Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

trojmamka
22. jan 2013

@prevenar haha opakujem.netlac niekomu svoj nazor.TBC teda skoro vymizla.z.neucinnej ockovacej latky a to mne staci.Treba utocit na toho co ma.iny nazor.Nelutujem.ziadneho ockovania.Howgh.

nikcicka8
22. jan 2013

@ingrid16 Osm měsíců není hodně, ale stačí mi vidět kolem sebe ty stejně staré děti, které jsou neustále nemocné, mají dokonce i antibiotika a ona neměla ani rymu, takže takto já to srovnávám, také tak, že ona třeba neustále spí u otevřeného okna a nikdy by ji kvuli tomu nebyla nastydlá, ale ostatní děti kamarádek ano, takže něco na tom určitě bude. Jinak vitaminy jsou perfektní, měl by je brát každy, ale na přírodní bázi jako je ječmen, spirulina, chlorella, rybí tuk, rakytník, vojtěška a tak, to není byznys to je příroda, byznys je vzit si třeba paralaen, nurofen atak. Stejně tak já dávám vitaminy ve formě odštavování a to rozhodně byznys taky není, to je základ k tomu jak být zdravý 🙂a určitě to nikomu nenutim, jenom vim, že t 🙂 funguje, tak ráda pomůžu i ostaním 🙂

nikcicka8
22. jan 2013

To určit
@katka1981 to určitě by bylo super kdyby to bylo dobrovolné jako ve většině zemích, však ono by se ukázalo, jak to doopravdy je. At si každý rozhodně sám za sebe. Ale už jen to, že ve všech zemích v okolí je očkování dobrovolné, tak to je takové divné, že zrovna u nás a v sk, je povinné. Když se veme třeba Japonsko, má nejvyspělejší ekonomiku světa, dph a podobně a tak je očkování do dvou let trestné, a to opravdu, tam se očkovat dítě nesmí!!!Do roku 1975 tak očkování bylo a byla jedna z největších kojeneckých umrtností a potom se zakázalo a ted je Japonsko na prvním místě s nejnižší kojeneckou umrtností!!! A takovýchto podložených věcí je plno, stačí jen chtít a hledat a a pak člověk pochopí jak do sebe všechno zapadá.A zase když si člověk veme když má japonsko nejvyspelejší ekonomiku nemá zapotřebí vydělávat jako stát na lidech, jde jim víc o zdraví, můžou si dovolit zakázat očkování. Stejně tak jak pronesl Bill Gates, jeden z nejbohatších lidí planety, očkování je proto, protože je na světě víc lidí než by mělo být a je potřeba lidi trošku vytřídit, a takových věcí je plno, já osobně než jsem se rozhodla neočkovat, tak jsem to dva roky studovala v knihách, spisech, důkazech a podobně.

stanislava2
22. jan 2013

@nikcicka8 prosim ta a to že sa nesmie očkovat do dvoch rokov v japonsku máš odkial?Mám tam kamarádku ma male deti a očkovanie je tam presne take iste ako u nás akurat dobrovolne TBC sa očkuje po dvoch mesiacoch a potom normalne tak ako u nás.Prečo je u nás zatial očkovanie povinné?uplne jednoducho krajiny ktore maju očkovanie dobrovolne maju tolko ciganov ako slovensko česko madarsko rumunsko polsko....?Ved ani jedna romka z osady by svoje dieta neočkovala nie preto že by chcela dieta chranit ale preto že sa o ne vobec nestaraju.čest tým slušnym poznam aj romov ktory žiju možno lepšie ako my biely ale tý maju domy a pracuju deti chodia do školy.Pokial bude u nás na slovensku takato komunita potial som za povinné očkovanie.Prosim ta neprispievaj tu výmyslami na ktore si neviem kde prišla mýliš tým maminky ktore sa pre očkovanie prave rozhoduju su potom vystrašene a boja sa dat deti očkovat.

nikcicka8
22. jan 2013

@stanislava2 Tak to kamarádka bydlí asi někde jinde ☹ to nemá smysl, hloupý si poradit nedá 😉 hezky den, jinak bych se nedivila, kdyby člověk jako ty nepřečetl ani jednu knihu o očkování a radil ostatním, ale každý inteligentní si udělá názor sám. Ty hloupý umí jen kritizovat, protože vědí, že nemají pravdu 🙂

kaja73
22. jan 2013

@trojmamka ale o TBC aj velky slovensky vakcinator Dloholucky hovori, ze nie je na plucnu formu ale na myslim kostnu a mozgovu formu-teda ta najcastejsia -pri ktorej sa kasle- nie je zahrnuta vo vakcine.
To je proste fakt-to nie je o polemike a roznych nazoroch. 😉 to priznavaju aj odbornici propagujuci ockovanie.
Teda kaslajuci tuberaci-prava ti co ich bolo kedysi najviac-nevymizli vdaka vakcine.

