Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

eaka
13. feb 2013

@adsumus A čo to tam majú vlastne aktuálne za epidémiu? Lebo tam majú furt nejakú.... 😉

adsumus
13. feb 2013

@zaskar ak sú údaje od WHO len jedna babka povedala, tak potom ostáva už len jeden bezpečný zdroj štatistík a to si ty ZAS KAR.

adsumus
13. feb 2013

@eaka
Osýpky 1333
Mumps 955
Rubeola 3667
Tetanus 12 prípadov

sorciera24
13. feb 2013

@adsumus moc o WHO nevies, co?...skus sa posprtat ako funguje....ak aj by aj WHO teoreticky bolo doveryhodne, tak su to len statistiky.....aj u nas na epidemiologii...maju za rok 2011 nahlasenych 10 neockovanych (len ja viem o viacerych....).....asi take su statistiky......(viem ako sa tvoria;))

zaskar
13. feb 2013

@adsumus hehehe 🙂 sag a co si myslis kto ovlada who 🙂)) dobraci a doktorkovia co maju svoje ambulancie 🙂) jeziiis 🙂) btw🙂 a to je akoze vela tych ochoreni ? ukrajina ma tusim skoro 50 mil ludi... tie cisla co sem davas by som hodnotil ako matematicku chybu 🙂) ved to su ake percenta 🙂) lolka
Nastuduj si tockefellera, mengeleho, ig farben a who.. toto sem uz nedavaj.. to uz sem rovno pastuj linky z noveho casu

sorciera24
13. feb 2013

@adsumus na kolko obyvatelov? v akych podmienkach? v akych regionoch?

adsumus
13. feb 2013

Nechápem, čo stále riešite? Vy ste deklarovali, že celý problém vyrieši neočkovanie. Tak sa toho pekne držte a presadzujte si to ďalej. Budúcnosť ukáže. Čo vás trápia nejaké štatistiky chorobnosti, to nemôže byť a ak aj ano dame si cečko a sme v pohode.

eaka
13. feb 2013

1333 reportovaných prípradov osýpok na 45 miliónov obyvateľov pri 56% zaočkovanosti druhou dávkou a 67% zaočkovanosti prvou dávkou obsahujúcou anti-osýpky očko.

No neviem, či vidím dobre... v r.2000, zaočkovanosť proti tetanu 99%, reportovaných prípadov 36... tá istá vakcína, teda stále 99% zaočkovanosť, prípadov záškrtu 365 (v r2011 zaočkovanosť síce 46-50%, ale prípadov tetanu 12 a záškrtu 8...

Vyzerá to tak, že vyberáš len tie hodnoty, ktoré sedia Tvojej teórii
(alebo teda podľa Teba sedia.. podľa mňa 1333prípadov osýpok v 45miliónovom štáte nie je epidémia)

sorciera24
13. feb 2013

@adsumus ty argumentujes statistikami, tak ak pouzijes nejake studie, odpovies aj na otazky, kt. statistiky ovplyvnuju, tak sa rada nad nimi pozastavim aj porozmyslam...... buducnost ukaze....si zabilaaaaa (mas 100 bodov za tento argument...)....lebo my vsetcxci, vratane teba tu mame vestecku gulu..... ak tu sem konecne das nieco doveryhodne, nad cim sa ta uvazovat, tak si to rada pozriem.....

zaskar
13. feb 2013

@adsumus 🙂 dnes ides 🙂 pouzivanim mydla , teplej vody , umyvania ruk a sterilizaciou sa zachranilo viac ludskych zivotov ako kedy skosila niektora z tych chorob na ktore sa ockuje. Co sa tyka cecka tak zachranilo miliony ludi hlavne namornikov ktory trpeli na skorbut ... daj este nieco🙂 o cecku, odkedy berem cecko nemal som berpes, maval som ho kazdy druhy tyzden, 2 roky nic.. to nehovorim o teplotach, soploch atd

petot
13. feb 2013

@eaka Podotkol by som, že to sú údaje o zaočkovanosti konkrétneho ROČNÍKA detí, nie o zaočkovanosti populácie! Takže k tým "epidémiám" by sme mali mať predovšetkým údaje o zaočkovanosti tých konkrétnych ľudí, alebo aspoň o vekovom zložení. Lebo pravdepodobne to nebudú chorí z tých "málo zaočkovaných" ročníkov (čiže 1-2 ročné deti) ale z celkom iných (napr. ročníky 1950-60).

eaka
13. feb 2013

@petot ďakujem 🙂

zaskar
13. feb 2013

A zavladol pokoj 🙂)

