Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

miriamkac
15. júl 2008

dahlia23 hmmm...tak podla toho linku co si hodila je nepotrebna takmer kazda vakcina...tak naco ockovat, potom...hmmm? 🙄

dahlia23
15. júl 2008

no, nanič. aby mali farmaceutické firmy biznis. veď o to predsa ide......

erikasadek
autor
15. júl 2008

ja som si uz vybrala moje deti su zaockovane aj ja tiez a ty davas svojmu dietatu na vyber?

mamacat
15. júl 2008

ja som ZA. komplikacie spojene s ockovanim su nic oproti moznym komplikaciam z prekonania vsetkych tych chorob.

miriamkac
15. júl 2008

No mne je jedno co maju z toho farmaceuticke firmy. Povinne ockovanie je hradene poistovnou, takze mi to je 3-5...pre mna je podstatne, aky to bude mat vplyv na moje deti....a ak mozem takymto sposobom predist chorobam tak urcite ich necham zaockovat. Nikdy nevies, do akeho kolektivu sa dieta dostane a s kym pride do styku. Ja to riskovat nechcem... 😎

dahlia23
15. júl 2008

hradené poisťovňou a teda nami všetkými...
jeden z mnohých článkov od matky ako sme my....
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

erikasadek
autor
15. júl 2008

vydela si osobne niekedy deti chore na obrnu alebo na mums ja hej zijem v krajione kde je vela cudzincoc a ktory tu toho vela donesu a nehovor mi ze tetanus je na nic chcem vidiet co by si hovorila ak by si nebola ockovana a porezala si sa alebo ta poskrabala len macka ludia kvoli tomu niekedy umierali alebo boli amputovany
tu cudzinci hodia sa liecit avatcina z nich by ti mohla vela porozpravat ake to je v ich krajine co vsetko by oni za to dali keby aj oni mali takuto starostlivost vich krajinach a asi by sa nenasiel jedan african ktory by ti povedal ze ockovanie je krim alebo podobne sprstosti tam sa zato modlia matky kazdy den a vy a prosia popozeraj si niekedy aj dokumenty na discovery a podobne bbc mozno keby si videla tu ich bezmocnost a tragediu by si si povedala boze moje dieta ma stastie ma kazdy den stravu a je chranene takuto sancu bohuzial nemaju vstky deti sveta

erikasadek
autor
15. júl 2008

kolko stoji vakcina a kolko stoji liecba choreho a pobyt v nemocnici niekedy je to trvala invalidita
vo vseobecnosti je zname prevencia cosi stoji a ale stale menej ako samocna liecba

miriamkac
15. júl 2008

dahlia23 nadhera, az na to, ze s tym nemoze aj tak nic spravit....zakon je zakon... 😒 Udivuju ma tie super studie v zahranici...ja by som chcela vidiet statistiky zo Slovenska stare asi tak 50 rokov, ked sa napr zacalo ockovat proti TBC...nema ich niekto?.....alebo ktorekolvek ine ale zo Slovenska, mna totiz nezaujima "ockovacia politika" v Amerike....take linky nemas?

A su hradene poistovnou...kym inym mi je tiez 3-5....

erikasadek
autor
15. júl 2008

je mi luto ze na slovensku sa ockuje v 6 den na tbc je to skoro u nas sa ockuje medz 1 a 2 mesiacom tiez nie je povinne ale kazda pediatricka ti ho odporuca

miriamkac
15. júl 2008

Inac co sa tyka ockovania napr proti chripke a podobnym chorobam....to sa mi zda prehnane...preto sa aj drzim mudrosti: vsetkeho vela skodi" podla mna aj ockovanie proti ovcim kiahnam nie je az take potrebne, a aj niektore ine typicke detske choroby, ale vsetko zavisi od organizmu dietata. Podla mna zdrave dieta, ktore je napadnute takouto chorobou by nemalo mat vacsi problem sa s nou popasovat, aspon ziska voci nej prirodzenu imunitu....je to na uvaženie....(pri pneumokokoch sme tiez s lekarkou diskutovali.....a ockovat budeme az pred vstupom do kolektivu....nemame sa kam ponahlat...)

