Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

hajanka
25. feb 2013

@adsumus heh za co? 😀
este som nemala cas si ju ani prestudovat

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus a aký tam je rozdiel že nastali po očkovaní a nespôsobila ich vakcína???? ja keď zjem kyslú kapustu a preženie ma až na druhý deň po nej, tak to nemám z nej čo.

kvieta
25. feb 2013

Nevidím nikde komentár k linku od @adsumus Dnes o 08:34, keď už komentujete všetky jej príspevky.
Toto by tiež mali vidieť všetky mamičky, ktoré sú vo fáze rozhodovania pred očkovaním, nie iba fotečky s ovečkami, lodičkami, ampulkami a striekačkami.
Niekto si tu znovu prišiel urobiť náladičku na celý deň a dobre sa zasmiať☹

nae
25. feb 2013

@adsumus
Čistý alibizmus tie vaše formulky typu "nebola preukázaná časová a príčinná súvislosť".
Ale nebudem ďalej kŕmiť trola. 😎

adsumus
25. feb 2013

@hajanka Zato, že si napísala, že kecám. To je urážka.

hajanka
25. feb 2013

@adsumus btw. ja som nechcela vidiet studiu ktora vyvracia suvislost cukrovky s ockovanim, o tom vobec nebola rec

ale studiu ktora dokazuje, ze medzi zaockovanymi a nezaockovanymi je rovnaky pocet autistov a cukrovkarov 🙂

kvieta
25. feb 2013

@adsumus Aj keby si tu dala neviem akú štúdiu a neviem kým financovanú, aj tak podľa niektorých budeš iba kecať🙂

nae
25. feb 2013

@kvieta dostanem sa k tomu podrobnejšie najskor večer. Ak sa mi bude chcieť tým strácať čas 😎

kvieta
25. feb 2013

@nae Aspoň si to otvorila?

adsumus
25. feb 2013
https://www.youtube.com/watch?v=wV0cxeg8xCY


Mamička, ktorá stratila dieťa do 27 dní od narodenia azomrelo na čierny kaseľ. To sú tie vaše neškodné choroby, že?

@nae V tom svojom príspevku, potvrdzuješ, čo som povedala o cukrovke a očkovaní.

adsumus
25. feb 2013

@kvieta Mne je jedno, čo tvrdia ľudia, ktorí veria, že kristálové dieťa nepotrebuje očkovať.

prevenar
25. feb 2013

@tanapeta to mi velmi luto ☹ ..zial mnohi sa proste poucia az na vlastnom nestasti ..a to nestastie proste pride. je to ako zapalit si ohen a strcit donho ruku vo viere , ze ta nepopali ...popali a este ako !

napriek vsetkemu , vacsina poskodeni ..aj vaznych sa da nejak korigovat , vitaminova liecba, minerali enzymy a specialna strava pomohli nejednemu dietatku s takouto diagnozou. zaklad je , vsetko si nastudovat a pre skumat ,ze ake moznosti exituju. v kazdom pripade by som nikdy nic neriesil cez klasickych "lekarov" su to hrdlorezi ..

malu tiez liecime sami , ak bu sme jej podavali to co jej predpisovali, davno ma poskodenu pecen , rozvrateny traviaci trakt a zrejme by uz nastupila astma a dalsie choroby, ktore by ..verim, velmi radi "liecili" dalej. cele zdravotnictvo sa pomali ale iste odklonilo do sfery obchodu, predaja a ziskov . ako to vyzera u lekara ? prides tam ..pozrie na dieta , predpise jedno z 2 antibiotik kr. predpisuje kazdemu do radu , nejake antipyretika popripade + nejaky "sirupcek" ..alebo anitihistaminika + kortikoidy - mast, sprej atd.. cele "vysetrenie" zvladne za 4-5 min . no a si VYLIECENA 🙂 tak taky "lekar" som aj ja 🙂 ..detaily , ake ma zlozenie stravy to dieta, co pije pocas celeho dna , kolko pije, ako casto je na cerstvom vzduchu , to samozrejme nikoho nezaujima, ved co to ma spolocne so zdravim , nie ? ..ale zas co mozes ocakavat od cloveka - "lekara" ktoreho prioritou nam bolo vzdy strcit do ruky reklamu na instantny ocukreny caj pre kojencov ^^ ..alebo na nejaku inu "lahodku" ..ono napovie , ked nosi plast s vysitym logom nejakej firmy , ze .

