Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

uhnakova
19. feb 2013

@adsumus s tou sto percentnou pravdepodobnostou by som to neprehanala, to by sme ako ludstvo uz davno vymreli na cierny kasel 🙂

zaskar
19. feb 2013

@adsumus neviem, ty ano ?

uhnakova
19. feb 2013

@zaskar podla mna je najpravdepodobnejsie, ze sa vytah odtrhne 🙂

adsumus
19. feb 2013

@uhnakova cca a uznavam, že to bol len moj odhad, neviem aká je pravdepodobnosť, že nezaočkované dieta ochorie ked sa stretne s baktrériou, ja si myslím, že vysoka

zaskar
19. feb 2013

@uhnakova 🙂) jedna katastrofa za druhou 🙂)) hehe nuroza z tazkych ochoreni a zakernych bakterii sa siri dalej..🙂 bakteriofobia 🙂)
este ze mame prozac 🙂

adsumus
19. feb 2013

@zaskar a ty čo neuroza z ockovania?

zaskar
19. feb 2013

@adsumus ano mam neurozu z ockovania 🙂 priznavam ale na to este neni diagnoza a na to vase je 🙂) ale asi bude zachvilu aj na to nase... vakcinofobia 🙂

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Asi sa budeš čudovať, ale ja sa žiadných očkovaných, neočkovaných jedincov neobávam, skôr tých psychotických.

zaskar
19. feb 2013

@adsumus no to mas blbe.... chodis vobec von ?

veriiii
19. feb 2013

@jarhal suhlasim.Inac,verte mi alebo nie, ockovacie latky za mojej generacie boli vacsie svinstvo..ak dieta ma mat autizmus, bude ho mat,ci je alebo nie je ockovane...takisto cukrovku, rakovinu☹(...

zaskar
19. feb 2013

@veriiii trsoku fatalisticke, oplati sa vobec zit ?

uhnakova
19. feb 2013

@veriiii ale ockovanie je spustac. Takze ja by som radsej rakovinu az v dospelosti, ked uz to musi byt, ako vo veku dvoch rokov. Podobne s ostatnymi chorobami.

pectore
19. feb 2013

@uhnakova spustac je zivotny styl, zivotne prostredie, strava, chemikalie, rozne ziarenia.... ockovanie je kvapka v mori ...

slnieckko
19. feb 2013

@pectore uz som viac krat citala tvoj nazor na to ze rodicia neockovaneho dietata by po jeho ochoreni mali plne hradit zdravotnu starostlivost pretoze sa vedome rozhodli a podla teba riskovali ze ochorie (aj ked priznajme si ochoriet moze aj ockovany clovek, sama som mala cierny kasel pred 2 rokmi a ockovana som bola, tak isto mi ochoreli aj 2r a 15r pribuzni, 15r mal tak tazky priebeh ze musel byt hospitalizovani, samozrejme su ockovani tak kde to mam podla teba reklamovat?)
ale k veci, teraz to sice vyznie odomna sprosto ale ked rodic rozhodne ze dieta ockovat nebude z podla teba jeho sebeckych dovodov a tento rodic ma platit, tak tak isto by mal platit aj rodic ktory uz pocas tehotnosti vie ze bude mat nejako postihnute dieta ktore bude dozivotne potrebovat vela zdravotnej starostlivosti, ktora samozrejme nieje zadarmo. to ze to pisem neznamena ze chcem aby rodicia ci uz ti alebo ti platili, neurazam ani sa nesmejem z rodin kde maju hendikepovane deti, ale ked sa tak silno ohanas tym ze rodicia maju platit pretoze sa rozhodli tak to uplatnuj na vsetky skupiny rodicov - na neockujucich, na tych ktory nechaju hrat deti futbal na hlavnej ceste a potom sa divia ze im decko zrazi auto, na tych ktori dieta vedome zanedbavaju... nehovor len o neockujucich rodicoch ako o tych najhorsich ked uz tak zahrn vsetky skupiny, ked decko v osade beha v mraze bose a hole po snehu kto mu zaplati nemocnicu, to ti nevadi? ale ked si nedam syna zaockovat pretoze mam strach z nu tak ma ukrizujes, to je zaujimavy meter... ver tomu ze jednorazova liecba dietata s ciernym kaslom je isto lacnejsia nez ked sa dieta narodi s razstepom chrbtice a rodicia o tom dopredu vedeli a rozhodli sa, ze CK je lacnejsi ako ked fajciar dostane rakovinu pluc, ked fetakovi platime liecenie a on o 2 mesiace fetuje zas, ked alkoholik atd atd... na vsetkych rovnaky meter 😉

pectore
19. feb 2013

@zaskar 🙂 pravdupovediac si myslim ze viac by si si pokecal zo šalatom než so mnou..hlavne keby sme zacali argumentami tipu dluhocky je profesorom socialnej prace : ...tu je jeho stanovisko k takemu "titulu" ...