stanislava2
22. jan 2013

@nikcicka8 byva v Tokyu 15 rokov má dve deti 3 a 6 ročne.Každy rok chodi domov k rodičom na dva tri mesiace.Naposledy tu bola pol roka nakolko tam bolo to velike zemetrasenie a kedže aj ja mam male dieta spolu sa o tom rozpravama ako je to u nich.Za manžela ma Japonca a nezávadzajte a neklamte tu maminy ktore sa potom boja očkovat.Pekny večer

kaja73
22. jan 2013

@stanislava2 mas pravdu s tym ockovanim v japonsku-ono sa tam neockovalo niekedy v 80-90 rokoch do 2 rokov-vtedy bol pokles SIDS vyrazany u novorodencov,ale potom-aj napriek tomu poklesu SIDS- zas pristupili k ockvaniu aj u deti do 2 rokov-ale nemaju to povinne. 😉

stanislava2
22. jan 2013

@nikcicka8 inak nikoho som nekritizovala len som vyvracala fakty ktore ja sice nemám z knih ale od mamičiek a vlastných skusenosti.

nikcicka8
22. jan 2013

@stanislava2 NEŽ NĚCO UVEDEŠ TAK SE TROŠKU VZDĚLÁVEJ, KDYBY JSI MĚLA NASTUDOVANÉ VĚCI O OČKOVÁNÍ, O JAPONSKU BY JSI DÁVNO VĚDĚLA, JE TO UVEDENÉ V MNOHA STUDIÍCH, NECHÁPU NEVZDĚLANÉ LIDI, KTEŘÍ NEMAJÍ PROČTENÉ ŽÁDNÉ SUDIE A RADÍ A KRITIZUJÍ, KDYŽ UŽ TOMU NEROZUMÍTE TAK NEKRITIZUJTE DRUHÉ.
Ve dnech 22.10.2007 v Praze a 23.10. v Brně se uskutečnily přednášky Dr. Viery Scheibner, PhD. na téma "Očkování, jeho rizika a hranice účinnosti." Vědkyně Viera Scheibner. prostudovala přes 100 tisíc stránek lékařské literatury o očkování. Výzkumem očkování a jeho účinků se začala zabývat v roce 1986 poté, co při monitorování dechu kojenců zpozorovala zástavy dechu ( apnoe a hypoapnoe), jenž nastávaly pouze v určitých kritických dnech. Při tomto výzkumu pracovala s monitorem dechu Cotwatch, který vynalezla spolu se svým manželem. Monitor zaznamenával 24 hodin denně kvalitu dechu přibližně 4 000 kojenců od narození až po několik měsíců. Dr. Scheibner vypozorovala, že po dobu přibližně 8 týdnů po narození dýchaly všechny pozorované děti bez výjimky normálně ( tj.alarm monitoru indikující zástavy dechu se nezapnul) . Přibližně po 8 týdnech se však začaly u všech kojenců objevovat dýchací potíže. Dr. Scheibner pídící se po příčinách tohoto jevu zjistila, že kojenci byli v kritický den (či den předtím) očkováni (zpravidla vakcínou DaPT - tj. vakcína proti záškrtu, černému kašli a tetanu) . K zástavám dechu docházelo kromě 1-2.dne po očkování ještě nejčastěji mezi 5-7.dnem a přibližně 16.den po očkování. Tato časová shoda Dr. Scheibner přesvědčila, že dýchací problémy kojenců jsou způsobeny očkováním. Dr. Scheibner se poté pustila do rozsáhlého výzkumu o příčinách náhlých úmrtí kojenců ve spánku ( tzv. SIDS, čili Sudden infant death syndrom). Výsledky pátrání byla šokována - téměř všechny záznamy vztahující se k SIDS, které v lékařské literatuře našla, indikovaly podezřele nápadnou časovou shodu očkování a úmrtí kojenců (tj. smrt kojenců nastávala zpravidla 1-2 nebo 5-7.den po očkování). Podle Dr. Scheibner tak zástavy dechu po očkování vysvětlují syndrom náhlého úmrtí kojenců ve spánku. Tento názor podpořila důkazem z historie, kdy v roce 1975 došlo v Japonsku k přesunutí začátku očkování až po 2.roce věku dítěte, po čemž okamžitě následoval přesun Japonska ze 17.místa na 1.místo v řebříčku nejnižší kojenecké úmrtnosti na světě.

