Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nae
31. jan 2013

@jarhal Vidím, že sa očividne nudíš a stále potrebuješ nové impulzy na zvýšenie tlaku (škoda, v tehotenstve sa dá robiť veľa iných, príjemnejších činností, ktoré prospejú obom zúčastneným 😉 )
Nebudem ťa presviedčať. Máš svoj názor, rigidný a nemenný, a keď mu veríš, je to v poriadku. Najhoršia je neistota 🙂
Len ti dám ďalšie námety na premýšľanie a možeš sa popýtať všetkých, ktorých ti lajkujú príspevky a diskutovať s nimi 😉
Myslíš si, že slovenskí lekári a zákonodarcovia sú menej zodpovední, ako napríklad českí, rakúski? Rovnako tak rodičia?
Prečo sú teda v Česku povinné 4 dávky hexavakcíny, na Slovensku len 3? Prečo sú tam povinné 2 dávky MMR (Priorix), a na Slovensku len jedna? Veď predsa čím viac dávok, tým viac protilátok a lepšia ochrana proti infekcii, ako nám tvrdia odborníci, no nie? Jedná sa o rovnaké očkovacie látky (Infanrix hexa, Priorix - povinné očkovanie podľa vyhlášky).
Čo sú slovenské deti horšie? Majú lepšiu imunitu tých pár kilometrov od hraníc? A rakúske deti sú už úplne mimo, keďže tam je očkovanie nepovinné?
Nejaká chyba v matrixe? Hm 😉

pectore
31. jan 2013

bolo by dobre dat na to bulharsko zdroj.... pretoze som nic take nenasla okrem stranky rizika ockovania kde vsak neni uvedeny zdroj.... a to sa mi teda vonkloncom nepaci... pretoze uz minule som objavila len clanok o Epidémii komunít pravoverných židov v rokoch 2009 -2010 v USA . 3502 prípadov spojených s príušnicami v štáte New York s toho 1648 bolo laboratorne potvrdených...to znamena ze cca 50% ....hoci sa o tomto prípade docitate kadekde po internete ako o pripade kde bolo 97% zaockovanych a i napriek tomu dostali priusnice treba si všimnuť ze zamerne nieje napisane kolky s tohoto poctu boli skutocne zaockovany... je tam napisane ze s poctu deti u ktorých bol znamy ockovaci status... toto cislo ale chyba, dostalo 89% 2 dávky a 8% jednu dávku ockovacej latky.... ibaze kolko ich bolo zaockovanych nikde nieje zverejnene.... : Je tam vsak zdoraznene ze Výskyt Orchitídy - zápal semenikov, ktorý môže viesť až k neplodnosti bol významne výšší u neočklovanych jedincov.!!!! Očkovany jedinci ochorenie zvládali podstatne lepsie !.... a preto by som si rada precitala origos clanok o bulharsku ...pretoze taketo interpretovane veci od aktivistou byvaju ponafukovane.. U cierneho kasla hoc sa clovek nakazi hraje velku ulohu priebeh choroby ktorý je miernejsi po ockovani...hlavne ked je vysoka preockovanost tak tych pripadov ked sa nakazi neockovany jedinec je jasne ze menej...PRI TOM POMERE....ked je takmer 95 a viac % zaockovanych....a ide hlavne o ten priebeh ktory byva miernejsi... chripka je snad priklad ktory sa ako priklad zaockovaniu davat nemusi..hm? 🙂 ... kludne si moze teoretizovat ako to bude.... najlepsie by bolo keby to ani nebolo... treba vsak tomu predchadzat....a teoretizovanim ...tazko.

kvieta
31. jan 2013

Včera som sa nad tou hláškou s potkanmi tak rozčúlila, že som skoro nezaspala. Ak bude túto a aj iné diskusie čítať nejaká mamička, ktorá bude pred rozhodnutím očkovať - neočkovať, prosím ju, aby si overila z rôznych zdrojov každé tvrdenie, ktoré tu padne, pretože mnohé sú vytrhnuté z kontextu, pravdy sú polopravdy, ako argumenty sú tu účelovo vyberané neúplné state z rôznych štúdií a výskumov. Veľmi tu chýba objektivita a hlavne odbornosť.

jerryjanka
31. jan 2013

to je des čo tu človek niekedy číta.
u nás neočkujeme - prvu dceru sme očkovali podla kalendára až do druhej hexy+synflorix - po vážnejších NU sme skončili a nedali už viac nič, mladšiu mam neočkovanú. prave prechadzam k pediatričke ktorá sice očkuje - vlastne ona musí lebo by prišla o diplom ale nepresviedča, neignoruje nežiaduce učinky, nevydiera. Sama mi do telefonu povedala že oči sa jej otvorili ked jej vlastne dve deti mali po očkovaní vážne NU.
Vždy je to loteria - či očkovať dáme alebo nedáme. každá chceme to najlepšie . ide o to vybrať si čo je pre koho vyšším rizikom .