dahlia23
15. júl 2008

erika, nevidela, našťastie. a čo sa týka tých chudákov niekde v afrike, je mi ich skutočne ľúto, ale myslíš, že práve očkovanie by ich zachránilo? keby naďalej žili bez pitnej vody, sociálneho zariadenia, kanalizácie???? Ťažko!!!!
mirka - v jednom linku mám aj štatistiky zo Slovenska, nájdeš to tu:

http://iuro.awardspace.com/dok.html

ja mám vytlačené iba to o vakcíne MMR, tam je štatistika od roku 1970. stačí? ak nie, obráť sa na nich, iste ti poradia, či také niečo vôbec existuje.

A k pneumokokom tu mám priamy link: http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Pneumokok_v...

vieš, veľa štatistík zo slovenska nie je, keďže sa to ani dneska poriadne neeviduje.....

sonoga
15. júl 2008

dahlia23, poviem ti, pisala a rozpravala by si inac, keby si zblizka videla vsetky tie pripady. myslim tym tie pripady, ked dieta nebolo zaockovane a ochorelo. aj niektori pediatri- obvodaci odhovaraju od ockovania, napr. prevenarom. ale keby pracovali na oddeleniach v nemocniciach, vedeli by, ze radsej budu odporucat zaockovat.

sonoga
15. júl 2008

miriamkac, tu mas priklad: zdrave, trojrocne dieta. nikdy predtym nemalo problemy s nejakym ochorenim, bolo stale zdrave, byvalo na dedine. raz mu vyskocili hore teploty, isli s nim na pohotovost. nechali si ho v nemocnici. teploty malo cca 38,5, takze tiez az take vysoke neboli. prijali ho o jednej v noci, o siedmej rano bolo mrtve. pneumokok. tak velmi sa to zdrave dieta nepopasovalo s tou chorobou.

dahlia23
15. júl 2008

hm, a možno keby pracovali tam, kde sa tie vakcíny vyrábajú, tak by nedovolili, aby tým niekoho zaočkovali, že?
a čo prípady kedy dieťa ochorelo alebo zomrelo po zaočkovaní? o tých sa tak veľa nepíše, pretože to nehrá do karát firmám, čo vakcíny vyrábajú...
tiež som chcela dať svoje dieťa očkovať proti všetkému, lebo veď som dobrá matka a chcem preň len to naj. otázka je - čo je naj???
ozik, ty poznáš prípady neočkovaných detí? napríklad proti obrne? alebo tetanu? myslím u nás na slovensku... sú také vôbec? keď očkovanie je povinné

sonoga
15. júl 2008

po zaockovani moze dieta ochoriet. nikde nemas napisane, ze na 100% nedostane tu chorobu. ale urcite v miernejsej podobe.
a tiez sa nepise vela o pripadoch, ked dieta nebolo ockovane a ochorelo a zomrelo. praveze by som skor povedala, ze media zacnu rozoberat, ked je zaockovane a nieco take sa stane.

sonoga
15. júl 2008

netreba pracovat vo firme, kde vyrabaju tie vakciny. staci sa pzoriet na zlozenie vakciny.

dahlia23
15. júl 2008

veď práve... len ide o to, že keď od lekára žiadaš príbalový leták, tak na teba pozerá ako keby si padla z čerešne. ja s malou povinné očkovania podstúpim (hoci s vnútorným odmietaním), len keby ten prístup bol trošku iný... po poslednej dávke hexavakcíny bola mesiac chorá, mala horúčky cez 39, dusila sa a lekár že to je v pohode, trochu prechladla. Len mi zabudol povedať, kde, keď vonku bolo 20 stupňov. ☹

ilijanka
16. júl 2008

sonoga- po zaočkovaní dieťa NEMOŽE ochorieť, pretože u nás sa používajú tzv.inaktivované a acelulárne vakcíny- t.j.vakcíny, ktoré obsahujú iba čiastočky tiel baktérií a vírusov, ktoré sú tým pádom mŕtve a neschopné spôsobiť ochorenie, ale umožňujú telu vytvoriť si imunitu proti týmto ochoreniam 😉

katka.m
16. júl 2008

dahlia23: Možno bola pri očkovaní už choručká, len jej to ešte neprepuklo. Pre toto ju musí doky vždy poriadne vyšetriť, aby nehrozilo riziko prepuknutia choroby.

