Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

erikasadek
autor
17. júl 2008

pocuvas ale videla si na vlastne oci ? CHORE deti ktore mali choroby ako ty hovoris neskodne. je ine pocut a je ine vidiet na vlastne oci.
pripajam sa k prudu lebo k stadu

za byvaleho rezimu predsa neboli reklamy tak mi povedz kto sa vtedy obohacoval ziadne reklamu bola to povinnost a samozrejmost a nikto si nedaval otazku ci je dobre a lebo zle pretoze este nase stare mamy vedia a si spomenu co to bolo a ako to bolo pred zavedim ockovania

ja vidim ze je to tema na ktoru sa da vela polemizovat kazdy mame svoj nazor a myslime si ze ten nas je spravny a najlepsi no zaklad je si povedat ze ako matka som urobila vsetko co je v mojich silach a by moje dieto malo pred sebou buducnost bezpecnu no a nato vzdy budeme kazda z nas svoju predstavu ze ano??

sonoga
18. júl 2008

dahlia, ako vies ze sestra ma ten atopicky ekzem ako nasledok ockovania?

sonoga
21. júl 2008

vcera som si pozerala Doktora HOusa na DVD a v jednej cast v prvej serii tam prisla mamicka asi s 9-12 mesacnym babatkom a poacilo sa mi, o com sa tam rozpravali:
Matka: Plne kojene babatko
House: Nevidim tu zaznamy o ockovaniach
Matka: Lebo na ne nechodime. Nebudeme podporovat farmaceuticky biznis.
House po chvili: A viete co je este lepsi biznis? Detske rakvicky. Vyrabaju ich v roznych farbach. Plne dojcene dieta je chranene iba do 6 mesiacov. A vy sta sa dobrovolne rozhodla, ze svoje dieta zabijete, len aby nemali farmaceuticke firmy biznis.

erikasadek
autor
21. júl 2008

presne nato som prednedavnom myslela ked som citala niektore nazory ktore my nahanuju strach. NEVIEM CI SI VIDELA EPIZODU KDE DIETA BOLO TAZKO CHORE A TIEZ NEVEDELI Z CO SA DEJE DIETA BOLo adoptovane az na konci sa vyjasnilo ze matka dietata nebola ockovana tym padom nedala protilatky dietatu a u dietaat nastala mutacia urcitych chorob

sonoga
21. júl 2008

to bolo presne v tej casti, co som pozerala. Dr. House si u toho adoptovaneho spomenul na ockovanie preto, lebo den predtym mal tu mamicku s dietatom.

erikasadek
autor
22. júl 2008

no vidis a tu sa diskutuje ci ockovat staci sa len zamisliet ved ked citam niektore tie dikusne prispevky tak mam pocit ze sa vraciame spat do stredoveku a nie do buducnosti ved ja nevravim ze treba ockovat na vsetko ala zakladne a povin ne ockovania su tu na to aby nas chranili aj nase deti a to aj do buducnosti ale ked citas somariny ze ockovanie je hrozba a zlocin tak ja nevieml taky pasteur sa musi chudak v hrobe obraciat

jarka007
25. júl 2008

Myslis Lekarsky Obzor 55/2006 str. 55-57 ?

bambusko
25. júl 2008

ano, o detskej tbc

anula
25. júl 2008

Pridavam sa, som jednoznacne za ockovanie.
Zijem vo Svajciarsku, tu ockovanie nie je povinne, ale som dohodnuta s pediatrom na SK, ze dam zaockovat svoje dieta podla slovenskeho ockovacieho kalendara.
Netreba zabudat, ze s dnesnou urovnou migracie sa znova objavuju ochorenia, ktore sa zdali byt eradikovane.
Aktualne je v CH epidemia ruzienky a ja som rada, ze som zaockovana. Moj manzel nie je, kedze je Svajciar, ale keby sme neboli obaja, je riziko, ze o dieta pridem.
A k tej TBC - stretavame sa s nou coraz castejsie a vo formach (napr brusna, klbova), ktore sme predtym na Sk nevideli.

