Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

katrenka111
31. jan 2013

@jarhal fuuuu na to že mas tolko rokov by si mala mat ovela viac skusenosti.. a booom neockovanie???? to nie, to je len kopec nových a nových hrozostrasných NU z ockovania a konecne sa poniektorí ludia zacinaju spamätavat aj ked je ich malo.....tiež mam zaockovane svoje dieta.....

abbey1
31. jan 2013

@pectore Ty si jedna zakomplexovaná ženská. Skús si prečítať vlastné príspevky. ty si nám tvrdila, že by si obetovala svoje vlastné dieťa pre blaho iných. To normálna matka z úst nevypustí,
tebe príde normálne, že ja mám obetovať svoje živé dieťa, aby mohla otehoptnieť iná žena a ona sa nemusela očkovať a zaujímať o svoje zdravie a aby moje dovtedy živé dieťa náhodou nenakazilo to jej ešte nenarodené. Moje dieťa, ktoré nemalo žiadnu infekčnú chorobu, ktoré sa muselo obetovať pre nepotvrdené teórie. ty si s ním strávila 13 mesiacov na onkológii? Ty si ho držala v náručí, keď v bolestiach zomieral? Ty bojuješ s nočnými morami,ktoré nikdy neskončia, pretože navždy budem mať pred očami mŕtve detičky, počuť ich kričať od bolesti, ty ideš súdiť mňa, či mi záleží na druhých? Ty vieš, čo ja robím z vlastnej vôle pre tých, ktorým môžem aspoň trošičku pomôcť zmierniť utrpenie?
Ja nekážem nikomu aby ma počúval. Ale mám rovnaké právo hovoriť a písať o svojich skúsenostiach. Ale ty naozaj nemáš právo ma súdiť. Človek ako ty mi nikdy nebude siahať ani po členky. Kľudne si nahlás príspevok. Je mi to úplne jedno. Ale málokedy sa stretne osoba, ako si ty osobne.

tasiko
31. jan 2013

miliharmi to napisala strucne a jasne a s tym suhlasim. ja som fakt zvedavy kolko veci sa bude ockovat tak o 20 rokov, pocitam ze to bude asi uz proti 100 chorobam 😀 jaj to bude davok kvalitnej prvotriednej chemie aspon na 20 vpichov, ani by som sa necudoval keby bola k tomu povinna aj radioterapia a chemoterapia len tak pre istotu 😢

jjanica
31. jan 2013

1000% NIE očkovaniu
hladala som info pred prvým očkovaním a toto mi ich otvorilo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/najcitanejs...

pectore
31. jan 2013

@abbey1 vies kludne mozes pocas svojho zivota hoc jaky velký križ na pleciach niesť... nikto nieje zvedavy na to cim si si presla... nikto ta tu za to nesudi....kazdemu to je jedno..!!..... ty to potrebujes hovorit svetu ..aky si hrdina cim si si vsetkym presla.....povies len tolko kolko chces aby o tebe ludia vedeli, a nieje to bezdovodu....tu ide skor o diskusiu ..o nazor....a hlavne ide o to ze proste hajis nazor s ktorým ja nesuhlasim...to je cele...diskusia..... tvoje sukromi tahas do diskusii ty....jarhal ma v niecom pravdu.... vy sa lutujete...vy viete nieco viac ...VY ste zazili nieco viac... vy mate nastudovane viac...skratka vy ste nieco viac a my .......VÁM nesiahame ani po členky.... 😉 ...ja som napisala ze by som dokazala obetovat jeden zivot pre 100dalsich... Tu sa nebavime o tom ze by sa tehotna nemusela ockovat lebo rubeola......tu sa bavime o NEPOTVRDENÝCH TEORIACH....o tom ze tie choroby niesu gombicky ako sa prezentuju aktivistami, vitamin C a D niesu vselieky...a mnozstvo stych odbornikov co davate za priklady su ziskuchtivy uplno rovnako ako pharmaceuticky priemysel.... 😝 ...

abbey1
31. jan 2013

@pectore Som rada, že nie každému je jedno,kto si čím prešiel. A som rada, že si každý sám dokáže vytvoriť svoj vlastný názor na toho druhého. Kto chce vedieť viac, spýta sa. Nemusím sa hanbiť za nič zo svojho života. Ja hrdina nie som. Hrdinom sú pre mňa tie úbohé deti, ktoré si tým peklom prešli.
Ja by som život svojho dieťaťa nevedela obetovať pre iných. Ani za toto tvrdenie sa nehanbím. Si si istá, že v danej situácii by si ty život tvojej dcéry obetovala? Kolektívna imunita je potvrdená teória?
Akú diskusiu máš na mysli? Tú v ktorej urážaš každého,kto nesúhlasí s tvojou teóriou? ty poznáš všetkých lekárov z praxe, ktorí majú k očkovaniu negatívny, alebo veľmi opatrný postoj? ty s kľudným svedomím prehlásš, že sú ziskuchtiví?
Všetci,ktorí z nejakého dôvodu neočkujú sú nezodpovední zmanipulovaní hlupáci a len ty vieš, čo je dobré?
Ži si v tom krásnom svete a nám nechaj ten náš.
Ale opakujem. Mám rovnaké právo povedať svoj názor ako ty. A je mi jedno, či ho ty akceptuješ.