odkedy sme sa dozvedeli o megaaskormatickej liecbe, tak sme to rozsirili po celej rodine ..odvtedy nebol uz nikto z nas nikdy vaznejsie chory . max nieco na 2 dni a to bolo vsetko . ziadne antibiotika, antipyretika ani nic podobne ..ani my , ani mala , ani zvysok rodiny . sranda , ako moze taka banalna informacie z internetu zmenit komplet vsetko 😀 ..a my sme za to vdacni . za ludi ktori nezistne pomahaju dalsim .."lekarov" s radostou prenechame niekomu inemu 🙂

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar kto nezažije na vlastnej koži nepochopí. To je celé čo na danú tému môžem povedať. A o ďalších NÚ, ktoré sa vyskytnú za niekoľko rokov, môžeme len dúfať, že nenastanú...neplodnosť, onkologické ochorenia atď....

kalifa28
25. feb 2013

@prevenar chcem sa ta spytat jednu vec. ty vobec nepripúšatš, že dieta s kompletným očkovacím preukazom može byt zdrave?
moja prvá dcera (klop-klop) je zaočkovaná a je zdravá... druhá (mama mudrejšia) neočkovaná... ani neplanujem NIKDY VIAC...

prevenar
25. feb 2013

@tanapeta samozrejme ,ze nastanu . to nie je otazka "dufania" a "viery" ..nastanu , lebo to vyplyva z chemie a fyziky ..a to bude platit bez ohladu na kohokolvek predstavy a dufanie.

+ som mierne presvedceny ,ze vakciny su dizajnovane ako "softkill" prostriedok . Bill Gates o tom hovori casto , ze vakcinacia je vybornym prostriedkom na znizenie populacie na zemi ..a kedze do toho vrazil stovky milionov, musi to tom nieco vediet , ze ... ^^

ludia , kt sa neodklonia od "mainstreemu" teraz casom proste vymru .. do par generacii nebudu schopni existencie / rozmnozovania. ved v podstate my sme len prva generacia kt. bola masivnejsie ockovana ..mozno by sa dalo povedat , ze "poriadne" ockovana je az generacia nasich deti ..a za tento kratky cas su vysledky proste brutalne . kto to nevidi ,,tak fakt ,ze boh mu pomahaj . co bude o 2-3 generacie dalej ? autizmus kazde piate dieta ? neplodnost 80% ? 😨

mimina321
25. feb 2013

presiedčať či ano či nie nikoho nebudem,ja MMR nedám nikdy viac Leuške a bábenku nie
po otrasných skúsenostiach s Nú po MMR pri Lee ,som sa tak rozhodla
chápem,že mamičky ktorých detičky očkovanie prežijú ,,bez problémov,, to možno považujú za hysterické.....
no ja som si zažila strach aký neželám nikomu,6 dní horúčky okolo 40,prestala jesť,rozprávať,chodiť,hýbať sa,reagovať-mali sme doma živú ,,mrtvolku,, ☹ dalších 5 dní teploty nad 38 osypala sa,ked som začala študovať čo som jej dala pichnúť a čo sa môže stať tak som myslela,že umrem od strachu a modlila som sa aby sa z toho dostala..............
dostala sa po 2 týždňoch sa rozrozprávala,a začala chodiť
k nežiaducim účinkom -vydupala som si vyšetrenia ktoré preukázali,že reagovala NEšTANDADNE a prepukli u nej osýpky aj rubeola naraz-je to v ZD
a to sa mi zdá,že som bola nekonečne hlúpa,lebo ja som mala ,,neštandarnú reakciu,, na očko tbc-Už TO MA MALO VAROVAť-o tomto detská vedela a zato mi dala podpísať súhlas s očkovaním -alibistka hnusná-JA BLBá SOM PODPíSALA
budem si do vyčítať donekonečna,že som MMR dala naočkovať,a vystavila ju rizikám a ked si predstavím že sú detičky čo dopadli ovela horšie ☹ ☹ ☹ ☹ a nás to možno minulo o chlp