sonoga
16. júl 2008

ja som nemyslela ze ochorie hned po ockovani, ale ze sa moze stat ze aj ked je ockovane, tak moze casom dostat tuto chorobu, ale nie s takym priebehom akokeby nebolo zaockovane.

erikasadek
autor
16. júl 2008

SONOGA SUHLASIM S TEBOU aj ockovane dieta moze dostat znova rubeolu ale zdaleka nema taky silny priebeh a nasledky je to zriedkave ale sta.va sa

dieti sa ockuje len pokial su zdrave aj nachladnutie moze dat vazne nasledky

videl asi posledne vysledky s indie kde sa zacalo pred nedavnom ockovat pretoze je tam strasne smrtelnost u deti indicka vlada aj lekari ktory tam posobia maju uzasne vysledky aj pri tej spine a zlej hygiene sa tam znizila smrtelnost aj tazke pripady invalidity u deti a stacilo tak malo .

pret tebe asi naozaj by ti pomohlo ist zo slovenska na mesiac prec a pozriet sa co sa deje v inych krajinach

jarka007
16. júl 2008

ilijanka: ospravedlnujem sa, islo o obrnu, niekedy mi robia problemy slovenske vyrazy 🙂 . Niekde som dokonca citala udaj - az 99 % prebehne bez vedlajsich priznakov.
Zaskrt je samozrejme horsi. Ale ako som uviedla, nemam s nim skusenosti. Zato taky Pseudokrupp (neviem aky je na to slovensky vyraz - Laringitida ?) tiez nie je najlahsi a priznaky ma min. na zaciatku podobne. Malo to dost deti z okolia a automaticky dostavaju kortizon "pre kazdy pripad" . V niektorych studiach sa dokonca uvadza, ze ide o "dan" za potlacenie zaskrtu, ale dokazy na to nie su.
S tymi dokazmi je to vseobecne velmi takze, takze to co sa uvadza na oboch stranach su len vacsinou dohady. V zahranici je samozrejme viac hlasenych pripadov na podozrenie z poskodenia ockovanim ako na Slovensku, pretoze existuju aj organizacie, ktore obete odskodnuju. Na Slovensku sa to velmi nehlasi, tu sa neodskodnuje.
Tiez by bolo zaujimave vidiet skutocne statisticky vo vyspelych krajinach a porovnanie umrtnosti, imunity a roznych alergii u ockovanych a neockovanych deti. Take sa ale bohuzial nerobia, pretoze to nema ziaden ekonomicky efekt. Zamerne pisem vyspelych statov, pretoze krajiny v Afrike maju inu hygienu a ziv. podmienky ako my. Preto nerozumiem, preco sa zastancovia ockovania ohanaju vzdy prave najhudobnejsimi krajinami. Preco sa neberie priklad z vyspelych krajin ? Nebolo by tolko straasnych umrti a neutocilo by sa tak na city ?

erika: TBC mi vyslovene min. 3 doktori v zahranici (resp. ani jeden), neodporucali. Naopak. Pretoze, ak by sa nieco dietatu stalo, nikto za neho neruci a stat nepreplati za jeho odskodnenie ani korunu. Nejde totiz o ODPORUCANE ockovanie dietata. Skus sa na to nabuduce doktorky spytat. Predpokladam, ze Tvoje deti su teda obe na TBC zaockovane.

ilijanka
16. júl 2008

jarka 007- máš právo na vlastný názor, ako aj všetci odporcovia očkovania, ale ja si budem stále stáť za svojim a hovorím-napriek tomu,že ako všetky medicínske postupy má aj určité percento nežiadúcich účinkov- očkovanie je jeden z najlepších objavov tohto storočia

erikasadek
autor
16. júl 2008

no mylis sa moja lekarka bola vyslovene zato aby mij syn bol ockovany a u prveho to bolo povinne a poviem ti preco mi vyslovene pytala pretoze vychoeuropske krajiny patria teraz k rizikovym krajinam ako afrika alebo azia takze ak rodicia pochadzaju tak ti odporucaju a ja to nelutujem .

