Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

eaka
11. feb 2013

@stanislava2 hoci je to úplne mimo témy, ku ktorej by sme sa mali v tejto téme vyjadrovať 🙂 len ma to proste napadlo pri čítaní vyjadrenia toho ministra...okrem toho, mne to vadí, pretože z každej strany počujem, ako by si neočkujúci rodičia mali platiť ošetrenie svojich detí, ak dostanú chorobu, proti ktorej sa očkuje... okrem toho, fajčiar spôsobuje mne problémy na každom kroku (ako sa vyhnúť pasívnemu fajčeniu), keďže chorobami, ktorým sám seba vystavuje dobrovoľne, denno-denne, kdekoľvek sa pohnem, ohrozuje aj mňa.. a možno práve preto, že z verejného zdrav.poistenia ide mrte peňazí na liečbu rôznych rakovín spôsobených fajčením, tak zrovna mne sa liečba neujde, lebo sa bude musieť šetriť..

hajanka
11. feb 2013

@nikimax @irenkask aj ja sa pripajam 🙂 ten prispevok za antivak "loby" by sa zisiel aj mne, ked nad tym uz tolko casu travim 😅 + aj to odskodnenie (ci prispevok?) na starostliovst o dieta poskodene vakcinami, lebo ako pises, je to nielen psychicky narocne, ale aj financne narocne, farmafirmy ale na nas uz viac nezbohatnu 😉 tieto financie pojdu inam a nie im do kapsy, tak ako si to podla tej teorie predstavovali 😀 na nas sa uz nenabalia 😉 🤐 🤐 🤐

kamilb
11. feb 2013

@adsumus tusim si expert na vsetko. Tu mas iny superodborny clanok z novim:
Public health officials are concerned the uptick might be due in part to a switch from one vaccine type to another 15 years ago. The change was based in part on now-discredited concerns about the dangers of the older vaccine.

http://usatoday30.usatoday.com/news/health/stor...

adsumus
11. feb 2013

Môžete sa začať vyjadrovať k téme a prestať zľahčovať celý problém?

adsumus
11. feb 2013

@kamilb No veď hovorím, že všetky možné príčiny sa skúmajú.

adsumus
11. feb 2013

@kamilb now-discredited concerns ako si toto prekladas?

irenkask
11. feb 2013

@adsumus Tu zverejňujem čo si mi poslala do IP a doteraz si mi neodpovedala na moju otázku k veci.

Prestan ma prosim obvinovat z takých veci, mojou jedinou motivaciou je ze ak zachranim aspon jedine dieta pred zbytočnou smtrou tak mi to stoji za tieto natahovacky a nekonecné urazanie z vasej strany
irenkask 2013-02-11 09:19:45 píše:
Zákaz už neplatí, dala som otázku , dobre?
adsumus 2013-02-11 09:07:32 píše:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovanie-ste-za-alebo-proti/ :
zakázala si mi adresovať ti príspevky

Ďalšia otázka, z čoho som ťa obvinila a čím chceš zachrániť aspoň to jediné dieťa pred smrťou. Odpisuj do verejnej témy načo do IP keď zachraňuješ, nech to všetci vedia.

adsumus
11. feb 2013

@irenkask pisem do ip lebo ak co len milimeter odbocim tak ma davate mazat a som presvedcená, ze dôlezite su len argumenty za a proti povinnemu ockovaniu vsetko ostatne tu nemá co robit

irenkask
11. feb 2013

@adsumus Záchrana dieťaťa očkovaním pred smrťou patrí v prvom rade do témy, len smelo, neboj sa nič a odpovedaj 🙂 🙂 na moje predchádzajúce otázky, lebo čakám.

nikimax
11. feb 2013

@irenkask tu sa človek snaží napísať, že je v koncoch, že nevládze, lebo vakcíny mu poškodili milované dieťa a celú rodinu zahnali do neistoty a problémov a niekto tu plácne, že zľahčuješ problém (?) a poškodenie očkovaním nie je k téme.......ma uštipni, prosím...... 😕

stanislava2
11. feb 2013

@eaka je to mimo témy máš pravdu no aj to pasivne fajčenie sposobuje ochorenia ktore sa pripisuju očkovaniu.fajčenie je taky tichy smrad nedáva sa formou injecie jeho prijem do tela neboli a predsa nás ohrozuje na každom kroku.nepatri to sem takže nebudem to viacej riešit 🙂 poviem len jedno nefajči manžel ja ani moje dcéry.Skusili sme všetci ale nefajčime a prostrediu kde sa fajči sa vyhýbame.

