Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
15. feb 2013

@irenkask Poradiť si vieme? Aké epidémie tu boli v minulosti? Koľko ľudí umieralo? Na všetko sme zabudli, potrebujeme si to overiť na vlastnej koži. Čo takto malý výlet na Ukrajinu s nezaočkovaným dieťaťom?

irriss
15. feb 2013

Vzdy sem prijdu jen na skok..nakouknout ze "strachu"..ale vzdy utikam pryc"uslzena"..mam vsechny 4 deti oockovane.kdysi mi tu "nekdo" rekl,ze jsem vinikem jejich smrti..
a muzu vam rict, ze jsem to jeste za 2 roky nerozdychala.. 🤐

Toto je "vypoved" matky,ktera z dobre vule a z cisteho presvedceni dala vsechny sve 4 deti zaockovat a celi psychickym natlakum- zdejsim "udajum statistik"..

Davejte pozor, co pisete..!!!protoze nektera mamina nemusi byt silna "jako ja"..

ten, kdo mi napise, ze nemusim cist..tak mu predem odpovidam..ANO, mas pravdu..ale je to jako magnet...klikam ze strachu..ctu se strachem..divam se na sve deti se strachem...
Rekla bych, ze zdejsi slova jsou "cerne pritahujici"..chodim sem, cekam, ze prijde nekdo KOMPETENTNI a rozlusti vyznam ockovani-neockovani...
Protoze oba dva smery rikaji jen jedno: Jsi vinikem poskozeni zdravi TVEHO ditete..a na to se KAZDE MAME diva zle... ☹ 😔

zaskar
15. feb 2013

nabadame ludi aby slobodne mysleli, aby pochopili ze nemusia vzdy slepo verit lekarom, co sem pleties stale nejake diagnozy... a rakovinu🙂) koho tym chces vystrasit ? a mame mat nieco v zalohe ? toto je bojovy front ? kludne si tu debatujeme a vysvetlujeme ludom co je sloboda, ockovanie, demokracia a diktator.. napriklad ty si to tiez nevedela.. tak od dnes vies co je to diktator.. mozes to uz teraz smelo pouzivat... aj na inych forach...toto je oaza inteligentnej diskusie, slobody a pokoja...

irenkask
15. feb 2013

@adsumus Moja vnučka pokým nebola zaočkovaná a neochorela na rakovinu tak nikdy nemala ani raz sopeľ ani len kašel a máme papier že bola geneticky zdravá a ani raz nepotrebovala antibiotiká.
Ale nezabudnem ako si lekárka v nemocnici zbožne nahlas želala kiež by to bola radšej tuberkulóza tú vieme veľmi dobre liečiť a držala si hlavu v rukách a zalamovala rukami a opakovala si to stále
Vo vedľajšej izbe zomieral asi dvojročný chlapček na tuberkulózu napriek tomu že bol plne očkovaný, zomieral veľmi dlho a v krutých bolestiach.
Normálny človek si úsudok urobí sám a vaša argumentácia nemá ani jeden konkrétny základ. Ty očkuj ale nachaj druhých nech sa slobodne rozhodnú.
V čase epidémií rakoviny, cukrovky a autoimunitných ochorení tvoja obava zaniká úplne. Treba riešiť čo je akútne teraz nie čo by mohlo byť a bolo by alebo nebolo je riešenie v hypotetickej rovine pre mňa až smiešne groteskné.

adsumus
15. feb 2013

@zaskar Prečo si myslíš, že práve ty maš čo ľudom vyvestlovat, co je sloboda?
@irenkask Škoda, že tu nemôžu na každú stranu desaťkrát opísať svoju bolesť rodičia z ameriky, ktorým ich nezaočkované deti zomreli úplne zbytočne na čierny kašeľ, aby dali protiváhutvojim prispevkom.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
15. feb 2013

@adsumus pretoze viem co sloboda je.a kazd sa slobodne rozhodne ci tomu veri alebo nie.staci ti to alebo by si rad podoprel moje tvrdenie skuskou z politologie, makroekonomie, socialnej politiky, etiologie. nespochybnuj slovo sloboda .. kazdy asi vie co to znamena.. ty stale potrebujes vazit nieco a merat, si otrok cisel a statistik , apotrebuhes tu statistu robit, 2x excel proti ocko 1 excel za 🙂) pokial clovek svoje jednanie a rozhodovanie necha na inych nie je slobodny.. je to bohuzial papagaj co reprodukuje sam v sebe a inym nieco o co sa nicim nepricinil, a nehnevaj sa v mojich ociach to stale bude len statista s hlasna truba bez nazoru..

