Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danjelca
16. feb 2013

@fidka79 fidka aj ja som prekonala všetky tri ale nezlahčovala by som to. Ja by som si chcela prečítat aj tie komplikovanejšie prípady..ale aj tie v pohode🙂

prevenar
16. feb 2013

@fidka79 nie si , si mrtva ^^ ..a nehadaj sa , ze nie ! ..vedci dokazali ,ze si mrtva , tak si mrtva ..aj keby co bolo. LOL ! 😎

prevenar
16. feb 2013

@danjelca jasne , lebo ten kto je ockovany na tie choroby neochorie 😀 hahaha ..jedine tak v LaLa Lande 😀 skus si zo srandy pozries statistiky ochoreni na slovensku .. potom si to prekry % zaockovanosti ..no a vyjde ti ,ze drviva vacsina z tych TISICOV nazakenych je komplet zaockovana .

inak dufam,ze si si bola vyzdvihnut BCG vakcinu - v pripade ,ze vas minula ..samozrejme 🙂 ..tubera je vsade , na slovensku je dobrych par 100 nakazenych 🙂

danjelca
16. feb 2013

@prevenar nie TBC nás nezastihla ani po nej netúžime. Rozhodli sme sa ale pre hexu a pneumo a nedáme MMR...lebo teda rubeolu ja mám prekonanu a teda mám chlapca čiže aj keby som bola opat tehotná a on by ju mal už by sa nič nestalo. Dúfam.Len ma zaujíma osýpky mumps-či nemáte niekto aj tie ťažšie skúsenosti.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
16. feb 2013

@danjelca Tie komplikovanejšie prípady najlepšie vedia adsumus a pectore, z nás nepozná nikto nič také pre teba a pre tvoje doporučenie hexy, takže na ne s istotou väčšou. My sa tu týchto neobávame. 😉 😉 😉 😉 😉

danjelca
16. feb 2013

@fidka79 ani ja to nechcem podceniť, inak napr. rubeola vraj to je lahká choroba problém aby osýpky prekonal v detsvtve-len kde sa nimi nakazíme?

sissmiss
16. feb 2013

@adsumus mas tam chyby
difeteria 1959 zaciatok ockovania 1969 na nule vs difteria zac,ock.1958, pocet chorych dovtedy klesal, po ockovani stupol, znova stupol a potom zacal klesat tak ako pred ockovanim

tetanus 1959 zaciatok ockovania 1997 na nule vs tetanus zac,ockovania 1958, pred ockovanim klesal, po ockovani stupol a 10rokov !!! sa drzal vyssie ako v case pred ockovanim potom zacal zase klesat tak ako pred ockovnaim

čierny kašeľ 1953 zaciatok ockovania 1995 na nule vs cierny kasel 1953 a stuuupal az trojnasobne potom v 60 rokoch to zacalo klesat

morbili 69 -85 na nule tiez im to stupalo kade tade a az potom klesalo ale ano, mmr vyzera ze ta vakcinacia sa pomerne podarila...
mumps 87-93 nanule
rubeola 85-92 na nule

a tak to ide so vsetkými chorobami vs TBC 1953 zac.ock. a stale sa nejako nic nedeje, pomaly to sice klesa, ale to nie je dokaz toho ze je to vdaka ockovaniu.

Toto ma rozhodne nepresvedcilo. Neviem ci si si tie prve ockovania zle pozrela ale dala si o rok neskor, ale zial nie, o rok skor to bolo a z toho vyplyva zial to, ze po zavedeni ockovania chorobnost dokonca stupla 🤐 Co teda mne nepripada ako uspech.

prevenar
16. feb 2013

@danjelca jak ,ze nie ?! ty chces ohrozit svoje dieta TBC ?! vies kolko ludi zomrelo na TBC ? mala by si byt dosledna a ockovat dosledne (rozumej - vsetko) no neviem neviem .. aku mas skolu ? ty si lekarka ,ze tomu rozumies ? ked to bolo povinne, odbornici dobre vedeli ,ze preco ! snad nechces spochybnit VEDCOV a odbornikov . hroza .

