Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

irenkask
28. dec 2012

@lucyferia Vieš, ono je to dané mentalitou tohto národa, či sa niekto urazí alebo nie, je tu hromada vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí študujú len na to, aby dostali vysoký plat, ale ich myslenie postráda akúkoľvek logiku a ich jednanie je ja som niekto a ty si hovno lebo nemáš diplom a ešte beda ak máš vlastné myslenie tak by ťa zožrali. Podstatné je vychádzať s lekármi a všetkými dobre , prikyvovať a potom sa čudujú, že ich odrbú a odfláknu a sú pre nich len úbohí platiči do poisťovní a ešte aj oni sami odborníci očkujú svoje deti tak ako môžu dobre radiť alebo liečiť druhým.
Slovensko je pre takýchto farmamafiánov úžasne úrodná pôda plná slušných idealistov, to je pre podvodníkov to pravé krajina prikyvujúcich hlupákov.

stanislava2
28. dec 2012

Mám dve dcéry 19 a 15 ročne a synčeka 13 mesiacov. dala som ho proti rotavirusom očkovat nakolko už nechcem zažit tie noci kedy som mala dcerku dva krat dehydrovanu na infuziach a ked sa jej to stalo druhy krát už ma k nej ani cely týžden nepustili.Samozrejme že rotavirus schytat može aj syn ale nie v takej forme že by som ho snad musela niest na rukach ako bez života do nemocnice.Do takého stavu prišla po jednom dni vracania a hnačiek že som nevedela či sa z toho ešte dakedy dostane.Všetky deti mám očkovane proti meningitide(zápal mozgových blán)kamoške pediatrička tuto možnost neponukla syn jej na toto ochorenie skoro zomrel.A nevravim kolko deti vdaka tejto zákernej chorobe zomiera.Samozrejme že sa može stat že dieta ochorie aj ked je očkované no mne to pripadá ako ked šiel Jožo požičat k susedovi furik.Kedže si myslel že mu ich určite nepožičia tak vzal tehlu a porozbijal mu všetky okná za to že mu ten furil nepožičal!toto forum je že či sme za alebo proti očkovaniu.Ja mám len obyčajnu učnovku ale určite mám tolko inteligencie že by som si nedovolila tu urážat ludi ktory sa rozhodli svoje deti očkovat.Prečo sa niektoré choroby už nevyskytuju?Vdaka očkovaniu a je to len časovaná bomba že sa postupne tieto ochorenia začnu objavovat.Je na každom ako sa rozhodne či je hlupy a svoje deti dá očkovat alebo je hlupy a očkovat nedá.

lucyferia
29. dec 2012

@irenkask No a viesco je najvacsia sranda? Ze doktori pri studiu mediciny sa neucia absolutne nic o vakcinach. Absolutne vlastne o tom nic nevedia. A to ak mi niekto neveri, moze sa opytat ktorehokolvek vystudovaneho doktora ci na VS mal aspon 1 hodinu o ockovani a vakcinach 🙂))) NEMAL 🙂

lucyferia
29. dec 2012

@stanislava2 mila stanka, ja som skoro zomrela na salmonelu. A preco sa proti tejto infekcnej chorobe neockuje? Vidis, napichali do mna kadeco ine a kebyze dojdem o 1 den neskor do nemocnice, tak uz ale na chladiace oddelenie a nie na infekcne. A aj preto si myslim, ze ockovanie je blbost, pretoze ta zaockuju na 100 veci a ty zomries na 101 vec. Bud dostanes chorobu, alebo nedostanes, verit ze ta ockovanie ochrani je naivna vec. K tej meningitide a rotavirusom, nikto z mojej ery proti tomu ockovany nebol, a vsetci su tu, parkrat sa pokadili, pogrckali. S mening.nemam skusenost, nikto zo sirokeho okolia to nemal.
Co ale vsetko za (dlhotrvajuce a autoimunne) choroby nastali po ockovaniach v mojom okoli, to by som sa radsej parkrat pokadila, ale chytit tie atopicke exemy, zivot ohrozujuce alergie, psoriazy, silne krvave hnacky s dehydrataciou, a vsetko mozne co tuna v rodine po ockovaniach mam... No nic, ale neber to ze ta ja tuna presviedcam, To v ziadnom pripade. To bol len moj pohlad na vec. Pustat sa tu do ockujucich v ziadnom pripade nechcem. 🙂

stanislava2
29. dec 2012

@lucyferia Mna len zarazilo prečo tuná niektore urážaju ludi čo očkovat dali.Mojej prababke z 5 deti ostali len dve a to nevravim kolko ja mám v svojom okoli ešte starých ludi čo mali 5-6 deti a z toho maju zo dve tri na cintorine.niektore deti ani hroby nemaju.Dakedy sa neočkovalo a deti zomierali prave na tieto choroby ktore sa vdaka očkovaniu teraz nevyskytuju.No vidiš a v mojom okoli zomreli deti ktore zapal mozgových blan dostali.V lete u nás zomrela aj mamina 10 mesačného dievčatka mala autoimunitné ochorenie možno ako vravia jej blizky vraj za to može očkovanie ja im to neberiem aj ja som plakala ked zomrela.Moja dcerka mala ekzémy a dostali sme sa z nich vdaka tomu že som ju prehnane umyvala ale nikdy ma nenapadlo že by zato mohlo očkovanie.dakedy ta naša prababka dychala zdravši vzduch v dedine bolo jedno auto mali vlastnu kravu kona aj kozy a deti im umierali na zápal pluc zápal mozgových blan atd.Určite nebolo tolko chemie a postrekov ako teraz.Myslim že ak by som ozaj chcela svoje dieta chranit od všetkeho zleho nesmela by som snim ani von.Tažko je to povedat či robime zle alebo dobre ked očkujeme alebo neočkujeme.

lucyferia
29. dec 2012

@stanislava2 Dakedy sa neockovalo a deti zomierali na co? Na ake choroby, na tetanus, na Hep.typu B?, ? 🙂))) No na mor a podobne, predsa. A na to sa neockuje. Preco ? Dakedy zili ludia bez teplej vody, bez hygieny, bez vitaminov ake teraz dostavas v obchodoch, nemali co do pusy, behali im tam potkany a mysi, zili iba o par veciach ktore im vydrzali celu zimu. Teraz kupis kadejake ovocie a zeleninu pocas celeho roka. Nezijes v studenej kutici, nepozname chlad. Mame dobru zivotospravu, lepsiu ako predminula generacia. No to by si si musela viac nastudovat, aby si pochopila ze ockovania ti k nicomu nepomozu. Ale presviedcat ta nejdem, kebyze chces tak studujes a zdroje si najdes, ako kazdy kto neveri. A asi sa ti nedostala sprava ktora unikla z Belgickeho uradu verejneho zdravotnictva o velmi vysokom pocte neurologickych poruch co nastali po ockovani Prevenarom? Asi nie, ze... zapal mozgovych blan dostanes ci uz si, alebo niesi ockovana uplne s rovnakou pravdepodobnostou. Zapal pluc je o tom istom. A vela ludi nema sajnu ako sa pravy bacil dostava do tela a ako sa dostava do tela ockovacia latka, a preco ockovanie nemoze fungovat. A preco sa musi Cierny kasel ockovat s toxinom tetanusu. TOXINOM! A preco vlastne ockovanie proti ciernemu kaslu voooobec nefunguje. Ci si mysli niekto ze funguje? 🙂)) No nic, kazdy nech si ockuje ci neockuje, hlavne nech si robi podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia. 🙂

Inac vsetko dobre do noveho roka vsetkym. Ja sa idem pakovat stadeto a nemarnit cas, papapa everyone 🙂

stanislava2
29. dec 2012

@lucyferia idem aj ja manželikovi sa venovat! mojej prababke zomreli dve deti na zápal pluc a jedno na zápal mozgových blán ale ved to nič ved to bolo dávno vtedy boli len potkany špina a teraz tu mame sice pekné obchodné centra ale smog prehnanu hygienu deti poznaju zvieratka len cez rozpravky a zoo.Pekné sviatky!

evicka_po
31. dec 2012

@pectore už som čítala mnoho tvojích príspevkov, v mnohom s tebou súhlasím. Ale. Vždy operujes s pojmamy domnienky, pravdepodobne, zrejme atd. a tym chces poukazat na aktivistov a ich "praktiky", co su zalozene na pochybnych faktoch. Precitala som si minule odpoved pana Dluholudskeho na otazku, preco neexistuje dvojito zaslepena studia u vakcin. jeho odpoveď ma vôbec neuspokojila, práve naopak. V konečnom dôsledku z toho vyplylovu to, ze oni sa domnivaju, že vakcina učinkuje!!! Odporučam prečítať: http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

