Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

prevenar
25. feb 2013

@kvieta aha , no vidis, uz nevladzem ani citat 🙂 v kazdom pripade vela stastia v dalsom patrani 🙂

sirinka
25. feb 2013

@adsumus vies co, to uz sa tocis dookola, od minulosti k dnesku sa okrem ockovania zmenili aj podmienky, v akych zijeme... Ale to uz skutocne tu nemam chut rozoberat, take debaty uz som absolvovala x krat a nikam to nevedie...

lucy109
25. feb 2013

@adsumus ockovat tehotne zeny???!!! skus sa spytat gynekologov na tuto temu, ja som sa pytala a vies co mi odpovedali, ze musia byt ticho kvoli tlaku zvonka,ale sukromne medzi styrmi ocami to absolutne nedoporucuju, len drzia bobrika mlcanlivosti!!vsak netvarme sa,ze ockovanie nema aj nejake negativne dosledky okrem nadobudnutia protilatok!

abbey1
25. feb 2013

@prevenar Ja chcem len poopraviť, že sú tu medzi nami aj neočkujúci právnici. 😉

nikimax
25. feb 2013

@prevenar to je vynikajúca relácia a ešte lepšia Mudr. Eleková.....kde si to vzal? Je vidieť, že má nazbierané informácie, jednoducho a stručne podané... a viem, že má všetko podložené.....Aj rozmýšľam, že jej niekedy napíšem.....chcela by som takéhoto maximálne rozhľadeného pediatra.....si mi zlepšil náladu- normálne ma brala depresia z tejto diskusie a zrazu toto.......Síce ja mám dávno otázku očkovania vyriešenú, a som rada, že názor ten istý 😵 😵 😵

tanapeta
25. feb 2013

@abbey1 keby len právnici ale aj samotní doktori, politici a aj konatelia farmaceutických firiem. Všetci tí, ktorí vedia o čom to celé je - očkovanie

prevenar
25. feb 2013

@abbey1 aha 🙂 to som fakt nevedel 😀 ..mozno by sa mohli aj trosku prejavit 😀 napriklad podat nejake zaloby, spravit nejake pravne analyzy, pomoct pri sudnych sporoch s RUVZ proste nieco 😉 pravnych otazok je na forach milion , nevidel som nikdy ,ze by niekto kvalifikovane na ne odpovedal ^^

napriklad asi 100x za posledny tyzden padla otazka , ci sa maximalna mozna pokuta 330e vztahuje na rodica, alebo teoreticky na kazde dieta zvlast ,,ak ma niekto viac ako jedno dieta .. atd , atd ..

takze, fakt , ze len "su" - existuju nikomu moc nepomoze, 🙂 bolo by vhodne sa aj chopit nejakej aktivity , hej zadarmo, alebo temer zadarmo .. viem sialena predstava 😵 😵 😵

prevenar
25. feb 2013

@nikimax zobral som to z verejnej skupiny 🙂

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar no na tú pokutu viem odpovedať. Maximálna čiastka je 330 eur Už viac nemôžeš dostať aj keď odmietneš pri ďalších deťoch a viackrát. Ale dostane ju aj druhý rodič ak tiež nesúhlasi. Takže aj pre neho maximálne 330eur. Ja odporúčam, aby vždy jeden súhlasil kvôli pokute.
Ale povedzme si, čo je to 330eur jednorázovo oproti financiám za dlhodobú liečbu autistov,,cukrovkárov, onkologických pacientov atď.

nikimax
25. feb 2013

@prevenar aha ano, našla som, prepáč..... 😉

adsumus
25. feb 2013

Pani Eleková v diskusii uviedla, že po zavedení očkovania sa zdvojnásobí detská úmrtnosť. Viete sa niekto k takemuto vyhláseniu vyjadriť? Všetci predsa vieme, že detská úmrtnosť po zavedení očkovania klesala bez ohľadu na očkovanie.

nikimax
25. feb 2013

@tanapeta my sme mali len jedno jediné pojednávanie (ani pokuta nebola) a odmietli sme očkovania obidvaja- pre všetky naše deti, aj pre tie, ktoré by sa nám v budúcnosti narodili (prípadne) 😀 😀 😀 A teraz, ked príde čas nejakého očkovania, tak len lekárka poznačí do karty : Dg: Z28.2 a podpis......konečná...... 😵

tanapeta
25. feb 2013

@nikimax nás dr. ani nenahlásila.. 🙂 🙂

nikimax
25. feb 2013

@tanapeta fíha, gratulujeeem.... 😨 😨 😨

adsumus
25. feb 2013

“Nigeria has struggled with polio control since 2003, when a group of imams in the country’s Islamic north declared the vaccine was deliberately contaminated with either HIV or contraceptives, the result of an alleged CIA campaign to wipe out Muslim children,” Garrett wrote. “The conspiratorial view of polio control was shared by some imams and Muslim politicians in Pakistan and Afghanistan.”

