Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
27. feb 2013

@kkristin jasne dalsia.....aj keby sa to takto skoncilo comu neverim...tak urcite taka nenavistny voci zdravym detom nebudem ...
ja nezavidim
neprajem vasim detom nic zle...su to nevine bytosti... s chorobou ci bez nej....
zato vy by ste potrebovali psychiatra...
ak by ste boli v nasej kozi tiez by vam vadili takto nastavene matky....
lenze vy to nedokazete pochopit..vidite len seba a svoje chore deti tak vinny sme my ze sme vpotiadku..ale za ten cas som si vas uz nastudovala...kazdu uz poznam ako reaguje...
ale teste sa len docasu ..este tak mesiac sa budem s vami bavit ..potom sa venujem rodine
a to by ste mali aj vy..lebo vam z toho fakt sibne

zaskar
27. feb 2013

@jarhal no ona vacsina z nas TV hnoj nepozera 🙂) lebo to su fekalie urcene pre konzumentov utpenia, bezduchej a stupidnej zabavy a hnusu v priamom prenose. A ano bolo to tazko cynicke ....

jarhal
27. feb 2013

@tanapeta jasne co ine sa da od teba cakat ty premudrela a co si ty tu dokazala? kolko matiek si presvedcila....robis si ciarocky?

adsumus
27. feb 2013

@tanapeta A prečo tu vlastne dookolakolečka kolečkovaného omieľate to isté? Ved už ste vystrašili celé Slovensko. Ľudia sa boja aj očkovania aj neočkovania. Ľudia sa boja aj liečiť svoje deti, radšej im dajú vitamínC alebo len tak telo natelo. Čo ešte viac chcete dosiahnúť?

nae
27. feb 2013

@jarhal Už aby bolo takto o mesiac 😀 😀
p.s. kvoli svojej frustrácii a zaslepenosti už trochu hysterčíš, nikto nepraje tvojim deťom zlé veci. Zato ty v kuse znevažuješ problémy iných, označuješ ich, že si vymýšľajú, preháňajú. Tak už, prosím ťa, dopraj tomu nenarodenému životu, nech aspoň ten posledný mesiac pláva v plodovej vode, a nie v adrenalíne a žlči. 🤐

tanapeta
27. feb 2013

@jarhal nie, čiarky nerobím. Čo i len jednu matku presvedčím našim skutočným príbehom tak to má pre mňa význam. Možno bude o jedného ZŤP dieťaťa menej. Pretože to robím nezištne, nemám z toho ani jeden cent.
Ale prečo to vy robíte? Čoho sa bojíte? Nezaočkovaných? Veď vám to môže byť jedno, keď vy ste očkované tým pádom aj chránené????

kkristin
27. feb 2013

Vy máte 44rokov??? Som zdesena....(to ze neviete citat -napísala som ze nikomu nic zle neprajem len ze život je vrtkavy @jarhal
Nechápem ako sa takto môže vyjadrovať matka a 44 ročná žena ...za viac príspevkov nestojite
Pekny vecer

jarhal
27. feb 2013

@zaskar tak teba som prave nemyslela...ale cynicke ano ...ale tak cynicke odpovede boli aj z vasej skupiny..

adsumus
27. feb 2013

@nae "Len aby si sa ty neocitla v takej situácií" má byť čo? To je krásný príklad zloprajnosti, vy všetky to máte spoločné. Prajete iným ľudom zle, nato by si každý mal dávať pozor. Vy ste si očividne pozor nedali.

jarhal
27. feb 2013

@kkristin kristina ak mne prajete autisticke dieta co si mam ja o vas mysliet.. mam vas rada?

kvieta
27. feb 2013

@tanapeta Chránené sme vtedy, ked je vysoká zaočkovanosť. Veríme kolektívnej imunite. Už to tu spomínané bolo. A Teraz si ma zjedzte, keď som sa vám tak pekne naservírovala🙂🙂🙂 Idem radšej pozerať TV hnoj, toto tu jej nesiaha ani po ranné správy!

tanapeta
27. feb 2013

@kvieta čiže samotnej vakcíne neveríte, že vás chráni tá, čo 😀DDD

kvieta
27. feb 2013

@tanapeta Trošku si viac prečítaj, kým sa začneš vysmievať. Ak niečomu nerozumieš, priznaj to. Ja s tým tiež nemám problém. Pááá

tanapeta
27. feb 2013

@kvieta ty viac čítaj. Vakcína má chrániť telo do ktorej bola vpichnutá, tak čo ťa je po okoliu 😀 😀 jedine, že vakcína je naprd. šup šup, už si tu nemala ani byť

adsumus
27. feb 2013

@tanapeta Vakcína chráni na 95%, nezaočkované dieťa nie je chránené vôbec.