Zaražaju ma nasledovné veci:
- v uvode pise, ake je dolezite dvojito zaslepenu studiu robit, u vakcin mu ju netreba (udajne neeticke)
- piše, že môžeme porovnavať chorobnost pred a po zavedení vakcíny. Už sme všetci, čo sa trochu vrtame v problematike vakcin videli oné zázračné grafy, kde aktivisti ukažu graf pred zavedenim a lekar ti ukaze graf po zavedeni očkovania. Pan doktor ti už ale nepovie, že chorobnosť dramaticky poklesna dávno pred tým. Tento spôsob dôkazu účinku vakcín nieje domnienka? AK mala chorobnosť klesajucu tendenciu pred zavedením, kto môže na 100 percent tvrdit, ze by pokles nepokračoval aj bez vakcín????
- ďalej čítam "Môžeme zaočkovať určitú skupinu (kohortu) detí na určitom území a porovnať výskyt danej choroby voči skupine neočkovanej." to sa už niekde robilo také porovnanie?? chcela by som vidieť jeho výsledky...
- Ďalej sa znova nestačím čudovať: "Dokonca – po súhlase oboch výrobcov – je možné urobiť tzv. face to face (tvárou v tvár) štúdiu, porovnávajúcu účinky dvoch podobných vakcín navzájom. To sa robí tiež. Bolo by však neetické, ak by sme zaťažovali zdravých ľudí – dokonca deti – pichaním neúčinného placeba s cieľom porovnať k nemu účinok testovanej vakcíny." - o čom ten pán hovorí?? Píše, ze porovnavaju učinok dvoch podobnych vakcin (cím podobných neuviedol, škoda), v zapätí tvrdí, ze zatazuju deti pichanim placeba...akeho placeba ked porovnavaju podobne vakciny a nie neucinne placebo??? nerozumiem...
- potom tam píše, že by bolo neetické vystaviť dieťa chorobe, ak by bolo v skupine, čo by dostala placebo. Celý čas sa hovorí o štúdii, teda, účinok sa predpokladá, bol asi nejak relativne overený, ale až teraz sa má zistiť či skutočne funguje. A ak nie? Je to eticke skúšať liek na deťoch, ak nevieme či má účinok a aké než.účinky vyvolá? Zaujímavá logika. Keď už niečo robia, mali by to robiť poriadne a keď sa už niečo tak zavažne ako vakcina testuje, čo tiež nemusi byť eticke, tak nech je aj kontrolna placebo skupina (ktovie, či by neobstali v teste lepšie, možno by bolo eticke pichať čistu vodu... 🙂 ale to už je vo hviezdach)

Zaver:
- porovnava sa hladina protilatok v krvi - zaujimalo by ma v akom casovom horizonte, skusme dat nase deti otestovat...
- zistuju sa nez.ucinky - akym sposobom, ked moje dieta malo hnacky, nepriberalo, malo teplotu, ale lekarka teplotu povazuje za normalnu, hnacky odmietla brat ako nez.ucinok...takychto skusenosti tu maju asi mnohe mamicky...a aj daleko horsie...
- skumaju sa zmeny vo vyskyte chorob v krajine...o tom som uz pisala...musim tu spomenut slavne pneumokoky, ktorych epid.situaciu nikto neskuma, neeviduje ani nezistuje. Zaujimave, ze toto ockovanie je povinne. Povinnost nieco ockovat by sa mala podla mna odvijat od epid.situacie. Od coho sa odvija u nas?

Citala som dotaz jednej matky, co pisala, ze na vlastnu ziadost dala skontrolovat stav protilatok u dietata, z povinneho ockovania mala protilatky proti dvom, ci trom chorobam...odpoved lekarky - to nevadi, aj ked dieta nema protilatky, ma imunologicku pamat, ktora ho chrani... tak a to uz su len domnienky...to uz sa skutocne neda nijak overit, musime len verit pani doktorke. A to mozeme aj panovi inzinierovi nie?

Cize ani na strane druhej to nieje take vesele s faktami...

pectore
2. jan 2013

@evicka_po panovi inzinierovi by som neverila ani nos medzi ocami.... 😉 pretoze jeho vyjadrenia hranicia castokrat s fanatizmom co je podla mna druh choroby. A nech je uz ciel sebauslechtilejsi pokial je fanaticky a este z ust nekvalifikovaneho cloveka … tak dakujem neprosim.

Pojem imuniologicka pamet existuje : “umožňuje organismu rozpoznat své vlastní buňky a diferencovat je od buněk cizích, dovoluje např. úspěšně se bránit některým infekčním zárodkům, se kterými se organismus již dříve setkal a umožňuje očkování proti nakažlivým chorobám”
Alebo : http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-fronta-zdravo... kde je uvedene : “Tato otázka je velmi obtížně řešitelná, protože nikdy nemůžeme zaručit, že v organismu není přítomno alespoň minimální množství antigenu.” To ale znamena ze imunitna pamet funguje no nikto nevie ako dlho. Najskor to bude vysoko individualne. No jedinec ktory skusenost s antigenom nema.. si nema v ziadnom casovom useku co pametat takze je v nevyhode pri styku s nakazou. Toto je fakt..pretoze skratka nema jeho telo skusenost s chorobou.

1 .neeticke je ked je skupina ludi chranena a skupina ludi nechranena koli pokusu…. Alebo jak chces testovat ucinost? … vystavit zdrave ockovane I neockovane deti nakaze aby sa overila ucinnost? Je to dost neeticke. Doktor sa vyjadruje : “Vakcína v pravom zmysle slova nie je liek. Používa sa u zdravých ľudí a kritériom jej účinku je pokles výskytu ochorení (úmrtí), proti ktorým má chrániť. Môžeme porovnávať (a to sa robí) výskyt danej choroby v populácii pred a po zavedení očkovania danou vakcínou. …vakcíny sa aplikujú zdravým jedincom. Bez príznakov choroby. Nič neliečime - robíme prevenciu ochorenia. Aké príznaky by sme hľadali v placebovej skupine? Načo by sme zdravých (ešte k tomu deti) zaťažovali placebom (dokonca injekčným!), keď nemáme k dispozícii ukazovateľ, ktorý by sme sledovali?” pre mna osobne je to logicke a pochopitelne.