😀

danjelca
16. feb 2013

@prevenar jaj prevenar ty sa so mnou bavíš ako s blbom🙂Nie som uplne proti niesom uplne za. už som to tu viackrát spomínala. Napríklad som uplne proti očkovaniam proti chrípke.

prevenar
16. feb 2013

@danjelca no.. vidis.. bez vanku sa ani listok nepohne, ze . to je fantasticke . vidim ze si riadne progresivna 🙂

prevenar
16. feb 2013

Gatesova nadacia financuje sledovanie anti-vakcinacnych skupin.
original :
http://www.greenmedinfo.com/blog/gates-foundati...

volny preklad by: Prevenar.

Bill & Mellinda Gates nadacia odstartovala program Velke Vyzvy v Globalnom Zdravi spolu s Narodnym Institutom pre zdravie v roku 2003. Zatial bolo udelenych 45 grantov v investicnej sume 458 milionov dolarov pre vedecke projekty zahrnujuce 30 krajin.

Ale do coho vsetky tie peniaze idu ? Do cistenia a zabezpecenia pitnej vody ? Do zakladnej podpory stravovania , ktore optimalizuje imunitny system ? Tak to ani z daleka !
Napriklad 100 tisic dolarov bolo nedavno odovzdanych profesorovi psychologie na univerzite v Connecticute S.C. Kalichmanovi a to na projekt "Zalozenia , sledovania, vyhladavania a analyzovania Anti-vakcinacnych skupin za ucelom vytvorenia mis-informacii a komunikacnej proti-kampane"

Bill Gates v interview na CNN tvrdi ,ze matky ktore neockuju zabili tisice deti . ^^

Dalsie podporene projekty :
-Synteticke Lymfove uzliny - polymerove zariadenie ktore , bude zavedene pod kozu a bude do tela vypustat vakciny podla "potreby" + v pripade externej vakcinacie , bude vypustat adjuvanty pre lepsi "ucinok" ^^
-Bez ihlova vakcinacia na baze nanocasticoveho spreja - tato vakcina moze byt aplikovana na pokozky, alebo vdychnuta.
-Podnik na produkciu umelej RNA vakcinacie - jedna sa o produkciu virusovej bielkoviny skombinovanou s RNA antigenom - napriklad pre pripravovanu vakcinu proti malarii .
- Ziskova produkcia vakcin v novo vznikajucich trhoch. -strategie a planovanie pre maximalizaciu zisku. ^^
-Geneticky Programovane patogeny -hladaj a znic. (!!!) ochranne bunky schopne produkovat v pripade kontaktu s votrelcom produkovat toxin a tym ho zabit .
-Vakciny v solnicke - nizkonaklavy pristup k problemu. ockovanie proti salmonele pritomne v soli - bez nutnosti chladenia .
-Geneticky "poclovecena" mys - mys urcena na pokusi novych vakcin , ktora ma simulovat pokusi na ludoch (!!!)
-Alternativa k materskemu mlieku - vyrobena z geneticky pozmeneneho salatu a ryze ..do ktorych bude vpraveny protein materskeho mlieka ^^
- Nehormonalna antikoncepcia.
-Fermentacne bakteria s obsahom vakcin pre urcene pre "rozvojovy svet" ..potraviny ,ako fazula fermentovane touto bakteriou sa stanu ockovacou latkou urcenej na konzumaciu ako jedlo.
-Nanoechlologia na ucel antikoncepcie . tieto castice budu v posve likvidovat spermiam biciky .
-Nastroj na vykonanie obriezky v Afrike
-Objav chemosenzorickej molekuly na ucely antikoncepcie - tato latka ma dezorientovat spermiu a ta nikdy nenajde vajicko .
- Transgenna krava - krava ktora bude produkovat antibakterialne mlieko .. momentalne sa testuje, co na to povie ludsky zaludok ^^.
-Ultra zvuk - za ucelom dlhotrvajucej a zvratnej antikoncepcie. ..utrazvuk ma v semennikoch zlikvidovat spermie.