adsumus
11. feb 2013

@kamilb Ja si to vysvetľujem tak, že tie obavy antivakcinistov z vakciny boli neopodstatnene, prešlo sa na inú a tá už možno nemá taký účinok. Nevieme.
@irenkask Vzhľadom k tomu, že tvoje otázky považujem za urážajúce a provokačné, ostaneme pri zákaze, neadresuj mi svoje príspevky.

irenkask
11. feb 2013

Jasné adsumus nebudem adresovať ale chápem , došli ti argumenty tak treba zaútočiť , kecať o záchrane dokáže každý ale niečo konkrétne uviesť akou cestou to už je urážka a provokácia všakže. Neprekvapuje ma to, lebo aspoň som sa ubezpečila že som na slovensku. Sú to výkriky zúfalstva do tmy.

kamilb
11. feb 2013

@poiuytrewq Otazka, ci ti, co neockuju zneuzivaju to, ze takmer vsetci naokolo su zaockovani a podla Teba poskytuju im ochranu pred ochorenim je zaujimava. Nepochybujem o tom, ze vsetci zastancovia povinneho ockovania s Tebou o zneuzivani situacie budu suhlasit. Skusim to temu trochu odlahcit:

1. Tym, ze si zijes relativne pohodlny zivot, zneuzivas to ze zijes v mieri? Nasi stari otcovia a generacie vsetky pred nimi vzdy bojovali v nejakej vojne. Nemal by si aj ty po nociach kopat zakopy pre buduce generacie, miesto toho, aby si surfoval na internete? 🙂 Co by si povedal, keby stat kazdy mesiac vyhlasil jeden vikend za pracovny a nahnal vsetkych na stavbu protiatomovych krytov? Ved bezpecnostna situacia je sice teraz dobra no stale sa zhorsuje.
2. A co prebytok jedla? Hladujes? Asi nie. Znamena to teda, ze zneuzivas sucasny prebytok jedla?

Aj ked trochu prichytene za vlasy, je to analogicke so sucasnou epidemiologickou situaciou. Preco oznacujes tych, ktori za danej situacie uvazia, ze benefity z vakciny su nizsie ako ich rizika, za zneuzivacov aktualneho stavu?
Vobec nepochybujem o tom, ze keby riziko ochorenia na choroby bolo vyssie, tak by pocet odmietacov bol nizzsi. Je to logicke, lebo pomer benefit/riziko sa zmeni.

Urcite Ta napadne hned, ze neockovanim a teda nezodpovednym pristupom chorobnost stupne. To je zasa otazka na dlhu diskusiu, pretoze nie pri vsetkych chorobach je zaockovanost priamoumerna chorobnosti. Ale pri niektorych chorobach ti davam za pravdu. Moze sa stat, ze sa tak stane, ale v tom pripade stale plati, ze mas moznost sa chranit individualnym ockovanim. Dokonca mas moznost pri malych detoch aj na ine preventivne opatrenia.

Este jednu poznamku k celej tejto diskusii. Rozumiem tvojmu postoju ako aj postoju mnohych, ktori su za povinne ockovanie. Jedine, comu ale nerozumiem, preco ste za povinne ockovanie, ktore je momentalne uzakonene. Ked ide o princip, tak by ste mali zalozit iniciativu za povinne ockovanie proti vsetkym chorobam. Trapi vas 600 pripadov cierneho kasla s 2-3 komplikaciami ale netrapi vas 2 000 000 ochoreni na chripku s 50 000 komplikaciami a 70 umrtiami (stav za 2011). Tu uz vasa principialnost a zasadovost neplati? Nepocul som tu casto nazor: "Som za ockovanie a preto svoje deti a seba davam zaockovat okrem povinnych vakcin aj proti TBC, chripke, HEP A, HPV, Rotavirusom, brusnemu tyfu, Meningokom, kliestovej enecefalitide a pod.". Pretoze iba o tohto cloveka by som bral jeho argumentaciu o kolektivnej imunite vazne.