adsumus
15. feb 2013

@irenkask Každý druhý z nás má tú skúsenosť, pozerať na nekonečné utrpenie blízkeho človeka, ktorému nemôže pomocť, nie si jediná. Ja tú bolesť poznám naozaj dobre, ale toto je téma o očkovaní, bavme sa o nom, normálne za a proti. Myslím, že všetci už máme dosť.

nae
15. feb 2013

Predpokladám, že pokiaľ je niekoho dieťa alergické na antibiotiká, matka má problematiku antobiotík naštudovanú.

irenkask
15. feb 2013

@adsumus Jasné že z toho vyplýva dať každému slobodu a rozhodnúť sa samému , ešte si nedala jeden relevantný dôvod pre očkovanie a hovor vždy sama za seba. Takže očkovanie spôsobuje rakovinu ak chceš pre a proti a nech má právo o svojich deťoch rozhodnúť sám rodič ak je svojprávny a ak nie, vtedy štát. Dúfam že si spokojná. A neuznávam ani jednu vakcínu ktorá sa používa na slovensku.

zaskar
15. feb 2013

btw🙂 vyvolavanie povrchnych a lacnych emoocii o detoch z ameriky sa sem tiez nehodi, to treba nechat na Rozborila a tu jeho pateticku show. co takto hladomor a bieda v afrike ? co myslis ako sa maju deticky s nafuknutym bruskom pokial ja si posrkavam kavicku v auparku aby sa mi v podzemke vysusilo moje luxusne auto ? ockovanie je len jeden z vela prejavov arogancie moci, potlacania slobody a manipulacie populacie..

irenkask
15. feb 2013

@adsumus Vysvetli a konkretizuj ktorý je to ten každý druhý z vás čo sa stretol s utrpením nad zbytočne umierajúcim dieťaťom aspoň jeden príklad kde , kto, kedy a jedno meno, lebo týmto prázdnym konštatovaním bez dôkazov si stále v rovine frázovania a nie reality. Alebo predlož štúdiu keď to vyžaduješ od druhých.

zaskar
15. feb 2013

@irenkask 🙂)) tieto pateticke manipulativne techniky ala tv narkoza ma vzdy pobavia🙂

adsumus
15. feb 2013

Nikto sa nestretol s bolesťou, nikto nevie, čo je zbytočná smrť, nikto nevie nič, o ničom len ty a zas kar. Len vy tu máte právo vynášať nad každým súdy a rozhodovať, čo je správne a čo nie. Klaniam sa až po zem.

zaskar
15. feb 2013

toto nie 🙂) ved toto uz su hystericke a sebalutujuce posty 🙂 mne o bolesti hovorit nemusis aj ked to neviem dolozit ziadnym grafom, ide o to ci ta bolest posunie niekam dalej alebo ostanes psom co si nahana vlastny chvost resp. hadom co sam seba poziera..

loxa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofhia
15. feb 2013

@loxa zial toto ti ziaden lekar papierovo nepotvrdi - tie dosledky ockovania, na to su oni velmi sikovni a mudri.
ze hoci to to povedia, pisomne ti to neda nik.
zijeme v divnom svete, kde nemaju lekari ziadnu zodpovednost.

irenkask
15. feb 2013

@zaskar

Presne to som tým myslela a keby som bola zlomyselná tak to robím ináč. Bola som obvinená že závidím tým ktorí majú po očkovaní vraj úplne zdravé deti.
Tak by som to robila tak, že nežiadúce účinky po očkovaní mojej vnučky zamlčím, nikde o tom nepoviem nikomu nič a nabádala by som tu predsa každého aby očkoval on všetko svojim deťom lebo by ma tešilo že tak, ako sme dopadli my, nech teda dopadne každý. Myslím si, že som sa vyjadrila jasne. Ja varujem a chcem slobodnú voľbu a nikdy inak 😉 😉