huh, pekna nadielka ..myslim ,ze vsetkym vasnivym fanusikom vakcinacie sa proste musel rozziarit usmev od samej radosti. evidentne sa o svoju buducnost nemusia obavat , vakcinaciu budu mat v dispozicii skutocne vsade !
zaroven je dobre si vsimnut , ako je popularna pre pana Gatesa politika de-populacie sveta - ci uz cez vakciny ,alebo priamo k ukonom ktore maju zamedzit pocatiu - predpokladam ,ze "vedlajsi " ucinok - totalna neplodnost asi nebude ne zriedkavy ^^.

zaskar
16. feb 2013

@prevenar keby sa radsej venoval tomu comu ma.. ten win8 to je katastrofa 🙂) Anti antivakcinacna kampan 🙂) sag ta je na kazdom stoliku v cakarni🙂) zase chce vymyslat vymyslene 🙂) jedine co kedy bolo dobre bol MS dos a aj ten kupil za 1000 usd od spoluziaka a predal ibm.. 🙂

prevenar
16. feb 2013

@zaskar 😀

petot
17. feb 2013

@sissmiss Osýpková vakcína sa vydarila len ak zanedbáš 40 rokov vývoja pred zavedením očkovania, kedy to veselo klesalo a klesalo a klesalo, až tak, že pre pripravovaný "úspech" očkovania neostalo takmer nič čo by sa dalo použiť do "presvedčivého" grafu 🙂

petot
17. feb 2013
adsumus
17. feb 2013

@sissmiss Vieš,musela som sa ponáhľať, časotkrát píšem narýchlo, ten presný rok mi neprišiel dôležitý.. K tomu, prečo stúpal počet ochorení rok, dva po zavedení očkovania a až potom klesol. To je predsa prirodzené, že malé detičky, ktoré zaočkovali rok, dva nevylezú z domu a choré boli este deticky, ktoré nestihli byť zaockované. O dva, tri roky počet chorých klesol, pretože, už tu boli zaočkované deti. Mne sa to zdá byť v poriadku. Odhliadnúc od toho, že do nás napichali trojnásobné množstvá hlinkíka ako teraz, ja tam vidím benefit. A čo si myslíš ako sa bude vyvíjať chorobnosť po znížení zaočkovanosti? Ja si myslím, že to bude vyzerať ako na Ukrajine, tisíce prípadov.

zaskar
17. feb 2013

@adsumus " . K tomu, prečo stúpal počet ochorení rok, dva po zavedení očkovania a až potom klesol. To je predsa prirodzené, že malé detičky, ktoré zaočkovali rok, dva nevylezú z domu a choré boli este deticky, ktoré nestihli byť zaockované." toto myslis vazne ? to bolo v pribalovom letaku ze " rok-dva po zaockovani nechodte von... 🙂 to by podla tvojej teorie dnes boli zavrete skolky a skoly lebo vsetci by sedeli doma 🙂) Ale vcelku vedecke odvovodnenie narastu ochoreni po ockovani, v ramci lekarskej vedy nic neobvykle 🙂)

zaskar
17. feb 2013

@adsumus " . K tomu, prečo stúpal počet ochorení rok, dva po zavedení očkovania a až potom klesol. To je predsa prirodzené, že malé detičky, ktoré zaočkovali rok, dva nevylezú z domu a choré boli este deticky, ktoré nestihli byť zaockované."
toto myslis vazne ? to bolo v pribalovom letaku ze " rok-dva po zaockovani nechodte von... 🙂 to by podla tvojej teorie dnes boli zavrete skolky a skoly lebo vsetci by sedeli doma 🙂) Vedecke vysvetlenie narastu chorobnosti po ockovani 🙂)) A na takychto vratkych nohach to maju postavene 🙂

adsumus
17. feb 2013

@zaskar A čo si myslíš ako sa bude vyvíjať chorobnosť po znížení zaočkovanosti?