bettypo
1. feb 2013

prednedavnom nam pectore tvrdila ze jej doktorka jej rozdelila hexu a ajhla aka odbornicka sa z nej za par mesiacov stala

stanislava2
1. feb 2013

@tasiko Ludia ktorý zomreli na rakovinu by boli štastný ak by mali možnost prevencie ešte pred nástupom ochorenia.Je smutné ako sa tu vysmievaš.Dufam že tu chemoterapiu a ožarovanie nebudeš v živote potrebovat.

adsumus
1. feb 2013

@abbey1 Chcela by som ti vysvetliť jednú veľmi podstatnú vec. Máš právo informovať verejne ľudí, čo sa stalo tvojmu dieťaťu po očkovaní. Problém vzniká ak rodičom nepovieš aj druhú stranu celej veci, oni sa rozhodnú kvôli tebe neočkovať, dieťa im ochorie, pôjde do nemocnice a tam ho napichajú takými elixírmi, že mu to vážne poškodí zdravie, nesieš morálnu zodpovednosť za jeho nešťastie. Áno vakcíny spôsobujú alergie a všetko, čo je uvedené v letákoch, ale ak vám dieťa ochorie, vystaví sa rovnakému riziku nežiadúcich účinkov, aj leukémie. To je to B, ktoré si morálne povinná uvádzať. Až potom sa rodičia môžu rozhodnúť a sami niesť zato zodpovednosť. Ináč máš pred bohom a aj rodičmi za to rozhodnutie zodpovednosť ty.

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrenka111
1. feb 2013

@jarhal ach skoda casu citat to tu... a neplet sem život s ockovanim a neockovanim a naco sem budem pisat kopec clankov??? na to som vo forach a tam riesime co chcem.....nepotrebujem sa zviditelnovat nie som na to odkazana....
Len je zaujímave že poznam aj lekarov ktorí tvrdia že ockovanie a vse okolo toho je este horsie ako sa pise len u nas na Slovensku sa o tom nehovorí a matky o tom malo vedia...ano nemusia byt žiadne problemy ale tie poruchy imunity co maju deti už tiež znaci že nieco tu nie je koser.....a staci si precitat pribalove letaky vakcin....
ja nikoho neodcudzujem že dava ockovat mojim cielom je len trochu otvorit niektorým oci a ci chcu alebo nechcu je už na nich no takých ako ja je tu velmi vela......a cím dalej tým tu je takých ludi viac.....
a mas vobec nejake skusenosti s lekarmi, rodicmi, ludmi co su zasadne proti??? ako vidim tak nie tak sa tu prosím nevyvysuj.....
No vidim že nema význam to tu rozoberat.....už som skoncila....
Pekný den

jarhal
1. feb 2013

@katrenka111 mojim cielom je otvorit oci ludom co nechcu ockovat alebo chcu ....aj ja to robim...
a neziaduce ucinky? ma ich kazdy liek.....najdi mi ktory nema..... treba si precitat aj paralen....
skoda casu... mam na dnes iny program...aj tebe pekny den......

sorciera24
1. feb 2013

@jarhal akurat, ze paralen nie je povinny 😉

nae
1. feb 2013

@jarhal Keď aj v iných oblastiach života otváraš ľuďom oči len osočovaním, tak amen tma 😎
Keď sa takto prezentuješ na anonymnom fóre a stojí ti to za to, naozaj nie si vhodný partner na normálnu diskusiu. Týmto ju s tebou končím aj ja 😎 howgh.

nae
1. feb 2013

@adsumus Rodičia by sa mali rozhodovať na základe svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
Reči o morálnej zodpovednosti za rozhodovanie iných si nechaj pre tých, ktorí napríklad schvaľujú očkovací kalendár bez ohľadu na epidemiologickú situáciu, osobnú/rodinnú anamnézu, a podobne.