tanapeta
27. feb 2013

@adsumus no tak čoho sa bojíte? tých 5 %? 😀 Ešte, že dali 95%, sa musia nejako chrániť keby niečo, všakže

adsumus
27. feb 2013

@tanapeta Veríš tomu, že mna trápia tie zbytočne, kvôli paranojám nezaočkované deti v Afrike, ktoré celý život budú zbytočne trpieť ochrnutím? Nechápeš? ZBYTOČNE. Lebo nejaký idioti si vymysleli, že vakcína je infikovaná vírusom HIV? Vieš sa vcítiť do rodičov tých detí, do nich samých, bezbranní, ani sa nemôžu pomstiť, tým, čo zavinili ich celoživotné utrpenie:

abbey1
27. feb 2013

@tanapeta To je otázka, ktorú si stále kladiem i ja. Čoho sa boja a prečo tak útočia na neočkovaných? Veď ich očkovanie chráni! Prečo sú presvedčené, že moje nezaočkované dieťa je nebezpečnejšie ako oni samotní nezaočkovaní na mnohé v súčasnosti očkované choroby, nepreočkovaní s neskontrolovanými protilátkami?????
Nečakám rozumnú odpoveď, lebo ju ani nemôžu mať. Sú veci, kde logiga nepustí, akokoľvek by sa snažili. 😒

adsumus
27. feb 2013

@abbey1 Ja sa bojím o nezaočkované deti.

abbey1
27. feb 2013

@adsumus Ja sa bojím o všetky deti, ale nenútim preto nikoho, aby robil niečo proti svojej vôli.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilb
27. feb 2013

@adsumus Snazil som sa naznacit, ze ludstvo odjakziva vyuziva smrt inych v prospech zivych. Takze ja osobne nemam problem s ludskymi diploidnymi bunkami a ti ,ktori s tym maju, by si mali uvedomit, ze pouzivame aj vysledky vyskumu, za ktorym stoja realne vrazdy zivych ludi a nie nenarodenych plodov.

abbey1
27. feb 2013

@jarhal Prosím ťa, ty máš právo tu určovať, kto bude prispievať a kto nie? Ty si jediná s vedomosťami a právom niečo k téme púovedať?
Nuž, mysli si, čo chceš.
A viem, že je logika, ale píšem jedným prstom s dieťaťom na kolenách. Ale úprimne je mi jedno, čo si ty o mne myslíš.
A len opakujem, že nikoho nepresviedčam. Píšem len svoj názor, rovnako ako vy.

adsumus
27. feb 2013

@abbey1 Ja mám práve opačný dojem, podľ mna vytvárate obrovský a realnej situacií neprimeraný tlak vo verejnosti aj na tomto fore a ľudia sa boja. Ale čo sa máme báť? Všetky lieky sú predsa škodlivé. Ked ujdem pred vakcínou, môžem just doplatit na lieky. Načo je toto dobre? Ved to snad nemyslíte vážne, že dáte napichať decko cečkom pri meningitíde alobo čiernom kasli? To je už naozaj príšerné.

nae
27. feb 2013

@jarhal + trollovia:

"Paní Doc. RNDr. Viera Scheibner, Ph.D. položila všem fanatickým vakcinátorům výzvu:
"Pokud skutečně věříte, že vaše vakcíny jsou takovým bezpečným požehnáním, vyzývám vás, abyste si před videokamerou nechali napíchat všechny dětské vakcíny v dávkách proporcionálně upravených k vaší hmotnosti. Vakcinaci provede lékař dle mého výběru a v mé přítomnnosti. Jedná se o tyto vakcíny:
DTaP: 3 dávky během 4 měsíců,
HiB: 3 dávky během 4 měsíců,
OPV či IPV: 3 dávky během 4 měsíců,
Hep B: 3 dávky každý druhý měsíc.
Okamžik první dávky představuje měsíc 0.
Není lepší způsob, jak demonstrovat své přesvědčení, že vakcíny jsou bezpečné a účinné, než si sám aplikovat svou vlastní medicínu.
Po každé dávce vakcín budeme společně s nezávislým lékařem pozorovat vaše reakce a celkový zdravotní stav. Dlouhodobé reakce budou sledovány až po dobu 3 let.
Pokud odmítnete tento bezpečný a jednoduchý test, bude to důkazem vaší neupřímnosti a toho, že se bojíte své vlastní medicíny.
Tato výzva zůstává již 13 let bez odpovědi... 🙂 "

p.s.upravte si zoznam podľa svk legislatívy, aj to poteší.

abbey1
27. feb 2013

@adsumus Opakujem, je mi úprimne jedno, ako si vy vykladáte moje slová. Píšete svoj pohľad na vec a ja svoj.

nae
27. feb 2013

A na dobrú noc moj obľúbený citát:

"Vypadá to, že ledy se začaly hýbat a protistrana je naprosto nepřipravená, neschopna diskuze. Ono se totiž není moc o čem bavit - my máme pravdu a oni to vědí. Budou se soustřeďovat na minimalizaci škod."
--MUDr. Ludmila Eleková

😀 😀 😀
Dobrú noc 😎

jarhal
27. feb 2013

@abbey1 nie neurcujem kto moze kto nemoze.... nato nemam...
kazdy ma pravo na nazor..presne ako pises...a tiez nikoho nepresviedcam....
len som si spomenula ako si sa lucila.... presne ako aj ja...

adsumus
27. feb 2013

@nae Presne tú vakcínaciu, ktorú má moja dcera nemám problém ani pol sekundy. Pre mna je dolezitejsia ako ja.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz