Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

petot
8. feb 2013

@adsumus Už len ostáva vysvetliť, prečo je, ako píšeš, zakuklených vírusov 100x viac než pred 30 rokmi. Žeby preto, lebo im ich picháme rovno do svalu, čo sme predtým nerobili?

Ja netvrdím, že za každým autizmom je encefalitída. Ja tvrdím, že to nemôžme zvaľovať na nejaký herpes zoster vírus.

Zvaľovať nárast ochorení na antivakcinačné aktivity, keď je v skutočnosti rekordne vysoká zaočkovanosť a ochorenie šíria prevažne očkovaní ľudia, je hlúposť a mediálna propaganda, ktorá vyplýva len z neochoty úradov pripustiť, že očkovací program zlyhal na celej čiare.

Liečba ochorení môže ublížiť. Ale ochorieť nemusíme. Naproti tomu podstúpením očkovania sa vedome zúčastňujeme rizika súvisiacich nežiaducich účinkov.

petot
8. feb 2013

@adsumus Najprv tu 3x cituješ nepodložené výlevy nejakého pisálka, ktoré sú v rozpore nielen so zdravým rozumom ale dokonca aj s oficiálnym stanoviskom CDC, a potom tvrdíš, že Ťa presvedčí len vedecká štúdia? 😉

adsumus
8. feb 2013

@hajanka ja som tu studiu hladala a na internete nie je, čo ak je to vymyslené?

jerryjanka
8. feb 2013

ludia ignore.... ved to je druha pec... ak nie aj rovno ona 😖

hajanka
8. feb 2013

@adsumus zvlastne potom ale odkial cerpas a hladas svoje info ked si nevies vyhladaj jednu z najzasadnejsich studii WHO na nete 😲

... uz to chapem 🙂 ... ked si adsumus nevie nieco vyhladat, tak to proste
a/ nemoze existovat
b/ nemoze byt pravda
c/ je to vymyslene

mala napoveda, hladaj pod " NCBI - National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine"
teplo...
"World Health Organization Bulletins" teplejsie...

adsumus
8. feb 2013

@hajanka Nevieš mi dat normalne link?

adsumus
8. feb 2013

@petot Este si mi neodpovedal na otázku už ju kladiem tretikrat, co je lepsie pre imunitný system ročného dietata ochoriet ciernym kaslom s naslednou liecbou a rizikom zaduesenia alebo vakcina.

abbey1
8. feb 2013

@adsumus Ja myslím že ti petot odpovedal aj v svojom príspevku dnes 19.36. A odpovedali sme ti tu už viaceré, ale ak odpoveď počuť nechceš, tak ju nepočuješ,

adsumus
8. feb 2013

@hajanka

Ak mne a vštkým ostatným nevieš dať link nemôžeme ti veriť a celý tvoj príspevok bol

A zavádzajúci
B manipulatívny

nerozumiem naco potrebujes zosmiesnovat moju osobu na piatich riadkoch?

@petot

odpoviem si teda sama Je horsie pre babetko ochoriet na cierny kasel ako zaockovat.


ČO poviete rodičovi, ktorý na základe vášho boja za slobodu nedal zaočkovať dieťa a to dieťa mu ochorie a umrie?

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus a to je len tvoj nazor, ci si si to nejakou studiou potvrdila a teraz tomu akoze veris?
a co my mame akoze vraviet rodicovi? preboha, ved on je zodpovedny za svoje ciny, on sa rozhodne ci zaockuje, ci nie..... normlane ma niektore tvoje myslienkove pochody pokladaju na zem.... 😕

adsumus
8. feb 2013

@sorciera24 Aha takže ak lekár zvali zodpovednost na rodica tak je svina a ak ju zvalite vy tak to je ok?

eliaska23
8. feb 2013

@adsumus podla teba je rozdiel, ci si mamicka mysli, ze dostalo dieta NU z ockovania alebo to povedal lekar. No za 1. vacsina lekarov ani netusi, aky su NU tej ktorej vakciny, lebo sa neobtazuju citat pribalove letaky a po 2. ked mi dieta dostane krce v den ockovania vo svojich troch mesiacoch, tak mu asi udrelo materske mlieko do hlavy. Ci zvalime to na oslabenu imunuty a predispozicie novorodenca, ktore nikto neskumal a ja som bezhranicne doverovala svojmu studovanemu pediatrovi, ktory dokonale pozna mojho novorodenca. Teda vdaka tebe sa tato diskusia zmenila zo zaujimavej na provokacnu a poslednych par stran nikomu nic neda vdaka tvojmu rypaniu. A tvoje argumenty na cokolvek su uplne o nicom, zas len dalsia tema o ockovani, ktora sa vdaka takym ako ty neda citat. Vyjadruj svoj nazor, ale k veci a nenapadaj a neutoc, nauc sa prijat konstruktivnu kritiku a normalne na nu odpovedat, trosku slusnosti a menej sarkazmu v tvohich vyjadreniach a tato diskusia mohla byt zaujimava pre obe strany.

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus o com to taras? aku ja valam zodpovednost?...myslim, ze absolutne nechapes pojmom sloboda...volba...zodpovednost...este raz (tebe to uz fakt asi 5krat vysvetlujem....moji studenti to uz davno pochopili...).....slobodna volba je o zodpovednosti......a o volbe......nech si zvolis akokolvek ,si za svoj cin zodpovedna....ty a len jedine ty.......nikto iny!...zodpovednost pri SLOBODNEj äopakujem Slobodnej volbe)...nesie kazdy sam!...chapeme? ci este nie?

adsumus
8. feb 2013

@sorciera24 Túto prednášku si nechaj pre toho rodiča, ktorému vďaka tvojim názorom na slobodu zomrie dieta.