tasiko
1. feb 2013

stanislava2 asi si to nepochopila co som tym naznacoval, ak si si nevsimla dal som za tym 😢 takze sa tomu nevysmievam, praveze naopak, je smutne kam speje zdravotnictvo(a v podstate vsetko) a co si budeme rozpravat radioterapia a chemoterapia je tazky biznis pre niektore spolocnosti, takze by som sa ani necudoval ak by to spravili, staci mi vidiet ked prideme k pediatricke(vlastne uz sme ju vymenili) a tie deti sa ockuju ako dobytok jeden za druhym bez ziadneho zistovania

nikimax
1. feb 2013

@jarhal jediné čo tu robíš je to, že sa oháňaš svojim pocitom a vyhlasuješ ho za niečím podloženú vedu, pritom je to len tvoj názor....ponúkajú ti tu štúdie, články , odkazy, ale tvoje myslenie je zrejme obmedzené len na ten svoj pocit, ničím nepodložený chýba ti zrejme aj zdravý pud sebazáchovy a inštinkt a robíš tu dosť zlú atmosféru, dohaduješ sa, ničím rozumným si neprispela.....čím otváraš ľudom oči??? A nežiaduce účinky má každý liek?? A homeopatia? čo o nej vieš??Je bez než. účinkov a používa a odporúča ju mnoho pediatrov, aj náš.....lebo NEMA nežiadúce účinky......Ty sa lieč čím chceš, pichaj do seba čo chceš....mysli si čo chceš, ale pokiaľ máš rozmazanú optiku, nikdy neuvidíš to podstatné....Mamy, ktoré majú poškodené deti očkovaním, boli nútené svoj názor prehodnotiť, začali čítať a sami hľadať informácie až zistili, že to čo im tvrdí lekár ,tak vôbec nie je, berú iniciatívu a zdravie detí do vlastných rúk = proste sa zaujímajú!!....ututlávajú sa vážne poškodenia detí po očkovaní ,a lekár ktorý to spôsobí nie je ani zodpovedný ani žalovateľný....Ty tiež nekrič hop, ešte si nepreskočila...... 😒 😒 😒

adsumus
1. feb 2013

@tasiko Prečo píšeš v mužskom rode? Ty nie si žena?

tasiko
1. feb 2013

@adsumus ahoj,som žena.máme 2 compy,občas píše z mojho nicku môj priateľ.-vždy mu poviem nech sa podpíše. 😉
ale názor máme rovnaký či som to ja alebo on,možno jeho prezradí slabšia gramatika 😉

pectore
1. feb 2013

@bettypo ockovali sme samostatne prevenar a hexu s mesacnym rozostupom... toto ockovanie sa dva spolu a my sme ho dali rozdelene......asi tu ma este niekto hajaknin syndrom ze to nedokaze pochopit...i ked sa to snazim vysvetlit uz neviem aky cas ..inak je to myslim uz skoro pol roka... a samouk je predsa najlepsi podla vasho lidra Anity Petek...tak samostudujem ako drak... 😀 😉

@abbey1 tak vidis mna tvoj osobny zivot nezaujma... pretoze kazdy z nas preziva vo svojom zivote tragedie...a nie kazdy ich taha na fora.... to vsak neznamena ze niekto vie viac lebo si viac zazil.... mna zaujma len postoj k ockovaniu... a ten si napisala jasne... ze ti su ine deti ukradnute... nech umieraju do roka , alebo nech sa rodia slepe a hluche.... hlavne ze tie tvoje su chrane pred neziaducimi ucinkami vakciny.... KAZDA matka riskuje ci da alebo neda zaockovat.... aj ja som riskovala ked sme ockovanie podstupili...aj ty riskujes ked ho odmietas.... A ano vacsinu z tych doktorov co PROPAGUJU neockovanie pokladam za ziskuchtivych...rovnako ako ty co ockovanie haja...ak nie viac...hlavne tych co publikuju knihy v ktorých i človek čo sa v tom nevyzna najde medzeri a zavádzanie.....pokial samozrejme trocha premysla nad tym co cíta...

co sa tyka obety...este raz.... obetovala by som jeden zivot aby som zachranila 100 dalsich.... samozrejme je to v rovine predpokladov pretoze take situacie sa rozhoduju az v danom okamziku... a tiez nieje obeta ako obeta... velmi dolezity je dovod....... kolektivna imunita mi pripada daleko skutocnejsia nez cokolvek co je prezentovane na stranke sloboda v ockovani.... 😉

na mysli mam tu diskusiu kde zastanci neockovania vytvarali demagogiu a neboli ochotny akceptovat akykolvek iny nazor k teme.... Kde predovsetky zastanci neockovania spochybnovali iq ostatnych...kto im ako ovce neprikivoval na kazdu hlasku bol hned troll... kde zastanci neockovania ponizovali a urazali az do takej miery ze admin musel temu stopnut.