erikasadek
autor
25. júl 2008

pridavam sa k tebe a tiez netreba zabudnut ze slovaci cestuju coraz viac aj do afriky ajked je to len tunis alebo egypt tam je tolko chorob a ze je mozna kontaminacia riziko nesu hlavne deti ktore cestuju s rodicmi ja sa nepamatam aby mi ako deti sme cestovali lietadlom do takychto destinacii mozno preto lebo sa nedalo ale aj tal doba je ina a treba sa chranit mozno je stastie ze niektore su povinne v mnohych krajinach takto sa chranime vsetci ja viem ze odpokyne budu na mna rozhorcene ale ja tvrdim ze lepsia je prevencia ako neskor mat len slz v ociach

anula
26. júl 2008

Suhlasim s tebou, Erika, som lekar a videla som umriet cloveka na tetanus!!! aj v takejto krajine ako je Svajciarsko!!!.
Minule mi v sobotu vecer volali z hygieny, ze jeden pacient o ktoreho som sa starala a aj operovala, ma aktivnu TBC. Robili si starosti, kedze som tehotna. Mohla som ist spokojne spat, kedze som bola ockovana a mala dostatocne protilatky, na rozdiel od ostatneho personalu.

Staci, ked moje dieta v jasliach da do pusy tu istu hracku ako ine dieta pred nim a moze mi priniest kadejaku pliagu.

erikasadek
autor
16. sep 2008

ahojte , pred nedavnom som otvorila tuto teu, a vcera som nad nou rozmylala znova po precitani jedneho clanku, co sa tyka rubeoly a rugeoly,
aj napriek ockovaniu , je tu stale, ale co je horsie, ze aj u deti pod 1 rok sa stava coraz viac ze su nakazene, pricom doteraz, to tak nebolo, problem , je v tom ze sa tieto choroby banalizuju kvoli ich malej kvantite a neznalosti, dieta doteraz malo protilatky od matky a tie ho chranily aspon do toho 1 roku teraz nie preco,?
no vyzera to tak , ze kvoli vakcinacii, nasej generacie a predoslej nie su dostatocne silne protilatky vytvorene vakcinaciou, takze je teraz aviac ak nutne vakcinovat a nebagatelizovat tieto nevinne zdanlivo choroby, vedeli ste ,ze takto nakazene dieta sa vyzdravie ale jeho imunitny system je skoro na nule a dlho sa stoho dostava, niektore pripady o tom aj dokazuju, aj desat rokov po maju tieto deto problemy, zo zdravym. 😉

jarka007
9. okt 2008

Vidis Erika a mne sa prave tento kolotoc ockovani zda ako negativum.
To, ze sa uz ockuje proti vsetkemu, nepodporuje nasu imunitu a takto ju ani nemozeme predat nasim novorodencom. Prave vdaka ockovaniu kedysi "detskych chorob" sa u nas nevytvorila proti nim imunita a novorodenci mozu byt proti nim nechraneni. O par rokov sa budu podla mna ockovat, prave kvoli tomuto dovodu, uz aj novorodenci. To potom dostanu 6+3+1+1 - 11 vakcinu. Sila. Buducnost ukaze.
Ja som rada, ze som vacsinu tych detskych chorob prekonala a mohla som, a este mozem, tak svoje deti pred nimi 1 rok uchranit.

erikasadek
autor
9. okt 2008

jarka dakujem ti mas pravdu, je to tym, je to nase dedistvo, no bohuzial asi neostava nic ine , len v tom pokracovat, pre dobro nasich deti...

i ked niekto moze povedat opak, lenze ja som skor za preventivu ako za neskorsi plac....

jarka007
9. okt 2008

Teraz som si citala vyjadrenia p. Liptaka, znameho bojovnika za ockovanie na SR, ohladom ockovania proti chripke.
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...
Dokonca navadza aj tehotne zeny aby sa davali ockovat a to dokonca v 1. trimestri. Strasnee. Citala som, ze byvas vo Francuzsku, co ty na to ? Je to tam povolene ? Mne tu doktor nechcel predpisat v tehotenstve ani ATB, nie to este ockovanie a to pritom nie je ziaden homeopat, ale praobycajny doktor.