14petulka88
15. feb 2013

My sme tiez mali velke problemy po ockovani, malemu sa zapalily lymfaticke uzliny 7mesiacov donho pchali antibiotika a tak ci tak potom musel ist na operaciu, clovek by myslel ze bude mat po operacii konecne pokoj no nestalo sa tak dostal silnu infekciu koze...Mozem byt stastna matka ze to neprerastlo do niecoho horsieho.. NIKDY viac nechcem toto zazit!!!!

zaskar
15. feb 2013

@loxa predpokladam ze to bude podobny papier aky dostal Hitler pri konecnom rieseni, kde vystudovana a vzdelana lekarska spicka nemecka podpisala paskvil o nadradenosti arijskej rasy 🙂 stalo to len 70 milionov zivotov ..

loxa
15. feb 2013

@sofhia
Ja nehovorím o papieri na dôsleky očkovania, takých papierov je milión.každý liek má nežiadúce účinky, zajtra ťa možno zabije paralen a ja ho kvôli tomu nedám 4 mesačnéu dieťaťu od teploty?...Ja hovorím o papieri ktorý tu @irenkask spomína ako papier ktorý jej dali doktori a kde sa asi píše o tom že jej mala je zdravá..takže zákonite musela ochorieť z očkovania..Ja už niekedy nechápem na akú úroveň tu niektorí ľudia lekárov stavajú..želám im pevné zdravie, aby ich nikdy nepotrebovali, lebo byť ja tým lekárom ..pošlem ich s ich soplíkom do ..Márie..Nehovoriac o tom kto bude liečiť tie choré nezaočkované deti, ale to už sa prikláňam na jednu stranu, čo sa nechcem ..

martinabez
15. feb 2013

Cakam svoje prve babo a venujem sa tejto teme. Citam vela, pozeram, sledujem. Urcite chcem ockovanie obist, pre mna je nepochopitelne, ze malinkemu organizmu je "nutne" vpichnut nejaky koktajl z roznych nebezpecnych latok. Som urcite za slobodu v ockovani, kazdy sa ma rozhodnut sam. A urcite by mala byt ovela vacsia informovanost o vedlajsich ucinkoch. Najhorsie je to, ze bojujete s ludmi, ktori tvrdia, ze vedia co je dobre a pritom je vseobecne zname, ze ani nahodou nemaju k dispozicii ani klinicke testy a dokonca ani riadne zlozenie vakcin, pretoze vyrobca nemusi vsetko zverejnit. Mne staci fakt, ze sa vo vakcine nachadzaju aj tazke kovy. To je normalne pichnut cloveku rovno do zily nieco, co povazujeme za pricinu vela inych ochoreni? Je to velmi siroka tema a myslim, ze je jedine mozne riesenie ako upokojit oba tabory je dobrovolnost.

irenkask
15. feb 2013

@loxa Odomňa požaduješ papier na všetko ale od protistrany na nič, si zaujatá osoba ktorá nemá záujem o pravdu ale len kecať a robiť presne to isté čo tu vytýkaš mne. Mne je úplne jedno ako na teba pôsobím a čomu ty veríš. Tu dávam argumenty pre a proti očkovaniu. Neprečítala si si všetko, len si si cez IP dohady vytvorila tuctový názor bez dôkazov a domýšľaš si, dokresľuješ polopravdy a tvoj subjektívny pocit a evidentne problematike nerozumieš.
Najprv chceš papiere a potom keď ti poviem že ich mám tak zase papiere nie sú dôležité. Navštevuj si miesta ktoré chceš a školu akú chceš , mne je ukradnuté čomu kto verí a čomu nie.
To ani nehovorím že si absolútne nepochopila čo som príspevkom chcela povedať, lebo si si ho ani neprečítala. Nebola som ako žiadny doprovod ale som vnučku ošetrovala počas celej liečby a stretla som sa tam s takými istými prípadmi po očkovaní a podobnými ale nepovažujem za potrebné to tebe už druhýkrát ako verkel opakovať.
Prajem mamičkám aby počúvali len teba a zaradili sa do skupiny ktorá je za očkovanie a nikdy proti, to si mohla povedať hneď . Pretože sem nedali ešte ani jeden relevantný argument . 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

irenkask
15. feb 2013

@loxa Ale chceš sa prikláňať, povedz to otvorene, pretože je to zjavné. Ja som to uviedla pre adsumus, ktorá pýta na všetko papier nie pre teba aby si mi verila.Mne totižto vôbec nepomôže či mi budeš veriť alebo nie, veríš?
Ak sa chceš presvedčiť pozývam ťa ku mne ukážem ti papiere. Ja privítam každého. Vieš takto mudrovať za klávesnicou je jednoduché. Hovorí z teba nevedomosť a nedostatočná informovanosť, pretože si sa zatiaľ nemala dôvod o to zaujímať hlbšie a kiež by si ani ten dôvod nemala.