2 .Zlepšenie hygieny , starostlivosti či výživa malo nepochybne vplyv na ústup chorobnosti. Takisto vzrástol rozvoj antibiotík a liečebných metód ktoré spôsobili, že ochoreniam nepodľahlo toľko ľudí. Vďaka týmto vymoženostiam začalo číslo populácie rásť hoc sa paradoxne znížila pôrodnosť.... S toho logicky vyplýva : prežije viac ľudí..... v pomere sa menej ľudí narodí to znamená že ľudia choroby prežívajú v ďaleko väčšej miere a chorobnosť klesá...keďže je menej narodených deti a riziková skupina je menšia. Priklad je v grafe dole. Môžete si všimnúť , že chorobnosť klesá a stúpa ...a až po zavedení vakcíny začína definitívne klesať... toto je u aktivistou hodne zjednodusene a nekomentuju to co som spomenula vysie a pri tomto fakte si treba uvedomiť ,že napríklad výskyt chrípky či iných respiračných ochorení neklesol hoc sa zvýšila hygiena a zlepšila sa životná úroveň...., nie sú síce také nebezpečné (neočkuje sa nimi plošne...pretože sú to sezónne ochorenia a menia sa... na každé obdobie treba vakcínu s iným typom chrípky...podľa výskytu a rozšírenia....) lenže spôsob nákazy je približne rovnaký ako u iných vysoko nákazlivých chorôb. Tiez je na zvázenie kde by sa cislo umrtnosti a poskodeni zastavilo kedze zle podmienky su medzi ludmi stale a ci by nebolo vysie ako v pripade neziaducich ucinkov.

Uvedieme si aj pár príkladov :

Veľká Británia a Japonsko znížili používanie vakcíny proti čiernemu kašľu. Výsledok na seba nenechal dlho čakať.

Veľká Británia pokles nastal v 1974 ... V roku 1978 nasledovala epidémia pri ktorej bolo nakazených viac ako 100 000 obyvateľov s toho 36 umrelo.

Japonsko : pokles v zhruba v rovnakom čase ako to bolo u Británie. Zo 70% preočkovanosti (339 prípadov bez úmrtia) na 20%-40% preočkovanosť na 13 000 prípadov a 41 úmrtí v 1979.

Co sa tyka pneumokokov neviem skade mas ze sa neurcuju typy…pretoze sa robia testy na rezistentnost voci antibiotikam cim sa urci typ. (v tazkych pripadoch – co podla mna uplne staci, pretoze bezne typy by bolo neunosne monitorovat ak na ne zabere bezna atb liecba.)

Vies mne sa tiez mnostvo veci nepaci…moj komplexny nazor ktorý sem tam doplním ak sa stretnem zo silným argumentom :

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pectore/clan...

nae
2. jan 2013

@evicka_po Vcelku sa mi páčia niektoré tvoje úvahy v tomto príspevku. Len doplním pár slov:
- grafy sú fajn, dobre stráviteľné pre vačšinu populácie, hlavne pre ľudí, ktorím sa nechce rozmýšľať. Treba si ale všímať, či sa jedná o graf znázorňujúci chorobnosť alebo úmrtnosť, to je diametrálny rozdiel. Tiež je dobré vedieť, z akej vzorky boli dáta spracované - iné budú grafy znázorňujúce trendy v európskej populácii, iné v africkej, atď.
- keby sa robilo vyšetrenie hladiny protilátok štandardne pred každým ďalším preočkovaním, garantujem ti, že z výsledkov by bolo veľké haló.... áno, je to invazívne (odber krvi u malých detí), ale čo je lepšie - bezhlavo pichať "včeličky" alebo?

@pectore Nemusíš veriť nikomu, ale zjavne ťa táto téma priťahuje ako osu med, lebo sa v nej stále patláš matláš dookola. Neviem, či si uvedomuješ, že valná vačšina článkov na slobodavockovani.sk, nie sú autorské články, ale jedná sa len o preklady (event. s komentárom prekladateľa či pána inžiniera, ale to by ťa potom mohli vytáčať aj beztitulové komentáre pod článkami, no ni?).

----No jedinec ktory skusenost s antigenom nema.. si nema v ziadnom casovom useku co pametat takze je v nevyhode pri styku s nakazou. Toto je fakt..pretoze skratka nema jeho telo skusenost s chorobou.

Denne sa stretávame s veľkým množstvom patogénov, s ktorými telo nemá skúsenosť. A žijeme. Zaujímavé. 😎
O príspevku pána profesora škoda reči. Pletie piate cez deviate. "Používa sa u zdravých ľudí a kritériom jej účinku je pokles výskytu ochorení (úmrtí), proti ktorým má chrániť. " Jemu je to asi jedno, ale mne nie je jedno, či sa nakazím niečím a prežijem (takže sa dostanem do štatistiky výskytu ochorenia) alebo neprežijem (dostanem sa do štatistiky úmrtia). Kritérium účinku nie je garantované samotným výrobcom, tak vlastne čo by som chcela od pána profesora, že áno. Prečo neklesá výskyt čierneho kašľa po zavedení očkovania?