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus a pre ktoreho rodica? (o akom vlastne tocis?)....a kludne ju zopakujem.....inak supr reakcia , fakt 😀 😎 🤐

adsumus
8. feb 2013

@sorciera24 buducnost, to je faktor, ktorý neberiete do uvahy

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus buduscnost je siroky pojem....si to trosku zovseobecnila......(ja ti odpoviem za seba, beriem buducnost do uvahy...)...aka otazka, taka odpoved....(aj ked zas trosku z tvojej strany od veci...)

adsumus
8. feb 2013

@sorciera24 ČO povieš rodičovi v budúcnosti, ktorý na základe tvojho názoru slobodu nedal zaočkovať dieťa a to dieťa mu ochorie a umrie?

hajanka
8. feb 2013

@adsumus to si naozaj nevies vyhladaj jednu studiu? 😲 verim tomu, ze vsetci osatni, ktori maju zaujem si ju lahko najdu

spochybnujes tu uplne vsetko, len sa posnaz a hladaj, na 1000% tam niekde je 😉

ps: nechapem potom tomuto tvojmu vyjadreniu: ""ak pises o bcg tam to bolo potvrdene ak o mmr tam nie" "

o com si teda vlastne pisala, ze o bcg bolo potvrdene. Co bolo potvrdene? Ako? Kym? Na zaklade coho?
na zaklade coho si sa potom vyjadrila k niecomu, mozno ani sama nevies k comu, ked si to teraz nevies najst na nete...

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus ze ma zatemneny mozog a mal by sa zbavit idolu divadla....to ejst preberania nazorov inych a utvorit si svoj vlastny......aj to, ak sa inspiruje mojim, tvojim hocikoho......sam si vytvori vlastny nazor a sam sa rozhodne ako bude konat (ci zaockuje, ci nie....je to rpeboha moj nazor......)....rozhodne nie som zodpovedna za niekoho ciny, ani nik iny....no to by tu vyzeralo a ak takto zmyslas, ani sa necudujem, kde to zijeme a kam ide nasa republika.....
len taka protiotazka...ty co povies rodicovi, kt. na zaklade tvojho nazoru sa rozhodne zaockovat a jeho dieta mu na nasledky ockvoania umrie? (co umrie, staci, ze bude poskodene...)?hmmm...co mu povies? 😉

jarhal
8. feb 2013

@sorciera24 to o tej zodpovednosti sa mi velmi paci..... 🙂
kazdy rodic je zodpovedny za neocko aj ocko!!!!
a potom velmi nechapem ak niekto chce aby bola skladacka na vydaje za chore dieta od rodicov zaockovanych deti.....

adsumus
8. feb 2013

@hajanka Nikto nepise na desat riadkov tri vety. Môzes sa prisposobit a nerobit nekonecne medzery?

sorciera24
8. feb 2013

@jarhal lebo ockvoanie je u nas momentalne povinne...bavime sa o tom, prave preto, aby bolo dobrovolne....potom to nik zaidat nebude (aj ked s tou skaldackou trochen nechapem;))

eliaska23
8. feb 2013

@adsumus neviem preco by mala nieco rodicovi potom hovorit, lebo ten rodic svojim slobodn rozhodnutim berie na seba aj toto riziko, rovnako ako ockujuci rodic prijima riziko, ze mu vakcina moze postihnut dieta, resp. viest az k umrtiu, btw. tebe co nedaju prikazom, to neurobis? pri tvojich otazkach rozmyslam, ci za tvojim nickom sa skutocne skryva dospela osoba s vlastnymi nazormi...

adsumus
8. feb 2013

@sorciera24 Nepodsuvaj mi názory, nikdy vas nezaujimalo aky mam názor na ockovanie, vas zaujima, kedy mam kramy a ci som agent alebo pectore.

sorciera24
8. feb 2013

@eliaska23 presne, myslim, ze toto fakt kazdy pochopi;)

hajanka
8. feb 2013

@adsumus mam rada poriadok v riadkoch 😉 komentare ktore nie su clenene sa zle citaju.
Este si to nenasla? Odpovedz, na zaklade coho si mi odpisala ten komentar.

sorciera24
8. feb 2013

@adsumus koho vas? mna? sorry, ale nepausalizuj...ja som sa k tvojej osobe nikdy nevyjadrovala a uz duplom nie, takymi volovinami....(je to tema o ockvoani, mna anozaj tvoje kramy nezaujimaju...sorry, vyjadrujem sa len tvojimi slovami...)

adsumus
8. feb 2013

@hajanka ja fakt neviem o čo islo, myslela som, že o tú studiu, ale neviem sa k nej doastat, možno som ti nerozumela, bolo toho na mna veľa pred obedom.

jarhal
8. feb 2013

@sorciera24 mas pravdu ale rozhoduje rodic..,lekar na silu neockuje...
ma pravo povedat nie nesuhlasim
a je naivne si mysliet ze tu teraz zrusime povinne ockovania...
ved vela mamiciek sa zaujima o vysku postihu ak ho nahlasi lekar ze odmietol povinne ocko...

a o tej skladacke si precitaj od irenask: nas obvinuje ze jej rodina schudobnela pri chorej vnucke a kto to ma zaplatit ak nie tie co davaju ockovat svoje deti