Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sorciera24
19. feb 2013

@jarhal ano, nemusia byt pokutovane, dokonca ani hlasene;) (zalezi aj od lekara, lebo si predstav, su aj taki, kt. s ockovanim nesuhlasia;))

jarhal
19. feb 2013
uhnakova
19. feb 2013

@zaskar veru tak, skoda plytvat sily 🙂

zigzag
19. feb 2013

@jarhal to ze su ockovani ludia zdravi je relativne,.... nakolko vlastne oficialne nexistuje niaka neockvana skupina ludi s ktorymi by sa to dalo porovnat, takze tvrdit ze sme zdravi koli ockovaniu je blud.... navyse,ked sa ockovanie zaviedlo po tom ako vsetky choroby zacali ustupovat,po zlepsieni hygieny, zavedeni kanalizacie, a tak podobne.... ockovanie je mytus, a este, kym prva vakcina,obsahovala hnis z kravskych kiahni a destilovanu vodu, dnesne vakciny su plne rakovinotvornych latok a inych jedov, a zavlecenych zvieracich virusov, lebo aj tie skrade bacily co davaju do vakcin musia na niecom kultivovat, a na to posluzia opicie a psie pecienky,prasacie mozgy ale aj ludske embriaa rakovino bunky od jdnej tety co na rakovinu zomrela,( a kultivuju ich na tomto rakovinovom tkanive preto,lebo rastie extremne rychlo, a otazka, preco maju tak male deti tolko rakoviny ako nikdz pred tym???? nie je to prave tym, ze vo vakcine dostanu take davky rakovinovych buniek, ze sa jednoducho nemozu ani ubranit??), a aj vajicka kuracie,a to ma byt ok??? vdaka tymto jedom su ludia zdravi??? skus vypit neaky jed, ci ta uzdravi ,,,,asi tazko..... tak preco by to malo fungovat s vakcinou v krvnom obehu????

kvieta
19. feb 2013

@sorciera24 nevieš, ako je to s našimi rómskymi spoluobčanmi čo sa týka pokuty za neočkovanie? Oni ho asi ťažko odmietajú, oni ho jednoducho ignorujú, a preto by ma zaujímalo, či aj od nich tak krvopotne vymáhajú peniaze ako od vás ostatných. Nemáš žiadne info? Dosť nám kazia svojou ignoráciou očkovania % zaočkovanosti 🙂, takže by ich malo byť viac, ako ostatných odmietajúcich očkovanie. Ďakujem🙂

zigzag
19. feb 2013

@kvieta nediskriminuj, romovia su chraneni zakonom, nevadi, ze ho hned aj porusuju 😝 a navyse, pri romoch treba brat do uvahy aj podmienky v akch ziju, a urcite vsetky dedicky mali minimalne ockovanie na tbc v porodnici, tak co ta tubera v osadach,,,, ved neockuje sa len rok v porodnici.... faktom vsak je, ze tbc co sa ockovala v porodnici, je na mozgovu variantu, a nie na plucnu, a nechrani uplne, iba zmierni priebeh, takze proti plucnej forme tbc nie je imunny nikto.... iba pre zaujimavost...

veriiii
19. feb 2013

@zaskar to nie je fatalisticke, nehovorim o osude ale o genoch:-/

kvieta
19. feb 2013

@zigzag Ja nediskriminujem. Ja sa normálne pýtam, pretože ma to zaujíma. Iba vtedy sa bude brať otázka, ktorú položí opačná strana normálne, keď sa po je položení napíše - nevyrývam? Viem, prečo som sa to pýtala. Ak od nich nik nevymáha peniaze a sú nevymožiteľné a od ostatných ich vymôže, tak tu diskriminuje niekto iný, niekoho iného, nie ja. Trebalo by trošku skľudniť.
Ja viem, v akých podmienkach žijú rómovia, mám ich takmer pod nosom a nie je to žiaden dôvod na úsmev, či škodoradosť, poviem Ti☹

zigzag
19. feb 2013

@kvieta ta diskriminacia bola myslena ironicky 😉 , lebo to je jednine cim sa vedia ohradit, bez ohladu o akukolvek zalezitost,ktora sa ich tyka... je to smutne, od nich nikto ani pokutu za mhd nepyta, ani za kradez v obchode, sbs ich pusti,lebo vie, ze nic nezmoze, zbytocne papierovacky, zacarovany kruh..... doplacame na nich vsetci..... ale oni su diskriminovani,,,,

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilb
19. feb 2013

@adsumus Je nezmysel. ze nesieme zodpovednost ak niekoho nakazime. Uved prosim ten paragraf. Za sirenie nakazy mozes postihovat len niekoho, komu preukazes umysel. Napriklad ak mam AIDS a viem o tom a napriek tomu mam nechraneny sex a niekoho nakazim, bez toho, ze by som ho pred tym o svojej chorobe informoval, potom mozem byt postihovany. Inak nie.