Keďže v závere si použila akurát prekopírovaný príspevok z uzamknutej diskusie, skopírujem sem odtiaľ aj svoj komentár:
ad "Uvedieme si aj pár príkladov :Veľká Británia a Japonsko znížili používanie vakcíny proti čiernemu kašľu. Výsledok na seba nenechal dlho čakať. "

To je pravda. Odvtedy majú totižto v Japonsku pokoj so SIDS!!!!
A keď toto nechápeš, drahá Pectore, keďže si matka, tak je to s tebou naozaj veľmi zlé.

To len tak by the way.

Už nebudem kŕmiť... 😀

sissmiss
2. jan 2013

@nae este ku grafom dodam, ze slecna ma na svojej stranke o ockovani graf umrtnosti na osypky v usa, ale logaritmicky graf...velmi pekne vyzera ked si clovek nevsima hodnoty vlavo...pokles umrtnosti pred zavedenim ockovania bol pocas zhruba 50 rokov okolo 98%, po zavedeni ockovania klesol este o nejake pol percento. Ale, v log.znazorneni to vyzera tak, ze tych 98% je smiesny pokles ale pokles z jedneho cloveka na pol cloveka po zavedeni ockovania je prudky prepad nadol....lebo logaritmy

sissmiss
2. jan 2013

len doplnim ze na jej www stranke, nie tu. Ale aj tak by ma zaujimalo odkial mas pectore ten graf, lebo vyrobca vakcin ho ma inak trosku, ta lava strana....

liviadanova
2. jan 2013

Som proti.

evicka_po
3. jan 2013

v prvom rade, som chcela iba podotknut, ze aj "imunologicka pamat" su fiktivne pojmy, ktore ako si sama uviedla: "To ale znamena ze imunitna pamet funguje no nikto nevie ako dlho. Najskor to bude vysoko individualne. " a to povazuje za domnienky, tak ako aj mnohe domnienky pana inziniera. Studie neexistuju, su neeticke, odbery sa nerobia, deti sa sleduju par dni po ockovani, umrtnost klesala aj pred tym = vakciny funguju! to mi je logika. Keby to pouzil pan inzinier oznacili by sme ho za skutocneho bludara.

A chripka? no co ja ti viem...tvoj lekar teba alebo tvojej rodine uz robil nejake tesy ci mas ozaj chripku, alebo si len povedala, ze mas sople, teplotu a bolia ta kosti = mas chripku? U nas v skole su vyhlasene chripkove prazdniny, ale chripku ma pramalo deti...dnes sa uz kazde respiracne ochorenie oznaci ako chripka. Ale kolko pripadov je skutocne chripka? Ja som chripku podla "popisu" v zivote nemala, aj ked som ju tak mnoho krat nazvala...

Pneumokoky. Je to tak ako som napisala. pytala som sa nato viacerych lekarov. Nezistuju kmen,. Zistuju iba rezistentnost na ATB a to je velky rozdiel. Tym nijak nezistis aky ken dieta ma. A nevies mi odpovedat na otazku preco neexistuju "epidemie pneumokokov"? Mas nejake statistiku ake kmene sa vyskytuju na Slovensku?

A pri odbere krvi a zistenie protilatok by bolo fakt poriadne halo o tom vobec nepochybujem. Potom by ale aj tak operavoali s tou slavnou imunitnou pamatou co sa neda najst, zmerat, ani dokazat. Ta fajne.

halienka
3. jan 2013

@evicka_po výborná odpoveď, tlieskam ti 🙂 Čo sa chrípky týka, to je fakt úplne na smiech, ale teda aj ostatných viróz a nákaz, pretože za posledných 20 či 30 rokov si nepamätám, že by mi lekárka zisťovala o akú nákazu naozaj ide (teda keď som prišla k lekárke so zapáleným hrdlom, nádchou atď., proste klasické respiračné ochorenie), žiadny výter z hrdla, žiadny odber krvi, nič. Proste odhadla podľa príznakov, alebo ešte lepšie skôr sa ma spýtala či chcem či nie antibiotiká a to bolo všetko. Absolútne netuším, koľkokrát išlo o bakteriálnu nákazu, koľkokrát o virózu, o aký typ "koka" alebo hemophila alebo aký typ chrípkového vírusu kedy išlo. A som hlboko presvedčená, že takto to funguje v 95% pacientov, pretože poisťovne by to nepredýchali, keby sa robili testy každému chorému na každý jeden typ virózy. Takže sa to nerobí a štatistiky sa robia nehorázne hrubým odhadom, predpokladám len podľa tých 5% pacientov, kde nastali nejaké komplikácie a preto bolo už nutné vyšetriť o aký typ ochorenia ide. Ešte aby som nekrivdila, deťom sem-tam ten výter urobia, ale na tú veľkú chorobnosť čo je medzi napr. do škôlok chodiacich detí, tak je to tiež smiešne málo, no najväčšia sranda je, že aj tie očkované majú pneumokokov a hemophilov ako na bežiacom páše (mám potvrdené od ORL lekárky).