Prepac, ze si vyberam Teba ako oponenta, ale Tvoje argumenty sa mi zdaju najrozumnejsie a hodne diskusie. 🙂

kamilb
11. feb 2013

@adsumus A toto by si mohla mozno vysvetlit prof. Dluholuckemu a Mudr. Spanikovej, kde si obaja myslia, ze to bol prinos. A nova vakcina ma menej neziaducich ucinkov 🙂

eaka
11. feb 2013

Ešte sa tu viackrát spomenulo, ako sú určité neprispôsobivé skupiny obyvateľstva pre dobro nás všetkých v povinnom režime pekne preočkované a to je vlastne asi najdôležitejší faktor celého povinného očkovania, lebo keby nebolo povinné, tak tie konkrétne najviac ohrozené a následne ohrozujúce skupiny by rozšírili rôzne pliagy, lebo by sa neočkovali, tak odporúčam si zistiť preočkovanosť v rómskych osadách, napriek aktuálnej povinnosti sú zdravotníci radi, ak preočkujú 30% malých cigánčiat.. avšak oni nie sú nijak perzekuovateľní... na pokutu nemajú, do škôlky a školy nechodia.. Je zaujímavé, že napriek tomu sa u nich epidémie osýpok a pod nevyskytujú... 😉

Inak, fakt by ma zaujímalo, ako by sa zmenil výskyt autiszmu, keby sa očko MMR presunulo do veku trebárs dovŕšeného 3.roku... Nemohli by sme vrámci zlepšovania situácie zatiaľ začať tlačiť na takéto "menšie" ústupky? Lebo "zdobrovoľnenie" formou prechodu z oficiálnej na neoficiálnu povinnosť štýlu "neočkované dieťa nevezmeme do škôlky" ma zrovna neláka.. Písala som to už mnohokrát, radšej jednorazovo €330 pokutu ako tri roky platiť €500/mesačne za súkromnú škôlku 😉 a potom €1500-2500 ročne za súkromnú školu.. 😉

eaka
11. feb 2013

A ďalšia vec, ktorá sa často spomína, ako neočkované dieťa nakazí to očkované.. rodičia neočkovaného dieťaťa sú často viac "alternatívni", to nie je len jednoducho o tom, že teraz je móda, tak nedám pichnúť injekciu. Títo rodičia majú celkovo iný prístup k chorobe a dieťa, ktoré by javilo známky akejkoľvek nákazy, by s najväčšou pravdepodobnosťou neposlali trápiť sa s bacilom do škôlky či školy.. podstatou ich filozofie je, že telo je schopné s chorobou bojovať, ale potrebuje k tomu adekvátnu posilu, formou vitamínou, stravy, a prostredia, pokoja. Dnešná spoločnosť žije v zhone a choroba=symptómy, teda ide na mňa nejaká infekcia, dám si hotdrink, potlačím symptómy a = som zdravý.. nikto neberie do úvahy, že v skutočnosti je stále infekčný a prenáša ochorenie na ostatných, ktorí nie sú upovedomení o jeho zdravotnom stave jeho výzorom, usopleným nosom a rozhorúčenou tvárou, ten človek má pocit a tvári sa, že je zdravý, napriek tomu, že je chorý a pre svoje okolie nebezpečný.. toto je tá osoba, ktorej sa má zdravý človek báť, ktorá nás ohrozuje nákazou, neočkované dieťa nie je automaticky nasiaknuté všetkými možnými chorobami, ktoré o dušu roznáša, kade chodí... To je trošku pokrivené zmýšľanie. Nakaziť nás nemôže zdravý človek (očkovaný či neočkovaný)! Nakaziť nás môže ten, čo je chorý a neostane vtedy doma liečiť sa!
🙂

