Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

cawes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
28. jan 2013

@cawes ja si na vylety beriem jedlo z domu, jeeej, take si este nevidela, ze? (a sorry, ale s 5mes. som na 400km vzdialene vylety rozhodne nechodila 😕 ).....cize chodite za priatelmi 400km?....plus ta restika...ano, si zhyckana ("aspon raz do tyzdna si odpustim varenie a idem sa najest von."....o tomto som vravela....)

cawes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislava2
28. jan 2013

@sorciera24 musim si cawes zastat to že si može dovolit raz v týždni výlet 400km od domu a z dobrym obedom v reštike je super a nie každy si može take niečo dovolit.To nemusi byt zhyčkana panička ale má na to aby si to mohla dovolit.Mám take baby v svojom okoli a su uplne normalne a vobec im to nezávidim.Ja aj ked by som si mohla take vylety dovolit by som nešla syn neobsedi velmi dlho v aute aj navšteva u sestry 50km nám robi problem a obed v reštike si na nejaku dobu odpustime nakolko náš anjelik tam neobsedi a ked ho mam nahanat po reštike radšej nejdem.Bez syna nechodime nikam jedine na rodičovske dceram a zacvičit si aj to utekam domou lebo mi je za tu hodinu za malym smutno.

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
28. jan 2013

@stanislava2 ale ved nech ide, ale nech nevravi, ze kto nechodi, je chory.......proste pre mna su ine veci dolezitejsie ako pre nu, nech si ona robi, co chce......bavili sme sa o tom, ze nam neockujucim neveri, ze enchodime do retstik....no nechodime, a nemsuime byt pre to divni....

stanislava2
28. jan 2013

@sorciera24 Tak to by ste sa tu hádali asi donekonečna.Každá rada žijete inak každej niečo ine vyhovuje.Baby klud nehadajte sa.Pekny den

sorciera24
28. jan 2013

@stanislava2 ved prave...nech si zije ako chce......len nech mi niekto nehvori, ze zijeme nudne a sme chori..... ja len pisem, ze zdravie a s tym veci suvisiace (ockovanie, jedlo, HAk...a pod...) obmedzujem z toho dovodu..... 😉

nae
28. jan 2013

V poriadku, nikde som nepísala, že thimerosal je vo všetkých vakcínach pre deti 😎
Ortuť som uviedla len ako jednu zo zložiek vakcín (minulých, a niektorých súčasných tiež) a na dokreslenie situácie, kedy je rozdiel medzi formou podania. Tak možeme sa vrátiť k starému známemu hliníku 😀 . Všade v jedálňach sa menili hliníkové príbory, riady apod., ale hliník do svalu očividne vačšine ľudí nevadí (resp. jeho zlúčeniny, aby ma tu niekto nechytal za slovíčka)?. Alebo taký polysorbát 80, a mnoho ďalších látok.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
28. jan 2013

@nae na hlinik ti poviem ze je súčasťou INFUZNEJ výživy nedonosených deti.....
-
"- Polysorbát 80- Jedná se o emulgátor, stabilizátor a odpěňovač.- přidává se do pečiva, aby zůstalo déle čerstvé, a zároveň zpevňuje těsto. Využívá se v instantní smetaně do kávy jako látka zlepšující její rozpustnost a v umělých šlehačkách zamezuje oddělení oleje. Dále se přidává do cukrových polev, mražených vaječných krémů, ovocných dření, čokolád, do ztužených tuků a zálivek." ...skratka ako hovorim... nejedzme jablka pretoze ich jadierka obsahuju prudko jeodvaty kyanid.... ale aka je pravda.... v takych davkach ako je obsiahnuty v jadierku je neskody... a to plati i u vakciny... (pokial nieje človek alergik.)

irenkask
28. jan 2013

@pectore No vidíš, to je rozumná odpoveď . Tak sme prišli na to, prečo je toľko alergických detí a máloktoré nedonosené prežijú bez ujmy alebo vôbec prežijú. Preto som mala po týchto výrobkoch keď som ich ešte konzumovala vždy záhu.
Jablko ovšem má takú vlastnosť že vôbec nevadí ak rastie aj pri ceste pretože obsahuje zároveň toľko celulózy a vlákniny a taký druh ktorý to všetko dokáže odbúrať plus ďalšie škodliviny z tela.
Jadierka tie buď prehltnem celé a tým pádom ma prečistia cez črevá. Neviem prečo by ich mal niekto hrýzť. bam,bam,bam.