pectore
3. jan 2013

@nae SIDS a japonsko je pekna formulacia aktivistov..ibaze toto info je trochu zastarale ze sa tam ockuje po druhom roku života. Mne sa podarilo nájsť info že sa tam bežne plošne očkujú deti do 1 roka a to 6 inekciami. počas druhého roka 3 dalsími. Ponúkam vám novsí očkovaci kalendár s japonska. Pretože info o ktorom hovorite vy bolo aktualne od roku 1975. V roku 1995, japonskej očkovanie zákony zmenili a 2002 doslo k dalsím zmenám.

K ciernemu kaslu po zavedeni ockovania KLESLA UMRTNOST na cierny kasel!!!!!! Co je pre mna osobne dost silný argumet! Pred očkovanim bola úmrtnosť okolo 10%.... po očkovaní išla k nule. UMRTNOST co je najhorsia mmoznost

@sissmiss graf je so stránky : www.quackwatch.com/

@evicka_po no vies ..tak si mozme vybrat bud budeme pracovat s " fikciou" na jednej alebo na druhej strane... kazdy si musi vybrat co mu pripada logickejsie a presvecivejsie. ja som citala ze zistenim rezistencie sa urcuje kmen pneumokokov. Takze predpokladam ze sa to robi hoci výnimocne. podla mna nieje rozdiel ked zistujes rezistentnost pretoze pri tomto ukone urcis aj kmen pneumokokov. Pravdu povediac som stejto temy uz unavena ...dalsie ockovanie nás caka za 3-4 roky tak to najskor necham plavat a kde tu si napisem nejaky koment...no uz sa mi v tom nechce moc vrtat ..dost som stym zabila casu a nikto mi ho nevrati... hladat statistiky a grafy a kadeco...naco som prisla som zhrnula do clanku ..sem tam ho doplnim o nieco nove co ma zaujme a tym to hasne.... som len obycajna mamicka na materskej a info musim pracne vyhladavat.... mala je v poriatku, nemali sme ziadne problemy, v Dvoch rokoch sa pojdem spytat na tie protilatky a uvidime ako na tom bude...... Mne ockovacia teoria pride logickejsia nez antiockovacie kampane... hodne mi to pripomína aktivistické hnutia...typu veganí , homeopati, zeitgeist..a take podobne..... len kde tu cosi ma zaujme aj s druhej (inzinierskej ) strany. Takze tak.... a k chripke ci virozam s ktorych sa smejete...tu ide o to ze su vysoko nakazlive tak ako infekcne ochorenia ...o nic ine !!! Ze hygiena a lepsia zivotosprava nepomohla k tomu aby ich vyskyt klesol...

lucyferia
3. jan 2013

@pectore panovi inzinierovi by si neverila ani nos medzi ocami. 🙂 tak OK. Existuju totiz studovani lekari na konfrontaciu a PROTIargumentaciu s PROockovacimi lekarmi. Ten Pan Inzinier preklada originalne clanky, prinasa a zhrna udaje a fakty zo vsetkych moznych stran na jedno miesto, na jeden web. On si tie udaje totiz necuca z prsta ako si stale myslis, alebo si ich nevymysla v hlave. To ze mu neveris ty je tvoja vec. Ale kazdy priemerne inteligentny clovek si precita obe strany a sam si zhodnoti ci ockovat, alebo nie. (a ked furt utocis na jeho titul ze je ING. tak ti poviem jednu vec, bola som infekcne chora a dvaja STUDOVANI LEKARI MUDR. nespravne stanovili moju diagnozu, a takmer ma to stalo zivot!!! Do nemocnice som dosla v kritickom stave v hodine dvanastej - Iba tolko na margo titulov pred menom a ich odbornosti, OK?, to ze ma niekto MUDR titul pred menom neznamena, ze sa v problematike aj rozumie)

A este sa tu bavis o Japonsku. Tam sa prestalo s ockovanim deti do 2 rokov pretoze sa to ukazalo ako nebezpecne!!!!

pectore
3. jan 2013

@lucyferia v japonsku sa ockuje prvykrat v 3 mesiacoh!!!
ja lekarov neobhajujem...ale aby mi inzinier hovoril ake pripravky mam uzívat...co veselo v tych svojich diskusiach praktizuje...to uz je na mna moc. A pan inzinier si velmi vybera co zverejni...vsetko su to studie s radov homeopatov, lekarov praktizujúcich ortomolecularnu medicínu, psychologov ...lekarov o ktorých koluju po internete vtipy...a tak..no skratka neviem ale je to zvacsa stret zaujmov...