zaskar
17. feb 2013

@adsumus neviem nie som nostradamus, ale ako vidis sama ockovanie s tym vela nema a v niektorych propadoch to bolo v minulosti prave naopak.. ze chorobnost stupala.. cas ukaze..

adsumus
17. feb 2013

@zaskar Podľa mna sú tie grafy úplne jasné a očkovanie znížilo chorobnosť na nulu. Teraz popierate nos medzi očami.

nae
17. feb 2013

@danjelca ahoj, osobnú skúsenosť nemám. Len kamarát mal pred nedávnom mumps (má 27 rokov), bolelo ho tiež celé telo, mal stuhnuté chrbtové svalstvo a cítil sa zle, musel byť v domácej izolácii. Najhoršie mu bolo cca týždeň, ďalší týždeň sa z toho spamatával, ďalší týždeň už viac-menej fungoval normálne, aj keď bol ešte unavený.

zaskar
17. feb 2013

@adsumus ved vidis ze stupala takze popieras to ty nie ja. Mimochodim neviem ci vies ze este v roku 1962 bolo slovensko oznacovane za rizikovu ktajinu ktora mala endemicky vyskyt malarie.. v ceskoslovensku sa zomieralo na malariu z domaceho zdroja. co si myslis preco to tak uz neni ? ockovanie ani ucinna liecba neexistuje... dnes ju tu nemame. Zije tu 6 druhov komarov ktore ju teoreticky dokazu prenasat a aj tak tu neni. A pripominam ze to nebolo desinsekciou plosnou a pripominam ze sa vraj "globalne oteplujeme". Teraz bud mudra

prevenar
17. feb 2013

@nikimax
@zaskar
nechce sa mi to tu preluskavat , mam co ine na praci ..ale predpokladam spravne , ked predpokladam ,ze ta diskusia a tych antibiotikach sla do "stratena" ?? 😀 ..ci nakoniec ste sa dopatrali k nazvy antibiotik a k tomu , ze KTO urcil vedlajsi ucinok a aky bol ten vedlajsi ucinok ?

zaskar
17. feb 2013

@prevenar jasne ze nie, a podla mna mna tato kauza a ublizenom dietatku a atb neexistuje. Ked sa treba vyjadrit k tomu co spisobilo zanik malarie, cholery, tyfusu a moru bez liekov a vakcin zase je ticho a nikto nepripusti moznost ze sa to jednoducho stalo bez zasahov cloveka a bez instalacie potratenych embryii a rakovinovych buniek s pomocou hkinika a ortute spolu s virusom do krvneho riecista 🙂 nemam statistiku sle domnievam sa ze na tieto choroby zomrelo viac ludi ako MMR ochorenia alebo tetanus a tuberu

prevenar
17. feb 2013

@zaskar hahaha 😀 ..zlata klasika 😉 nic ine som inak ani necakal 😀

adsumus
17. feb 2013

Nerozumiem, prečo vás tak zaujímajú podrobnosti zdravotného stavu môjho dieťaťa. Opakujem prečítajte si nežiadúce účinky na ktorýchkoľvek antibiotikách, doštudujte dôsledky a zistíte, že ponúkate rodičom namiesto jedného čerta iného. Po mojich skúsenostiach s antibiotikami ich malej dám len v ohrození života. Ešte raz o antibiotikách. Poznáte to, že vyberiete jedny, potom, druhé, potom tretie môj názor, práve preto, že antibiotika ničia imunitu. Pri oslabenej imunite dochádza k......

zaskar
17. feb 2013

@adsumus a tibiotika nicia imunitu to vedia aj lekary.. Teraz som national geographic cital ze nejaky profesor robil studiu a zistil ze u ludi co maju asthmu a alergie je nepritomny helicobacter a ze sa domnieva ze uzivanim atb v skorom veku dochadza k zniceniu tejto bakterie .

A co nam povies k tej malarii a ako si to dokazes vysvetlit ked k tomu neni ziadna seriozna praca ani vakcina ? cim to je ? ci to radsej nebudene skrabat a dame 10 ks cierny kasel a statistiky ?