus
26. feb 2013

@fidka79 Ja som stála pred najväčšou a najťažšou dilemou (a že ich nebolo málo) svojho života. Dať zaočkovať alebo riskovať ochorenia? Ja som sa rozhodla zaočkovať, prečo to tu detailne popisujem. Neverím žvástom o farma firmách, lebo tie budú dobre zarábať, či sa bude očkovať alebo nie. Verím v prírodnú lekáreň, pretože s tým mám veľmi dobré skúsenosti, neverím homeopatom, pretože majú vo svojich radoch veľké množstvo príživníkov a ty nevieš na koho natrafíš. Nebehám do lekárne, pretože ani paralenom a vitamínu C neverím. Verím len bylinkám, ale v prípade vážneho stavu, to musí byť slovenské zdravotníctvo, nech je aké je.

abbey1
26. feb 2013

@prevenar
@kamilb Ja len aby nedošlo k nedorozumeniu. Ja osobne právnik nie som, ale osobne poznám rodičov-právnikov, ktorí neočkujú, rovnako lekárske neočkujúce rodiny,...
Požiadala som o výklad k pokute za neočkovanie. odpoveď sudkyne i prokurátora boli rovnaké. Pokuta sa udeľuje za konkrétne nezaočkované dieťa.Je teda úplne irelevantné, či odmieta jeden rodič, či obaja. Pokuta za 1 dieťa môže byť v maximálnej výške 330Eur +16 trovy priestupkového konania. Ak neočkujete viac detí, za každé zvlášť môže byť vedené priestupkové konanie a teda za každé dieťa môžete dostať pokutu 330Eur.
Ak však jedno dieťa prejednávajú na viackrát, napr po každom nezaočkovaní, maximálny súhrn pokút môže byť len tých 330E.
@natas4
@tanapeta

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus je to tak, paralen, ci vit. C z lekarne je pekny sajt.... (tak ako vacsina toho z lekarne...;))

adsumus
26. feb 2013

@kamilb Daj mi zdroj.

kvieta
26. feb 2013

@nae Problém pri rotavírusovej hnačke nie je iba dehydratácia. Dehydratácia je veľmi nebezpečná, ale to je aj vysilenie a oslabenie organizmu touto chorobou o.i. a následné ďalšie komplikácie. Je tiež rozdiel, či to dostane dieťa do 1, 2 rokov, alebo staršie, o tom niet pochýb myslím. Ako som písala, ja som to riskla, keďže som s malou bola doma, do jasiel začala chodiť až v 2 rokov, po pol roku škôlka, v období, keď to bolo rozšírené sme sedeli doma a nechodili na návštevy ani my ani k nám.

prevenar
26. feb 2013

@abbey1 aha 🙂 tak nist potom 😉

..mohol by sa niekto z nich pustit do problemu ,ze cely statu "povinneho" ockovania ako taky je totalne protiustavny ^^ a posnazit sa o zrusenie celeho toho hnoja, ako celku ^^

dik za vysvetlenie 🙂

kvieta
26. feb 2013

@tanapeta Prečo iniciatíva nebojuje aj za to, aby sa teda hlásili všetky NÚ? Či je ľahšie na fórach presviedčať mamičky, aby neočkovali? Ak by sa NÚ, o ktorých tvrdíde, že sú z vakcín hlásili, asi by ste ľahšie dosiahli aj svoj cieľ - neočkovať, nie? Ak chcem v obchode niečo reklamovať, najprv musím preukázať jeho závadnosť. Ak je celý systém tak zlý, prečo začínate od konca?

adsumus
26. feb 2013

@halienka Plne sa stotožnujem s tým, čo si napísala. Presne to isté si myslím, že robite vy so mnou. Obvinujete ma zo vsetkého možného aj nemozného, nadavate mi do psychopatov, zvrhlých ľudí, osobitnú skolu, že som vystudovala.