14petulka88
15. feb 2013

Tu je posledna etapa, po vybrati uzlin infekcia, uzliny som do istoty ani radcej nefotila vyzeralo to ako nador. Tuto fotku prikladam len pre vystrahu tych mamiciek ktore este niesu rozhodnute ci ockovat alebo nie. A pre tie ktore neveria ze ockovanie je svinstvo.

loxa
15. feb 2013

@irenkask ja požadujem od protistrany omnoho viac argumentov, som veľmi tvrdá na fakty o očkovaniach, stále niesom na 100% rozhodnutá, to by bolo od teba veľmi trúfalé povedať. Ja , tak ako aj zopár iných ľudí, ako tak pozerám , sledujeme tvoje príspevky už dlhšie, takže nehovor, že som si neprečítala všetko , to ty odkiaľ vieš čo ja čítam a nečítam🙂 Myslím že o zaujatosti môjho a tvojho postoju by sa tu zviedla nepríjemná polemika, tak to radšej nechám tak..A keď si svoju vnučku ošetrovala, rozumiem tomu tak , že si asi ošetrovateľka, alebo sestra nie? Skutočne musíš mať ucelený a hlavne vedecký pohľad na vec. Prečítala som tu toho celkom dosť , aj od ľudí, ktorí s očkovaním nechcú mať v živote nič spoločné, ale "štekať" tu vidím iba teba, nekritizujem tvoj názor ale jeho prezentáciu. BTW ja vidím argumenty postavené výlučne na strane neočkovania, kritizovanie zdravotníckych pracovníkov a osočovanie prispievajúcich..

zaskar
15. feb 2013

@loxa zial uroven a kredit si tu buduju oni.. 🙂 oslovovanie pan doktor , to ma vzdy dostane . ze beru je len prehliadana skutocnost nad ktorou sa nikto nepozastavuje.. ze su otroci farmaco je tiez asi zrejme... clovek ma niekedy tendenciu hodnotit toho druheho len na zaklade takychto negativnych skusennosti. Nikoho nezaujma jeho odbornost.. otazka je , ten lekar je dobry ? kolko sa mu nosi ? a dokaze aj nadstandartnu izbu vybavit ? za toto si mozu oni. a samozrejme my ze to tolerujeme a podporujeme 🙂 nie vsetci su taky a mozno ich sni neni vela, stado sa ale vzdy radsej prikloni k negativnmu pohladu na vec ako to, ci niekomu pomahaju.Musia zacat u seba, nech posobia doveryhodne, odborne a nezavislo. Preto by mali apelovat na stat aby im umoznil zarabat slusne peniaze a oni aby neboli nuteny svoju mzdu dohanat cez nezmyselne vykony a obrovske mnozstva luekov a zdravotnickeho materialu. ktore sa uctuju.. vzp je na kolenach, sekaju limity .. dovera resp ty co ju vlastnia na cypre sa zase nabali na ukor prave mozno .... a ak tato krajina niekedy bude slobodna , urcite sa zmeni aj pohlad ludi na lekarov...

loxa
15. feb 2013

@irenkask ja žasnem..😀

zaskar
15. feb 2013

@irenkask ja nezavidim nikomu nic, slovac je zial taka ze ti bude zavidiet aj metastazy..🙂

irenkask
15. feb 2013

@loxa ˇAno robila som vo viacerých sférach zdravotníckych, sociálnych, opatrovateľských, školských a preto viem kde sú tie najpalčivejšie problémy a viac ti nepoviem , na to máte tu združenie tých viacerých ja s takými nesúperím len ich ľutujem. A ostatné čo si uviedla na mňa si myslím o tebe a tvojich kumpánkach to isté bam bam. Myslím si že štekáš najviac ty, lebo nemáš argumenty a robíš tu akože rozhodcu, no smiešne detinské 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