Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

pectore
2. feb 2013

@turistka vies co ja sa tu nebudem hadat s histerkou tvojho kalibru. ...mame normalnu temu o ockovani..ktora bola vytvorena na zaklade nasho zaujmu. Prepac ale mna skutocne nezaujma ci tu nejakej odporkini ockovania zomrelo dieta pokial to nebolo koli ockovaniu ci infekcným chorobam.... toto su veci mimo mna....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
freyjanr
3. feb 2013

vlani som sa prvy krat vzivote nedala zaockovat proti chripke a aj som ju prvy krat vzivote chytila.3 x po sebe! ja som rozhodne za,som ockovana proti vsetkemu a moje dietatko dam tiez ockovat proti vsetkemu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka483
3. feb 2013

som proti proti a proti 😠 😠 😠 😠 😠 celé zlé zlé zlé

hajanka
3. feb 2013

@freyjanr tak pomimo, vies kolko roznych kmenov virusov chripky existuje? a proti by mala vakcina chranit?

vacsina z nich obsahuje len 3 rozne typy virusu, pricom existuje okolo 250 roznych kmenov chripkoveho virusu, v roznych kombinaciach, a tie sa stale menia a mutuju...., bolo by vhodne, ak by sa dala (vtedy) aj vysetrit, ktorym typom si ochorela, ci vobec bol/nebol zahrnuty vo vakcine, je totizto mozne, ze by si nahodne mohla ochoriet na zvysne kmene aj pocas toho ze by si bola ockovana, len taka rada 😉 lebo tych kmenov je neurekom, nie je namieste mysliet si ze ak som ockovana tam v ziadnom pripade nemozem ochoriet v buducnosti by sa ti to nemuselo vyplatit, nemusis vcas rozpoznat priznaky, lebo si budes mysliet ze ak si ockovana tak si 100% chranena

freyjanr
3. feb 2013

@hajanka no vidis a aj tak mi ta vakcina pomaha 22 rokov,nedosla som sa sem hadat,myslim ze toto je o vyjadreni nazoru nie o tom aby sme sa dohadovali,ja sa nehadam s nikym kto je proti ockovaniam

hajanka
3. feb 2013

@freyjanr ja sa tiez nehadam, upozornujem na ten fakt, ze ak sa davas ockovat tak si chranena nanajvys proti 3-om kmenom chripky z min. 250, tak isto by si mohla ochoriet aj pocas toho ze si bola zaockovana ak by si sa s nim stretla 🙂

... a to sa 22 rokov - od narodenia - davas kazdy rok ockovat proti chripke (resp. ta davali ockovat rodicia od narodenia proti chripke)??? 😲

freyjanr
3. feb 2013

@hajanka neviem ci od narodenia ale od 2 rokov urcite lebo odvtedy som liecena na silnu alergiu a teda mam nizku imunitu takze alergologicka povedala ze musim byt ockovana,mamina je zdravotna sestra a urcite by nespravila nic co by mi mohlo uskodit

hajanka
3. feb 2013

@freyjanr bam bam bam...
dalej radsej nereagujem, lebo by si si myslela, ze sa idem hadat a to nechcem

hajanka
3. feb 2013

tiez mam mamu zdravotnu sestru, nedavno ked ochorela mi povedala "ja som zdravotna sestra, ucila som sa v skole xxx rokov, mam prax xxx rokov na roznych oddeleniach a ambulanciach a ty vies toho dnes v tomto smere viac nez ja..." kedysi som chcela ist na medicinu, odhovorila ma od toho prave moja mama, pretoze praca v zdravotnictve je velmi tazka praca, dodnes ma to tymto smerom taha, trochu som do tohto odvetvia v zahranici aj zabrdla, teraz lutuje, ze ma od toho odhovorila, ja vsak nelutujem, lebo plnit prikazy nejakych nenazrancov tam hore a vedome ublizovat by som jednoducho nedokazala......
tiez by mi nespravila nic co by mi mohlo uskodit (nastastie som vyviazla "len" s alergiou, vdaka ktorej som chornicky anemicka), a tiez sme boli (vratane surodencov) proti niektorym chorobam v tom case ockovani (proti vsetkym nie, lebo sa este neockovalo plosne, niektorymi chorobami sme prirodzene presli) a dnes si tiez bucha hlavu o stenu, ako mohla byt tak slepa a taka naivna,...... vtedy sa o rizikach ani len naznakom neuvazovalo, ako ich naucili tak robili, nikto sa nezamyslal nad tym, ze by to mohlo mat nejake minusy... a takto to ide na skolach dodnes (cest vynimkam, ktore pouzivaju vlastnu hlavu).

lilliaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
3. feb 2013

@lilliaan Súhlasím s @adsumus, aj jedna, aj druhá strana sa občas dá uniesť a príspevok je možno viac emotívny. Každý má nejakú povahu a spôsob vyjadrovania, niekto sa dá vyprovokovať skôr, niekto vôbec. Samotným chytaním za slovíčka a nechápaním toho, čo sa príspevkom myslí už iba z princípu sa táto diskusia bičuje asi najviac. Ja osobne nemôžem povedať, že by ale nebola pre mňa prínosom. A dúfam, že pre mnohé mamičky taktiež. Už aj to je plus, keď sa niekto o problematiku očkovania začne zaujímať viac, ako doteraz.

petruci6
3. feb 2013

reagujem na otazku temy: PROTI

turistka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
3. feb 2013

@freyjanr chcela som tym poukazat prave na to, ako niekedy aj ten najblizsi clovek (matka) moze tomu najmilovanejsiemu cloveku na svete (dietatu) nevedome ublizovat/ublizit...
... mozno si to raz uvedomi, a to je uz dalsia meta v poznani a bude chciet varovat ostatnych..., alebo mozno ani nie a stale bude zit s tym a v tom, ze robi to najlepsie co moze byt...
... priznajme si, kolko krat sme v nieco verili a robili to v najlepsom vedomi a svedomi a potom zistili ze to bol omyl, chyba, poklesok..., ja som tiez verila a doplatilo na to moje dieta, mozno keby nie toho padu, tak by som tiez dodnes zila a verila, ze vsetko najlepsie pre neho, o viac by som sa nezaujimala...
... a mozno by ma k tomu priviedli ini a ja by som im bola za to vdacna 😵

nikimax
3. feb 2013

@freyjanr možno ani nevieš, koľko veľa si svojim príspevkom dnes o 12,03 povedala: očkovanie =2 roky =silná alergia =nízka imunita =dalšie očkovanie......jediná otázka: čo bude dalej???

adsumus
3. feb 2013

Ja si myslím, že je lepšie mať alergickú reakciu na nejakú zložku vakcíny ako dostať rakovinu z antibiotík.

sorciera24
3. feb 2013

@adsumus a ak tu rakovinu dostanes po ockovani? alebo ti ju ockovanie rozbehne?...je to presne ako s ATB.... (to nie je len o alergickych reakciach....v jednom i druhom pripade...)

adsumus
3. feb 2013

@sorciera24 Presne tak, riziko je očkovať aj neočkovať.

sorciera24
3. feb 2013

@adsumus ano, presne tak, preto si kazdy musi zvazit, co je rpe neho vyssie riziko...pre mna je to momentalne jasne, viac sa bojim nez. ucinkov vakcin ako danych ochoreni (niekto naopak.....podla zvazeni, skusenosti....).....preto by to malo byt o tom, aby sa mohol clovek rozhodnut sam.... 😉

adsumus
3. feb 2013

@adsumus To treba povedať, pretože veľa ľudí si vďaka slobode myslí, že očkovanie je zbytočné a nebezpečné. To, čo je potrebné doplniť je, že ak sa neochránite očkovaním môžete ochorieť a z liekov, ktoré dostanete, môžete mať horšie následky ako z očkovania.

adsumus
3. feb 2013

@adsumus Slobodné rozhodnutie je akosi menej slobodné, ked sa clovek dozvie všetky podmienky, ktoré vo svete platia pre nezaočkovaných ľudí. Takže sa kľudne môže stať, že ak štát dá podmienku, že do skôlky len zaočkované deti, tak sa rodičia aj tak nerozhodnú slobodne.

sorciera24
3. feb 2013

@adsumus tak ochoriet mozeme, aj ked sa zaockujeme...tam nemas istotu.....a ved prave, o to hlavne ide tym, kt. neockuju...o tu slobodu v rozhodovani, nie ze ta niekto donuti (hocijakou sanciou, ci uz je to financna, ci nevzatia do skolky a pod.)