nikimax
11. feb 2013

Určite k téme, žiadne zľahčovanie http://vaxtruth.org

poiuytrewq
11. feb 2013

Bol by som rad keby ste prestali s utokmi na @adsumus - je toho uz prilis. Prosim akceptujte nazor ineho cloveka a diskutujte na urovni. Utocnym sposobom prispievania si len poskodite.
@irenkask Ockovanie proti rakovine krcka - pokial su si partneri verni tak nie je co riesit.Tym som odpovedal za seba. Ostatni nech si riesia svoj zivot.
@hajanka Ockovanie proti chripke - predpokladam ze je preto taky vysoky pocet nakazenych a umrti pretoze ludia neboli zaockovani. Cize oproti osypkam napriklad kde je drtiva vacsina populacie zaockovanych, je ovela nizsi pocet nakazenych a aj umrti. Keby som pracoval v skolstve napriklad tak by som sa dal zaockovat kvoli ochrane deti. Ak by som to dostal povinne tak sa zaockujem, nemal by som s tym zasadny problem. Zdravy organizmus by mal na ockovanie proti chripke reagovat bez problemov. Taktiez si myslim ze urcite skupiny obyvatelstva je vhodne ockovat aj proti chripke. Vseobecne sa vsak nazdavam ze zdravy clovek s normalnou imunitou by mal byt schopny prekonat chripku bez uzivania liekov alebo ockovania.
@kamilb K tomu zneuzivaniu situacie u antiockovakoch: Ano zijeme v relativne bezpecnej dobe kde je relativne nizke riziko nakazenia sa chorobami vdaka vakcinacnej politike nasich predkov. Vdaka tomu ti co neockuju svoje deti sa citia relativne bezpecne a tych co ockuju oznacuju za neinformovanych a nezodpovednych. Avsak mozno by im mohli podakovat za predlzovanie tejto bezpecnej situacie ktoru pre nas vytvorii nasi predkovia. Cesta k uplnej dobrovolnosti je podla mna risk, ocividne ani EU nema na takyto experiment odvahu. Preco by sme s tymto experimentom mali zacat na Slovensku? U nas je prilis vela rizikovej populacie. Z casu na cas vypukne v osadach nejaka epidemia svrabu, tyfusu, menigitidy, sifylisu ( viem ze na vsetko sa neda ockovat ale aspon na zakladne choroby ). Fakt si neviem predstavit neockovat deti v osadach ( i ked je mozne ze cast deti sa uz ani teraz nezaockuje ). Ved tato populacia vyrastie a bude sa pohybovat po Slovensku, podla mna je to velky risk. A taktiez su tu rozne skupiny socialne slabsich po celom slovensku, ktore by mozno neockovali. Clovek by sa mohol nakazit hocikde - v MHD, vo obchode a podobne. Taktiez v buducnosti sa predpoklada vyssi prilev emigrantov z 3-tich krajin na SK, takze situacia by bola zase rizikovejsia.
Co sa tyka nepovinnych ockovani, tak niektore zvazujem. Konkretne pre seba na kliestovu encefalitidu, kedze na SK je viacero lozisk nakazenych kliestov. V Rakusku je zaockovanych viac ako 80 % populacie. Povazujem za prospesne aj niektore ine ockovania ako napriklad na menigitidu i kde viem ze neockuje proti vsetkym kmenom ale bohuzial v okoli poznam tragicky pripad umrtia takze tu by som bol tiez opatrny.
K chripke som sa uz vyjadril vyssie. Pokladam ho za prospesne pre urcite skupiny obyvatelstva. O plosnom ockovani som neni presvedceny. Asi by som si ho dal pichnut keby som bol imunny dozivotne alebo aspon na 10 rokov ako u inych ochoreni . Ale kazdy rok sa davat pichat, to asi nie. To je aj ten rozdiel oproti povinnym ockovaniam, ze vacsinou je to dlhodoba imunuta a nie kratkodoba ako u chripky.

V globale mi ciele antiockovacej kampane unikaju. Uplna dobrovolnost asi utopia a hlavne v nasich podmienkach. Pokial to v nejakej EU krajine dlhodbobo funguje a nie su tam ziadne skryte sankcie, tak budem rad ked tu niekto uvedie taky priklad. Uz sme sa bavili o tom ze dobrovolnost je v EU casto len naoko.
Ovela rozumnejsie mi pripada sa zamerat na ciastkove ciele:
zvysit informovanost lekarov
snazit sa individualny pristup
moznost odlozenia ockovania bez sankcii do veku ked dieta nastupi do skolskeho ( predskolskeho ) zariadenia

hajanka
11. feb 2013

@poiuytrewq "To je aj ten rozdiel oproti povinnym ockovaniam, ze vacsinou je to dlhodoba imunuta a nie kratkodoba ako u chripky. "

vyssie @adsumus predlozila clanok tykajuci sa ockovania proti ciernemu kaslu, v ktorom je (okrem ineho) uvedene:

"Making things worse, it seems, is an increase in cases among children aged 13-14. Children get a booster shot at age 11-12, but the new outbreak indicates that the effectiveness of the booster may not last very long. The dramatic increase in whooping cough this year also suggests that the bacterium that causes it, Bordetella pertussis, is mutating! to make the vaccine less effective!!"

