Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nikimax
22. feb 2013

@petah82 výborný úlovok tento článok, gratulujem.......ale jedna vec ma desí......máme autizmus a krvnú skupinu 0 pozitív, vlastne všetci členovia našej rodiny, aj malá neočkovaná dcérka.....teraz rozmýšľam, že ak by som ju dala očkovať a nechala sa zmanipulovať .....vychovávala by som dve autistické deti??Až mi zle zostalo...... 😝 😝 😝

petot
22. feb 2013

@adsumus Keď napíšeš blud prvýkrát, tak sa to ešte dá považovať za omyl. Ale keď ignoruješ fakty a opakuješ blud, tak to je už typický znak trolla.

Nárast autizmu len za ostatných 10 rokov? BLUD.
V tomto čase síce stúpol výskyt cca 6-násobne, ale ešte pred týmto obdobím počas 20 rokov (cca 1980-2000) stúpol až 20-násobne.

MMR sa očkuje na celom svete od roku 1970? BLUD.
Ešte v roku 1980 väčšina krajín neočkovala ešte ani proti osýpkam, dokonca rubeolová vakcína v mnohých krajinách začínala až v druhej polovici 90. rokov. Mumps tabuľka WHO ani len neuvádza, asi preto, že to je jedno okrajové a relatívne banálne ochorenie.
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

Za vedecky spoľahlivú sa považuje dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia. Takáto ohľadom autizmu u očkovaných/neočkovaných neexistuje. Za eticky spoľahlivú sa považuje taká štúdia, ktorej autori nemajú konflikt záujmov. Ani takúto štúdiu nenájdeš.

Pokiaľ ide o otázku, "či je lepšie pre dieťa ochorieť na čierny kašeľ alebo očkovať sa", trvám na tom, že je manipulatívna. Navádza k dvom implikáciám: a) že neočkovať znamená ochorieť b) že očkovať znamená neochorieť. Oboje sú BLUDY. Navyše, v kontexte témy tejto diskusie, nepredpokladám, že by si rozmýšľajúci rodič kládol takúto otázku pri rozhodovaní o očkovaní; zdravý rozum v takejto situácii kladie otázku, či je lepšie očkovať alebo neočkovať. A na túto otázku som obšírne odpovedal.

petot
22. feb 2013

@adsumus Deti s autizmom môžu mať častejšie infekcie a častejšiu konzumáciu antibiotík, lebo toto je jeden z často popisovaných sprievodných znakov autizmu po očkovaní. Nejde o príčinu, ale následok; autizmus je multisystémové ochorenie, ktoré sa dotýka nielen mozgu, ale často aj imunitného systému, tráviacej sústavy, endokrinných žliaz atď.

V prípadoch, kedy sa epizódy infekcií a ATB vyskytovali PRED "osudným" očkovaním, malo to byť lekárom považované za varovný znak vážne narušenej imunity a nemalo vôbec dôjsť k ďalšiemu očkovaniu. Pri oslabenej imunite je ľahko predstaviteľný mechanizmus, kedy dôjde k chronickej infekcii vakcínovým vírusom rubeoly alebo osýpok (preukázanom v črevách časti autistických detí) a následný gut-brain syndróm, alebo excitotoxické poškodenie mozgu.

Inými slovami, toto kauzalitu očkovania skôr potvrdzuje ako vyvracia.

jerryjanka
22. feb 2013

@petot palec hore

adsumus
22. feb 2013

@petot
http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine
Máš tam aj pekné grafy ako poklesla chorobnosť, aj koľko ľudských životov ušetrila vakcínka a koľko poškodení zdravia.

A čo sa týka vedeckých štúdií,ponúkaš nejaké, ktoré dokazujú, že vakcína spôsobuje autizmus svojím obdivovateľom?

Nepíš, prosím, že píšem bludy, ja si tiež kdečo myslím o tvojich teóriach.

