Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sorciera24
21. feb 2013

@adsumus presne o takych ako ty hovoril, zavriet oci pred korupcoiu a tvarit sa , ze neexistuje 😀 a prave preto tu stale bude..... 😎 ach, joooo (ja som nepisala o tebe..... myslim, ze podla toho, co tu predvadzas, skor isto nie si 😀 )....uz som prec...idem pracovat, niekto musi tvorit aj hodnotys v tomto state, nie vysdevat len tu,ze adsumus? 😎

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
21. feb 2013

@adsumus chod sa nezavazne informovat j bejakej logopedicke ako vnimaju oni ockovanie. Maju epiemie zlerozpravajucich deti. Jednu mam v rodine a potvrdika enormny narast logopedickych pacientov.

tanapeta
21. feb 2013

@zaskar už som jej to písala, no akosi nechápe. Keby len logopedičky, ale aj psychologičky, psychiatričky a priamo potvrdzujú, že rodičia sa sťažujú na podozrenie z očkovania.
Ja si nepamätám, že by sme my chodili k logopedičke ako deti, že by niekto chodil k logopedičke zo škôlky zo školy. V dnešnej dobe každé druhé dieťa, ak nie každé

jonas17
21. feb 2013

@tanapeta syn má diagnostikovaný AS, ak budeš chcieť niečo viac vedieť, IP

ja si spomínam, že ked boli synovia malí, tak nebolo toľko detských diabetelogov, alergologov, psychiatrov...ja som prešla niekoľkých a v KE len jediná jedna bola odborníčkou na autizmus...proste sa tým nezaoberali...ked som obvodnej povedala, že mu diagnostikovali AS, tak na mna pozrela a hovorí "Pripomente mi, čo to je za chorobu"...dnes už aj detí vedia, kto je autista...
a viete, ako jedna psychiatrička robila synovi testy na autizmus? tlieskala mu rukami pri hlave a mal sa obzerať, obzrel sa, povedala, autizmus to nie je 😀 😀
a ked som potrebovala alergologičku, bola iba jedna na celý vidiek...dnes su na každom rohu 😖

tanapeta
21. feb 2013

@jonas17 my máme F84 - detský autizmus. Vďaka Priorix vakcíne. Vždy mi je do plaču, keď počujem slovo vakcína.
Zo zdravého dieťaťa dieťa ZŤP, ☹(

natas4
21. feb 2013

@tanapeta ano presne o tom som pisala...ze aj ked aj v minulosti boli autisti, len ich ako autistov nediagnostikovali....to je cele co som chcela povedat...kazdy kto chcel pochopil, kto nechcel hladal v mojich slovach nieco ine

natas4
21. feb 2013

@petot este raz a naposledy 😉 ja nepopieram autizmus...skus si prosim este raz precitat co bola moja prva reakcia...vyjadrila som sa ku grafu, ze sa treba pozriet na to AJ TAK, ze v minulosti nie vsetkym detom, ktore boli autisticke bola urcena diagnoza autizmus...preto je ta krivka skreslena...ja sa tu s nikym nehadam ci autizmus JE alebo NIE JE z ockovania...to v sucasnosti este nevie nik na 100% potvrdit alebo vyvratit

natas4
21. feb 2013

@zaskar k tomu, ze narastol pocet deti s poruchami reci mohol prispiet aj fakt, ze v dnesnej dobe sa rodicia inak venuju detom ako tomu bolo v minulosti, ked matka isla po pol roku do prace a picla dieta do jasli...napriklad moja dcera nerozprava, a pritom doma nemame ticho..stale s nou komunikujem...lenze ona je pohodlna, kedze jej rozumiem vsetko co odo mna chce aj bez toho, aby mi to povedala, tak na co by sa namahala, ze? Keby nebola so mnou doma, ale v skolke, myslim, ze by uz davno rozpravala...bola by donutena....toto som uviedla len ako priklad, ze aj takyto suvis moze byt 😉

