Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

pectore
18. jan 2013

to uz ani nieje o strachu .... ale skor by som to prirovnala k politickemu nazoru.... Skratka jedni sa cuduju jak mozu ty druhy byt tak naivny... a naopak...staci trocha ohnivejsia povaha a clovek sa skratka ozve ked cita nezmyzly... Aspon u mna to teda nieje druh odlahcenia...

nae
18. jan 2013

@danjelca Napísala si to pekne. Akurát u mňa to funguje tak, že čím viac o očkovaní a epidemiológií daných infekčných ochorení viem, tým menej sa bojím neočkovania 😉

kali23
18. jan 2013

@nae súhlasím s tebou...
a pre zástancov očkovania... dúfam, že okrem svojich detí očkujete pravidelne a na všetko aj seba ;)

a trosku som sa pousmiala nad jednym komentarom, kde sa mamička zaočkovaného dieťatka bojí nezaočkovaného dieťatka... ehm a neočkujete preto, aby vás/vaše deti tie vakcíny chránili? či?

a to s tym cestovaním... do afriky či ázie... myslím, ze na MK je naozaj málo dobrodružných mamičiek, ktoré sa chystajú s deťmi do odľahlých, bohom zabudnutých kútov afriky, kde hrozí naozaj vačšie nebezpečenstvo, než choroby z "našho povinného očkovania"...

prevenar
18. jan 2013

@danjelca no, to ale vobec nie je pravda . ja nemam ziaden strach, ani pochybnosti..cize uz nemoze platit ze "vsetci mame .." a z nasho fora viem ,ze pochybnosti o neockovani z radov rodicov kt. neockuju ma skutocne mizive percento. ten kto sa rozhodne neockovat ma vsetko dobre nastudovane a VIE preco nechce ockovat. neockovanie nie je dielom nahody , ale vysledkom niekolkomesacneho / niekolkorocneho studia studia vsetkych pristupnych informacii .

kiez by k tomuto vaznemu a casto nezvratnemu zasahu pristupoval kazdy.

strach a neistota = nedostatok informacii. to plati vzdy a na vsetko ..a v tomto pripade to plati absolutne.

danjelca
18. jan 2013

@prevenar na všetko máte dobru odpoveď. Ja ale aj tak neverím, že pochyby a strach rodičov, ked sa v okolí napríklad vyskytne čierny kašel nie sú. Životných situácií je tak enormne vela, že mi netvrdte že rodičia nemajú obavy z rozhodnutia lebo áno: budú aj takí ktorí doplatia na neočkovania presne tak ako sú tí ktorí doplatia na očkovanie.
Ak toto neberiete v úvahu tak táto Vaša skupina sa vyznačuje fanatizmom.Je dobré si minimálne priznat kartu a len verit že zdroje ktoré sme si vybrali aby nás informovali sú tie správne🙂

katrenka111
18. jan 2013

@danjelca mala by si viac studovat velmi malo o tom vies.... a nazvat to fanatizmom??? tak to som už niekde pocula 😎

danjelca
18. jan 2013

@katrenka111 dakujem za odporúčanie. Neviete kolko o tom viem. A v podstate o tom nebol môj príspevok...

danjelca
18. jan 2013

inak nechcem do Vás nejako rýpat, super že bojujete za svoje práva zdravie svojich detí tak ako viete a ste presvedčení..len ten prístup preboha!!

katrenka111
18. jan 2013

cele zleeee toto, namiesto toho co sa tu dohadujete o ocko, neocko radsej studujte a citajte vse potrebne k tomu o tých chorobach, vyskyte, NU, zloženi a podobne..... stracate cas takýmito volovinami!!!!!!

kvieta
18. jan 2013

Dobre sa nám všetkým, ktorí sme boli očkovaní hovorí o tom, že už nie je potrebné očkovať... očkovaní boli aj naši rodičia, prarodičia.... Neočkujme a možno sa raz naši vnuci a vnučky opýtajú, prečo sme neočkovali ďalej a to aj proti novým chorobám. Mám pocit, že dejiny sa fakt vyvíjajú špirálovite = o nejaký čas skoro na tom istom mieste☹ Tiež nie som za všetky možné očkovania a samozrejme, že chybné vakcíny sú neprípustné, no v tejto téme je všetko tuším iba o extrémoch. Ideálne by bolo, keby sme sa očkovaní aj neočkovaní nedožili žiadnej epidémie a verím, že všetci vieme, prečo...