prevenar
25. feb 2013

@kalifa28 samozrejme ,ze moze javit ako zdrave ^^ niektore deti tento chemicky utok na imunitny system a cele telo proste nejako preziju ..ale na beton je nejakym sposobom poskodene . tie toxiny ktore dostalo priamo do krvneho obehu urcite neostali bez "povsimnutia" a budu v nej posobit desiatky rokov. kazdy cloviecik je iny . niekto citlivejsi , alebo niekto kto ma vacsiu smolu sa zosype hned , nikto sa zda zdravy . ale ako pisem , tie toxicke latky ktore obsahuju vakciny tam proste su . to je 100% pravda a nie je ziadnej cesty okolo toho, aj keby si ju mnohi zelali ..a kedze neexistuje, tak si ju radsej "nakreslia" , aby sa citili lepsie.

je to komplet otazka casu a nahody co sa stane po vakcinacii .teraz sa javy "zdrave" ..o par rokou sa nieco stane (nedaj boh) a potom si kazdy bude skriabat hlavu "hmm ..z coho by to tak asi mohlo byt ? " samozrejme , cim dalej od ockovania , tym viac sa suvislost "straca" .. ale tie toxicke kovy boli podane do telicka a sli rovno do mozgu , vylucovat sa budu desiatky rokov . cize viem povedat co sa presne moze stat ? neviem , netusim .. mozno nic ..a mozno nieco . bohvie .

jedno co viem , ze je lepsie nepokusat osud !

ranya
25. feb 2013

@prevenar aka je to ta megaaskormaticka liecba?

kamilb
25. feb 2013

@adsumus Tak sa pozrime blizsie na tvoje studie. Ozaj, citala si ich? Ktora z nich podla Teba porovnava vyskyt cukrovky medzi ockovanou a neockovanou populaciou? Odpoved je jednoducha> ani jedna!!! Pri danskej studii ide o matematicky model nie epidemiologicky vyskum, dalsia studia je tzv 'case study" z databazy Vacine Safety Datalink. To je mimochodom ta ista databaza, na zaklade ktorej CDC najskor potvrdila thiomersal ako pricinu neurologickych problemov, aby potom tuto hypotezu zamietla, nakolko vraj cerpala z nedoveryhodneho zdroja.
Jedina studia, ktora moze preukazat vztah medzi ockovanim a niektorymi chorobami, je ta, ktora na dostatocne velkom subore neockovanych preukaze rovnaky alebo rozdielny vyskyt konkretneho ochorenia. Momentalne taka velka skupina neockovanych v Europe ani Amerike neexistuje !!!!! Preto sa rozbia vselijake matematicke modely a statisticke hokusy-pokusy. Momentalne sme v stadiu, ze sa pricinna suvislost da dokazat jedine na molekularnej urovni, t.j. niekto vyskuma, ako konkretna zlozka vakciny alebo niecoho ineho sposobuje danu chorobu. Taky vyskum vsak stoji mnohomilionov dolarov a hlavne nikto nema zaujem ho financovat.
Takze tvoj nazor je rovnako nicim nepodlozeny resp. podlozeny pochybnymi matematickymi modelmi.

prevenar
25. feb 2013

@ranya prijimas "vysoke" davky cisteho vit C (biely prasok) + soda bikarbona na vysokej kyslosti.

v case choroby 15g / den (+1/3 sody bik) - v 1,5l tekutiny pocas celeho dna od rana do vecera .

viac najdes tu > https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

adsumus
25. feb 2013

@kamilb Určite si ešte pripravte vysvetlenie aké neškodné sú ostatné lieky ak deti ochorejú potom pre rodičov, lebo mne by prednáška o idoloch divadla teda nestačila.

kamilb
25. feb 2013

@kvieta Neviem ci si vcera pozerala dokumentarny film>"Svet podla Monsanta". Monsanto (vyrobca pesticidov a GMO) si tam zaplatil studie, ktore potvrdzovali, ze dioxin nie je karcinogenny. Existuje desiatky studii o tom, ze fajcenie nesposobuje rakovinu, existuju rovnako studie, ze polychlorovane bifenyly su neskodne, nehovoriac o azbeste a pod.
Trvalo 30 rokov, kym sa podarilo (?) prelomit lobbing tabakovych spolocnosti.