jarhal
21. feb 2013

neda mi zase :preco si vsetci mysia ze ked nase ockovane deti nemaju prolebemy a my sa vyjadrujeme k teme ockovat --ano ci nie?tak sme financovane farmaceutmi?!!!!!
to by sa aj zislo v dnesnej dobe si privrobit....ale co ak vy ste predajcovia homeopatik?
co uz nie je vporiadku ak su nase deti o.k
choroby deti po ockovani beriem....je to ruleta....a este ak je predispozicia .........vrodena...
na chorobu tak to dopredu rodic ani lekar nevie vsak?
tak som si spominala kto z okolia ma aspon nieco z tych hororovych scenarov co tu pisu neocko.....
ale poznam v okoli mamicku ma 12rocneho chlapca a ten je tiez vraj autista..... lenze narodil sa predcasne a vinu za to aky je.... davaju matke ....ma to tazke ziju u svokry....starsi syn je genialny ....v matike apod....tak porovnavaju....
a urcite nikdy nepovedala ze mladsi je chory
z ockovania
tento stav ale prijala tento fakt a zmieruje sa stym uz 12 rokov...
jej svokra je ucitelka a vobec sa bezaujima o chlapca..skor sa hanbi... 😲 ...
jeho matka sa s nim trapi chodi do prace len na polovicny uvazok
a sa mozrejme snazi sa ho zaclenit medzi zdrave deti...v niektorych oblastiach je genialny..pamata si texty.....
tak jej skusim povedat ci sa nepamata odkedy je takyto ....ci nahodou nie z ockovania..?
asi by ma zabila... 😀
ale to uz na tom nic nezmeni.....alebo hej? navrhnite co? ma zacat plakat?
mal by ju odskodnit stat?
alebo my ockujuce bez NU?
alebo ma prist vysedavat pred pc aj ked nema cas tu na MK sa bit do prs? a hadat sa a tvrdit co je nepotvrdene?

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Lenže čo keď to nie je z vakcíny? Ty tu poinformuješ rodičov, že to je z vakcíny. Oni nedajú zaočkovať dieťa chytí nejakú chorobu a zomrie. Prečo? Lebo nejaká osoba tu si myslela, že to je z vakcíny. A pritom o pár rokov sa môže zistť skutočná príčina, ktorá s vakcínami nebude mať nič spoločné.

zaskar
21. feb 2013

@natas4 neviem, mna moja mama dala do jasli a vecer si ma doniesla domov, berobim si iluzie ze by sa mi nejak extra venovali, to by som klamal sam seba, ked som mal trinast supli ma na internat ... ja som som bol so synom skoro stale, nenam kkasicke zamestnanie a venovali sme sa mu naozaj dostatocne, ja nekokcem ani nemam ziadne logopedicke problemy, s nim som chodil na logopediu..he pravda ze dnes sa to prehana so vsetkym ake skor su vsetci viac uzkostlivy na seba, svoje deti a zdravie.(neprirodzene porody cisarsky rez a epiduralky) vsetko dnes chceme oklamat a nic nevydrzime, tvorime generacie slabochov bez vlastneho nazoru( forum na i ternete je tiez neosobna a zavadzanuca zalezitost) opatrovatelka s kamerou, podlozka na monitorovanie nahleho umrtia,..kruzky, anglictina, sukromna skolka, a ja neviem co este.. a ked tu uzkostlivost a strach vidia na nas, aky maju byt ze 🙂)

nae
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
21. feb 2013

@adsumus odkedy sa zomiera na mumps a osýpky? to je bežné ochorenie, na ktoré je zbytočná teraz vakcína.
Už som to tu písala, že ja mám preukázané, že to máme z očkovanie. Máme to jasne napísané aj v karte aj v diagnostike!!!

nae
21. feb 2013

@tanapeta Mrzí ma tvoja skúsenosť, bohužiaľ moja veľmi blízka kamarátka je na tom rovnako....

Priala by som všetkým očkovacím fanatičkám tu z fóra ako aj z očkovacích centier, vakcinologických kongresov atď., aby sa mesiac starali o deti postihnuté následkami očkovania.

A na drísty typu: nemáte to preukázané, že to bolo z očkovania a bla bla, by som uviedla len vydarený citát z filmu Dědictví nebo ....hošigutentag:
"Paní doktorko, vy jste doktorka? -- Ano. -- A věříte v boha? ---Já, ne, nechápu jak někdo může věřit nejsou důkazy, nikdy ho nikdy neviděl.--- Však vašu ...jsem také neviděl a věřím, že ju máte." 😎

jarhal
21. feb 2013

@nae tak sa mi zda ze tvoje deti si ta velmi neuziju ak sledujem kolko casu travis tu na fore...
ja si to mozem dovolit
ale ako vravis nie dlho lebo ak sa mala narodi tak urcite sa ti ulavi.... ☹
kazdy pochopil co ? ze pisem nazor,?
a aku chces informaciu okrem toho ze su vporiadku...nehladam dovody beriem to ako fakt...a toto forum je pre mamicky nie lekasky kongres a zverejnene -postahovane studie neznamych autorov....
a na co je tu toto forum?
aby neocko oblbovai buduce nerozhodne bojacne mamicky aby nedali ockovat kvoli vam?
prosim ta spamataj sa
.matky chorych deti hladaju vinnika tak co ? najlepsie je to zvalit vsetko na vakcinu..to je nejjeddnoduchsie vsak? ved hned v pribalovom letaku pripustaju moznost tak preco to nezvalit na nu?
a ako pises :,,ak je hlava sprosta trpi cele telo." tak kazdy si to vysveti po svojom.....ako aj s NU

