Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
21. feb 2013

@fidka79 Už sa ten zoznam urážok z vašej strany poriadne rozširuje. Tak ja som psychopat a so mnou napr. 98% percent Švédov, ktorí dobrovoľne očkujú svoje deti?

tanapeta
21. feb 2013

@adsumus ty očkuješ seba a tvoje deti (ak nejaké máš)? či povinnou vakcínou alebo inými vakcínami. Očkuješ sa na chrípku napríklad?

zaskar
21. feb 2013

@adsumus na kauzalne potvrdenie rakoviny pluc sa cakalo 30 rokov, na choroby srdca s cirv dalsich 15 , mas tolko casu ? ved clovek nemoze cakat a svoje rozhodovanie a myslenie vtesnat do statistik a rozhodovat sa podla toho co povie odbornik 🙂) ved uznaj takto sa neda zit 🙂 kedniekto potvrdi tak ok ked nie tak budem cakat ako pes na kost🙂 Ako otrok medii a clovek bez rozumu..

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Očkujem seba aj svoje decino, nemás s tým problém, dala som rotaviry z nepovinných, chrípku považujem za riskantnú, ale vakcíny z povinného očkovania považujem za lepšie ako ochorieť a liečiť sa. Okrem toho cítim takú vnútornú zodpovednosť za takých, ktorí nemôžu byť zaočkovaní. Samozrejme zmeny v spôsobe a systéme očkovania na Slovensku považujem za potrebné. Napr. pravidelnú kontrolu vakcín, zdravotné testy pred očkovaním, v žiadnom prípade neočkovať po antibiotikách a tak ďalej. Toto by sme tu mali riešiť.

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
21. feb 2013

@adsumus tak potom ber zodpovednosť aj za moju dcéru, lebo ona tiež nemôže byť očkovaná. Teraz ju čaká vakcína infanrix. Lenže na jej príbalovom letáku je napísané, že sa nesmie očkovať ak došlo k poškodeniu mozgu. Tak a teraz buď múdra.

adsumus
21. feb 2013

@tanapeta Ja som svoje dieťa dala zaočkovať a aj moja dcera týmto bude chrániť tvoje dieťa ak nemôže byť očkované.

adsumus
21. feb 2013

@nae Ináč, to čo zase bolo? Ja považujem postvakcinačné poškodenie za normálnu vec, ktorú bárs aký doktor môže potvrdiť. Ale to nepotvrdzuje, že to spôsobila vakcína, tak láskavo tu nezávadzaj a neklam.

hajanka
21. feb 2013

@adsumus "vo Washingtone 10 nezaočkovaných detí zomrelo na čierny kašeľ a tak ďalej, my sme to tu už pretriasali." Dnes o 08:34

to je pravda, to sme pretriasali, ale ty si si dnes tie informacie zase prekrutila a prerobila na svoj obraz, aby ti pasovali do teorie 🙂

faktom je, ze z vyse 17,000 pripadov nakazy v celej U.S. bolo hlasenych 10 umrti, vacsinou (nebolo kokretizovane kolko z toho cisla bolo deti, ale logicky mozme vychadzat z 6-9 pripadov deti za 10 umrti) u deti ktore boli prilis male na to aby boli vobec ockovane

reagujem prave preto, lebo s tebou som sa o tomto clanku pred casom bavila 😉

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Tak to uvádzam, ako píšeš.

adsumus
21. feb 2013

A nech sa páči podrobnejšie info, trinásť mrtvych detí na čierny kašeľ vo Veľkej Británií.
http://www.bbc.co.uk/news/health-20539837

nikimax
21. feb 2013

@adsumus povedz ktorý doktor ti potvrdí, že poškodil vakcínou dieťa, jedine ak by si ho natiahla na dereš, alebo na škripec....Aj to nie je isté, lebo by mu hrozilo stíhanie za poškodenie zdravia, občiansko-právny súd, odškodnenie obete, bolestné, sťaženie uplatnenia poškodeného atd............budííííček!!!!! je to konflikt záujmov obrovský ako hrom!!!! 😝 😝 😝

hajanka
21. feb 2013

@adsumus to co uvadzas je vzdialene od skutocnosti a neuvadzas vsetko fatky tak ako by si mala, a ty si si to prikraslila ked si uvidiedla ze "10" neockovanych deti zomrelo a ze to bolo vo Washingotone.