"Most of the victims in the Washington outbreak and other recent ones received their early childhood vaccinations does not keep a patient from getting the illness."

iny clanok od nasich susedov z minuleho leta:

"V Česku přibylo příušnic, spalniček a zarděnek. Proočkovanost a s ní související kolektivní imunita je v Česku velmi vysoká. Před všemi třemi nemocemi chrání (tu by som dala skor "mala by chranit" ale nechrani) stejná vakcína, její účinnost ale časem slábne. Onemocní nejčastěji právě mladí lidé, kteří jsou řádně očkováni!!!! Údaje vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Možným důvodem je, že vyprchal ochranný účinek protilátek. Mohlo také dojít ke změně cirkulujícího viru a současná vakcína už na něj nemusí účinkovat."

povinne ockovania ≠ protilatky
povinne ockovania ≠ dlhodoba imunita
povinne ockovania ≠ redukovanie chorobnosti

mne sa velmi lubia clanky tohto typu (aj ten z ciech je super), ako idu pisat proockovaci clanok, hodia tam ze vakcina nechrani pred nakazenim, ochrana je kratkodoba a virusy mutuju.... a nakoniec uvedu, ze za vsetko mozu ti co su proti ockovaniu 😉 😀 a ze je treba este viac ockovat 😀

poiuytrewq
11. feb 2013

@hajanka O probleme so zaockovanim proti ciernemu kaslu viem. Taktiez viem ze ucinnost niektorych vakcin casom slabne, preto sa uvazuje o preockovani populacie. Tazko povedat co ma vsetko vplyv na to ze ucinnost je nizsia ako predtym.

hajanka
11. feb 2013

@poiuytrewq ale tam sa napr. spomina aj Priorix v Cechach, takze nejde len o problem s neucinnostou vakciny proti ciernemu kaslu... ucinnost vakcin nikdy nebola ani nebude 😉 pritomnost protilatok nie je zarukou ani nebola, ani nikdy nebude, cele je to zastieranie skutocnosti, lebo farmafimy sa chcu nabalit a reci odbornych kapacit o ucinnosti, kolektivnej imunite, zredukovani chorob vdaka vakcinam su len krmivom pre ovecky 🙄

irenkask
11. feb 2013

Toto dávam do povedomia všetkým diktátorom kolektívnej imunity navždy a nikdy inak a ak chcú môžu mamičkám týchto detí ísť urobiť prednášku a tejto problematike. Čo tam po leukémii a rakovine z očkovania, hlavne že nemáme kiahne a iné bam bam

majuska85 Ja som vždy verila,že ked sa očkuje tak je to len pre dobro detí a ľudí. Ale odkedy nám ochorel malý som začala viacej čítať vedľajšie účinky liekov a vakcín a aj zloženia a som zhrozená. Dcérka má zachvíľku 8rokov ked bola maličká bola strašne často chorá večne na ATB zistili nám alergie: roztoče, perie,plesne, histamín, paradajky a vajcia aj bielko aj žltko , astmu a ekzém. Po očkovaniach bola uplakaná, stúpla nám teplota a mala hnačky, ale všetko v norme 2dni a dosť. Malý nám dostal hned silné ekzémy, zaplatila som mu aj vakcíny na pneumokoky v decembri 2009 a januar, februar,marec sme sa liečili s atb každe 2týždne so zapalom uší už vtedy začala stúpať moja pochybnosť o účinku očkovania. Po MMR vakcíne som mu objavila 7uzlín na slabinách a dve pod pozuškami detská dr nás nechcela ani len poslať na sono sme sa doslova žobrali, chodili sme na sono, aby sme to mali pod dohľadom či sa nám to nezväčšuje a čakali, že to zmizne tak ako nám dr povedali Neudialo sa tak. Začali sme byť vkuse chorý každý mesiac na atb vkuse nám chytalo priedušky, prekonali salmonelu, mononukleózu a v noci sa budil, že ho bolia nôžky v septembri sme skončili na detskom oddelení s veľkými bolesťami bruška doma sa nám zvíjal a len kričal a plakal trvalo to dva dni stúpli nám teploty do toho zase bolesť nožičiek, prestal nám chodiť a po 4dňoch všetko ustúpilo. Pustili nás domov dobrali sme atb a po dobratí nám na 4deň opuchla tvárička, detská to kometovala,že to je zo zubov zase sme sa ,,žobrali ,, na sono tam boli tie uzlinky zväčšené tak sme sa pýtali na infekčné ( chodili sme tam na kontroly kôli mononukleóze) tam sme došli zobrali nám krvičku 4.10 a 5.10.2011 sme už ležali na detskej onkologii s LEUKEMIOU dnes sme stále v liečbe, ale očkovať si už deti nikdy nedám !!!!
Ja som ťažká ekzematička už 16rokov a tiež sa chystám preštudovať svoj zdravotný záznam či sa mi ekzém neobjavil po očkovaní
Držíme palčeky všetkým detičkám a maminkám ♥
Včera o 14:41 • 2 deti • Páči sa mi to • 1 • •
1
Páči sa mi to