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
13. feb 2013

@kamilb poklona za nazor s 12.2 2012 13:47 ... zaujmave v podstate nam ide o to iste a sere(s prepacenim za vyraz )nas to iste...sranda... 🙂 a to stojime na opacnom brehu

pectore
13. feb 2013

@zaskar prezili sme choleru, tyfus, chripkove epidemie...biedu, hladomor, vojny a stale sme tu... netreba to tak prezivat,... sa pozri na cisla mrtvych ty hrdina.... jak ta tu sledujem vydim ze chrlis vtipom...to mas tiez s ockovania vsakze ??? 😉 😀 skoda ze nic na diskusiu neponukas... 😉

pectore
13. feb 2013

@awalancha3 k rypnutiu si : zvysenemu poctu diabetu po ockovani > citacia jedneho doktora : "Ako pediater pracujem s deťmi od roku 1964, z toho ako primár krajského detského oddelenia a následne kliniky od roku 1974 - desiatky rokov sa stretávam s najzložitejšími detskými chorobami ( včítane onkologických). Môžem Vás uistiť, že u každého prípadu sa zvažujú všetky možné okolnosti a súvislosti a ktorými choroba dieťaťa môže súvisieť. Je to dedičnosť, prostredie, infekcie, úrazy, alergia, malignity a aj očkovanie. Riešili sme najmenej stovky prípadov, kde sme museli nájsť možné vyvolávajúce príčiny ochorenia a riešiť ich. Mali sme stovky detí, ktoré sme očkovali " pre istotou" na oddelení a mali sme aj prípady ktoré mali vážnejšie reakcie po očkovaní ( zvládli sa). Napriek tomuto môžem zodpovedne povedať, že ohrozenie detí neočkovaním je tisíckrát väčšie, ako očkovaním. A - samozrejme - budem aj u ďalších mojich pacientov ( tak ako doteraz) zodpovedne hodnotiť, či daná choroba nesúvisí s očkovaním. A - nakoniec - v súčasnej dobe sa dáva vznik diabetu typ I (IDDM) do súvisu s výživou dojčaťa: Riziko jeho vzniku v detskom veku je podstatne vyššie ak boli deti dojčené kratšie ako 4 mesiace a súčasne bol v ich strave v tomto čase podaný glutén ( alergén múky). A máme na svete ďalšiu súvislosť - preukázanú v serióznej štúdii."" ockovanie nemusi byt jediny dovod zvyseneho poctu diabetu...a navyse ho ziadna relevatna studia zatial nikdy nepotvrdila..

kamilb
13. feb 2013

@pectore Dobry pokus. Preco nenapises, ze su to slova p. Dluholuckeho. Pri vsetkej ucte k Tvojim argumentom, vyjadrenia tohto pana by som citoval uz len v krajnej nudzi.

kamilb
13. feb 2013

Múdry človek má väčší osoh zo svojich nepriateľov, než blázon zo svojich priateľov. (Gracian, Baltasar)

nae
13. feb 2013

"Riziko jeho vzniku v detskom veku je podstatne vyššie ak boli deti dojčené kratšie ako 4 mesiace a súčasne bol v ich strave v tomto čase podaný glutén ( alergén múky). A máme na svete ďalšiu súvislosť - preukázanú v serióznej štúdii."
Hm, nový štandard zavádzať lepok od 4. mesiaca? To by ma zaujímali podrobnosti tej štúdie, kde vyhrabali štatisticky významnú skupinu matiek, ktoré dojčili kratšie ako 4m a súčasne zavádzali lepok. Pán profesor možno sledoval časové a príčinné súvislosti napríklad tu na Koníkovi 😉

zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
13. feb 2013

btw🙂 ten primar co ho uvadzas ma kolko rokov ? podla matematiky by uz mal byt na dochodku ... a nie smrdiet na mieste primara... 23 rokov mal ked skoncil VS v riadnom case to bolo v roku 64 takze teraz ma tak 70 🙂) myslis ze bol aj v KSC ?

pectore
14. feb 2013

@nae najskor tu studiu nerobil pan profesor...ale niekto uplne iny... 🙂

@kamilb pretoze to pre pani ktorej to bolo adresovane nebolo dolezite.... mna tiez nezaujma kto si ...ale to co hovoris... kto si ma zacne zaujmat az ked tvrdis alebo robis nieco co sa mi nezda... ako napr pan ing na "znamej " stranke ktorý po forach radi ake davky a ake preparaty maju maminky davat svojim detom... 😒