sonoga
9. okt 2008

jarka, a ako si svoje deti chranila 1 rok?
teda, pokial ja som proti niecomu zaockovana a teda mam proti tomu aku-taku imunitu, tak potom tu imunitu ma aj moje diet do 6 mesiacov svojho veku, pokial ho kojim.

erikasadek
autor
9. okt 2008

jarka zalezi ake ockovanie na chripku je odporucane pre tehotne, vysoko odporucane, antibiotika ano ale len slabe pre tehotne, no iburufen je zakazany pre tehotne kedze sa dokazali negativne ucinky na plod.aj pocas kojenia , zakazany

potom na hepatitidu B
a vakcina proti tetanu , tieto su dovolene , a bez rizika pre zenu a dieta
co sa tyka na chripku a chrani aj dieta do 6 mesiaca,
to su oficialne zdroje...

erikasadek
autor
9. okt 2008

osobne som sa nedala ockovat na chripku, pretoze som ju nikdy neprekonala, takze zatial som imunna, moje deti tiez nedavam , nevidim v tom vyznam, pre mna to nie je az take dolezite , ale hepatitida B , alebo tetanus, a rubeola osypky mums su pre mna dolezite, aby ich mali moje deti, o tom ani nediskutujem, no a su povinne ..
ako som uz pisala tu pokial su deti v kolektive musia mat vsetky vakciny za sebou aj prevnar tolko diskutabilny na slovensku...

je pravda , ak by som bola tehotna , a hrozila by epidemia ako pred rokom a mam pred porodom som si ista , ze moj lekar by ich dost odporucal....

shela
9. okt 2008

mamicky chcem sa vas opytat... vysypali sa vam deti z vakciny? Moja mala ma rok a minuly tyzden sme mali poslednu davku hexavakciny..pred 2 dnami sa vysypala na celom brusku, chrbatiku, ma chytenu aj tvaricku, nozky ani moc nie...dost ju to svrbi kedze sa stale skriabe.. teploty nema, ani nachladena nieje...zatial musim poklopat nema alergiu na nic...co to moze podla vas byt

erikasadek
autor
9. okt 2008

shela osobne sa mi to nestalo snazila som sa citat na stranke no nenasla som vela, vraj je to zriedkave a v inej forme,
normalne deti alergicke na vajcia maju alergicku reakciu ,na priorix a na ror...
na tvojom mieste by som radsej isla k lekarke..... 😉

vanish1
9. okt 2008

proti chrípke sa očkovať určite nedám a nikdy by som sa ani nedala očkovať počas tehotenstva!!!! vidím, že DR. L je nejaký premúdrelý, u mňa to autorita veru nie je - napr. počas jednej prednášky zahr. výskumníčky u nás ju napadol na pódiu... to je úroveň lekára očkovanie obhajuje a nepripúšťa žiadne vedľajšie účinky - ale je to v rozpore aj s rôznymi svet. organizáciami - takže, čo myslíte, je múdrejší ako trebárs odborníci vo WHO?