petot
20. feb 2013

@kvieta Samotný RÚVZ píše vo výročných správach, že riešiť osadníkov v priestupkovom konaní je "iluzórne". Navyše keď sa poriadne nevie, koľko detí vôbec v osade žije a koho sú, tak ani s preventívnymi prehliadkami to asi nebude také ružové. A podľa informácií, ktoré zverejnil Marián na slobodavockovani.sk sa nedá vylúčiť do istej miery "papierová zaočkovanosť". V každom prípade lekár má značnú motiváciu k takémuto riešeniu, lebo keby vykázal nízku zaočkovanosť, tak ho môžu otravovať z RÚVZ a predvolávať na koberček, a na druhú stranu je tu dosť nelákavé pomyslenie, chodiť po osade a pátrať po deťoch a ich rodičoch a volať ich do poradne a riskovať tam pracovný úraz...

jarhal
20. feb 2013

@zigzag to ze su neockovani ludia zdravi? je tiez relativne.......
ak si ma chcela zhnusit metodami vyvoja vakcin tak sa ti to na mne nepodarilo.....a vlna nie je draha.....merino uz hej....
mozno niekto na tvoje bu..bu bu..sa rozhodne inak ale tak. ☹ ☹ ☹ ....je to to jeho rozhodnutie...
nie nemyslim si ze ked som ockovana tak som zdrava cely zivot.....toto som nikde netvrdila .....
ale ak nejaky idiot zrazi tvojho syna na priechode a v nemocnici ti povedia ze zachrania ho len organom od darcu ktory je ockovanyhnisom z kravskych kiahni tak si myslim ze ti to vtedy bude jedno.... aky jed ma v zilach....alebo ho nechas zomriet?....budes chciet aby prezil...predpokadam........a ze sa mu nedaju zachranit roztriestene koncatiny alebo este ho rsie veci tak sa nebudes pozastavovat nad jedmi v krvnom obehu......... samozrejme neber to osobne....bol to priklad asi taky aky si pisala mne.... 🙂 🙂 🙂

adsumus
20. feb 2013

@kamilb Neviem to nájsť, kde som to čítala, tak z mojej strany to nemôžem podoprieť, možno niekto s právnickým vzdelaním. Mňa to až tak nezaujalo, nakoľko sa ma to netýka.

pectore
20. feb 2013

@nikimax a vy zijete vo vakuu ,nedychate vzduch , nejete potraviny... uz ako tehotne? Co genetika, vrodene predispozicie...nevhodna strava, ystavenie sa cigaretovemu dymu, alkoholu, sedenie za pocitacom....ziarenie s mobilov , mikrovlnnych rur...oblecenie co zacne nosit, kremyki, cistiace prostriedky ktorými umyvas pomocky pre dieta....mam pokracovat???.... ak si myslis ze sa ti narodi dieta a to je ciste ako lalia... a nic s toho mu neskodi....tak sa prebud...

pectore
20. feb 2013

@uhnakova ...to iste co som pisala kolegini nikimax " a vy zijete vo vakuu ,nedychate vzduch , nejete potraviny... uz ako tehotne? Co genetika, vrodene predispozicie...nevhodna strava, vystavenie sa cigaretovemu dymu, alkoholu, sedenie za pocitacom....ziarenie s mobilov , mikrovlnnych rur...oblecenie co zacne nosit, kremiky, cistiace prostriedky ktorými umyvas pomocky pre dieta....mam pokracovat???.... ak si myslis ze sa ti narodi dieta a to je ciste ako lalia... a nic s toho mu neskodi....tak sa prebud...

vyhubene su jedine prave kiahne... inak vsetko ostatne tu mame ...dokonca aj mor! ... to ze nieje v europe niesu neznamena ze su vyhubene...LAHKO LIECITELNE SU....Ale HLAVNE PRE ZAOCKOVANU POPULACIU! Na to ako sa spravaju blbe osýpky medzi NEOČKOVANYMI mam jeden priklad : V okolí Utrechtu v Holandsku, žijúci Kalvinisti odmietali a odmietajú každý spôsob očkovania. Pri jednej epidémii osýpok ochorelo 2960 ľudí, 510 z nich malo komplikácie....tu krásne vidieť pomer možných komplikácii u neočkovaného obyvateľstva.... porovnajte si to s možnosťou nežiaducich účinkov.... U 5 pacientov sa vyskytla osýpková encefalitída a 3 deti zomreli. ... Lahko liecitelne... s cca na 3000 ludi 3 mrtvy...to mi nepride ako lahko liecitelne... keby sme to prepocitali na BA bolo by cca 500 mrtvych ... dza sa ti to v pohodicke? ...

pectore
20. feb 2013

@kamilb ale podla mna... nejde o umylel ale o nedbanlivost! Ockovanie mas preventivne...ked mas AIDS a zatajis to je to nieco uplne ine ako ked mas moznost sa chranit a si si vedomi ze ak to odmietnes ohrozujes seba aj ostatnych moznostou sirenia nakazy infekcnej choroby... menusis mat umysel staci ze odmietnes ockovanie ktore je povinne, staci ked si si vedomi co sa moze stat a ono sa to stane...musis potom niest nasledky....a ak ti pojde nejaky rodic za to po krku ze tvoje neockovane nakazilo jeho dieta ktore nemohlo byt ockovane... to ako by si nemal zaockovaneho psa a niekoho by pohryzol....skor k tomu by som to radila... nez k umyslu ci neumyslu niekoho nakazit...