Nigeria bojuje s obrnou od 2003 odkedy skupina imamov deklarovala, že vakcína je kontaminovaná vírusom HIV, aby vyničila islamské deti, s touto konšpiráciou sa stotožnili muslimskí politici v Pakistane a Afganistane.

http://original.antiwar.com/vlahos/2012/06/11/t...

tanapeta
25. feb 2013

@nikimax no ešte sme v norme času očkovania, nemajú ešte 6 tak ešte má aj ona kopec času

irenkask
25. feb 2013

@adsumus Ja potvrdzujem, že viem . Ročne zomiera 300 detí do veku jedného roka na epidémie rakoviny, náhleho úmrtia dojčiat, cukrovky a po iných ťažkých komplikáciach po aplikácii jedovatých a životu nebezpečných vakcín.

adsumus
25. feb 2013

Pozrite sa všetci na tie deti a povedzte mi, čo je pre farmy výhodnejšie. Jedna vakcína alebo doživotná starostlivosť o poškodené deti?

irenkask
25. feb 2013

Áno je to skutočne pravda, že keby tieto deti, hladné, smädné a s imunitou oslabenou ešte aj zaočkovali a zvyčajne kontaminovanou vakcínou plus pozáručnou aké sa bežne expedujú do týchto štátov tak by takto nechodilo ani jedno, ale už by boli dávno vystreté na doske. Takže potom by skutočne nepotrebovali doživotnú starostlivosť.
Najväčšie špiny sú díleri liekov a vakcín - zarábajú na ľudskej blbosti od veku vekov.

natas4
25. feb 2013

@tanapeta ak si nas predvolaju na RUVZ a jeden z rodicov nesuhlasi a druhy suhlasi tak co potom? Pichnu polovicnu davku ci ako? 😝 toto ma vazne zaujima

xlucia
25. feb 2013

@natas4 tomu co je proti daju normalne pokutu

sirinka
25. feb 2013

@adsumus toto je zufalstvo... U nas zdoraznujeme, ze ockovat sa smu iba a len vylucne zdrave deti, apelujeme na lekarov, aby dokladne deticky pred ockovanim vysetrili, niektori trvaju na CRP a aj tak, ked sa vyskytne NU tak tvrdenie je, ze uz muselo mat dietatko pocas ockovania nieco v tele... A potom sa tvarime, ze vakciny mozu zachranit deti, ktore ziju od narodenia v deficite zakladnych zivin, dehydrovane, s bohvieakou imunitou, v nevyhovujucich hygienickych podmienkach, bez zaruky sterilneho podania injekcie a v pripade NU ponechane napospas.... Lebo chudoba je chudoba....

kvieta
25. feb 2013

http://www.edb.sk/sk/spravy/denne-umrie-21-000-...

"Najväčšie špiny sú díleri liekov a vakcín - zarábajú na ľudskej blbosti od veku vekov." - Keby to bola pravda, úmrtnosť detí v týchto krajinách by asi ťažko klesala.

tanapeta
25. feb 2013

@natas4 no nič, očkovať ťa nemôžu donútiť. Akurát dajú pokutu len tomu rodičovi ktorý nesúhlasil. Druhý akože súhlasil, takže a samozrejme odmietnutie nepodpísal, tak na toho nič nemajú

katka0905
25. feb 2013

@kvieta neviem, ci si citala tento clanok. Vysiel v zdravotnickych novinach, posobi objektivne, nie je zamerany proti ockovaniu, ale na eliminaciu neziaducich ucinkov ockovania. Autor je pediator a cestny profesor Lekarskej fakulty v Taliansku. Z clanku je evidentne, ze ockovanie a astma spolu suvisia, je to tam spominane v roznych suvislostiach, je tam aj jasne vysvetlene, ako ockovanie znizuje bunkovu imunitu. Tym chcem len podporit vyjadrenia MUDr. Elekovej, ktore si zrejme nevycucala z prsta, aj ked ja sama nemam lekarske vzdelanie. http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-fronta-zdravo...

natas4
25. feb 2013

@tanapeta
@xlucia ak by sme odmietli obaja, tak dostaneme pokutu 2x???

sirinka
25. feb 2013

Nechce sa niekomu prelozit tento clanok?
http://worldtruth.tv/50-reasons-not-to-vaccinat...

tanapeta
25. feb 2013

@natas4 ano

kvieta
25. feb 2013

@katka0905 Áno, čítala som ten článok, neviem, či už nebol nahodený link aj tu niekoľko strán dopredu.

Neviem, ako dlho sleduješ túto diskusiu. Ja som svoje reakcie na rozhovor v rádiu so spomínanou doktorkou adresovala tým diskutujúcim, ktorí v tejto diskusii odmietali existenciu porovnávacích štúdií a serióznych výskumov.
No zrazu, keď sa pani doktorka odvolávala na štúdie vo svojich tvrdeniach, zrazu existujú, nie je potrebné tu zháňať dôveryhodný zdroj, z ktorého čerpala a pod.

Samozrejme, že štúdie a výskumy existujú. Len ich existenciu pripúšťajú odporcovia očkovania iba vtedy, keď to podporí ich tvrdenie, vtedy nie je potrebné uviesť ani zdroj ani financmajstra.

kamilb
25. feb 2013

@adsumus vies co je mozno absurdne? Ze mozno prave na fotke su deti postihnute obrnou z vakciny.