Od roku 1974 - kedy som sa stal primárom detského oddelenia KÚNZ B.Bystrica, som sa - z titulu väzby tejto funkcie - stal krajským odborníkom pre pediatriu vtedajšieho Stredoslovenského kraja (dnes ZA + BB). Mojou úlohou bola koordinácia starostlivosti o dieťa na úrovni pediatrov - tzn. programy výživy, preventívnych prehliadok, dispenzarizácie chorých detí, očkovania, sledovania chorobnosti a starostlivosť o deti zo zlého sociálneho prostredia. Celá táto činnosť sa odborne zahrnuje pod pojem "sociálna pediatria". Súvisí s celou organizáciou starostlivosti o deti. Roky som sa jej (mimo iné) venoval. Venoval som sa výžive dojčiat (návratu dojčenia - s prof. Švejcarom) a očkovaniu - v ktorom Československo dosiahlo svetovú špičkovú úroveň - dodnes sme na nej a naše deti nepoznajú celý rad chorôb, ktoré sa vyskytujú ešte aj v okolitej Európe. 17.11.1989 (v deň "nežnej revolúcie") som habilitoval a stal sa docentom pediatrie (v oblasti starostlivosti o kriticky chorých novorodencov). Následne - pracujúc ako pedagóg na novovzniknutej Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity - som prednášal sociálnu pediatriu - to, čo je uvedené v jej náplni vyššie. Tam som habilitoval na docenta aj zo sociálnej práce a získal aj profesúru sociálnej práce. Som teda docentom pediatrie a profesorom sociálnej práce. Táto kombinácia je pre očkovanie detí absolútne optimálna - je to súbor pediatrie s epidemiológiou a sociálnou prácou.

pectore
19. feb 2013

@slnieckko lenze ockovanie je preventivne opatrenie.... ako chces preventivne zabranit aby sa ti nenarodilo postihnute dieta?... Plosne? pre vsetkych aj ty co maju nabeh aj ty co nemaju? Rovnakym metrom? ockovanie to ponuka... to ze tuto sluzbu odmietnes ta dava do pozicie ze o to nestojis... DOBROVOLNOST by znamenala hradenie si takejto liecby!... Moj nazor ze by to tak malo byt aj v pripade povinneho no odmietnuteho ockovania je nerelevantny hlavne preto ze stat takuto liecbu hradi....a moj nazor je len keby boli v riti ryby... no podla mna ked clovek odmietne ockovanie ..(nemal by platit pokutu..ale mal by platit liecbu...pretoze prevenciu odmietol.)..keby bola moznost zaockovat sa proti alkoholizmu , ci proti razstepu chrbtice..alebo dokonca proti blbosti aby nenechavali deti behat bose.... a ludia by to odmietli ... v pripade ze by VLADLA DOBROVOLNOST ktoru tak moc chcete... naslednu liecbu by si museli platit.... po vzore vyspelych zapadnych krajin... 😉

zaskar
19. feb 2013

@pectore to uz som cital...a ? co tym chcel basnik povedat ? cv treba davat na profesiu nie sem
slusne som ta volal na diskusiu pri dobrom obede , tak preco kapustne hlavy mi podsuvas 🙂 tuto obrannu techniku pouzivam v krajnej nudzi ked uz nemam kam z konepe 🙂)

pectore
19. feb 2013

@zaskar len to ze ked napises profesor socialnej prace ..je jak cez kopirak so stranky sloboda v ockovani... polovicate , neuplne a tendencne... 😉 🙂

janano
19. feb 2013

@pectore a vies o tom, ze v zapadnych krajinach je aj fond na odskodnenie ludi, co mali NU? A ockovanie je tam stale dobrovolne!!! A kolko pripadov je, ze na Slovensku uznali, ze ide o NU ockovania???

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
19. feb 2013

@pectore ved ja sa netajim ze som tendencny 🙂) to len vy neviete priznat farbu ze ste brigadnicky farmaco na plny uvazok 🙂

pectore
19. feb 2013

@janano o tomto viem a vsade kritizujem ze na SR nic take nieje,,, 😉

pectore
19. feb 2013

@zaskar 😀 😀 😀 😀 vedla...ako ta jedla... kiez by mi za to ze tu stracam cas niekto platil...kiez by !!!!

adsumus
19. feb 2013

@zaskar Ja stale rozmýšľam, či sa takéto obvinenia nedajú žalovať, kto ste tu právnici? rozdelím sa na polovicu

zaskar
19. feb 2013

@adsumus nestaci ti odmena ? mozes za ctiutrhanie, pri funkcnosti nasich sudov by si v roku 2028 mohla mat vysledok 🙂 ale platito samozrejme obojstranne 🙂) ide o to ci si na tomto fore budejs ego ( v tom pripade chapem vyhrazky sudom) alebo to beres ako forum 🙂 a ako sa ma tvoj proces s lekarom a ATB ?

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
19. feb 2013

@adsumus ty tu obvinujes ludi ze su blazni 🙂 rozdiel ?

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
19. feb 2013

@pectore reagujem na ten spúšťač, o 15:12.....aký životný štýl má polročné mimino 😲 😲 😲 😲 kto ho vystavuje vedome nejakým žiareniam??? a chemikáliám???? Jedine VAKCINAM, ty kvapka v mori.... 😠 😠 😠

nikimax
19. feb 2013

@uhnakova ved o to ide, ked rakovina v dvoch rokoch, bude vôbec nejaká dospelosť....???Ale vakcíny treba predať malým deťom, tie nevedia rozprávať a ani sa brániť......je to hnusss.......... 😝 😝 😝