cawes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
28. jan 2013

@irenkask no neviem ci je to hlinikom...ktory je podotykam skoro vsadepritomny....alebo skor tym ze vacsina nedonosenych by podla zakonov prirody ani nemala prezit a to ze preziju si vypýta daň inde....

kvieta
28. jan 2013

@pectore ... A teraz už iba čakám na RE prečo sú tie detičky nedonosené? No lebo v telách matiek je hliník a ortuť😀

petot
28. jan 2013

@nae V skutočnosti je thimerosal stále prítomný v Infanrixe Hexa, ale výrobca už ho tam ZÁMERNE nepridáva, takže sa tam vyskytuje už iba ako kontaminant z výrobných procesov a surovín, a preto ho výrobca nie je povinný uvádzať v príbalovom letáku (áno, takú sprostú máme legislatívu). Laboratórne skúšky preukázali v Infanrixe Hexa priemerne 2ug thimerosalu na dávku, čo je síce 19x menej, než obsahovala používaná kombinácia vakcín pred jeho zavedením, ale stále ešte cca 5x viac, než pripúšťa najbližšia aspoň vzdialene použiteľná príbuzná norma EPA.

petot
28. jan 2013

@stardust Všetky fakty, ktoré som uviedol, sú podopreté vedeckou literatúrou. Za vieru považujem hlásanie kolektívnej imunity, ktorá nebola nikdy vedecky preukázaná, a na tomto základe požadovanie povinného očkovania všetkých detí a pomaly už aj dospelých vakcínou, ktorej bezpečnostné štúdie sú podľa metaanalýzy Cochrane stále "znepokojivo nedostatočné".

hajanka
28. jan 2013

@irenkask vyhlasenia o tom, ze nedonosenene deti by sa nemali piplat, ani zachranovat, ale nechat rovno 🤐 sme tu uz mali, tiez vyjadrenia o tom ze deti narodene chore s roznymi poruchami a postihnutiami... ze potom ze ziju dlhe a plnohodnotne zivoty, a to ze je do buducna zla geneticka vybava pre dalsie generacie, toto nas vraj viac poskodzuje ako vakciny.
TOTO je extremizmus a nie to ze clovek chce ochranit vlastne dieta pred jedom!
😠 😠 😠 😠

kvieta
28. jan 2013

@hajanka A to v tejto diskusii kto napísal? Vnášaš tu do tejto debaty priveľa agresivity a zjavne nevieš správne pochopiť text a to, čo ním autor myslel. Zaváňa mi to už fanatizmom a presvedčením, že iba to, čo robíš a myslíš si Ty, je to jediné správne. Myslím, že toto už je priveľa, škoda chodiť na toto fórum, iba čo sa človek nestačí čudovať☹ - a to som ešte mierne napísala.

hajanka
28. jan 2013

@kvieta vyhladaj si na fore cie su to slova, tej osobe ktora sa takto vyjadruje lajkujes prispevky 😠

stardust
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
28. jan 2013

@stardust A ty vari máš, ukáž tie základy aj ja som na ne zvedavá na ten diplom. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petot
28. jan 2013

@stardust Aha, takže beriem to tak, že z tvojej strany argumenty skončili na úrovni bulváru a preto ti ostáva len útočiť na osobu. Argumentum ad hominem, nič nové pod slnkom.

stardust
28. jan 2013

@petot nic v zlom, ale v mojich ociach si na urovni Kravcika, Jaraya a podobnych expertov 😉 Ak pokladas za utok, ked ti niekto povie, ze ti chybaju suvislosti, lebo nemas zaklady, tak je mi ta luto..podla tvojej logiky by potom mohol riesit statiku mosta aj nejaky sociolog, lebo si precital par clankov a bol by si spokojny 😀

pectore
28. jan 2013

@kvieta to co hajanka nafukuje som pisalaja .... samozrejme ze som nenapisala ze by sa nemali zachranovat, ci piplat a nechat rovno...to je jej hviezda interpretacia... napisala som ze aj takyto geneticky proces moze zapricinovat preco je vela civilizacnych chorob, autizmu a kadecoho ineho...Ze nie za vsetko mozu vakciny ... ze su podla mna len kvapkou v mori a su daleko vacsie priciny preco je "novodobe" zdravie take ake je. To neni extremizmus ale racionalny pohlad na vec.... extremizmus je verit v svoju neomilnost hejze hajanka... 😉

kvieta
28. jan 2013

@pectore 🙂 Ale mne je to jasné... Domyslela som si, o čom si asi písala, keď to takto pochopila😀 Presne tak, ako nepochopila moju poznámku vyššie a lajkla ma. Ale aspoň raz ste sa vzácne"zhodli" 😀