lucyferia
4. jan 2013

@pectore p....na ako traky ze v 3.mesiacoch sa v Japonsku ockuje.
Inac mila pectore, myslim ze ti Fillo lezi riadne v zaludku, lebo cele dni nic nerobis, iba obhanas vsetky clanky na modrom konikovi, na slobode v ockovani, na youtube a vsade kde je Fillo. Si ako jeho zly tien..ale tym ze tuna brainwashujes, vela ludi nepresvedcis. Ti ktori su rozhodnuti neockovat, nebudu ockovat ani ked s nimi zacnes viest diskusiu. Mam za to, ze ty nemozes byt ziadna mamicka tu z MK, ktora sa snazi zistit informacie o tom a ktora sa rozhoduje. Tym ze venujes tomu tolko usilia a casu cele dni len vypisovat po internete a ociernovat Filla mi pride ze si dosadena brainwasherka od nejakej farma-firmy, LOL. Nic viac nic menej. Ja mam dost faktov a nielen od Filla, Fillo nieje jediny open minded vo svete, existuje vela ODBORNEJ literatury, ktora pomoze ludom rozhodnut sa tak, alebo onak. Ty si neni autor/ka ziadnej publikacie, takze tvoja oscilacia na internete je pre mna cisto irelevantna, ako uz aj pre mnohych inych okrem mna komu uz riadne lezies na nervy. Pis si co chces, mna na opacny nazor neprivedies. Kazdy je zodpovedny za svoje deti, ty sa nechaj napichat cim chces, aj tonou hliniku a formaldehydu (co evidentne si).

A este k tomu, ze si FIllo vybera co hovori? No moooja, ale ved aj pro ockujuci lekari si vyberaju co hovoria. Vcera ma zabil Dlouholucky co povedal v jednom kratkom videu, rozhovore na TA3. Povedal daco co si v po minute sam vyvratil.

Radsej budem pocuvat homeopatov a podobnych, pretoze mna dvaja vystudovani MUDR ked som bola infekcne chora odflakli tak, ze som skoro dosla o zivot. Ale uz som to tuna pisala opakovat sa nejdem. Ani ten co ma pred menom titul neznamena ze to co hovori, a ako lieci je spravne! Kaslem ja na tituly moja. Nadavaj si na Inziniera kolko chces, len bacha aby si nepukla.

denduska
4. jan 2013

@lucyferia prepáč ale zbytočne sa rozohňuješ 🙂 pectore má teraz pravdu ak sa teda za posledné 2 roky nič nezmenilo, stačí ťukes do googlu...od 3.mesiacov začali v Japonsku očkovať znova odkedy je na trhu acelulárna pertussis vakcína, aspoň pokiaľ ja viem. http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dschedule/Imm11EN...

irenkask
4. jan 2013

@lucyferia To je nič ale u môjho si pomýlili ťažký zápal pľúc a vodou na pľúcach s chrdticou . Dali mu dorsiflex a brufen ako liek a behom pár hodín skoro zomrel. Podotýkam že ani obvodný ani ten odborný : jeho ctené meno je DIBDIAK a pracuje na poliklinike v Turčianskych Tepliciach. Vtedy zastupoval dr. Nemčiča ktorý zomrel a teraz robí tento miesto neho. Keď som si to bola vydiskutovať u Nemčiča že ako je možné že nevzal do ruky fonendoskop a nepočúval ho , drzo otočil ku mne počítač kde to dodatočne dopísal za neho aby bol krytý že ho počúval. Takýmto odborníkom je diplom iba na hovno na nič iné.Doplazili sme sa v poslednej hodine na pľúcne kde bola zasiahnutá celá ľavá strana pľúc a snímok bol úplne biely. Takmer zomrel , vôbec sa nedarilo znížiť 40 horúčky . Po dvoch týždňoch kedy sa v nemocnici nedialo žiadne vyšetrovanie, len mu dávali to isté som prišla nadať všetkým tzv. lekárom a až po tomto kriku vravím kde je CT pľúc, kde je bronchoskopia , aby ste vedeli ako ďalej to čo je za bordel?
Za 5 minút prišla za nami na izbu sestrička a hovorí zajtra o tej a tejbude CT vyšetrenie a otej bronchoskopia. Brali mu z tej vody na pľúcach vzorku a nasadili antibiotiká priamo na ten zápal.
Takže som vlastne musela nadiktovať odborníkom ďalší odborný postup, ináč by sa pacient asi nedožil dlho.
Ešte som im aj pomohla lebo dotyčný asi pred šiestimi týždňami spadol na tú stranu, nebolo mu nič a ono sa mu tam vytvorili krvné zrazeniny a začalo to tam hniť , takže on nemal nádchu a sople a zápal teda biely tieň mu išiel na snímku zdola nahor.Takže prišli nato že je to z toho.