Kde su tie urázky z mojej strany? Doloz to, ked máš také vyhlásenia. Kde sú tie urážky?

abbey1
26. feb 2013

@prevenar Ja keď som s týmu ľuďmi práve o tomto hovorila, argumentujú faktom, že veľmi dobre vedia, ako funguje aj súdnictvo u nás + k tomu silná farma lobby na najvyšších miestach. Preto radšej zaplatia pkutu a majú pokoj. A ja ich celkom chápem. Tiež som rokmi pochopila, že si občas treba robiť veci po svojom a nebojovať s veternými mlynmi.
Veľmi si vážim každého, kto to robí, ale ja osobne som si už vybrala smer, kde môžem svojou kvapkou pomôcť a kašlem na boj, ktorý je nekonečný. radšej mu v tichosti a pomaličky podkopávam základy. 😉 😉 😉
Snáď sa chápeme.
Ale mám tip na jedného chlapíka super právnika, ktorý by bol možno ochotný do toho ísť. Len by sa museli nájsť rovnako silní a odhodlaní rodičia.
Bohužiaľ, väčšina z nás dá prednosť rodine a chce si ušetriť roky nervov behania po súdoch.Čo je úplne pochopiteľné.

tanapeta
26. feb 2013

@jarhal môžem to tvrdiť na 100%. Mám to potvrdené od viacerých ľudí čo sa tomu venujú a vedia o čom je autizmus v dnešnej dobe. Len vy tomu furt nechápete, že ozaj je to možné a aj to, že to niekto na SK aj potvrdí

kamilb
26. feb 2013

@adsumus Tak podme na tu tvoju oblubenu obrnu. Do roku 2010 sa na eradikaciu obrny minulo 7,94 miliardy americkych dolarov. Este stale chces tvrdit, ze to nie je biznys pre farmafirmy? Ake lieky si mala na mysli? Proti obrne? Kto by si ich kupoval? Ti chudobni obyvatelia Nigerie? Takto maju farmafirmy istotu, ze dostanu zaplatene, nakolko sa na to sklada mezinarodne spolocenstvo.

K tomu virusu HIV a vakcinam. V minulosti (a aj v sucasnosti vid afera infanrix hexa) bola kontaminacia vakcin nie zriedkavym javom. Umierali alebo ochoreli na to stovky alebo tisicky ludi. (polio, zltacka, SV40 a pod.) Nakazenych boli miliony.
V case pripravy prvej vakciny proti zltacke B sa nic nevedelo o viruse HIV. Prva vakcina sa vyrabala z krvy narkomanov. Az po objaveni virusu HIV sa spatne zistovalo, ci pri vyrobnom procese doslo k umrtveniu virusu HIV. Nezistovala to ziadna nezavisla institucia, ale sam vyrobca. Skor nez ma obvinis z neserioznosti udajov, toto sa uvadza v knihe Paula Offita - Cutter Incident.
Otazka je, ci by za tie miliardy, ktore sa nasypali farma firmam nedali zlepsit zivotne podmienky v Nigerii. Okrem toho, Nigeria ma obrovske zasoby ropy a zemneho plynu. Nebyt vojny a vykoristovaniu zapadnej civilizacie v snahe o lacnu ropu, boli by dnes na urovni Arabskych emiratov. http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/226170-nige...
Takze tvoje prispevky su trochu vytrhnute z kontextu. Obrna nie je zasadny problem Nigerie a tych par pripadov obrny je nic oproti obrovskej chudobe a umieraniu deti na hlad a nedostatok pitnej vody. Tomuto pristupu sa hovori> pre strom nevidno les.

tanapeta
26. feb 2013

@kvieta bojuje sa za to. Problém je ten, že to lekári kryjú, keďže majú zviazané ruky od tých, od ktorých sú platení.
To máš presne to isté ako našu politiku

kamilb
26. feb 2013

@adsumus Este k tym priznakom pseudovedy. Uz som tu niekolkokrat polozil otazku, kto tu ma prostriedky a zaujem na tom, aby platil drahy vyskum, ktory by odhalil neziaduce ucinky vakcin? Prosim odpoved.

prevenar
26. feb 2013

@abbey1 to chapem , aj som sam zazil vselico ..aj s uradmi, prokuraturou atd ..

