Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

natas4
1. feb 2013

Moja dcera ma 21 mesiacov, zaockovana bola zatial na vsetko aj TBC okrem MMR, to sme zatial odlozili.Chora este nebola, za celych 21 mesiacov mala 1 x sopel, nebrala ziadne lieky. takze tiez nie je pravda, ze ockovane deti maju horsiu imunitu ako neockovane

adsumus
1. feb 2013

@hajanka a tu podľaa krajiny zaockovanost, chorobnost http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

adsumus
1. feb 2013

@hajanka A čo teda ten môj zrušený prístup?

adsumus
1. feb 2013

@alikaa liecia sa pridruzene komplikacia , stačí, že kupiš decku blbe tricko a dostane taku dávku ze kde sa hrabe hexa a susedia poliaci tiež sa staraju o nase zdravie zo vsetkych sil

hajanka
1. feb 2013

@adsumus v prvom rade preto lebo ty veris ze ockovanie pred ochorenim chrani, a nas nazor na ockovanie je jasny a vyplyva z nazvu skupiny, je to uvedene aj v cieloch, popise a pravidlach skupiny, tieto dve "veci" nejdu dokopy, ak nesuhlasis s cielom a popisom skupiny, nema zmysel aby si bola jej clenkou, tak snad to pochopis.
Kludne sa mozes stat clenom akejkolvek inej skupiny, ktora ta podpori v tvojom presvedceni. Ak by si zmenila nazor, mozes sa opat pridat 🙂

dik za link, prestudujem

hajanka
1. feb 2013

@adsumus tak snad nebudes porovnavat hexu s trickom 😉 to je uz fakt ina haluz 😀 a to tu uz bolo kadeco v prirovnaniach... 😀
kto ti kaze kupovat "blbe" tricka? a co ma spolocne tricko s hexou?

alikaa
1. feb 2013

@adsumus Ja som v detstve prekonala mumps, ruzienku aj osypky a ziadne pridruzene komplikacie som nemala. Ako som uz pisala, ty mas svoju teoriu a ja svoju 🙂 To ze ty kupujes polske vyrobky, neznamena, ze aj ja ich kupujem 🙂

adsumus
1. feb 2013

@hajanka Podľa mna sa skôr bojite, že od vas odkukam nejake zaujimave informacie ako to bolo s tou mamickou, ktorá liecila 39 stupnove teploty vitamínom C. O rizikách očkovania som chcela byť informovaná, tiež som mamina a o svoje dieťa sa bojím. Ak by ste zamedzili prístup všetkým, čo si myslia, že očkovanie môže byť za určitých okolností prospešné, tak sta tam 3 ľudia.

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
1. feb 2013

@adsumus tazko je jednotlive nazory posudit a od seba odclenit, raz tu uz bola diskusia takehoto charakteru, fungovala v pohode kym kvoli podobnym vymenam nazorov nebola uzamknuta a to by sme neradi
v podstate tam odpovedame na otazky rodicov, ktori sa rozhodli ockovanie odmietnut prave kvoli tomu ze neveria v jeho ucinnost a kvoli rizikam a neziaducim ucinkom, ostatok najdes tu www.slodobavockovani.sk su tam tie najnovsie info co sa tyka rizik ockovania

alikaa
1. feb 2013

@adsumus Neviem ci sa mam stale dokolecka opakovat.... kto chce, info o minimalizovani chemie vo svojom okoli si kazdy najde sam. Ked niekoho nezaujima odkial a ake maso konzumuje, je to jeho vec.

blondiee83
1. feb 2013

@adsumus @hajanka ja som bola presvedčená, že prístup jej bol zamietnuty kvôli tym teoretickym otázkam 😀 😀 😀
Prepacte, ale musela som to napísať. Ked už dávam teoretické otázky, tak aspon take, ktore maju aspon minimálnu reálnu šancu.
A v jednom máš pravdu - ak by zrazu nik neockoval, zvýšila by sa chorobnost... A vies prečo? Lebo farmafirmy by sa o to postarali ( ako sa už nie raz stalo) - aby ľudia znova začali ockovat a stúpol počet potenciálnych pacientov, s tym aj ich príjmy.
Este chcem teoreticku otázku.

mici11
1. feb 2013

Povinne ockovania maly ma, bol asi 2 krat chory, zhorsenu imunitu nema, cize nie je pravda, ze ockovane deti su castejsie chore. Poznam viac pripadov z okolia. Inak po ockovani nemal ziadnu teplotu, nebol ani podrazdeny, ani len zacervenanie...
Nepovinne ockovania neuznavam, nemame ziadne.
K ockovaniu asi tolko, ked je dieta uplne zdrave a je moznost ockovat trochu neskor ( co sa da) tak ja som za povinne ockovanie. Napr. si neviem predstavit nemat ockovanie proti tetanu a take, ze sa u nas nevyskytuje je blud...

Na druhej strane by podla mna mala byt moznost aj pre rodicov, ktory nechcu ockovat, aby neockovali a neboli zato trestani pokutou...