pectore
4. jan 2013

@lucyferia neboj nic ja nepuknem.... . mna tema zivo zaujala preto som sa jej venovala. A niesom ziadna dosadena...ale obycajna mama na materskej...akurat ze ked sa pre nieco zanietim tak idem do toho naplno. Napisat clanok ma stalo vela usilia a casu... v nom som zhrnula veskere svoje postrehy. Sem tam ho doplnim ked na nieco pridem ....🙂 Pre mna nieje odborna literatura pokial je v knihkupectve v useku hobby alebo zivotny štyl...co sprepacenim vsetky tie od struneckej, patocku, bukovskeho a neviem koho su. Pretoze pisu od buka do buka... vyberaju co im pasuje , vypustaju co im nepasuje.... kludne si taku pseudovedu citaj a pokladaj ju za bibliu... mne je to jedno... Pre mna to neni hodnoverne..... druha strana ma tiez svoje muchy, tiez nieje sveta ale narozdiel od "vas" nesie zo sebou aj vysledky... pan fillo a jemu podobny maju len tuzbu aby ockovanie bolo zlo sveta...lenze mozno je to zlo ale mensie.... viac v mojom clanku : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pectore/clan...

pectore
12. jan 2013

nedá mi este nenapisat...ze ked sa na to pozrem s odstupom casu ..som nemilo prekvapena ze kvantum ludi sa nechá ohurit.... prezentuju nazory no neoveruju si ich podklad.... zlate krasne doveruj ale preveruj!!!

mimka38
12. jan 2013

ja som bola teraz prvy krat s malou,,a nedopadlo to moc dobre po ockovani asi tyzden zacala mrkat ockami ☹ pojdem to v pondelok riesit,,dufam ze dopadneme dobre,,,mala ma teraz 4 mesiace a nemala problem 😔

katka0905
12. jan 2013

ja som proti, ale zas chapem ludi aj na opacnej strane, nasilu nepresviedcam nikoho. Nastastie mame detsku lekarku, s ktorej tichym suhlasom neockujeme, skor sa mi zda, ze je na nasej strane a tesi sa z toho, ze mame zdrave dieta, ktore mimo poradne ani raz u nej nebolo.

petot
12. jan 2013

@stanislava2 Ja som proti, pretože výskum vakcín, ich zložiek a bežných kombinácií je neuveriteľne odfláknutý a nežiaducich účinkov je priveľa. Povinné očkovanie navyše zasahuje do základných ľudských práv - jablká sú omnoho zdravšie než vakcíny a predsa nám ich nikto povinne nenanucuje.

K rotavírusom, choď sa popýtať na infekčné oddelenia, ako sa im roztrhlo vrece s hnačkujúcimi deťmi akurát čerstvo očkovanými rotavírusovou vakcínou. Táto ŽIVÁ vakcína sa navyše na Slovensku často pohodlne podáva naraz s neživými vakcínami, čo je totálna blbosť.

Zrejme veríš, že babkine deti mohli žiť keby boli očkované, inými slovami, že očkovanie znížilo detskú úmrtnosť. Je to vcelku bežný omyl. Pozri sa na tento graf, ktorý ukazuje, aký bol vývoj detskej úmrtnosti pred a po zavedení plošného očkovania.

prevenar
12. jan 2013

@petot ked pozeram ten graf .. ako je posledna "spicka" cca 1945. po tejto spicke klesaju pocty umrti temer kolmo dole az do bodu ked bolo zavedene prve ockovanie. v tomto bode sa kolme klesanie zastavuje a meni sa "vodorovnu" ciaru. vyzera to , akoby ockovanie zastavilo trend rychleho priblizenia sa k nule ktore malo prist v roku cca 1958 . od prveho ockovania sa klesanie k nule nekonecne predlzilo na cele desatrocia ..

predpokladam, ze nahoda 🙂 ..ved co ine ^^

zuzanka.zuzu
13. jan 2013

Nečítala som diskusiu, len som zbežne pozrela poslednú stranu o čom je a niekto tu spomenul, že v Japonsku sa očkuje po 3 mesiacoch - pokiaľ ja viem, tak je to po 2 rokoch (niektorí po 2,5 a niektorí až po 3 ROKOCH a nie mesiacoch...) To iba pre spresnenie údaju, inak sa do diskusie nebudem miešať, fabmabiznis si nepustí štátom dotované povinné vakcíny, takže všetka vaša energia je zbytočná. Najskôr by v tejto republike nesmeli byť podplatiteľní politici. Choďte sa radšej von prejsť s vašimi deťmi na nedelnú prechádzku....

pectore
13. jan 2013

@zuzanka.zuzu v japonsku sa ockovalo po 2 rokoch ibaze je to stare info zauzivane u aktivistou ... 37 rokov stare!!!!. PRAVDA je taka ze momentalne sa tam plosne ockuju deti od 3 mesiacov!! http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dschedule/Imm11EN... - info z 2011 !!!!!!!!

nae
13. jan 2013

@zuzanka.zuzu S deťmi sa prechádzame často a za každého počasia 🙂.
Ale nenechám sa buzerovať pediatrom/pediatričkou/štátom len kvoli tomu, že si za svoje dieťa chcem zodpovedať sama. Keď sa mojim deťom niečo stane, budem sa o ne starať ja, nikto iný. Máš pravdu, že je to boj na dlhé lakte a v tomto momente sa zdá, že márny, ale treba začať od seba 🙂