jarhal
31. jan 2013

@hajanka ano su ockovane ...dalsie este nie pretoze to sa ma este narodit.....

jarhal
31. jan 2013

@nae nudim sa ? mam marodku a ked by som mohla radsej by som pracovala..ale ak by som mala 9 mes.dieta urcite by som nebola tolko tu..a na tak zaujimavej teme ktoru tu zivite 🙂 🙂 🙂 🙂

halienka
31. jan 2013

@kvieta nerozčuľuj sa 🙂 treba si uvedomiť že toto je obyčajná diskusia obyčajných mamičiek, nie odborná medicínska alebo vedecká stránka, tak nemôžeš očakávať, že tu bude niekto či už z jednej alebo druhej strany vypracovávať vedecké elaboráty 😉 Každá z nás má predsa net (inak by tu nebola) a tým pádom možnosť si veci overovať a porovnávať. 😉

abbey1
31. jan 2013

@jarhal Nemá význam sa tu dohadovať s niekým, kto si ešte nezažil svoje, a zo srdca prajem, aby ste si ani nezažili, ale naozaj si vyprosím, aby ste nás nazývali nezodpovednými. To čo robím, robím po osobných skúsenostiach a s čistým vedomím a svedomí a odobrením mnohých lekárov. A pevne verím, ž robím dobre, to však ukáže až čas.
Vy očkujte, šči neočkujte tiež podľa svojho vedomia a svedomia, či skúseností, len ja nesúdim vás, tak si prosím odpustite tie poznámky o nezodpovednosti a modernom BOOM.

kaja73
31. jan 2013

@kvieta a co ta tak rozculilo-ved petot ti dal aj link-mozes studova-ani hladat nemusis.
To nie je vymyslena infomacia a kazdy kto je svojpravny a ma net-a ta ma asi kazdy kto chodi na MK-ma moznost si dohladat informacie.
Kazdy je zopdovedni za seba a svoje deti-podla toho sa treba spravat. 😉
Chod sa radsej rozculovat na stranky sprievodca ockovanim,kde teda take hlody bez odkazov na linky pisu ozajstni odbornici az strach-to je na rozculovanie-nie mamickovske forum.

jarhal
31. jan 2013

@abbey1 naozaj nema vyznam sa tu dotahovat....
neockujte ci ockujte si kolko chcete...podla svedomia ....ani ja vam neprajem nic zle....
ani nesudim len vas... ale vsetkych co si v mylnej predstave myslia ze robia dobre.....
je mi luto buducich nevinych....deti...
a ze nie je boom?... ale je a velky...bohuzial 😎
len si to nikto nechce pripustit....
chapem ze par reakcii bolo zlych a tie nevinne deti maj mozno aj dozivotne nasledky....mozno mali uz predurcene choroby ktore ocko spustilo...mozno niektorym aj priznali ze to bohuzial bolo z ocko..ale aky je pomer ? priroda ?osud?
ale je pravda ze vsetky lieky maju aj neziaduce ucinky ... stym musi kazdy ratat..
a nie kazdy vie dopredu co sa stane..a ak by vedel nedal by ockovat...potom uz je neskoro..
a rodic?..a vycita sebe aj lekarom aj vsetkym okolo a hlavne ho stve ze ostatni ockuju a nepocuju jeho varovny hlas ...mysli ze vsetci co daju ockovat tak su hlupaci a nechapu ze farmaceuticky priemysel na nich zaraba...a tak preco vsade vo vsetkych krajinach sa ockuje? a aj ked nie je to povinne tak rodicia si doplatia a ardsej daju zaockovat..myslite si ze 80-93 % ludi su hlupaci?
.....chapem tu vasu bezmocnost ....ale ...

sorciera24
31. jan 2013

@jarhal mozem sa len jedno opytat...ako vies, co je dobre a co je zle? a co je mylna predstava? resp. kto sa myli a kto nie?

jarhal
31. jan 2013

@sorciera24 jasne ze sa mozes opytat....
pohladaj si na nete ...tiez si myslim ze provokujes.....nebudem ti tu pisat ty predsa vies velmi dobre o com pisem ...cital som aj dost vela tvojich prispevkov a tam som nasla odpoved na tvoju otazku....

sorciera24
31. jan 2013

@jarhal ja sa pytam na tvoj nazor?....vsak mi odpovedz, ci sa neda? sorry,a le ja fakt neviem, podla coho niekto usuid, ze je naisto dobre alebo zle? tak ma to zaujima ...v suvislosti s tvojim predchadzajucim prispevkom pre abbey (nic v zlom...ale fakt ma zaujima tvoja odpoved...)

