Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenulienka1987
24. feb 2013

Fuuuha,po tolkych clankov a diskusii som uplne nerozhodna a neviem si vytvorit nazor,ktory by ma presvedcil ci ockovat alebo nie..nas teraz caka ockovanie v marci,som zufala :(

sirinka
24. feb 2013

@lenulienka1987 ja som presne velmi dlho vahala, nevedela som sa rozhodnut, tak som minimalne poposuvala ockovania do vyssieho veku a nakoniec sme sa trafili do tej stahovanej sarze, takze to bola posledna kvapka....

stanislava2
24. feb 2013

@fidka79 no a sme doma nie každa jazda dopravným prostriedkom skonči dobre a jazdime veselo dalej.V živote na nás denno denne čihaju rozne nástrahy či očkujeme neočkujeme.

kali23
24. feb 2013

@stanislava2 hmm a dnes ti urobia na zaciatku tehu "skrining" a ked mas 30 napisu ti extremnu pravdepodobnost downa, poslu ta na genetiku, kde ta tlacia do aminiocentezy a vsade ti prizvukuju aby si sa spravne rozhodla a termin, dokedy je interupcia mozna... hmm a vysledky amniocentezy byvaju velakrat tiez pozitivne na downa a ak nie down tak ti prizvukuju, ze ak nie down, tak moze byt ine poskodenie a opat ti nezabudnu pripomenut aby si nepresvihla termin mozneho potratu... hmm prezijes tehu v strese, mas milion otazok a vycitiek, naucis sa s tym zit, pripravis sa na postihnute babatko... hmm a narodi sa ti uplne zdrave babatko...
... stratite tu s tou rubeolou, aj inými chorobami akoby to bola total istota, ze kazda jedna tehotna ju dostane... 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
24. feb 2013

@fidka79 Ty nechodíš na ihriská? A vieš kto tam chodí po nociach? Mne sa vlasy ježia, keď si predstavím, že moje dieťa nájde striekačku.

kali23
24. feb 2013

@adsumus hmm aj 3-4-6 mes babatko?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
24. feb 2013

@adsumus no ja som do 2 rokov na pieskoviska a pochybne ihriska rozhdone enchodila a ked uz sme zacali chodit, tak striekacky a ani ihly tam neboli......co viem (v nasej lokalite taketo problemy nie su).....aj ked ako myslim,s babtkom do piesku?hmmm

adsumus
24. feb 2013

@sorciera24 Ešte sa môže stať, že dôjde k nehode a ku krvácaniu. A čo si budeme hovoriť, nakaziť sa môže aj v nemocnici.

adsumus
24. feb 2013

Ináč s tou rubeolou vy ste perfektné. Teraz kto ju neprekoná v detsve, tak aby sa triasol celé tehotenstvo. Alebo čo navrhujete, všetci povinne sa nakaziť?

danjelca
24. feb 2013

inak jedno musím dievčatá povedat minulý rok som šla z rpáce a susedin malý sa hral vonku...podotýkam nie sme lokalita kde su fetáci bežný..a malý mal v ruke striekačku aj s tou krytkou a otváral ju...hned som na neho nieže skríkla ale kludne aby sa nepichol a on s nou utiekol hned som volala susede..a tá mi potom potvrdila že to bola fetácka striekačka..malý mal ale 6 rokov hrali sa pod balkonom suseda nachvilu spustila zrak..takže aj také sa stáva....to na margo toho že náhoda je blbec a ked neočkujete oči na stopkách!Ale to aj ked očkujete že ano..

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus myslim si, ze je vacsia pravdepodobnost, ze bude mat NU z vakciny ako to, ze dojde vobec k nehode a ak ano, tak ze ho prave nakazia hep. B v nemocnici.....inak kludne ho mozu potom nakazit HIV napr. ....to ti nevadi?

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus nerozumiem s tou rubeolou?.....bud ju prekonas alebo nie (ako kiahne....).....ked neprekonas kiahne tak co?

kali23
24. feb 2013

@adsumus možno si to tu uz spomínala, len som si nevsimla... takze ty preočkovávaš aj seba a celú rodinu minimálne na ten čierny kašeľ... (babky tetky atd) každého, kto príde do styku s tvojím dieťaťom, resp. s inými deťmi ( vieš to kašľanie v autobuse a podobne...) ...kedže to výrobca vakcíny odporúča... hmm aj z dôvodu tej vašej kolektívnej imunity...

a s tou rubeolou to uz moc preháňate, nezdá sa vám? je xy horších chorôb a nástrah... to žeby ste ani z domu nevychádzali... ehm, no ale aj v dome číhajú dáke nástrahy... tak potom neviem... uz to tu zaváňa psychózou, či paranojou... 🙄

adsumus
24. feb 2013

@kali23
Ak žena neprekoná rubeolu v detstve a nie je ani zaočkovaná a ochorie vďaka vaším paranojám počas tehotenstva, môže sa jej narodiť postihnuté dieťa. To je prehánanie?