kaja73
22. jan 2013

@nikcicka8 ale stanislava ma pravdu 😝 -teraz sa uz ockuju aj deti do 2 rokov v japonsku -ale nemaju to povinne.
Aj napriek tomu co sa vtedy zistilo o SIDS-pravdepodobne tlak farma firiem bol prisilny.

nikcicka8
22. jan 2013

@stanislava2 smysl příspěvku bylo, to, že i v Japonsko, kde je nebohatší ekonomika světa, tudíž ten stát má peníze, nepotřebují vydělávat na očkování a očkování tu není povinné. 🙂

katka1981
22. jan 2013

@nikcicka8, vies co, kaslat na tu ich ekonomiku, ale kolko sa dozivaju!!! Samozrejme aj vdaka strave. Dik za info. Ak by sme mali druhe, zacnem citat a zvazovat...

nikcicka8
22. jan 2013

přesně tak je to především díky stravě, věřim, že pokud má člověk super imunitu díky stravě, tak zvládne i takovou zátěž jako očkování 🙂 ale každý má právo na názor, já jsem se jen chtěla podělit ze svoji zkušeností, neočkuju a jíme zdravě a jsem zdravý, plní energie, neberem prášky, je nám super a to má smysl, hezky večer 🙂 😉

stanislava2
22. jan 2013

@nikcicka8 hlupa by som bola v pripade že by som svoje deti nechranila očkovanim a na to nepotrebujem študovat.Ja nie som lekarka a pediatrička mojich deti najlepšie vie čo je pre moje deti dobre.Nedala by som si nikdy radit cez net 🙂 pretože je tu vela podvodnikov ktory cielene strašia mamičky. 🙂 🙂 🙂

katka1981
22. jan 2013

Baby ale klud, ved tu si mame poradit a nie sa hadat. Ale jedno suhlasim, ista mensina by sa inak nedala ockovat a ked si vezmete tu hygienu tam...... tam je namieste aj ockovanie proti zltacke, kt. povinne nie je. A tu sa zaraba na vsetkom, aj na ludskom nestasti. .

katka1981
22. jan 2013

@nikcicka8, no ked uz sme pri tom ockovani 😀 na silvestra bol u nas svokor, strasne mal upchaty nos, to som este nepocula nieco take. Som ho velmi milo privitala, ci nas prisiel nakazit. On ze jemu nic nie je. On bol ockovany proti chripke, ozaj mu na druhy den nebolo nic. My sme boli v tom case asi 2 dni zdravi a tak nas nakazil, ze muz este teraz berie kortikoidy na priedusky (ATB vobec nezabrali) co mu tak piskalo, ze nemohol spat co ho to rusilo, dcerka ma sople ze az, ale uz je to fajn a ja som asi 2 dni uz zdrava. Takze to preniesol na nas. Ale inak som proti ockovaniu co sa chripky tyka, lebo z mojho okolia pomaha len mojmu svokrovi. Moj brat vzdy z toho ochorel, lenze sprosty lekar ho ockovat nemal, ludia astmatici so znizenou imunitou sa ockovat nesmu. A znama ma vdaka ockovaniu nieco s ramenom, ze keby nepouzivala magneticke nausnice ze krici od bolesti. Ale to hovorim o ockovani proti chripke, kde som na vlastne oci videla ludi, kt. naopak uskodilo, mimo mojho svokra, ten sa ockuje kazdy rok a pomaha mu.

nikcicka8
22. jan 2013

@stanislava2 nikdy by jsem nevycházela ze zdrojů z internetu na to jsem nevystudovala dvě vysoké školy, pokud něco chci vědět musim to mít podložené od solidních zdrojů, to je základ všeho a pokud něco dělám tak to podložené mám. Očkování je jen byznys, tam o zdraví nejde, ale to nemá smysl vysvětlovat, kdo chce ten hledá a najde 😉

nikcicka8
22. jan 2013

@katka1981 No příběhů je opravdu hodně, já mám třeba známou a ty mají holčičku pět roku, nebyla očkovaná, jí zdravě a nikdy nebyla ani nastydla, jediná ve školce. Mám také známou a ta má syna autistu, když jsem se ji ptala jestli to nemá z očkování, řekla mi na to, ano má to z očkování, ale já jsem byla blbá a věřila doktorům. Kamarádky které nedaly očkovat v mém okolí mají děti, které jsou zdravé, kamarádky, které daly na všechno možné mají děti neustále nemocné. Kamarádka zubařka má sestru pediatričku a ta ji zakázala svoje dítě očkovat a to je dětská doktorka, těch případů je mnoho o kterých vim a které jsou opravdu podložené, navíc já sama to vidim na svoi dceři, když jdeme k pediatrovi tak si nedovolí už o očkování říct ani slovo, on totiž vidí, že ona je viditelně zdravější a celkově ve vývinu ve všem napřed. Bohužel najde se hodně lidí, kteří vidí jen reklamy apod. a jim se to nevysvětlí, je to škoda, ale myslim, že časem každy pochopí .-)

nikcicka8
22. jan 2013

a co tato pediatrička ?

