Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

pectore
14. feb 2013

@zaskar vies ten tvoj zetgeist co tu vykreslujes... nikdy nebude taky jednoduchy... pretoze existuje nieco ako Butterfly Effect ...aj medzi ludmi, mylsením...atd... Vieme že žiadna vakcína nie je 100% účinná a každý jeden človek je ináč vnímavý a má inač nastavený imunitný systém . Detské vakcíny sú účinné pre 85% - 95% zaočkovaných. S 1000 ludi aj napriek ockovaniu sa nakazi 7.... 😉 zmysel to bohuzial dava pretoze ak by nebolo ockovanych 1000 tak by chorobu dostalo 1000.... s cipovanim a inymi konspiraciami... to moze byt kadejak... o tom by som vedela pisat tiez ..lenze na tom tato tema nieje a to by si si uz konecne mohol vsimnut aj ty.

pectore
14. feb 2013

@alex137 ludia co piju a fajcia platia sa dane za aôlkohol a cigarety... ty mas moznost dat ockovat svoje dieta a preventivne ho chranit pred chorobou ktorej liecba je nakladna... ak toto odmietnes..mala by si niest nasledky vo forme hradenia si liecby kedze si moznost preventivnej ochrany odmietla... na druhu stranu pokial vakcina poskodi dieta mali by byt rodicia odskodneny... to v tomto state chyba a je to velka legislativna chyba... ktoru kritizujem.

zaskar
14. feb 2013

@pectore idem ja radsej lyzovat 🙂 lebo uz ma mazu 🙂)

alex137
14. feb 2013

pectore, ti co piju su dospeli ludia a ako taki maju okrem slobodnej vôle mať aj rozum a nech si platia tie miliónove čiastky za ich zdravotnu starostlivosť a ďakujem že mam možnosť, nie nemam, musím, lebo budem perzekuovana a ešte sa nič nestalo

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
14. feb 2013

stretneme sa na alergologii alebo neurologii 🙂)

zaskar
14. feb 2013

@kvieta arogancia je pichnut ortut do tela cloveka co nerozprava a nechodi 🙂)

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
14. feb 2013

@kvieta spokojnost je stav mysle 🙂 nic menej nic viac 🙂 staci si to uvedomit 🙂 no ja uz take sporty neprevadzkujem 🙂) co ak by som sa bakazil niecim strasnym 🙂 cely zivot by som sa strachoval a ten moj ubohy zivot 🙂

kvietok73
14. feb 2013

neviem, ci ste si precitali, -> http://www.hrdinou.cz/101-hrdinu/ludmila-elekov... ale uz aj lekari vedia o ockovani svoje..