@zaskar ano a odkedy hadzeme vsetkych do jedneho vreca?... to aj moja rodinna znama lekarka, aj moja babicka budu pracovat v mega- geno- masinerii pracujucej na vyludneni zeme a budu hubit svojich znamych, vnucata a priatelov..pretoze za to maju dobre zaplatene a v decembri si idu na dovolenku.....??? 🙂 Prostitutky su aj medzi homeopatmi, neockujucimi, po uradoch....atd... to nieje charakterova chyba lekarov...ale komplet vsetkych... 😉 ...."poznam jedneho primara neurologie ,oficialne vystupil v tv proti ockovaniu a jasne potvrdil vyrazny nastup neurologickych ochoreni" ...heh ja zas poznam take vyjadrenia... ono zaujmave je ze ine usi by s toho rozhovoru vyrozumeli nieco ine...tak ako ked si precitame tu istu studiu...kazdy z nas ju pochopi inac.... je pekne ze chces rozhodovat o tele tvojho dietata...az na to ze tvoje dieta ma vlastne prava..ako napriklad pravo na zdravotnu starostlivost....ktoru mu ti odopieras.... samozrejme mas na to pravo... ale to zo sebou nesie aj povinnost.. v nasom state zaplatit pokutu...a ako som sa dozvedela... v pripade ze tvoje neockovane dieta nakazi dieta ktore nemoze byt ockovane mozes sa to kludne riesit cez paragrafy ktoré existuju v tresnom zákoniku. 😉

pectore
14. feb 2013

@fidka79 ...ocividne si si neprecitala celu moju otazku... neockujuce mamicky ma nezaujmaju.... iba deti co su plne ockovane!!... dalsia vec... za cigarety a alkohol platis dane...a nie male.... tak to neporovnavaj s tym ked odmietnes zdravotnu starostlivost a POTOM sa tvoje dieta nakazi... uz by si za svoje rozhodnutie mala niest nasledky...

pectore
14. feb 2013

@tanapeta takze... k tomu netreba anketu.... ale staci sa anonymne pridat do skupiny na to urcenej... a najdes vsetko co len chces.... nebuc fakt trapna ze zakladam skupiny aby som zistila kto neockuje.... nemusis byt dvakrat sikovna aby si si to prostrednictvom MK zistila... 😉 SUDMI nebolo uznane ze to sposobilo ockovanie ..ale ze tam bola MOZNA pricinna suvislost... to je dost rozdiel... tiez si treba overovat co kde kdo cita ...pretoze nieje horsia stranka ako sloboda v ockovani co sa tyka dezinformacie...prekrucania ,vykreslovania , subjektivneho hodnotenia.... schvalne ked si prejdes zdroje clankov NERAZ budes prekvapena o com vlastne pise oreginal ktorí si pan Ing. dovolil prelozit a interpretovat..alebo ja by som to nazvala skor parafrazovat...

zaskar
14. feb 2013

@pectore 🙂) hovoris o prave na zdravotnu statostlivost , pravo je ok ale nie povinnost 🙂 to je o slobode a mojej volbe 🙂 tu je ten pes zakopany 🙂 pravne zodpovedny clovek sam za seba je od akeho veku na slovensku ? predpokladam ze moje dieta moze nakazit len dalsie neockovane dieta, lebo predsa kosiar je zaockovany a tym padom ☹ chraneny , alebo mi nieco unika ? ved ked chces kludne spat a mat ochranu pred pandemiou nejakej vaznej choroby zreba sa dat zaockovat a verit ... lebo logika mi tu niekde chyba ? alebo ockovane dieta sa moze nebodaj nakazit ?? neveriim....lebo to by potom nedavalo zmysel.. .. ale cital som o jednom pripade ze mal tbc ockovane a aj tak to dostal 🙂) btw : ako chce niekto dokazat ze zrovna ja budem ten co nakazil ? zacina to ockovanim, kontrolou tcpip , kontrolou toho co clovek cita, na co sa pozera, centralne riadenou ekonomikou z bruselu... 🙂 a konci to vieme kde...neosobujte si pravo rozhodovat o inych zivotoch....mozno sa nakazi a mozno nie 🙂 oviec je stale viac...takze volic bude chraneny...

alex137
14. feb 2013

pectore maš pravdu, platíś dane keď kupuješ cigi a alkohol a nie malé a ke´d dostaneš rakovinu alebo ti začne tvrdnúť pećeň a iné komplikácie platia si tí pacienti za zdravotnú starostlivosť? tak prečo musím ja zato že odmietam oćkovať svoje deti, lebo som videla čo nastalo po očkovaní môjho syna?