jarhal
20. feb 2013

@nae takze neziaduce ucinky treba podla ZAKONA ohlasovat?

a povinost ockovat je dana vyhlaskou?
to jake kocurkovo? 😀 😀 😀 😀

zaskar
20. feb 2013

najskor mal stat vytvorit fond na odskodnenie NU a potom nech patle vyhlasku, lebo zodpovednost ziadna , jedna so o natlak, teror a diktat bez moznosti slobodne vyjadrit nesuhlas alebo pozadovat odskodnenie. potom nech tlaci brozurky , nech ockuje nezmyselne vakciny na hepa B, gardasil etc. a vystrkuje dochodcov do TV 😀 .

kvieta
20. feb 2013

@pectore toto tu ale budeš zbytočne písať, pretože ako už aj mne bolo vytknuté, na osýpky a mums sa neumiera☹ Aby som doplnila: asi ani na komplikácie, ktoré môžu vzniknúť pri týchto chorobách. A nie je ani to pravda, že inak prebieha choroba u detí do 1-2r, inak u dospievajúceho a inak u dospelého človeka, takže pre každú skupinu predstavuje iný stupeň rizika a ohrozenia. Ale to je objektívny a nezaujatý pohľad na vec.

slnieckko
20. feb 2013

@pectore este jedna otazka na telo, a skor nez odpovies skus sa vzit do mojej situacie a predstav si svoje dieta... ja sama som prekonala Guillain-Barre syndrom (GBS) ktory sa uvadza ako NU pri takmer vsetkych vakcinach, 5 a pol miliona ludi na slovensku si povie no a co ze syndrom, tych zvysnych par desiatok ktory to prekonali by ti vedeli rozpravat co je to za pliagu, nebudem tu o tom pisat kto chce si nastuduje, myslim ze staci napisat ze som kvoli tomu od 18r na invalidnom dochodku... kopec ludi si aj precita NU ale nevie co sa za nimi v skutocnosti skryva... dala by si v mojom pripade ockovat svoje dieta? vies si predstavit aky mam strach ze ma po mne zdedenu predispoziciu a mojim rozhodnutim to mozem spustit? vacsina lekarov povie nebojte sa to nehrozi, je to bezpecne, to nieje dovod neockovat... ale najdu sa aj taki ktori zdvihnu varovny prst, ja napr. mam dozivotny zakaz ockovania na chripku aj ked som uz vyliecena tak preco asi ked je to take bezpecne? kto si to neprezil nevie co je to za strach kazdy den sa bojis ze sa to vrati, ked ma syn predispoziciu tak nech to dostane spontanne v 15r a nie ako rocne babo po podani spustaca...

nae
20. feb 2013

@jarhal Najprv si to naštuduj a potom sa pýtaj. Alebo si si to už prelúskala a stále nechápeš? Jedine v tomto prípade som ochotná ti to podrobne vysvetliť, rada pomáham, tým, ktorým treba 😉

jarhal
20. feb 2013

@nae dakujem za ponuku... netreba.... 😲
naozaj raď ale rozumne tym co treba.......
ako vidim mna si zase nepochopila...tak skoda namahy.....ideme opacnym smerom chapes?

zaskar
20. feb 2013

ked si tu tak svorne a konstruktivne hrkutame rodicia , ma tak napadlo...
chapem namicky ktore su jasne proockovacie, maju na to svohe dovody a veria ze chrania svoje dieta
chapem to aj opacne ze niekto ma zle skusenost
Ale comu nechapem je napriklad, zalozenie si fora o ockovani, stravit hodiny casu pripravou argumentov, textov, liniek a hlavne pro ockovanie. podobne..dokonca byt zaockovany a chraneny a "Nemat vlastne dieta" , zaujma ma motivacia cloveka venovat tomu tolko casu , mat povedzme 25-27 rokov a tomuto sa venovat bez osobnej alebo financnej zainteresovanosti ? Je to podla mna dost divny konicek a realizovat sa takymto sposobom "len tak". Je to podla vas normalne ?
Chcem nazor

adsumus
20. feb 2013

@zaskar Ty už aké máš problémy zase? Bežne tak skúmaš, prečo koho čo zaujíma? Ja nikdy nepochopím ako sa niekto môže venovať futbalu alebo hokeju. A predsa mi to nepríde divné, že sa tým niekto zaoberá. Je to jeho vec.

kvieta
20. feb 2013

@zaskar Prečo to riešiš? A čo má z toho niekto, kto založí internetovú stránku, venuje sa tomu ďaleko viac a vo väčšom rozsahu ako to uvádzaš ako divné Ty tu? Čo ak je to z presvedčenia? Snaha povedať na tomto fóre aj B, ak niekto tu povedal A?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
20. feb 2013

@fidka79 Vieš, je to pochopiteľné, keďže očkujúci veria na kolektívnu ochranu🙂 Nedá sa hovoriť o boji, skôr o obhajovaní.