careamell
18. jan 2013

@kvieta tak ja silno pochybujem, že očkovaní boli naši rodičia, tak ako my, a naši prarodičia tak môžu maž v sebe jedine vakcínu proti chrípke, na ktorú ich teraz niekedy nahovorila lekárka 🙂

katrenka111
18. jan 2013

@careamell tiež si myslim...

kvieta
18. jan 2013

@careamell áno? tak sa ich opýtaj, ak sa nepamätajú, majú to v karte. Základné očkovania boli v minulom režime povinné a neexistovalo nesúhlasné vyjadrenie rodičov, ktoré stačilo prekryť pokutou. Možno aj preto doteraz niektoré choroby nepoznáme a tým pádom nové generácie nemajú potrebu očkovať proti nim. Neznamená to však, že nie sú a pri dnešnej migrácii...no neviem, nebola by som si taká istá.

prevenar
18. jan 2013

@danjelca kazdy moze verit comu chce, samozrejme ..realitu to vsak nijako neovplyvni .

aj by som sa s tebou dalej diskutoval , ale kedze o ockovani nevies vlastne nic, ako vidim z tvojich postrehov, tak to ani nema nejaky velky zmysel. snad si k tomu raz seriozne sadnes ..koli vlastnemu dietatu. ak nie , moj svet sa z toho urcite nezruti.

v kazdom pripade good luck do buducnosti 🙂

PS, jasne ,ze si nechcela rypat , len si nam chcela oznamit, ze nasa skupina sa vyznacuje fanatizmom ,kedze o nasej skupine toho vies tak strasne vela . vlastne vsetko 😀 a samozrejme o "pristupe" by si tiez mohla prednasat 😀

uhnakova
18. jan 2013

@kvieta Nuz hlavne ma vdaka ockovaniu uz tretej-stvrtej generacie v nasich koncinach kazdy treti-stvrty clovek alergiu alebo astmu. A to som si schvalne vybrala len jednu nechutnu "civilizacnu" chorobu.

careamell
18. jan 2013

@kvieta tak sa ty pozri na štatistiky, odkedy je ktoré očkovanie povinné 🙂

prevenar
18. jan 2013

@kvieta ja som myslel ,ze aj dnes su povinne 🙂 ^^

prevenar
18. jan 2013

@careamell 😀

tasiko
18. jan 2013

Som vyslovene proti očkovaniu,momentálne aj mentálne

careamell
18. jan 2013

Už mám dosť týchto argumentov ohľadom očkovania-neočkovania.
Viete, čo stačí? Pár hodín študovania na internete, v knihách, ak nejaké máte...Najviac ma bavia komentáre, nielen tu, ale aj inde na fórach, že očkovanie tu bolo a preto je nám teraz lepšie, že choroby sú tu už neni. Ale čítate aj články, ako niektorému dieťatku dokaličili zdravie? O tom sa nikde nepíše a ak hej, tak povedia, že je to jeden prípad zo 100. A čo ak by ste to boli práve vy, ak by to bol váš prípad? Viete, v živote nikdy by som nepovedala, že nám by sa také niečo mohlo stať. Môjmu synčekovi nič chvala Pánu Bohu nie je ale bol zaočkovaný kontaminovanou vakcínou Infanrixu Hexa. To si neviete predstaviť, čo som vtedy prežívala. Sama epidemiologička mi pri odmietnutí MMR na priestupkovom konaní povedala, že neverí argumetom firmy GSK. Každý deň sa modlím, aby sa to na ňom nikdy neprejavilo. Naše deti sú pre nich len pokusné králiky. Zarábajú na nás.
Vždy som bola v tom, že očkovanie nás chráni. Nikdy by ma ani len nenapadlo, že je život ohrozujúce.Vravela mi to moja mama, babka, daj zaočkovať, ak máš peniaze, daj aj naviac....Teraz, najradšej by som vykričala do sveta, aký sú to hajzli a balia sa na nás...Nech to všetci vedia, nech všetci neveria dávno zažitím ,,poverám" o očkovaní.

danjelca
18. jan 2013

@prevenar posmešky a znevažovanie vedomostí?
No ak sa tak cítite lepšie🙂

prevenar
18. jan 2013

@danjelca hmm ,,ja som uz povedal vsetko co som chcel povedat, myslel som ,ze aj ty ..