awalancha3
14. feb 2013

...takto..... ked som bola mlada a blba.... pred 20 rokmi, tesne po pade socializmu, tak bolo nemyslitelne nedat ockovat dieta, nikto sa nic nepytal, proste v skole zaockovali, alebo prisla predvolanka, ked boli deti male.... skratka syn dostal plne ockovania.... klop klop, je v poriadku; teraz ako 40 rocna, uz rozhladenejsia a vzdelanejsia osoba, som velmi zvazovala ci dam alebo nedam malicku ockovat... TBC sa nam ako zazrakom vyhlo, a ked nas chceli za to perzekuovat, tak bolo v ten den zrusené 😉 ; hexa vakcinu a prevenar som dala, tie nerobia az taku sarapatu, ale MMR nie, som zasadne proti, aby sa bezne detske choroby potlacali (ockovanie nezabezpecuje dozivotnu imunitu, ak vobec nejaku imunitu).... zaplatila som pokutu......zvykne sa rozpravat o tom, ze jedna znama, ze jedna pani povedala... ja vam napisem co viem osobne: osoba mne velmi velmi blizka bola pred mnohymi rokmi v 6 roku zivota preockovana na MMR a dostala hned na to diabetes mellitus 1 typu, ta osoba ma dnes cca 40 rokov a dennodenne si picha inzulin, ta osoba a niekedy ja za nu chodim pre injekcie a lieky do lekarne, kde je mily lekarnik, mlady cca 30 rocny chlapec, ktory je mily preto lebo sam je diabetik prveho typu- a kedy a po čom dostal cukrovku? po preockovani v 6 roku zivota na MMR....svoje dve deti na MMR nedal zaockovat; a este jeden priklad, ktory poznam osobne: mame rodinneho znameho lekara, ktoreho manzelka je tiez lekarka, dokonca diabetologicka a tak sme casto v kontakte, lebo diabetici su spriaznene duse... no a tohto lekara sa s manzelom vzdy pytame ked je nieco malej, ked spadla z postielky, co mame robit, ked jej jeden den nechutilo..a tak podobne, proste ho bombardujeme otazkami za kazdu prkotinu...a tak sme sa ho pytali, ci ju mame dat zaockovat na MMR alebo nie (aj ked som bola vnutorne rozhodnuta, ze nie), on hovori, ze hadam aj ano, ze toto nemoze radit, ze on tiez zvazoval, ale napokon svoje deti dal. Pred niekolkymi dnami (je to este cerstve) vola ze je zufaly, ze potrebuje od mne velmi blizkej osoby, aby ho okamzite nakontaktovala na jeho detskeho diabetologa, ze jeho 6 rocny syn dostal cukrovku, ze jeho zena je v soku a len sedi a place (aky paradox- je diabetologicka)..a pointa je jasne, bol na preockovani MMR......Proste je to prilis, aby som osobne poznala 3 ludi, ktroi chytili DM 1 po preockovani v 6 roku zivota; je mi zle z mamiciek, ktore povedia, ze oni ockovane boli aj ich detia vsetci su OK.....hrali rusku ruletu a nevedeli o tom, lebo nastastie vyhrali...... staci aby bola slezina nejako oslabena chorobou, geneticky... a prudka reakcia na 3 vakcinu dokona dielo skazy...... Zufalstvo rodicov, ktorých dieta dostane DM1 v takom rannom veku je nesmierne.... lebo vedia, ze ich dieta uz NAVZDY bude odkazane na inzulin, ze denne si bude pichat injekcie .......

zaskar
14. feb 2013

@awalancha3 a nemoze to byt nahoda ? ved ziadna studia to nepotvrdila.. moj grafik dal malu zaockovat mmr tiez dostala cukrovku.. nahoda... zdrave decko po 3 tyzdnoch od ockovania dostalo cukrovku.. tiez je presvedceny ze je to z toho.. ale podla who to tak neni.

awalancha3
14. feb 2013

@zaskar .....no to je jasné, že su to len a len náhody 😉 ved tuto anicka svarcovie dala zaockovat a dieta je ok, a hentam maruska kubickovie tiez dala a dieta je ok....a tiez dorotka hraskovie dala zaockovat dokonca dve deti a je vsetko OK.....takze určite len náhoda........ 😉 😉

zaskar
14. feb 2013

aj moj kamarat stefan co ma udiaren pri plote 🙂

awalancha3
14. feb 2013

@zaskar ....ale vazne- len vdaka internetu a moznosti rychleho nezavisleho sirenia informacii sa o tomto vsetkom dozvedame, vobec by som sa necudovala, keby v priebehu rokov doslo k cenzure a farmakofirmy by si zaplatili a vyvinuli program na automaticke mazanie informacii- negativnych o ockovani, liekoch..... myslim, že dalsia doba temna sa crta niekde na obzore....

irenkask
14. feb 2013

@zaskar No a tí dobre platení mafiáni profitujú z toho, že po poškodení vakcínami sa ťažko určuje či bola DNA poškodená pred alebo po očkovaní a vlastne tieto vyšetrenia nikto z lekárov ti nespraví ak to nezaplatíš.
Na tomto sú postavené celé tie fiktívne teórie a bludy.
Na tomto je postavený celý ich biznis a na naivite dôverčivých a vystrašených ľudí . Pokým nieje imunita poškodená očkovaním vôbec nie je dôvod sa chorôb obávať.
Ale lepšie je dostať rakovinu, cukrovku, alergie ako detskú chorobu, nie? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kamilb
14. feb 2013

@pectore Suhlasim s Tebou. Avsak p. profesor uz vyslovil tolko klamstiev v priamom prenose, ze sa mu uz tazko veri.

