Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

hedunecka
14. júl 2008

no my sa xystame po dovolenke 5.8 na vakciunu proti pneumokokom a som rada ze znizili cenu ze je to takto dostupne a konecne si uvedomili ze preco mame platit za zdravie dietata a poskytuju to skoro zadarmo

erikasadek
autor
14. júl 2008

no to som rada aj ja ze sa na slovensku uz ockuje prevnarom ale ako vidim tvoja mala uz ma 10 MESIACOV to je dost neskoro z mojho pohladu vies moje deti mali 2 mesiace ked mali prvu davku prevnaru ale tu je to povinne to nevadi hlavne ze bude zaockovana nie?

wienika
14. júl 2008

erika, ja som som tiez za...moja dcera ma za sebou ockovania aj proti pneumokokom aj meningitide....v auguste dam este proti encefalytide....

titkovamiriam
14. júl 2008

ZA 😀

janina77
14. júl 2008

ja som jednoznacne za ockovania. Take ako rotavirusy- to nemusim, ale hexa, prevenar, a dalsie povinne ockovania, to je vyborna vec. A mali sme aj v zime synagis, ten bol tiez super, a skoda ze uz tuto zimu asi nebude ☹.

erikasadek
autor
14. júl 2008

rotavirus je dobre ockovat babo do tych 6 mesiacov pretoze vtedy je to pre nich najnebezpecnejsie ked ho dostanu neskor uz sa to zvlada lepsie ale pokial viem na slovensku nie je gastro epidemicke ako u nas tu je to katasrofa zima leto vzdy to pride v takej sile a skoro nikto sa tomu nevihne prenasa sa to tak lahko jedina prevencia je dobra hygiena a umyvanie ruk. no a rotavirus je najhorsi .

som rada ze sa tak rychlo zapajate do tejto temy

bambusko
14. júl 2008

so ZA, dievcata maju k povinnym ockovaniam + proti hepatitide A, pneumokokom a vazne uvazujem i ockovani proti kiahnam pre maleho, kedze dievcata mali toxicke kiahne, je to zatial novinka a mame este cas, snad aj cena klesne 🙂

erikasadek
autor
14. júl 2008

no ja osobne som dala mojeho na kiahne ockovat ake sulazmo ked deti okolo to mali a moj maly v pohode ja som si hovorila ze do 3 rokov pockam potom je to uz trocha nebezpecnejsie co sa tyka chlapcov cim su starsi tak riskuju len v malych pripadoch sterilitu. a tak mam pokoj.
no francuzku zatial nie je povinna ale aspon uz je preplacana neviem ci by som za nu dala tych 60 eur

sonoga
14. júl 2008

ja som tiez za ockovania. sice syn napriklad nebol ockovany proti pneumokokom a mal aj kiahne, ale dceru som dala zaockovat prevenarom, hoci prvu vakcinu som si este platila celu. a tiez ju dam v 15-tich mesiacoch zaockovat 4-vakcinou namiesto 3-vakciny. sice si za nu zaplatim cez 2000,-, ale bude v tom uz aj ockovanie proti kiahnam.

mucha
14. júl 2008

tak som nasla stranku www.ockovanie.org , myslela som si, ze tam bude zoznam ockovani a podrobnejsie info o tom... a to vam je anti-ockovacia stranka. je tam nejaky rozhovor s vedcom, ktory vakciny vyvijal a pise o virusoch, ktore sa v tych vakcinach nachadzaju...
a napr. TBC vakcina sa vraj uz v Nemecku, Svajciarsku a Rakusku nepouziva, lebo vraj nikdy nebol dokazatelny jej spravny ucinok... skor existuje vela zavaznych reakcii na nu...bla bla bla..
no trebalo mi najst taku stranku?
my sa tiez poctivo ockujeme....

leishmania
14. júl 2008

keby neboli ockavania umierame na infekcne choroby ako sa kedysi umieralo...to ze sa maju vsetci ockovat ma svoje opodstatnenie, tym ze neochories ty nenakazis inych...