Tehotenstvo
Jednou z najbizarnejších vývrtiek ohľadom ságy chrípkovej vakcíny je
odporúčanie CDC z roku 2001, aby túto vakcínu dostali všetky tehotné
ženy v druhom alebo treťom trimestri tehotenstva. Toto odporúčanie
uviedlo do rozpakov dokonca aj samotných lekárov, nakoľko táto vakcína
zostáva v kategórii C (neznáme riziko pre tehotenstvo). Nevykonali
sa žiadne adekvátne štúdie pre sledovanie bezpečnosti vakcíny pre
matky a ich plody. Jediné štúdie nežiadúcich účinkov v tehotenstve sa
VRAN / IURO 10 / 30
Chrípková vakcína - príbeh modernej mytológie. Časť II: Útok na deti
IX. Čelíme reklamnej fáme chrípkovej vakcíny pre deti
uskutočnili v 70. rokoch (Heinonen et al., 1973; Sumaya & Gibbs, 1979).
Niektoré chrípkové vakcíny stále obsahujú ortuť ako konzervant,
napriek pokynu FDA z roku 1998 o odstránení ortute zo všetkých liekov.
Podľa CDC, najzraniteľnejšími skupinami voči metyl-ortuti sú: plod,
a deti mladšie ako 15 rokov. Článok publikovaný v Americkom žurnáli
epidemiológie (American Journal of Epidemiology) z roku 1999 hovorí:
"najväčšia zraniteľnosť voči metyl-ortuti sa vyskytuje počas
neskorého tehotenstva" (Grandjean et al., 1999). Ako teda dospeli
členovia komisie CDC ku záveru, že chrípkové vakcíny sú pre tehotné
ženy bezpečné?
Nedospeli. Komisia, napriek svojím vlastným odporúčaniam, tvrdí: "sú
potrebné ďalšie údaje pre potvrdenie bezpečnosti očkovania počas
tehotenstva" (CDC, 2001b).
(Pozn.prekl: Thimerosal je etyl-ortuť. O metyl-ortuti sa hovorí preto, lebo
z príbuzných zlúčenín je relatívne najlepšie preskúmanou, takže ak
chýbajú nejaké informácie o etyl-ortuti, používajú sa dostupné údaje
o metyl-ortuti. Paradoxne, o etyl-ortuti máme omnoho menej informácií,
napriek tomu, že sa vo vakcínach a liekoch podáva miliónom ľudí.)


http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-fak...

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-I-m...

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-II-...

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Chripka-III...

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

vanish1
9. okt 2008

možnosť spontánneho potratu následkom očkovania ostáva reálnym
rizikom. Navyše sú dostupné informácie o vážnych neurologických
poškodeniach plodu po zaočkovaní tehotnej matky.
http://www.aspartame.ca/page_vaccs4.html )

erikasadek
autor
9. okt 2008

vanish neber to osobne , ale ty sa stale ohanas americkymi studiami , existuju aj ine, ako sa ma pytala jarka, kde zijem maju vlastnu legislativu prisnu co sa tyka liekov a vakcin, takze aj ked cela zem bude pouzivat ,,a pre nich ten liek nie je vhodny zavadny alebo ine na trh neprejde

co sa tyka zdravotnej starostlivosti , je taktiez jedna z najlepsich na svete, takze im aj dost doverujem , na rozdiel slovenskym , prepacte mi to...

chripkova vakcina, je mrtva takze nemoze niako ublizit,
na druhej strane chripkova vakcina, je automaticka u asthmatickych deti, pre ne je to niekedy otazka zivota a smrti..
su aj rizikove skupiny...

ten vas lekar na slovensku vas musel poriadne nas...t ked ste tak nazhavene , voci nemu a znechutil vam aj vakciny....

co je blbe 😉

erikasadek
autor
9. okt 2008

inac podla mna tato tema bude a aj je trocha zeravym uhlikom , co pali 😉

mywiel
9. okt 2008

proti aspon proti kombinovanym a je ich zbytocne vela... zla skusenost... ☹

sonoga
9. okt 2008

ja som bola ockovana proti chripke pocas prveho tehotenstva, mam zdraveho, inteligentneho syna-prvaka. no a pri druhom tehotenstve som ockovana nebola, pretoze bol nedostatok vakcin a aj ked som ako zdravotnicky pracovnik zaockovana mala byt, prenechala som svoju vakcinu pre inych a dostala som chripka. tak teraz neviem, co je horsie. byt ockovana proti chripke v teohtenstve alebo tu chripku prekonat. no, ja si myslim, ze prekonat ju. a hlavne v prvoom trimestri. nastastie, zatial sa zda, ze je dcerka v poriadku a az ku nej sa chripka nedostala.