https://www.youtube.com/watch?v=6m-8gyL8aII

já myslim, že super názor

sissmiss
22. jan 2013

@stanislava2 pediatricka v skole ockovanie nemala, ani lieky, a teda ani vakciny. Ale ma prednasky z farma firiem. Mam zname ktore tak chodia. Takze z prvej ruky info. Aj lekar je omylny a dokonca aj ked to znie neuveritelne, aj uplatny.

@nikcicka8 napisala si takuto hovadinu a este sa ides hadat. Ospravedlnit sa nic?
"Když se veme třeba Japonsko, má nejvyspělejší ekonomiku světa, dph a podobně a tak je očkování do dvou let trestné, a to opravdu, tam se očkovat dítě nesmí!!!"
Vzapati napises ze to je jedno, islo o ine...prd je to jedno. Napisala si to takto a vzapati ze sak ty si vlastne myslela ze je dobrovolne. Tak trestne alebo dobrovolne. Ked uz napises haluz ze ti usli info ktore su uz ine, tak aspon priznaj chybu, nie?

nikcicka8
22. jan 2013

doporučuji přečist ještě tento článek, pediatričky na očkování http://www.hajany.com/clanky/zajimave-z-interne...

pectore
22. jan 2013

@nikcicka8 v japonsku sa deti OCKUJU OD TRETIEHO MESIACA tak ako u nas!!!! je tam dobrovolne ockovanie. bežne tam plošne očkujú deti do 1 roka a to 6 inekciami. počas druhého roka 3 dalsími. Pretože info o ktorom hovorite vy bolo aktualne od roku 1975. V roku 1995, japonskej očkovanie zákony zmenili a 2002 doslo k dalsím zmenám.!!!!

pectore
22. jan 2013

@nikcicka8 a o pani elekovej mam sukromne info... kebyze vies to co ja tak jej dieta do ruk nedas.... 😉 😀 mozno aj preto sa venuje homeopatii.... pretoze v klasickej medicine nieje ktoviejak dobra. 😝 a jej kolegovia pri jej mene akurat tak dvihnu obocie a kyvnu rukou...

uhnakova
22. jan 2013

@pectore ano, v Japonsku sa mozu deti ockovat od tretieho mesiaca, ovsem prva davka vakciny DPT moze byt podana az do 90. mesiaca (7,5 roka) zivota a po prvej davke sa musi cakat viac nez pol roka, nez sa poda dalsia davka. Tak tu prosim ludi neoblbuj neuplnymi informaciami!

nikcicka8
22. jan 2013

@pectore a ty znáš paní elekovou osobně?

nikcicka8
22. jan 2013

@nikcicka8 oni nad ní mohou kývnout rukou také proto, že má odlišné názory než oni a je jim nepohodlná

uhnakova
22. jan 2013

@nikcicka8 najlahsie je niekoho ohovarat stylom, keby ste vedeli, to co ja, tak by ste....Ale dotycna nenapise, co v skutocnosti vie, cize nevie nic 🙂

kvieta
22. jan 2013

Viete, mrazí ma z toho, že očkovacou nedisciplínou otvárame dvere rôznym epidémiám, pretože iba celoplošné zaočkovanie má význam. Samozrejme, že nikto by sa možnému výskytu epidémie netešil... Ja si len pri čítaní mnohých názorov kladiem otázku, ktorá skupina by mala väčšie výčitky... Na TOTO si podľa mňa musí v prvom rade odpovedať každý rodič. Nehovorte mi o zdravej výžive, tá má vplyv tak možno pri ochrane pred bežnými chorobami. Niektorí ľudia asi nechcú rozumieť významu slova epidémia a hlavne, že nepozná hranice. Napr. Stúpajúci výskyt záškrtu v Lotyšsku - google Vám povie prečo - a Lotyšsko nie je až tak ďaleko☹

pectore
22. jan 2013

@nikcicka8 nie ale poznam osobu ktora ju osobne pozna.