mucha
14. júl 2008

presne tak, suhlasim... proti vsetkemu sa najdu aj odporci mudrlanti, radsej to necitajte, su to hluposti... mne to vybehlo ako prva stranka, ked som dala do vyhladavaca ockovanie, preto som tam kukla... nie ze by som s tym suhlasila 😀

jahodka11
14. júl 2008

ja som raz pozerala tv a bol tam lekar, ktory jednoznacne odporucal ockovania...ze ked raz EU nieco schvalila, aby sme nevahali, pokial na to mame peniaze, ze krajiny v EU su vyspele a vedia, co robia....ja si to myslim tiez, maleho sme dali zaockovat proti pneumokokom, teraz je to zadarmo...ale peniaze nelutujem...zatial nebol chory, mozno tomu pomohla aj tato vakcina 🙂

sonoga
14. júl 2008

no, kolkokrat som pocula, napr. dala som sa zaockovat proti chripke a aj tak som ju dostala. ale ludi nenapadne, ze ak by sa nedali zaockovat, tak ju dostanu v taaaaakej forme. a takisto, ked som dala dieta zaockovat Prevenarom. viem, ze sa moze stat, ze bude amt pneumokoka. ale urcite nie v takej forme, ze ho to moze zabit.

erikasadek
autor
14. júl 2008

no uz aj vo francuzku toho roku nie je povinne ockovanie na tbc avsak su rizikove skupiny ktorym to doporucuju ludia s afriky alebo rodicia deti s afriky azie a vychodnej europy.

ked sa pozrieme len trocha na vychod od nas niekedy za komunizmu bolo popvinne a organizovane myslim tym byvale zssr a teraz odkedy sa tam neockuje tak je to krajina ktora je plna nakezenych tuberkulozov je to fakt a vsetky krajiny dookola sa toho teraz boja.
to bol dokument ktory davali prednedavnom no hroza a najviac postihnutych ja v ich vazniciach. takze nie je to zvlastne ze niekolko rokov po zastaveni ockovania v tejto krajina tak tam nastala uplna epidemia.
co je najhorsie ze v niektorych pripadoch zmutoval a teraz ma aj silnejsiu podobu a tazko sa lieci

mucha
14. júl 2008

no vidis, tak to je dokaz, ze to ockovanie je k niecomu dobre.. esteze si taka scitana erika 😀

vanish1
14. júl 2008

milá mucha, to nie sú hlúposti, mamičky, radšej si to poriadne prečítajte, aby ste videli, aký hnus dávate svojim deťom, ten doktor bol asi dr. Lipták, známy aj z relácie "paľba" jeho názory treba brať s rezervou,ja nie som striktne proti očkovaniu, ale proti pneumokokom, encefalitíde, a ešte kadečomu, no tak je to smutné, že matky si myslia, že takýmito očkovaniami dieťaťu pomôžu, všetky informácie na tej stránke sú pravdivé a sú tam dokonca vyjadrenia samotných výrobcov, že isté vakcíny sú nebezpečnejšie ako samotná choroba!!!!!!!! Takže táto stránka vznikla pre matky, aby sa konečne spamätali a uvedomili si riziká očkovania. V niektorých okolitých štátoch je vakcína proti TBC dokonca zakázaná, fakt zaujímavé, že na slovensku sú asi "väčší" odborníci ako vo svete...

erikasadek
autor
14. júl 2008

ja palbu nepozeram nezijem na slovensku ten dokument bol v zahranici a mozno keby si ho videla tak by si netrepala ze vakciny su nebezpecnejsie ako samotne choroby je pravda ze niektore deti na ne skaredo zareaguju ale je ich nicive percen oproti tomu kolko zachrani zivotov. ja neviem aj antibiotika davas svojmu dietatu aj napriek tomu ze je tu mala sanca ze moze zle zareagovat co je horsie zlo niecomu predist alebo sposobit epidemiu. co by zato dali krajiny tretieho sveta hlavne matky tych deti ktore im denne umieraju na choroby ktore v nasich krajinach skoro neexistuju

tiez sami nechce verit keby sa teraz vynasla vakcina na AIDS aby si to preventivne nedala svojmu dietatu kto by to hned neurobyl alebo na rakovinu

monkula
14. júl 2008

okrem povinného očkovania, som malú dala zaočkovať prevenarom...
nie je neskoro, odporúčajú očkovať deti do 5-tich rokov...

sivocka
14. júl 2008

ahojte, mne nas pediater neodporucal ockovanie prevenarom, vraj do roka to podla neho nieje potrebne....tak som malinkeho zaockovat nedala...ale vzdy ked si to niekde precitam, vaham, ci by som predsa len nemala....idem tusim na tu stranku, co tu spominate...

leishmania
14. júl 2008

by som ockovania proti chripke nedavala do jedneho vreca s tymi zakladnymi...

miriamkac
14. júl 2008

vanish1
🙂 priznam, ze clanky som "preletele" a hladala som tam jedno....autora...akosi sa stratil...a preto tie clanky prisudzujem niecomu ako: "jedna babka povedala".