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Predtým si tvrdila, že máte napísané, že to máte po očkovaní a veľkými písmenami, že žiadny doktor ti to nepotvrdí, že by išli proti sebe. Tak sa nejako konečne dohodni sama so sebou ako ste natom. Vieš nie je problém si zistiť, či v nejakej nemocnici niekomu potvrdili autizmus z očkovania. Bola by som prekvapená, pretože vyše 4000 žiadostí o odškodnenie za autizmus z ockovania v amerike odmietli a nikto to neuznal ako oficiálnu príčinu. Žeby na Slovensku?
Tieot choroby majú pridružené ochorenia ako je meningitída a tieto veci v minulosti spôsobovali ľuďom problémy.

natas4
21. feb 2013

@zaskar suhlasim 😉 ja som zacala rozpravat tiez velmi skoro, nekokcem a nemam problem s vyjadrovanim (hoci mozno uz mi par mozgovych buniek na materskej odumrelo 😀 😝 ) a to som bola od 6 mesiacov v jasliach...dnes sa strasne vela veci prehana a ide do extremu...ale zas netvrdim, ze dieta by sa malo picnut v pol roku do jasli (aby ma nikto netahal za slovicka 😉 )

eaka
21. feb 2013

Ešte by som dodala, že napríklad na také vážne nú z atb stačí aj domáce pozorovanie, časová následnosť a spomienka v príbalovom letáku... že @adsumus... ale na nú z vakcíny nestačí, ani keby teraz mozog vyliezol z lebky a povedal "ÁNO, BOLA TO TÁ VAKCÍNA, ČO MA POŠKODILA!!"
😠

nae
21. feb 2013

@jarhal Ten citát si si pomýlila s inou užívateľkou, ale je veru užitočný 😀
Do mojho súkromia sa nemusíš starať, nedozvieš sa nič.
p.s. ale prezradím ti, že hliník separujeme a nosíme ho do zberného dvora. Nenechávame si ho pichať do mozgu 🙂

adsumus
21. feb 2013

Vy čo šírite si osvetu a preberiete aj zodpovednosť za to ak sa na Slovensku prestane očkovať, nastúpia ochorenia, poškodenia mozgu,imunity a neviem čo všetko?

irenkask
21. feb 2013

Pre normálne mamičky ktoré majú naozaj radi detičky a čo sú ochotné sa vzdelávať

http://www.vlastnihlavou.cz/skutecna-historie-i...

jarhal
21. feb 2013

@nae asi som si pomylila pripustam... ved aj moje deti maju krasnu buducnost....tak sa tesme a neobvinujme 🙂 🙂 🙂

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus psycholog nie je doktor bohužiaľ. V karte to máme lebo nám to pediatrička tam zapísala na základe psychologického vyjadrenia. Ona sama to nenahlasovala, tým pádom to nepotvrdila !!!!

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Podľ mna treba počkať aká je príčina, čo ak niekto naschvál obvinuje vakciny, aby zakryl skutočnú príčinu?

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus kto preberá zodpovednosť za poškodené deti, kto? My rodičia.
Kto nám zaplatí tie následky, tie liečenia, aby sa ako tak tie deti dali dokopy? Kto?
Tak tu nepíš láskavo o zodpovednosti lebo nikde vo svete sa tak neočkuje ako tu. Nech si očkujú tí, čo očkovať chcú. A tí čo nechcú, nech za to nie sú stíhaní pokutou.
Čo sa bojíte, keď ste očkované? Veď ste chránené vakcínou, tak čo sa bojíte že okolie nebude očkované????
Žeby tie vakcíny boli naprd?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
21. feb 2013

@adsumus načo mám čakať akože? nechápem. Ty už pochop preboha živého, že ten ktorý má dieťa poškodené vakcínou, je mu jedno príčina. Potrebuje riešiť ten stav. Tak čo tu riešiš, že mám čakať. Na čo akože? čo mi to dá, že mi to tam dajú, že to má na 100% z očkovania, čo sa tým zmení?
Aký to má pre mňa význam to, či to mala dané alebo to mala až po vakcíne. Povedz mi aký???
Skôr by som sa s tým stotožnila keby to mala od narodenia ako takto. Takto ma to viacej žerie a serie keď to má z vakcíny. Tak tu nemel tie drísty, že sa tým sami rodičia ukľudňujú...skôr si to o to viac vyčítajú, že to dopustili.
Lenže ty to asi nevieš pochopiť, lebo si melieš len to svoje.

nae
21. feb 2013

@tanapeta Adsumus tu z rodičov ťahá mená konkrétnych lekárov, ktorí potvrdzujú neurologické problémy (konkrétne autizmus) ako postvakcinačné poškodenie písomne do zdravotnej dokumentácie. Nenechaj sa vyprovokovať 😉