Nebolo to 10 deti a nebolo to vo Wash, ale po celej USA, za cely rok, zo 17.000 pripadov ochoreni, z cca 313 mil. populacie, to je 0,05%

adsumus
21. feb 2013

@nikimax

Ale ved to nie je vedecky dokázané, tak ako ti to má potvrdiť? Nikto to nedokázal, že to spolu súvisí a on ti to potvrdí? Čo ak sa za rok zistí, že za to môžu mobily? Nikto nevie z čoho to je. Ako ti má potvrdiť, že to je z vakcíny?

Jednu vec, ale uznávam, nesprávny spôsob zaočkovania. To je iná káva, na to si treba dať pozor, aby dieťa bolo zdravé, aby, aby, aby.... tu uznávam prínos slobody v očkovaní. Musia sa sprísniť pravidlá pre lekárov, ked očkujú deti, vyšetriť zdravotný stav a nieže ona sa na decko ani nepozrie a zaočkuje.

zaskar
21. feb 2013

kto z vas caka na nejake potvrdenie ? ja teda nie ? a ziadne nepotrebujem prezil som si a viem a nemusim si to podopierat statistikou..... aj ked ma muz frajerku netreba to dokazovat a zena vyciti ze je to tak..🙂) ved nam snad nejake zbytky citlivosti a zdraveho sedliackeho rozumu ostali..nenechajte sa zatlacat pod statistiku a nejaky sponzorovany ohnuty vyskum... ved staci rozmyslat...v 30 rokoch sa lekarska elita z rakuska a nemecka podpisala pod to ze nemci su viac 🙂) zabudame az prilis rychlo kto tu toci psom...🙂 Falosny pocit demokracie a slobody za ktory sa dnes schovavaju im ja jednoducho zrat nebudem, a od pociatkov sveta slo vzdy len o peniaze a moc 🙂

hajanka
21. feb 2013

.. inak tu zodpovednost si mozes vziat aj za mojho syna, ktory ma vazny imunodeficit po ockovani, co je kontraindikaciou dalsieho ockovania, takze uz nemoze byt ockovani aj keby som neviem ako chcela 😀 😀 😀 predpokladam ale, ze pre dr. to nebude prekazkou ani varovanie vyrobcu ... 😖

hajanka
21. feb 2013

@adsumus "Ja som svoje dieťa dala zaočkovať a aj moja dcera týmto bude chrániť tvoje dieťa ak nemôže byť očkované."

vtip aky som som tu uz dlho necitala 😀
modli sa aby si si ju nemusela raz zachranovat ty sama... 🙄

adsumus
21. feb 2013

@zaskar Tak ti tu teraz hovorím, že ja si myslím, že zato môžu mobily. Choď ten svoj zahodiť a začni presviedčať aj ostatných.

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Argumenty čo? Nemáme na sklade? Na mna tieto vaše výhražno, náboženské, zloprajné kecy neplatia.

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Hovorím ti, ber osobnú zodpovednosť za všetkých na tvoje mudre rady nezaočkovaných, ktorí ochorejú a potom sa tu môžeme baviť o modlení.