Je pravda, ze niektorí jedinci maju vysoké alergické reakcie na vakciny, alebo moze byt "pokazena" vakcina, ale to vsetko zavisi na komunikacii medz tebou a tvojim pediatrom. Lebo ten pozna tvoje dieta najlepsie a ty sama. Ale prepac, ja by som nepodstupila to riziko, poslat svoje dieta do kolektivu a ono sa mi vrati napr. so zaskrtom a to len preto, ze nejaka mamka si zmyslela, ze jej dieta netreba zaockovat. Preto tie choroby tu nie su (alebo ich je velmi malo) asi....nemyslis?
A co sa tyka odbornosti nasich lekarov....podla mna im krivdis. A ked sa ti nepacia....prosim mozes si vybrat kdekolvek v zahranici...ved sme v EU. 😉 Nemusis nechat liecit svoje dieta u "vysokych" odbornikoch na Slovensku. ☹

erikasadek
autor
14. júl 2008

no ja vam poviem moju osobnu skusenost JOsh mal 5 tyzdnov ked dostal zapal mocovych ciest na ziadost mojej lekarky som isla do nemocnice aby dostaval antibiotika cez zilu zatial normal rano sa zobudil s hnackami silnimi takze mu diagnostikovali gastro a k tomu triedy rotavirus o tri dni neskor mal byt nato ockovany tak uz nemusel uz dostal svoju davku no este stasti ze sme boli v nemocnici dostal okamzite infuzie a stale pozorovanie len bol tu problem bol mramorovy a to je jeden zo znakov menangitidy takze lekarka mi to pekne vysvetlila kedze Josh este nebol ockovany prevnarom tak je tu sanca ze ten isty bacil ktory u neho vyvolal zapal ciest cestuje v tele a mohol sa usadit v hlave jediny sposob ako to vedieyt bolo mi pichnut do miechy aj ked ma uistili ze pre ba

erikasadek
autor
14. júl 2008

skocilo mi to : takze aj ked ma ujistili ze to nie je bolestive aj tak som bola za dverami 20 min a dieta mi vrieskalo bola som rada ked prisli vysladky a

no a ked o 3 tyzdne sme konecne ockovali tak to bola sulaz nie je to hlupost su nato aj statistiky ako od kedy ako sa ockuje ako poklesli pripady

erikasadek
autor
14. júl 2008

este mam jednu otazku trufala by si si ist s tvojim dietatom bez vakcinacii do takej afriky alebo azie tazko sa mi tomu veri ked nie teraz raz vyrasti a bude chciet ist a bude ho to mozno stat zivot len preto ze jeho matka ho nechcela dat ockovat myslite niekedy aj na ich buducnost ze niektore detske choroby su doslova smrtelne v dospelosti!!!!!

erikasadek
autor
14. júl 2008

ked je ockovanie zlocin tak preco im davate antibiotika alebo sirupy ktore su konzervovane silnymi rakovinotvornymi latkami co zabija je ludska hlupost

mywiel
14. júl 2008

Som proti az na niektore vynimky a to tiez nie skor ako u rocneho dietata.

mywiel
15. júl 2008

Prve mesiace je dietatko chranene vdaka materinskemu mlieku.

maca793
15. júl 2008

jednoznačne za, ja mám len dobrú skúsenosť Karolínka je v rizikovej skupine, zaočkovaná je proti pmeumokokom, preskákala si toho od narodenia strašne veľa, bývala veľmi veľa chorá, je po operácii mandlí, mávala časté soplíky a kašle, ale ako som ju dala zaočkovať, tak sa to zlepšilo. celú vakcínu preplácala poisťovňa.