jarhal
31. jan 2013

@sorciera24 myslim ze som to napisala dost zrozumitelne?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jerryjanka
31. jan 2013

ja vám len prajem aby ste si žiadna nemuseli prejsť tým čím sme si prešli my ktoré sme mali s detičkami po očkovaní problémy - u nas to bolo naštastie len dočasné ochrnutie ruky, vývojový regres, horúčky 40tky týžden, hrče v nohách a exémy

abbey1
31. jan 2013

@jarhal Bohužiaľ nechápeš zjavne nič. Ja sa nehnevám na vás očkujúcich, hlupákmi sa nazývate len sami, jaosobne som vás tak nikdy nenazvala. Ale je zaujímavé, že presne vieš, čo ja a mne podobní cítia, prečo to robia a že sme nezodpovední. Je mi naozaj ľúto, že nechápeš a nechceš pochopiť a stále si hudieš svoje. reaguješ len na to, čo chceš, isté info stále obchádzaš. Že malo moje dieťa predispozíciu? Vie mi to niekto povedať naisto? Ty by si očkovala ak by vás niečo také postretlo? Ja osobne neviem, ako by som reagovala, ak by som mala zlú skúsenosť s očkovaním i neočkovaním. Naozaj neviem, či by som mala odvahu zaočkovať i tak. Ale to je len teoretická úvaha. na druhú stranu ty vieš, že my sme nezodpovední, že sa len snažíme byť moderní, že naše deti by mali dané ocghorenia i bez očkovania. syn možno, ale dcéra reagovala jednoznačne naočko, presne podľa vzoru príbalového letálu o NÚ. Ale ty naisto vieš, že to tak nebolo. My sa podľa teba mýlime ale ty vieš, kde je pravda a preto si myslíš, že sme nezodpovední. V tomto je mi ťa ľúto, že máš takýto jednostranný pohľad na vec, ale závidím, že si si nemusela prejsť tým čo naše deti.

abbey1
31. jan 2013

A osobne si myslím,že z tých 80% očkovaných sú väčšina šťastní bez NÚ a zvyšok ľudia nezaujímajúci sa o svoje zdravie.

gubcikova
31. jan 2013

@abbey1 nechaj ju tak aby tu aj ona o pol roka nepísala že už neočkuje

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
31. jan 2013

@jarhal cize podla teba je zle neockovat a vsetci, co neockuju su v mylnej predstave? tak si myslela?....aspon mi prikyvni, ked envies odpovedat.....dakujem

sorciera24
31. jan 2013

ja teraz tak vseobecne...pravda je len relativny pojem a tvrdit, ze toto je pravda aelbo hento je pravda...je nemyslitelne..... absolutna pravda nejestvuje, preto som sa pytala na toto, nie na subj. nazor.....lebo tych je vela......len niekto bud nechape suvislosti alebo naopak ich az prilis dobre chape, preto radsej neodpovie, lebo je to jasne...;) ....(to len fil pohlad na vec a pojmy pravda, zlo, dobro a pod.) 😉

abbey1
31. jan 2013

@jarhal ja tvoju ľútosť nepotrebujem a vedz, že a tvoja netaktnosť neprekvapuje. Tvoje slová sa nečítajú ľahko, ale uraziť ani nahnevať ma nemôžu. Ajko som už písala, je mi ťa ľúto za tvoje jenostranné názory a pohľady na vec.
A čo tu máme podľa teba písať? Že mám 3 krásne zdravé deti? Mám tajiť, že sme prišli o syna? že moja staršia dcéra mala nežiadúce účinky? nemôžem povedať pravdu, aby si ju ty nemusela čítať?
Ty si tu píšeš svoj názor, ja svoj. tretia strana si prečíta a rozhodne sa sama.
Úprimne nechápem, o čo ti ide.
Fajn, že si pochopila, ale to je zjavne len tvoj subjektívny názor, lebo to čo píšeš tomu nenasvedčuje.
Čo dosiahneme tým, že sem niečo napíšeme? Čo dosiahneš svojimi príspevkami ty? Obe asi rovnaké, že sa tretia strana môže zamyslieť a slobodne rozhodnúť.
A nepíš tu v mojom mene, že riskujem. Ja neriskujem. Ak si to myslíš ty, OK-tvoj názor. Ale nepíš: "Vy viete, že riskujete." Alebo si telepat?
S písaním s tebou som skončila. To nie je dialóg. Z tvojej starny je to spŕška podsúvaných slov a nezmyslov.

abbey1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miliharmi
31. jan 2013

@abbey1 Tohle dokáže posoudit jen ten, kdo to prožil, úplně nejhorší je pomyšlení, že nás k té oběti donutili velmi pravděpodobně zcela zbytečně, protože nikdo zatím nedokázal, že něco jako kolektivní imunita po očkování skutečně funguje. Nikdo nemá být nucen obětovat své dítě kvůli neověřené a nepotvrzené teorii. Nikdo nemá právo vynucovat obětování dítěte za žádných okolností. To my dvě víme nejlépe a pokud někdo tvrdí, že by své dítě obětoval, tak se mu nedá věřit, dokud takovou situací neprojde a přitom nepřestane trvat na svých stanoviskách.

turistka
31. jan 2013

@jarhal nevsimla som si ze by sem niektora mamicka pisala, ze by chcela lutovat. alebo ste si to precitala pri niektorej medzi riadkami? 😲