Ja ti ziadne pravo neberem.... len napisem co si o tom prave myslim a preco... to je zas moje pravo... 😉

natas4
1. feb 2013

A napadlo tu niekoho, ze vela z postihnutych deti by ochorelo tak ci tak, aj keby nebolo ockovane? Nehovorim, ze vsetky...
Inak je strasne zaujimave ako tu poniektori ci uz jedna alebo druha strana sa biju do prs, ze len ta ich pravda je spravna..a staci im k tomu par info z internetu ci knih od ludi, ktori sa na tom dobre nabalili, alebo im staci k svojej pravde len to, ze im detom sa nic nestalo, co vsak neznamena ze nemoze...ja si nedovolim tvrdit ani A ani B, nic nie je cierno biele...ale ozaj ma zaraza ta istota u poniektorych...a najviac ma tu minule pobavila jedna, ktorej stacilo par hodin surfovania po internete aby sa rozhodla neockovat 😕

blondiee83
1. feb 2013

@natas4 Neviem si vysvetlit, ako sa moze stat zo zdraveho dietata len tak zrazu postihnute???? bez toho, aby to nieco sposobilo...akoze zo vzduchu?

bettypo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
1. feb 2013

@blondiee83 hlavne ak zmena nastala bezprostredne po ockovani napr....

pectore
1. feb 2013

@blondiee83 uplne jednoducho...vacsina poruch sa objavuje vo veku kedy sa podava aj ockovanie.... a preto to vacsina zvali na ockovanie..ibaze ten problem by tu bol aj bez toho...

abbey1
1. feb 2013

@adsumus Nesiem zodpovednosť za svoje rozhodnutia, tak ako si každý nesie za tie svoje. Ja poviem svoj príbeh, svoj názor, zástancovia očkovania svoj. ja som sa nerozhodla neočkovať na základe niekoho názoru na očkovanie, tak jes náď každý dosť zodpovedný a uvedomelý, aby si získal množstvo informácií z rôznych zdrojov. Ako sa rozhodne je už na ňom. ja sa pred Boha postavím kľudne a ak existuje, nech ma súdi on a nie ženy tu na fóre. Kto z proočkovancov tu hovorí to tvoje B? A ak ano, tak je rovnako zľahčované, ako tu čítam.
Ja som zvolila podľa mňa menšie riziko. Nech si každý zváži to svoje riziko a rozhodne sa podľa seba. Napísala som ja niekde, že niekto nesmie očkovať? Píšem, aké riziká v sebe skrýva očkovanie, aké riziká v sebe skrývajú očkované choroby si ľahko každý prečíta v hocktorej zdravovede, či na stránke očkovania, dozvie sa ich od svojej pedioatričky. Ja som si s mojou pedinou tiež sadala a prešli sme rada radom každú chorobu a povedali si o nej fakty, príklady z jej praxe, ona mi podala i info, aké skúsenosti majú s danými chorobami jej kolegyne.
To môže urobiť každá matka a naozaj by mala.
Ešte by ma zaujímal fakt, či vy ste si dali doočkovať všetky vakcíny, ktorými ste neboli očkované v detsve, keďže vtedy povinné neboli, či ste preočkované voči tetanu a čiernemu kašlu, či ste očkované proti meningokokom, keďže tie aj mňa osobne strašia najviac a sú veľmi nebezpečné, napriek tomu nie sú povinné a nai ich väčšina lekárov svojim pacientom nespomenie.
Ak nie, tak pouvažujte aj o svojej vine, lebo rovnako vy ste potencionálnym nebezpečím pre iných, tak ako to stále tvrdíte o našich deťoch. A pred Bohom sa teda butede zodpovedať aj vy.

sorciera24
1. feb 2013

@pectore jasne, teplota ktora vystupila po ockovani a nasledne neklesla sa bezne v danom veku vyskytuje, alebo taka mozgova mrtvica....hmmm 😕

blondiee83
1. feb 2013

@natas4 A este jedna poznamka - mne taktiez stacilo par hodin surfovania po nete a rozhodli sme sa s mm nase deti neockovat..a co teraz?
ty (alebo aj ine zeny) ste sa rozhodli ockovat na zaklade coho? ze vacsina to tak robi a aj nase matky nas dali zaockovat? to je argument? prip. ste nad tym ani nepremyslali, len to tak robite automaticky... tak potom poprosim nezhadzovat tu tie, ktore si dali tu namahu aspon tych par hodin - ked vela z vas si nedalo namahu ani 5 minut!!!!!!!!!!!!!!

pectore
1. feb 2013

@bettypo pre mna za mna pametaj si co chces ako chces.. ja uz som ti to vysvetlila... viac pre teba spravit nemozem.... ja som sa na niektorych tiez slusne bavila..tak si nemame co zavydiet 😀 😀 😀 ..a ano zaujmala ma otazka tresneho prava a nausnic... tiez je to zasah do tela a moze sposobit poruchy... tak ako ockovanie.... tak ma zaujmal nazor ludi na to ... je snad na to mieco zle....??? 😀 alebo co si tym chcela povedat...