Podme do SR. Pred par rokmi horel v Petrzalke sklad nebezpecnych latok a cez sidlisko sa prehnal cierny mrak. A cuduj sa svete - vraj neskodny. Potkani jed v sladkostiach, cestarska sol v rybach, farbivo v bravcovom mase - vsetko neskodne. Tak chvilu rozmyslam ci nebudem deti miesto do klimatickych kupelov v Tatrach posielat do Slovnaftu a sol si na jar zoskrabem z cesty.

Takze ak dovolis, urcita skepsa je na mieste.

tanapeta
25. feb 2013

@kamilb stačí prečítať Virapena . nežiadúci účinok - smrť. A máme jasno, kto je za štúdiami a dopredu je vždy jasné ako dopadnú.

kamilb
25. feb 2013

@adsumus A teraz k tej obrne. Obrna je v 90% bezpriznakove ochorenie. V 10% sa vyskytuju paralyzy, z ktorych niektore mozu sposobit nasledky na cely zivot. Ohladom umrtnosti na obrnu pred ockovanim by som neargumentoval. Ockovat sa tusim zacalo niekedy okolo 1955-56. V roku 1956 sa zmenila definicia obrny tak radikalne, ze sa zo statistik eliminovalo velke mnozstvo ochoreni. Nie ockovanim ale zmenou definicie! Do roku 1956 bola kazda paralyza trvajuca 24 hodin povazovana za obrnu, po zmene definicie uz to bolo viac ako 60 dni a musi byt laboratorne potvrdena.
Ako priklad: chod na RUVZ, najdi si vyrocnu spravu a zistis, ze sa u nas rocne vyskytuje cca 30 paralyz, ktore su vacsinou sposobene enterovirusmi. V minulosti by boli vsetky tieto klasifikovane ako obrna.
Este jedna poznamka na zaver od roku 2001 - 2009 bolo vo svete sposobenych cca 500 paralyz vakcinou proti obrne. Cize v populacii koluje vakcinacny virus. Mimo ine aj v bratislavskej kanalizacii.

kamilb
25. feb 2013

@adsumus este na margo toho cierneho kasla 7 tyznoveho dietata. Ako by si ho chcela chranit, ked sa ockuje az o 15 tyzdna. Mozno preockovanim dospelej populacie. Bola si sa uz nechat preockovat alebo len tak tu spolu trochu filozofujeme a skutek utek?
Existuje aj iny sposob ochrany. Co tak minimalizacia styku dietata s inymi ludmi? Takze, ak dieta dostalo cierny kasel tak skoro, nejde skor o nezodpovednost jeho rodicov?

kvieta
25. feb 2013

@kamilb Samozrejme, že určitá skepsa je na mieste, ale je na mieste aj to, aby sa poukázalo na to, že tá skepsa môže mať aj negatívne dôsledky.

adsumus
25. feb 2013

http://stopavn.com/
Toto je hnutie, ktoré odhaľuje klamstvá antivakcinistov v Austrálií. Je toho veľa, informovať budem postupne.Vzniklo ako reakcia na zbytočnú smrť bábätka na čierny kašeľ a prezident antivakcinistov sa pokúsil dostať do lekárskych záznamov aby vylúčil,že jeho smrť spôsobil čierny kašeľ.

adsumus
25. feb 2013

@kamilb Ak uvádzaš veci faktického charakteru, mal by si dal link, kde si to môžeme overiť.

prevenar
25. feb 2013

hahahaha 😀 " Ak uvádzaš veci faktického charakteru, mal by si dal link, kde si to môžeme overiť." hovori KTO ? .. vezne vedlajsie ucinky antibiotik u dietata . spomina si niekto ? 😀 😀 😀

kvieta
25. feb 2013

@prevenar ak si dobre spomínam, nikto tu neburcuje verejnosť k odmietaniu atb. to je dva