paa

prevenar
19. jan 2013

@careamell " Naše deti sú pre nich len pokusné králiky. Zarábajú na nás. " .. Amen. 😖

kali23
19. jan 2013

@careamell nasa pediatricka povedala, ze ta vakcina bola sterilná! ze nechape preco ju vyrobca vobec stahoval... 🙄 podla nej ziadne neziaduce neexistuju!!! a ked som jej povedala konkretne z mojho okolia, rodiny, potvrdene, ze su z ockovania, tak ako prve mi skocila do reci, ze to bola predispozicia alebo nahoda, alebo to vobec nesuviselo... k tomu na moju otazku, ci si je ista, ze maleho uz ta prva vakcina ochrani mi svatosvate prisahala ze ano...
a najlepsie na tom je, ze povodne sme chceli ockovanie len posunut, a vdaka jej "argumentom" ako je to prospesne, ako nam zomrie dieta, ak nezaockujeme a bla bla, ze nemam citat na nete, ako nemam citat kniha, ako mam verit panovi dluholuckemu, ktorý je jej velkým vzorom... na chvílu sme sa s muzom naozaj rozhodli zaockovat! ale dala mi jednu radu, ze si mam na youtube pozriet videa s tymi chorobami... zacala som surfovat a este v ten den sme boli s muzom definitivne rozhodnutí, ze očkovat nedáme za nic na svete... takze aj ked ona je fanaticka, dakujem, ze mi vnukla tu myslienku hladat na nete, lebo som nasla omnoho viac argumentov proti, ako za... a podla mna prave to 1 dieta zo 100 ako niekto zlahcuje je pre mna hrozne cislo, lebo ta 1tka mohlo byt prave moje dieta.... a je mi nekonečne luto kazdeho dietatka, ktoré doplatí zdravím/zivotom za niečiu chamtivost... lebo toto je ten najvacsi a najhnusnejsi biznis v tomto spinavom svete 🙄 😢

irenkask
19. jan 2013

@prevenar Si sa pomýlil, tu musíš BAM BAM BAM............ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prevenar
19. jan 2013
prevenar
19. jan 2013

@kali23 ..hmm , ta lekarka ti vlastne pomohla 🙂 vidis, mala by si jej byt este vdacna ..sla by si k nejakej trochu normalnejsej a mas zaockovane dieta . mozno by si uz doma mala atopika, autistu ..alebo nieco podobne ^^

katka0905
19. jan 2013

@kvieta neviem, ako tvoji prarodicia mohli byt ockovani. Moji stari rodicia ockovani neboli. A co je este "cudnejsie", traja zo styroch v celkom slusnom zdravi prekrocili vek 80 rokov, a nemali ani poruchu zraku a kopec alergii ako ja.

mikymiky
19. jan 2013

@careamell Keby tie vakciny aspon realne fungovali, clovek by mal minimalne pocit, ze sice riskuje neziaduce ucinky , ale je to vymenou za "ochranu". Ale za posledny mesiac som iba tak namatkovo zaznamenala na MK dve maminy, ktore riesili to, ze u ich dvoj - trojrocnych plne ockovanych deti zistili cierny kasel, ktory nemal ani nahodou mierny priebeh a bol dokonca tak zmutovany, ze nan nezaberali ziadne antibiotika. Akoze ozaj diky.

kvieta
19. jan 2013

@katka0905 Ani ja, ani moje dieťa, ani moji rodičia a ani moji súrodenci netrpíme žiadnymi alergiami. A všetci sme boli očkovaní... Ani jeden z prarodičov už nie sú nažive☹ no očkovania už boli dostupné, tak ako som poznala svoju prababičku, očkovať svoje deti dala, aj keď očkovania vtedy ešte očkovania poli iba dostupné, nie povinné - grafy a štatistiky. Moji rodičia očkovaní boli. Alergény sa môžu získať rôznymi cestami, presne tak, ako rôzne iné choroby, aj degeneračné - genetika. Netvrdím, že to nemôže byť chybnou šaržou vakcíny. No je to o niečom inom, nie o princípe očkovania. Tiež som proti bežnému očkovaniu proti chrípke. Ale nebudem sa o tom rozpisovať, pretože ani jeden z nás neprestúpi na ten druhý breh. Je pravda, že dnes internet ponúka obom stranám oporu vo svojich tvrdeniach a každý si z toho "objektívne" vytiahne to, čo ho vo svojom presvedčení podporí. Málo je však skutočne naslovo vzatých odborníkov, ktorí by sa podpísali pod NEOČKOVAŤ. Každý rodič nesie zodpovednosť za výchovu a zdravie SVOJICH detí, tak by to malo ostať na úrovni vymieňania si skúseností a názorov, nie presviedčaní a urážaní - to je na margo celkovej diskusie, neberte si to osobne, inak sa to míňa cieľu. Všetci -podľa všetkého- sme laici, tak sa k sebe tak aj chovajme🙂