Ale tato tema je a bude asi este dlho len o hadkach a svojich 100% zarucenych pravdach a studiach....a pravda je ako vzdy niekde v strede...

adsumus
1. feb 2013

@alikaa Ty maš chemický rozbor všetkého, čo dýchaš, ješ,piješ, obliekaš, čoho sa dotkneš?

hajanka
1. feb 2013

@adsumus este doplnim, netolerujeme ziadne sposoby ohovarania, pr. "tamta mamicka tam ockovala..." alebo "oni tam pisu.." proste ziadne ohovarania, len to comu sa skupina venuje, je to presne vymedzene v cieloch a pravidlach, to si si musela vsimnut (ak si citala), nemame chut sa dohadovat, ohovarat, kazdy nech si riesi to o com je presvedceni tam kde ma na to priestor

alikaa
1. feb 2013

@adsumus Ano, to co sa da zistit, to viem

hajanka
1. feb 2013

@mici11 len doplnim, aj moj bol do 5 rokov uplne ZDRAVY, po preockovani mu zlyhala imunita, takze netreba sa zamerat len prvu, resp. prve 3-4 vakciny... su este aj dalsie ockovania v buducnosti, takze "nehovor hop pokial nepreskocis"
a "nie je pravda, ze ockovane deti su castejsie chore" to si ako k tomu dospela? s akou skupinou deti si porovnala ak sa smiem spytat?
"neviem predstavit nemat ockovanie proti tetanu a take, ze sa u nas nevyskytuje je blud... " statistiky nesledujes?

natas4
1. feb 2013

@hajanka myslim si, ze je to take iste tvrdenie ako "...moj dvojrocny syn vdaka tomu, ze nebol ockovany, este nebol chory.." 😉

adsumus
1. feb 2013

@hajanka Presne som si myslela. A to si teda vyprosím, že ohováranie, to je svätá pravda, že tam napísala, že 39 teploty liečila vitamínom C aj to, že ste jej to zmazali. Má to stále vo svojom profile.

mici11
1. feb 2013

@hajanka praveze sledujem 🙂...ja sa hadat nejdem ani nikoho presviedcat....

pectore
1. feb 2013

@nikimax za trola ste ma oznacili vy... oznacovali ste moje prispevky rad radom aj viacery naraz a admin ich mazal... mazali ste ich sprincipu a absolutne vas nezaujimalo co pisem alebo chcem povedat...bolo by to tak i nadalej kebyze sa neohradim ze v teme uz vladne netolerantna demagogia...a ktokolvek nesuhlasis mainstreamom je vystvany....preto temu zatvorili ..pretoze sa neockujuce maminky miestami spravali ako sektarky....neodpovedala som na veci na ktore uz nemalo zmysel odpovedat...kazdemu jednemu to iste hajit dokola.... 😉 A pradu povediac mi je viac menej jedno ci ta tema isla pod zem... ja som len pisala svoj nazor k teme...

hajanka
1. feb 2013

@natas4 to sa potom mylis, vysvetlovane to tu bolo uz milion krat
mal skvelu imunitu, a tesne po ockovani do par dni nenormalny kasel, dusil sa, to trvalo 3 mesiace a bola mu zistena katastroflna bunkova imunita, absolutne ziadna obrana voci beznych virusom a bakteriam, Th1 zlozka na minime....
jedno sa nabaluje na druhe, tretie, az kym ten oragnizmus z toho potom raz nezlyha.. a usetrim ti otazku, mame to potvrdene imunologickou, ze to bol nasledok ockovania

@adsumus ja pisem o tom, ze ohovaranie v nasej skupine netolerujeme, nebudeme tam pisat kto co ako robi,alebo mysli alebo co... venujeme sa len a len cielu skupiny za ktorym bola vytvorena
ps: ja doteraz neviem o kom pises... lebo ziaden taky prispevok v skupine sme nemali alebo ja som si ho nevsimla

@mici11 poprosim aj teba o link tych statistik tuberkulozy ze sa u nas v takom velkom rozsahu vyskytuje, dakujem

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mici11
1. feb 2013

@hajanka o tuberkoloze som nepisala nic...🙂...

hajanka
1. feb 2013

@adsumus kde som nieco take tvrdila alebo idem??? odkial si na to prisla?
ja som ti jasne a zrozumitelne napisala dovod Dnes o 16:00

hajanka
1. feb 2013

@mici11 pardon, oprava tetanus 😉

adsumus
1. feb 2013

@hajanka A prečo mne vypisuješ, že netolerujete ohováranie, ked sa ma to netýka?

natas4
1. feb 2013

@hajanka ja som nepisala o tvojom synovi...ale o tom, ze niektore neockujuce matky sa ohanaju takymi tvrdeniami

hajanka
1. feb 2013

@adsumus aby si vedela ako skupina funguje 🙂 ze tieto dvojake nazory je tazko odlisit.. a zvysok som napisala vyssie... ohovaranie nie je tolerovane ani z nasej strany (akakolvek ohovaracia sprava akehokolvek clena skupiny je stopnuta a zmazana)

hajanka
1. feb 2013

@natas4 tym by som si tiez nebola taka ista, uricte kazda matka ktora neockuje ma na to vazny dovod, ku ktoremu dospela po nejakych uvahach, studiu, informaciach, osobnych skusenotiach
urcite to nebolo tak ze sa rano zobudila a povedala, nebudeme sa ockovat a ideme dalej...