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3
Robiť závery na základe prípadov, ktoré poznáme nie je v poriadku. V Dánsku sa od roku 1990 do roku 2001 robila štúdia, ktorá porovnávala počet zaočkovaných a nezaočkovaných detí s cukrovkou a nebol medzi nimi rozdiel. Podobná štúdia sa uskutočnila aj v amerike a tiež nepotvrdila súvislosť.

http://www.immunizationinfo.org/science/childho...

petot
14. feb 2013

@adsumus Dizajn štúdie je široko otvorený pre zásahy a chyby. Keď niekto urobí dvojito zaslepenú štúdiu kontrolovanú placebom, potom ma prosím zobuď. Dovtedy platí, že neexistuje jednoznačný dôkaz za ani proti, ale existujú anekdotálne prípady a existujú potenciálne mechanizmy, akými očkovanie môže diabetes spôsobiť.

petot
14. feb 2013

@awalancha3 Len pre presnosť, v 6 rokoch sa neočkuje MMR ale DTP IPV.

pectore
14. feb 2013

@alex137 ale za to ze piju platia dan... keby bola moznost sa zaockovat proti cirhoze pecene ci rakovine pluc...a neurobili by to a nasledne by ju dostali tak by tiez mali platit za liecbu... ale neda sa.... s toho ze ludia piju a fajcia su velke prachy...keby to boli novodobe drogy boli by uz davno zakazane ako tazke drogy....bo maju horsi dopad na telo ako niektore co su zakazane.... ale je to historicky tolerovana droga... nikdy nemusis ale potom musis zobrat na seba dosledky ktore s toho vyplivaju....v prpade neockovania pokutu.... je kopec co neockuju... vidis koniec koncov nemusis...

pectore
14. feb 2013

@zaskar arogancia je mysliet si ze vies vsetko lepsie.... 😉

awalancha3
14. feb 2013

@adsumus ..............na zaklade studii sa vyhlasilo, ze treba jest aspon jedno vajce denne, potom dalsie studie vyhlasili, ze vajicka su skodlive, ze obsahuju cholesterol, dalsie studie hlasali navrat k vajickam, a dalsie zostali oponentne....Studia? vedecky nazor?.... co je dnes nezavisla vedecka studia? povedz mi, kto bol zadavatelom studie a vyskumu, kto ju platil..a ja ti dopredu poviem ako dopadne.......No a este jedna poznamka.... preboha preco sa robila vlastne studia v suvislosti zaockovanie a diabetes 1 typu?... ako to vobec niekoho napadlo, ved absolutne ziadna suvislost nie je... naco taky zbytocny výskum....co ich viedlo k tak rozsiahlemu vyskumu?...tak ja ti to poviem, tlak verejnosti, tie zalospevy ubolených rodicov....... ktore sa mnozili ako huby po dazdi a bolo potrebne sa s tym uz nejako vyrovnat, lebo zacalo masove odmietanie ockovania....... a tak studie na "odbornej" urovni chlacholia verejnost...... Japonci uz davaju MMR nie ako troj vakcinu ale po jednej zlozke, co je ovela setrnejsie....

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3 Ak sa nato nedívaš len zo svojho uhla, tak napr. preto, že ľudí zaujíma prečo narastá počet cukrovkárov, podotýkam, že nie len v detskom veku. To sa skúma. Aj ked tiež neviem načo, treba dojst na konik, tu sa to už odhlasovalo.
Mne vadí. že dávate rodičom nádej, že ak nezaočkujú nebudu mať cukrovkárov, autistov, alergikov, ekzematikov, neviem, čo ešte. Pritom to tak nemusí byť.
Tá štúdia je tam celá zo všetkými informáciami, ktoré ťa zaujímajú.

zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
14. feb 2013

@zaskar najlepsie je taka skusenost ktorú človek sice ma ale o ktorej nic nevie, ziadne odborné skusenosti nema, ziadnu prax... nic.... ..ale MYSLI si ze vie.... a o tom to tu na MK . Vsetci su lekari, neurologovia, vakcinologovia.... 😉 to je to co mi vadi... dokonale si to napisal... vlastna skusenost ....SUBJEKTIVNE POSUDENA...Lenze pravda moze byt niekde uplne inde....

zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
14. feb 2013

Ak vás zaujímajú počty zaočkovaných a nezaočkovaných detí za rok 2011, môžete nahladnúť tuná:

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...