dzio2 Ahojte moja dcera v 13 bola ockovana proti chripke , mali lyziarky vycvik tak hromadne a povinne museli byt zaockovani , aj napriek mojmu nesuhlasu ,lebo v tej dobe mala nadchu , lekar nas udvrdzoval , ze sa jej nic nemoze stat , hovadina do tyzdna mi prestala chodit , zacali behacky po nemocniciach , nemocnica cadca o 4dni prevoz na Kramare blava , bola tam 4tyz , prisla domou a o 3dni hned sme skoncili na onkologiji v martine , ma autoimunitn ochorenie behom 2rokov sa liecila uz na 14diagnoz bere Metotrexat , je to chemoterapeticky liek a trapime sa dodnes
Dnes o 08:57 • 3 deti - čaká bábätko, termín má v auguste 2012 • Páči sa mi to • 1 • •

ˇO aké pozoruhodné ale podľa vás sú všetci padnutí na hlavu čo vedia že toto spôsobujú vakcíny .

adsumus
11. feb 2013

@hajanka

Mne sa tiež veľmi páči ako odvážne vyhlasuješ, že očkovanie je zbytočné.

Treba si ale uvedomiť fakt, že pred zavedením očkovania v roku 1957 v Británií, každých tri až pet rokov vypukli veľké epidémie, 150 000 ludí chorých z toho 300 smrtí ročne.

Teraz aj vďaka očkovaniu zomiera už "len" 4 deti ročne.

http://www.guardian.co.uk/uk/2012/jul/27/infant...

baby2
11. feb 2013

pred rokom 1957 mali moji stary rodicia len latrinu na dvore, neverim ze utekali po suchom wc cez cely dvor umyt ruky, ich rodicia nemali detom ani na topanky a tak behali bose aj v zime - a to citujem dedka ...tepla strava a pestra bol cudzi vyraz , maso - zemiak - jablko trojboj plus alkohol...vysledok , nepotesim bio ludi moji tak trochu bio predkovia zomreli v skorej starobe... takze epidemiu v roku 1957 by som neprirovnala s urovnou mediciny v roku 2013 ....
ja osobne by som dala dieta zaockovat aj proti soplom , keby bola ucinna vakcina...ale ockovat proti hepatitide ktora sa siri sexom a krvou babatka a neockovat ich proti hepa zo spinavych ruk- tam je aka logika, ockovat proti chorobam spred 100 rokov mi pride zbytocne a na dnesne je medicina kratka..obycajna chripka a nadcha je prakticky bez lieku ...7 dni alebo tyzden jediny liek

