Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus nie sú tam všetky NÚ. Vidíš niekde autizmus na Priorixe? Alebo cukrovku na Infanrixe?

adsumus
24. feb 2013

@nikimax Ty ako sa budeš potom tváriť, ked sa prestane očkovať a počet autistov bude dalej stupať? A ešte pribudnú dalsie choroby?

tanapeta
24. feb 2013

@nikimax áno. My sme doteraz museli chodiť do súkromnej autistickej. Platili sme 5 eur za hodinu lebo je nenormálne veľa detí a málo zariadení. Konečne od septembra tiež boli nútení otvoriť ďalšiu štátnu škôlku aj to pre 4 deti. Mali sme to šťastie, že my sme boli prví čo sme dali žiadosť. Takže polroka už neplatíme horybilnú sumu.

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus ty sa budeš ako potom tváriť, keď zrazu bude počet autistov klesať? 😀 a nezvýši sa žiadny počet iných chorôb

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Nebude klesať počet detí s komunikačnými problémami, pretože medzi zaočkovanými a nezaočkovanými je rovnaký pomer autistov aj cukrovkárov.Dokazujú to štúdie, ktoré vy považujete za skorumpované. Pri nízkej zaočkovanosti, stúpa počet ochorení, dokazujú to grafy, ktoré vy považujete za zavádzajuce.

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus tie tvoje štúdie, vytvorené lekármi platenými farmaceutickými firmami.. 😀
Nemám o čom už s tebou. Ty čítaš, ja píšem fakty

nikimax
24. feb 2013

@tanapeta Nám zostal na takej úrovni 15 mes.(ako v čase očkovania)....a potom išiel ešte dozadu!!! Ked bol 5 ročný, akokeby mal plus/ mínus. 1rok ..Porovnávali sme ho s našou malou 1,5 r. dcérkou 😔 😔 😔 To bolo katastrofálne obdobie...Pridružovali sa rôzne fobie, jačanie, strach z ľudí........Ked sme išli len autom okolo nemocnice vrieskal ako divý...A popri tom všetkom som sa starala o maličkú......Až mi je do plaču, ako sme to vôbec dokázali ustáť.......

tanapeta
24. feb 2013

@nikimax ano aj my sme si užili svoje, rev čo rev amok neskutočný ako keby ju rezali za všetko. koľkokrát vonku sme počúvali prblbé reakcie ľudí, že aké nevychované decko, keď si sadla na zem a jačala že nejdeme doprava ako včera ale doľava. že si nemôže kvety odtrhnúť vonku hocikde. A predtým úplne iné dieťa, ako žiadny takýto problém pred očkovaním nebol. Takže sme si tiež užili okrem Petky mám doma totiž jej dvojča a staršieho syna ešte. Takže ja som videla aj kvôli tomu hneď že nepokročuje ďalej, lebo syn sa učil nové veci a malá vôbec. Málokto vie, čo je to autizmus. Radšej 4x osýpky ako toto

nikimax
24. feb 2013

@tanapeta Aj ja som to už tisíc krát oľutovala a vymenila by som to za osýpky, rubeolu aj mums naraz, bez mihnutia oka....Je mi až komické, ked niekto tu zastrašuje osýpkami, alebo sprostou rubeolou, čo do dvoch týždňov ani nevieš, že mali......Ale hlavne že tehotná s rubeolou môže mať postihnuté dieťa BU-BU-BU, a po očkovaní postihnuté dieťa vdaka vakcínke je akože v poriadku????Nechápem tie myšlienkové pochody niektorých "géniov"....... 😝 😝 😝

adsumus
24. feb 2013

@nikimax Všetky tie ochorenia môžu tiež poškodiť mozog, len pre tvoju informáciu.

kaja73
24. feb 2013

@tanapeta inak presne vtedy sa zacala pouzivat aj hexa- mylsim v roku 2007-taze za tym narastom autizmu moze byt aj ona-ja totiz zas vychadzam z nasich reakcii pravne na nu,kedze MMR ani nemame zaockovanu-okrem inych reakcii tam bol aj ten neutisitelny rev 8h,nasldne tiky hlavy,strata ocneho kontaku,neschopnost zotrvat v naruci...som si myslela ze bude autista a vsetko zacalo v 6m po druhej hexe hned na druhy den-ale ako som pisala,vylizali sme sa z toho bez nasledekov-aspon teda dufam,lebo maly nie je standartne dieta ani dnes-ale ocny kontakt sa mu vratili cca po mesiaci,v naruci sa naucil byt nanovo tiez cca po 2m,tiky presli do jeho roku. Ja si zas myslim ze jemu to spravil ten hlinik-bol jednoducho otraveny-ale mal spraveny detox,stravu taku aby sa ocistoval..... ...nebudem to tu rozpisovat-a dalsie vakciny nevidel.
Takze ono za tym vsetkym moze byt suhra oboch novych vakcin zavedenych v tych rokoch-niekto to schyta uz po hexe,iny po MMr a iny zas vobec nie-zavisi to od schopnosti samodetoxifikacie organizmu-tu mame kazdy inu-tak sa na to pozeram ja .