hajanka
21. feb 2013

"Nebolo to 10 deti a nebolo to vo Wash, ale po celej USA, za cely rok, zo 17.000 pripadov ochoreni, z cca 313 mil. populacie, to je 0,05%"

este doplnim, 0,05% umrti na tych 17.000 nakazenych
0.0054% pripadov nakazenia na celu 313mil. populaciu

percenta neziaducich ucinkov su urcite vyssie ako tieto percenta umrtnosti a chorobnosti a to aj napriek ockovaniu
uz len tie "velmi vzacne" (vazne) nez. ucinky u Hexy sa pohybuju okolo 0.01% co je viac nez nakazeni na celu populaciu
a to nepisem o tych vzacnych, menej castych, castych a velmi castych 😉

kali23
21. feb 2013

@nae tak tú citáciu z "Dedictví"... presne toto som tu chcela napísať už dávno... pre jednu, dve, či tri osoby... 😀 😀 😀 😀 ale ani to by nepochopili... není to na papieri potvrdené štemplom súdruha XY 😀 😀

hajanka
21. feb 2013

@adsumus argumenty k comu? k tomuto?
"Ja som svoje dieťa dala zaočkovať a aj moja dcera týmto bude chrániť tvoje dieťa ak nemôže byť očkované."

ty si to cim podlozila? 🙂
no daj nieco a budem argumentovat, lebo na takyto vymysel, blud, nepodlozeny nazor sa neda argumentovat 🙂 inak nez modli sa 🙂

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
21. feb 2013

@adsumus ja ti tvoje presvedcenie neberem🙂 a moj mobil si necham ak dovolis 🙂

adsumus
21. feb 2013

@hajanka Áno? super vypočty, ale to je len jedna choroba, tak si to prepočítaj ešte raz so všetkými ochoreniami proti ktorým sa očkuje a pripočítaj tam aj závažné poškodenia mozgu v dôsledku všetkých tých chorôb, doživotné následky ako sú hluchota,neplodnosť a ešte slepota kôli užívaniu antibiotík. Preber zodpovednosť za to, čo tu tvrdíte ľuďom.

nikimax
21. feb 2013

@adsumus každý lekár musí vychádzať z tvrdenia rodiča!!!!Inak sa lekár nemá čoho chytiť, nepozná to dieťa tak ako rodič.....rodič to dieťa pozná od hlavy po päty., od narodenia.......má ho nafotené, má kamerový záznam....dieťa pred očkovaním....dieťa po očkovaní.......či, ako? Doktor si dá požiadavku na Výskumný ústav Bratislava, aby mu potvrdili, že autizmus, zastavenie vývoja, strata reči, strata očného kontaktu = vakcína MMR ???? alebo ako si to predstavuješ 😕 😕 😕

hajanka
21. feb 2013

@adsumus dakujem za pochvalu 🙂 a ty si radsej over fakty pred tym nez tu vyplodis taketo polopravdy

k tej zodpovednosti, kazdy citatel, uzivatel, tvorca nazoru si je za svoje ciny zodpovedny sam ... ja nikomu nic pod hrozbou pokuty neprikazujem, ani nikoho nenutim, ani sa nevyhrazam

ibaze by aj big farma, policitici, imunologovia, lekari a vsetkci ti skorumpovanci tiez prezvali konecne zodpovednost za to ze nam pod hrozbou pokuty za porusenie vyhlasky ukladaju povinnost ockovat, za to, ze neposudzuju kontraindikacie, za to ze nalezite neinformuju o vsetkych faktoch, za to ze su vsetci (cest vynimkam) skorumpovani klamari

adsumus
21. feb 2013

@nikimax Dieťa môže vyzerať, že je v poriadku a potom, keď má nastúpiť ďalšia fáza vyvoja napr. reč sa tak nestane. Prečo? NEVIEME. Môžbyť vakcína, môžbyť narušený vnutromaternicový vyvoj, môžbyť vírus, meteorit. NEVIEME.

zaskar
21. feb 2013

inac ked sa bavime o drogach, paraceramol ten co je volne predajnu a kazdy vecer s tim otravuju pod nazvom teraflu, coldrex etc. zabija statisice ludi po celom svete, v UK je 50% akutnych kolabsov pecene prave z dovodu dlhodobeho pouzivania paracetamolu..alebo nespravneho davkovania...viac mrtvych ako cierny kasel na ukrajine alebo v USA...