achesa
11. feb 2013

Neočkovať sa väčšinou rozhodli rodičia, ktorí doma majú dieťatko s NÚ po očkovaní alebo niekoho takého aspoň poznajú zo svojho okolia. Ja osobne poznám dve detičky, ktoré takmer zomreli- jedno na zápal mozgových blán, druhé na SIDS- chvalabohu, prežili. A obe boli čerstvo po očkovaní. Takže nech mi prepáčia všetci proočkujúci rodičia, ale rodičov, ktorí majú doma dieťatko s rakovinou, cukrovkou, či autizmom prípadne iným ochorením, alebo dokonca už dieťatko nemajú☹ tých môžete osočovať, urážať a obviňovať z nezodpovednosti a ohrozovania populácie koľko chcete, ale faktom je, že na to nikto nemá absolútne právo. Tí rodičia sa len rozhodli, že mumps je pre nich menšie zlo, ako mať doma doživotne vážne choré, či postihnuté dieťa. A som presvedčená, že každý z tých rodičov preštudoval XY materiálov o očkovaní a neočkovaní a mnohí z nich sú v danej oblasti vzdelanejší než ktorýkoľvek lekár, ktorý dostal na univerzite pár hodín prednášok výlučne jednostranne zameraných. Týmto som sa nechcela nikoho dotknúť, len otvoriť oči tým proočkujúcim, ktorí si myslia, že neočkovať sme sa rozhodli, lebo je to momentálny trend. To je totiž omyl.

hajanka
11. feb 2013

@adsumus teraz, a pred 50-60 rokmi boli ine zivotne podmienky! tak to ber v uvahu 😉

nie len slepo ockovanie ockovanie ockovanie.....
ako som spominala par stran dozadu, nic sa za 50 rokov nezmenilo, len sa vynaslo ockovanie! 🙄 vsak?

@baby2 uviedla pekny priklad

irenkask
11. feb 2013

@achesa Smola, lebo tu im bolo xkrát povedané čo si im napísala ale oni ti vzápätí vychrlia tú debilinu s kolektívnou imunitou a budú ťa tu bombardovať aby si im dokázala že to máš na papieri a podobne, pritom ani jeden z nich nie je absolútne schopný o očkovaní viesť konštruktívnu debatu na úrovni . Ten posledný si ešte drzo vytyčuje čo má kto povedať a šíri tu výmysly o urážaní a podobne keď už nieje schopný logického úsudku a vystupuje tu ako že nabáda k slušnosti ale len teoreticky a straší v zmysle že keď niekto povie pravdu tak sa vyhráža že si poškodí , normálne manipuluje neúspešne myslenie ľudí.
Operujú sústavne s vedomosťami získanými na základnej škole a zubami a nechtami sa bránia akémukoľvek novodobému poznaniu.

poiuytrewq
11. feb 2013

V tejto diskusii uz asi koncim, lebo nemozem len sediet na nete a presviedcat sfanatizovanych diskuterov ( bez urazky ale niektori tu tu uz prehanaju ). Musim aj zarabat.

Normalne ste ma tu presvedcili aby som neockoval, v podstate je to logicke, vyhnem sa neziaducim ucinkom a zaockovanost populacie je nad 99% percent, takze moje deti maju nizku sancu sa nakazit. Ide predsa o moje dieta, kolektivnu imunitu nech si vytvaraju ini. Dakujem za otvorenie oci. Je to super napad, taky balicek 2 v 1.
😝
Pri citani niektorych prispevkov si zelam aby antiockovacia lobby presadila dobrovolne ockovanie na SK. Za par rokov by asi vacsina ludi zmenila nazor. Mimochodom antiockovacie sialenstvo na zapade vypuklo pred viac ako 10 rokmi ( po Wakefieldovom clanku v casopise Lancet ) a momentalne si situacia upokojuje. Kedze SK je vzdy 10 rokov pozadu tak k nam antivakcinacna kampan dorazila az teraz. Snad za par rokov bude trochu klud.

irenkask
11. feb 2013

@poiuytrewq Ešte kým odídeš prosím ťa ale vážne, daj ten kontakt na nejakú inštitúciu kde si môžem otvorene požiadať legálne o ten finančný príspevok aby som mala aspoň nejaký príjem. Myslím za antivakcinačné aktivity príspevok chcela by som oň seriózne požiadať a odvádzať z neho dane , sľubujem. Ak mi pomôžeš tak sem viac neprispejem . Lebo ako ochorela vnučka z povinného očkovania tak sa behom dvoch rokov zo mňa stal invalid lebo sme to psychicky nezvládli celá rodina. Môj invalidný je vo výške 138 eur mesačne a každá dovolenka s dieťaťom na onkológii ťa stojí ako dovolenka pri mori.