ale teraz ako co ? dokedy si nechame srat do ust ? vsetci padneme na kolena , aby sme mali "pokoj" ..no a co bude zajtra ? ked sa bude kazdy len prizerat a jedneho dna im prejde ,ze neockovanie = zanedbavanie zdravotnej starostlivosti , potom co ? sa odstahujeme do rakuska ?

chapes ako to myslim 🙂 ..chcel len povedat, ze keby sa viaceri trochu vzdali osobneho pohodlia a aspon nos vystrcili do burky , mozno by sme neboli v tychto srackach ako sme dnes ^^ ..

dik za info v kazdom pripade 🙂

paa 🙂

adsumus
26. feb 2013

@kamilb To čo si uviedol, ale platí len pre oblasti, kde sa odmietli očkovať alebo nebol dostatok očkovacej látky.
http://www.academicjournals.org/sre/pdf/pdf2009...

kamilb
26. feb 2013

@abbey1 Super. Mna vsak zaujima to sirenie chorob v zmysle trestneho zakona. Opytaj sa kamosiek... 🙂

adsumus
26. feb 2013

@kamilb NU vakcín sú predsa známe, rovnako ako NU liekov. Treba si len vybrať, čomu dáme prednosť.

jarhal
26. feb 2013

@tanapeta nie neverim ti..... 😀

kamilb
26. feb 2013

@kvieta Suhlasim na 100%. Doslo nedavno k zmene systemu neziaducich ucinkov. Tie sa rozdelili na neziaducu udalost (nema dokazanu pricinnu suvislost) a neziaduci ucinnok (existuje kauzalna suvislost). Preto by mal kazdy svojho pediatra donutit, aby aspon hlasil NEZIADUCU UDALOST, co by mohlo trochu pomoct v zufalej situacii hlasenia ucinkov po uziti lieku.

http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/liekove...

tanapeta
26. feb 2013

@jarhal never 😀 kvôli takým ako ty, to sem nepíšem

adsumus
26. feb 2013

"disribution of seven polio outbreaks caused by circulating vaccine derived"

zadať do google otvoriť prvý pdf format

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
26. feb 2013

@prevenar Ja zasa chápem teba. A i ja osobne mám záležitosti, v ktorých sa angažujem. Nedá sa však zvládať všetko. Sám iste vieš, že veľa vecí v spoločnosti nefunguje ako má.
Presne však chápem, o čo ide.

nikimax
26. feb 2013

@kamilb chcem sa opýtať, dajú sa niekde nájsť hlásenia z r. 2011.. vtedy sme hlásili my a evidentne im to tam nebolo po chuti. Aj ked prišla odpoved, že to zaevidovali, naše než. účinky boli vážne a trvalé.....dík...

abbey1
26. feb 2013

@kamilb Pýtala som sa. Musí ísť o vedomé a cielené šírenie chorôb. Avšak vieš, že paragrafy si každá právnik, obhájca,... vysvetlí, ako sa im v danej chvíli hodí. Čiže reálne môže dôjsť k žalovaniu osoby. Ale roky rokúce sa to nedeje a nemám na mysli len neočkovanie. Je však možné, že do toho vhupsne aktívny proočkovanec a súdny spor môže byť na svete. Zatiaľ mám vysvetlenia aké mám. 😉

adsumus
26. feb 2013

Treba sa angažovať a obvinovať nevinných ľudí, vymýšľať konšpirácie a otravovať s nimi súdy, nech pravda o vás konečne vypláva napovrch, čo ste zač a o čo vám v skutočnosti ide.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
26. feb 2013

@sabiatko

4. je moralne nechutne, ked sa na vakcinu (MMR) pouziva potrat, tu nie je co vysvetlovat emoticon
To, ako prebieha kultivácia si treba pogúgliť. Aj z akého dôvodu boli tie potraty vykonané - neboli vykonané vyslovene na ten účel.

A o nehumánnosti a nemorálnosti sa môžme baviť vtedy, ak bude potrat trestný čin. Zatiaľ to tak nie je.

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus takze vy kocikarky ste ako vybrana vzorka? takze podla vas kocikarok dohromady pat a pol cloveka, robis celosvetovu statistiku? mojej kamaratky dcera dostala obrnu hned po ockovani. ale ona nepatri medzi vas kocikarky, tak to sa nerata 😉