@sorciera24 Ver tomu, že ak by existovalo očkovanie proti HIV, tak si dám decko zaočkovať.

kali23
24. feb 2013

preháňanie je, že tu strašíte, že každá tehotná ju proste dostane ak ju este nemala, alebo sa nezaockovala... manipulácia strachom...
ja som ju v detstve nemala, a ked som bola tehotná tak mi ani nenapadlo týmto sa zaoberat... urobili sa testy, boli v poriadku a gyn. sa tym vobec dalej nezaoberal, nepoucal, nestrasil... podla vás by som sa musela dat nutne zaockovat... tak velmi ste sa upali na "vakcináciu", že Vám uz z toho zacína hrabat...

počas tehotenstva je zena vystavená toľkým "nástrahám" ktoré jej zaručujú poškodenie dieťaťka, až je to choré!!! vobec sa potom nemôže tešiť, musí sa len stresovat, strachovat a najlepsie dopovat roznymi srackami lebo len to je to najlepsie pre jej dieta... keby to takto malo fungovat, tak by ludstvo zaniklo skôr nez vzniklo...

kali23
24. feb 2013

@adsumus a preco by si si proti HIV dala zaockovat len dieta? seba a ostatnú rodinu nie? preco?

sirinka
24. feb 2013

@adsumus V minulosti, ked nas neockovali proti rubeole, vacsina z nas ju prekonala v detstve a boli sme chranene. Teraz by si mala dat kazda zena pred planovanym tehu skontrolovat protilatky, lebo netusi, ci este vobec je vakcinou chranena....

sorciera24
24. feb 2013

@sirinka presne, keby ju vacsina prekonala normalne v detstve, problem by nebol....skor by som potom navrhovala, ze ak ju neprekona do nejakych 10-12 rokov, nech sa da potom zaockvoat...ale nie v 15.mes.! .....a este jedna vec, ked sa tu spominaju uvedene komplikacie s rubeolou a tehotentvom (lebo to je hl. dovod vraj na ockvoanie)...preco sa maju proti nej ockovat aj chlapci????!!! 😨

kali23
24. feb 2013

@sorciera24 klinec po hlavicke... tak to som zvedavá na odpoved.. ak vobec bude 😀 😀

adsumus
24. feb 2013

@kali23 Ja ako žena a matka sa cítim vaším postojom, ktorý tu deklarujete, že je lepšie nakaziť sa rubeolou v detsve, ohrozená. Pretože moje nenarodené dieťa sa môže vďaka vaším teoriam nakaziť rubeolou, ja som ju v detstve neprekonala a takých žien je veľmi veľa. Okrem toho sa zvyšuje riziko ďalšich ochorení, ktoré tu nemusia byť. A to, že si sa ako tehotná nezaoberala rubeolou, je tiež len a len vďaka očkovaniu, ktoré znížilo počet ochorení na nulu. Dala by som aj seba, aj ked u mna je už riziko naozaj minimálne.

@sorciera24 A čo sa mu stane, keď bude zaočkovaný na jednu chorobu navyše?

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 Aj keby som dala podnet, nič sa neudeje absolutne nič. Žiadny lekár ti pred súdom nedosvedčí, že očkovanie spôsobilo autizmus napríklad. Žiadny, išiel by proti sebe.

Tebe sa zdá byť správne a v poriadku, keď očkovanie, ktoré malo moje dieťa ochrániť z neho spravilo doživotného invalida??

sirinka
24. feb 2013

@adsumus ked sa citis ohrozena, mas moznost nechat sa ockovat 😉

jarhal
24. feb 2013

@kali23 mas polovicnu pravdu ..a v ostatnom sa mylis...
tak aby si bola v obraze mne vysiel skrining zle ..poslali ma na amnoicentezu..tu som odmietla a zijem v presvedceni ze bambulka je vporiadku...nezijem v ziadnom strese....co ak sa narodi....ina?
nie niesom vystrasena ani aviem ze som sa spravne rozhodla tak ako velakrat ......
pretoze som si to nepotrebovala vselijake testy...3d sona ani odbery plod.vody....
a ani strach z chorob nemam....bola som ockovana akeby nie mk ...ani ma nenapadnu take moznosti..rubeola ?
dokonca mi vysli pozitivne testy na toxoplazmozu..a doma chovam perzske macky....
tiez som vedela ze su hrozostrasne pripady....
jasne ze nic take sa nestalo....toxop.som prekonala uz velmi davno..potvrdili mi to infekcnom....mam uz len protilatky....
tie ma chrania....
tak nemusis si mysliet ze zijeme v strese a strachu my buduce matky a bojime sa chorob....
tesime sa verime si a intuicia ma nesklamala uz dvakrat..

ale urcite sa tu najdu prispievatelky skodoradostne 😀 😀 😀 - ktore sa tesia ze na treti krat mi to nevyjde.. a budem tu ku nim chodit plakat...!!!!.ale je mi to jedno co si myslia a praju...ja viem svoje...
zbytocne sa tesite.... 😀

adsumus
24. feb 2013

@sirinka Tak to pripomínajte vaším nasledovníkom.

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus v tomto pripade argumenty dosli, co? 😀 co sa mu stane? no kludne moze mat NU z vakciny, kt. je prave po tomto ockvoani dost, kdezto, ked ho nezaockujem, tak asi tazko ich bude mat...cize to sa mu stane... hlavne ked pre chlacov je toto ockovanie fakt zbytocne....tu musis uznat, ze rizika NU prevysuju benefity vakciny 😀 (inak okrem toho, mne konkretne presne na tejto vakcine vadi aj to, ze je robena na umelopotratenych lud. embryach....nie som veriaca, ale fakt mi to z moralneho hladika vadi....ale to len tak mimo hl. dovod).....ale inak si ma odpovedou dost pobavila (a myslim,z e nielen mna 😀 )

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Ako ti má lekár dosvedčiť, že za chorobu môže očkovanie, keď neexistujú (okrem vo vašich hlavách) vedecké dôkazy, napriek tomu, že sa to skúmalo? Tie súvislosti o ktorých tu vypisujete boli naopák vedecky vyvrátené.

adsumus
24. feb 2013

@sorciera24 Len aby sa mu potom nestalo, že mu žena porodí dieťa s vrodeným rubeolovým syndromom.
Tie dve embryá, mali tak či tak umrieť. Potom čo transfúzie a transplantácie tie tiež odmietneš, ked pojde o život?

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus ako boli vedecky dokázané? kto robil tie prieskumy? Kto ich platil?