ako hovory ilijanka mas pravo na svoj nazor a plne s uhlasim co napisala co by si robila kad este pred 100 rokmi v nasich zemepisnuch sirakach zeny porodili 5 6 deti ale len 1 alebo najciac TRI prezili ako hovoris uplne neskodne choroby mas pravdu ja sa nechcem hadat pretoze je to zbytocne s nazormi ktore mas nikdy ma napresvedcis a jedno co ma hreje ze tebe podobnych je malo a dufam ze takto to tak zostane kvoli buducnosti nasich deti.

mam jednu otazku ak by zajtra bola na trhu nova vakcina voci aids a chrani na 100% nedala by si to svojmu dietatu ako ochranu do zivota.

erikasadek
autor
17. júl 2008

jedna vec ma stve ved vsetci sme boli ockovany nasa generacia bez vynimky poznate niekoho vo vasom okoli aby mal nasledky alebo vy mate neake zdravotne problemy sposobene ockovanim? ved to nie je novinka
tak preco zrazu takyto odpor od niektorych???

dahlia23
17. júl 2008

moja sestra má následky z očkovania vakcínou TBC. síce je to "iba" atopický ekzém, ale na to, že ho má už 20 rokov a v hroznem forme - ďakujem, neprosím
ak by niekto "vynašiel" vakcínu proti AIDS, tak by som to brala ako nechutný biznis, pretože vírus HIV bol umelo vypestovaný v laborátornych podmienkach.
a mňa hreje pocit, že mamín, ktoré myslia a neveria slepo "stádu" stále pribúda

erikasadek
autor
17. júl 2008

ja slepa nie som mozno narozdiel od teba som vela cestovala viac videla ako ty neuvidis vo svojom zivote tu biedu a nezmocnost u matiek a pohlady deti to je nieco naco sa nezabuda.
a nie neake nazory ktore citas v slovenskych casopisoch ktore nemaju vedecky podklad najdi si oficialne zdroje a nie len odpisi na internetovych strankach.

je stale lepsie ze je ovela viac matiek ktore maju zdravy rozum.

na druhej strane je mi luto tvojej sestry ak ma nieco podobne ale pytam sa ved aj obycajne lieky ktore berieme maju vedlajsie ucinky ale len na malom percente.

je mi jej naozaj luto ale moj nazor to niako nezmeni najdolezitejsie vakciny patria k tomuto svetu co sa tyka ostatnych ako chripka to su len vinimocne pripady preto nie su povinne ze?

bambusko
17. júl 2008

dahlia, dlho ta ten pocit asi hriat nebude, ked sa znovu objavi nieco, co tu uz nebolo. a cim viac vas bude, tym skor sa to stane. urcite mas iny pohlad, ak mas priamo negativnu skusenost. tiez som rozmyslala o tom, ze moje dievcata mali problemy s ekzemom a astmou kvoli ockovaniam, od 3 rokov, kedy tie povinne procedury skoncili, sa zlepsuju. to je ale len moja domnienka, nicim nepodlozena, napriek tomu som za ockovania rada, viem aj o moznych neziaducich ucinkoch a moznosti vybrat si vakcinu. dik za priradenie k stadu, ale ja uz ked citam len nazov temy, ze "ockovanie je zlocin", pride mi to rovnako duchaplne ako veta "dieta je luxus"

dahlia23
17. júl 2008

ja nikomu nezakazujem dávať svoje dieťa očkovať, ale niektorí ľudia si myslia, že čím viac vakcín do dieťaťa napchajú, tým lepšie
farmaceutický priemysel je hrozný biznis, ani si nevieme predstaviť, ako veľký...
erika, nemyslím si, že nemám zdravý rozum a to, čo som našla na slovenských odkazoch na web stránky, iba potvrdzuje prúdy, ktoré počúvam z rôznych smerov už asi dva roky....