sirinka
24. feb 2013

@jarhal ja nepisem hluposti, ovladaj svoj slovnik 😉 precitaj si moju reakciu este raz... Pisem, ze mozes byt rada, ze proti toxo sa neockuje, lebo by si mozno dnes nemala sancu mat dozivotnu imunitu a tym padom mas dnes o jednu starost menej 😉

tanapeta
24. feb 2013

@nikimax ja osobne by som sa s tým skôr zmierila keby to mala od narodenia. Vieš jednoducho si povieš, asi to tak malo byť. Ale keď vidíš, že ti dieťa napreduje je zdravé šťastné a po očkovaní z neho invalid a neusmeje sa jak sú 2 roky dlhé, vyslovene kôpka nešťastia a nervov, tak by som strielala všetkých dookola čo vedia o NÚ a kašlú na ne.
Tiež sa divím mamičkám, ktoré bezhľavo očkujú lebo pani dr. povedala alebo som si prečítala letáčik v čakárni alebo jednoducho však to tak treba a hotovo. Prd treba,, naša dr. sama malú nechcela zaočkovať teraz a samozrejme neočkujem ani ďalšie 2 deti.

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Asi sa budeš čudovať ešte viac, ale sú maminky ako ja, ktoré preštudovali všetko z vašej starny aj z opačnej starny a bum dali zaočkovať svoje dieťa a sú spokojné.

adsumus
24. feb 2013

@kaja73 Dobre som pochopila, že vy ste nemali MMr a predsa príznaky ako po MMr?

tanapeta
24. feb 2013

@kaja73 ano aj my sme detoxikovali a pomaly vyprcháva tá vakcína a malá sa vracia postupne tam kde bola. Takže ďalší dôvod prečo si myslím, že to máme z očkovania.

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus vsak to je dobre, ze sa tak rozhodnu po dokladnom prestudovani (tak by to malo byt).....mozem sa spytat, ze ako dlho sa ty venujes problematike ockovania?

adsumus
24. feb 2013

@sorciera24 Vieš ako to je, ak si teda učiteľka, niekto ani za celý život a niekto hned a bez namáhy. Čo ty považuješ za taku optimálnu dobu na zaškolenie?

kaja73
24. feb 2013

@adsumus nam to naskocilo po hexe-hned na druhy den po ockovani-akoby prekonal daky zapal v mozgu ,alebo otravu,ci co a prejavilo sa to presne do 24 po ockovani.
Ale maly dnes ziadny autista nie je-keca od 17m vo vetach,bez plienok je od 16m,ma strasne veka vedomosti----ale lepilo mi riadne cca pol rok.
Vakciny maju preto u nas cervenu. Moj maly nevie s chemiou pracovat-teda jeho organizmus.

nikimax
24. feb 2013

@kaja73 inak v tej hexe máš pravdu, náš neurolog vravel, že už tie 3 hexy sú pre dieťa riadna nálož a tá MMR je len také zaklincovanie všetkých tých jedov......a preto sme museli nahlásiť do než. účinkov aj HEXU.....Inak, viete prečo sa pichajú naraz prevenar s hexou??.....Aby nikto nerozlíšil, ktoré než. účinky sú z ktorej vakcíny.......A vzniká velký priestor, hádzania zodpovednosti než. účinkov jedného výrobcu (hexy) na druhého (prevenar)......preto ti výrobca bez okolkov do očí povie: "- nedokážete nám to"...!!!! 😝 😝 😝

adsumus
24. feb 2013

@kaja73 To som veľmi rada, ani tomu nebudeš veriť a dávaj pozor na antibiotiká.

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus ucime sa cely zivot, tak preto sa pytam..... tiez si myslim, ze optimalna doba nie je, ale zas myslim, ze venovat napr. tejto teme par dni, ci tyznov je malo...preto sa pytam......ved daj, kolko sa tomu ty tak seriozne venujes?

kaja73
24. feb 2013

@adsumus davam 😉

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus tak toto je gól.. Ty si zaškolená... Sorry, ale musím sa zasmiať. Ktože ťa školil? 🙂 🙂 🙂

adsumus
24. feb 2013

@sorciera24 asi tak dva a pol roka

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus ja asi 3...a stale si myslim, ze je co studovat, zaklad mam jasny, ale je toho kopu...myslim, ze je to tema naozaj na dlho...

jarhal
24. feb 2013

@sirinka ale ja nie som rada....bola by som radsej ak by som imunitu nemala a ani ochorenie ☹
chapes?

nikimax
24. feb 2013

@tanapeta no čo ty nepoznáš hlavného školiteľa o očkovaní??.....trolo-lo-lo-lo...meno, ktoré sa nespomína.....pssst.... 😵

sirinka
24. feb 2013

@jarhal z akeho dovodu? Mas kvoli prekonaniu toxoplazmozy nejake tazkosti, ci trvale nasledky?

nikimax
24. feb 2013

@tanapeta ale vy už tiež neočkujete, ani ostatné deti, však...? Lebo my sme odmietli pre všetkých aj do budúcna... Naša nová lekárka to rešpektuje.....a v zásade aj schvaľuje......tak horšie to už nebude..... 🙂 🙂