sonoga
9. okt 2008

shela, ja si myslim, ze sa mala nevysypala po vakcine, kedze ste boli na ockovani minuly tyzden a vysypala sa len pred dvoma dnami.

denduska
10. okt 2008

čaute, júúúj, aká bitka sa tu začala 😵 vakcíny - povinné dám, to je jasné, ale chrípku určite nie, nikdy som ju nemala, ani prevenar nedám, a najradšej by som škrtla aj hemofilus z tej hexavakcíny..veľmi som totiž rozmýšľala nad tým prevenarom, tak som sa v tom vŕtala, lebo jedna mamička v inej diskusii spomínala že po tom môže vzniknúť diabetes, čoho sa veľmi bojím, keďže v manželovej rodine sa vyskytuje (dedo + brat). A skutočne tam je spojitosť, lebo hemofilová a pneumokoková vakcína sú si veľmi podobné..keď tú štúdiu stiahnem celú, tak ju sem hodím, ak bude mať niekto záujem ju prečítať..podotýkam že je z British medical journal, čiže z erudovaného časopisu, nie z hocijakáho plátku 😎 lebo kto má skúsenosť s diabetom, vie čo to je...a myslím že menšie zlo je zápal stredného ucha, hoc aj preležaný v nemocnici s infúziou na hlavičke ☹ ☹

veganko
10. okt 2008

sonoga: House: Nevidim tu zaznamy o ockovaniach
Matka: Lebo na ne nechodime. Nebudeme podporovat farmaceuticky biznis.
House po chvili: A viete co je este lepsi biznis? Detske rakvicky. Vyrabaju ich v roznych farbach. Plne dojcene dieta je chranene iba do 6 mesiacov. A vy sta sa dobrovolne rozhodla, ze svoje dieta zabijete, len aby nemali farmaceuticke firmy biznis.
Dik uz davno som sa tak dobre nezasmial. Teba presvedcil tento stupidny americky serial o potrebe ockovania len preto ze to povedal doktor Magor, ktory sa sam lieci na psychiatrickej klinike? 🙂 Mas talent na humor, to sa musi uznat, ale ockovanie samo o sebe je strasny podvod na ludoch. Taketo seriali su skrytou reklamou na farmaceuticky priemysel, podvedome masiruju mozgy ludom a ani nevies ako ta ovplyvnuju vo svojom rozhodovani. Presne tak ako hlavny hrdina americkeho trhaku so zapalenou cigaretou v kutiku ust pri zabijani nejakych teroristov, robi dobry business tabakovym spolocnstiam. Vakciny znizuju prirodzenu imunitu ludi a rozsiruju choroby medzi ludi, nakolko su nimi dobrovolne alebo povinne ockovany. Vakciny neochranuju ludi, lebo virusi dokazu mutovat a vakciny su zodpovedne za to ze mame tolko zmutovanych virusov. Vakciny obsahuju tolko vedlajsich skodlivych latok ako napriklad Thimerosal (zlucenina ortuti), Formaldehyd, Formalin, kuracie -opicie - prasacie - mysie alebo kravske zarodocne bunky, bunky z plodov nenarodenych alebo potratenych deti, polymyxcin B-sulfátu, síranom streptomycín, hydrochlorid chlórtetracyklín, neomycín, glycerín a fenol-zlúčenina získavaná destiláciou uhoľného dechtu, sorbitol, fenol, aluminum hydroxide, benzethonium chloride, hliníkovy hydroxid, 2-phenoxyethenol, hliníkový fosfát, síran amónny, sójová bielkovina, monosodium L-glutamát (MSG), chlorid draselný, fosforečnan monohydrát, fosfát fosforečnan draselný, hydrogénuhličitan sodný, fosforečnan sodný, sacharózu, chlórtetracyklín, amfotericín B, Polydimetylsiloxán (silikón), morčacie embryo bunky, albumín z ľudskej krvi a ľudských diploidných buniek z potrateného plodového tkaniva..atd, je toho este dost, verte mi. Za toto bojujete? Dobru chut...