Autizmus začal prudko stúpať od roku 1996, opakujem očkuje sa od 1970.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism

zaskar
22. feb 2013

baby vy do kedy robite ? platia vam aj cez cas ? vidim ze marcka a gask ma naizaj silnu kolektivnu zmluvu 🙂

zaskar
22. feb 2013

baby vy do kedy robite ? platia vam aj cez cas ? vidim ze merck a gsk ma naozaj silnu kolektivnu zmluvu 🙂

irenkask
22. feb 2013

@petah82
@hajanka
@tanapeta Chcela som vám len toľko povedať, že rakovinu mojej vnučky som konzultovala aj s jedným ukrajinským lekárom, ktorý mi potvrdil, že krvná skupina 0 má najťažšie a najsilnejšie imunitné reakcie a potvrdil jednoznačne čo má v prepúšťacej správe že je to atypická reakcia na vakcínu. Vnučka má skupinu 0Rh pozitív a je mi jedno, či to budú nejaké drbny komentovať tak alebo tak a donekonečna prekrúcať a klamať.,Očkovanie teda spôsobuje aj smrť, záleží ako reaguje krvná skupina dieťaťa.
A rakovina sa prejaví aj neskôr, nakoľko tu je tá stokrát opakovaná pravda, že očkovanie poškodzuje DNA a nikto kto očkuje ďalej a ďalej nie je za vodou. A kto počúva a reprodukuje lži, ktoré šíria lekári slovenského pôvodu, že dieťa malo čosi vraj vrodené sú tak akurát na posmech celému svetu a že dieťa malo zníženú imunitu sú obyčajné bludy, lebo pravda je tá, že práve vakcíny túto imunitu vynulujú a potom dochádza k ťažkým reakciám po očkovaní.
Ešte sa vyjadril tento ukrajinský lekár na margo slovenských, že tu sa nesmie o tom hovoriť na slovensku a on keď videl tieto praktiky, tak robí v súkromnom rezorte lebo nemohol zniesť že sa tieto NÚ zakrývajú.

nikimax
22. feb 2013

@irenkask aj my sme 0+ A pamätám si, že Max mi nechcel ani úžasné predpísané naordinované lieky, Atb jesť......inštinktívne sa im bránil, bud skončili na vankúši, vo vlasoch, alebo ich hned vyvrátil......akokeby vedel, že mu chémia proste škodí, tak ma to teraz mrzí.........Mne to všetko zapadá, ako by sa bránil pri očkovaní, keby bol väčší....

tanapeta
22. feb 2013

@nikimax aj my sme 0+

nikimax
22. feb 2013

@tanapeta no pekne......ale nám dali.... 🙄 🙄 🙄

petot
22. feb 2013

@adsumus Je to už skutočne trápne a definitívne ťa považujem za trolla.

janano
22. feb 2013

@pectore nedas, lebo nemas? ved ty mas predsa "uznavane" zdroje 😉 😉 😉 narozdiel od tych nasich 😉 😉 😉

irenkask
22. feb 2013

@nikimax
@tanapeta A tu ďalšia TZV. náhoda Milenka od milliharmi píše teraz toto

miliharmi @irenkask
@petah82
Hmm, naše Milenka měla také krevní skupinu 0+ a skončila s meningoencefalitidou.
Dnes o 18:39 • 5 detí • Odpovedz • Páči sa mi to •

A po tej meningoencefalitíde nasledovala iba smrť , nič viac, zase len náhoda všakže. a niekto tu ide oplakávať a predpovedať takú debilinu ako je neexistujúca epidémia vraj v budúcnosti. No na posmech všetkým normálne zmýšľajúcim ľuďom. A výsmech pozostalým rodičom a rodičom poškodených detí. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

tanapeta
22. feb 2013

@irenkask bohužiaľ áno, do nás čo sme niečo ohľadne tohoto prežili na vlastnej koži, tak do nás sa budú obúvať a presviedčať nás, o niečom čo oni prd vedia. Nech je takých obetí čo najmenej, aj preto všade píšem o našom príbehu

irenkask
22. feb 2013

@tanapeta Vieš, oni za to nemôžu ale nemajú čím pochopiť celý cieľ očkovania a jeho zmysel.

nae
22. feb 2013

@amouramour " fuha na MK je velky kopec imunologiciek, lekariek a biologiciek waauuu"

Predstav si, že áno. Potrebuješ niečo vysvetliť? 😉
p.s. šiesty zmysel a materinský cit sú najlepšími titulmi a tie mám(e).

kvieta
22. feb 2013

@zaskar No bodaj by si mal s tým platením a kolektívnou zmluvou pravdu☹ To by ste tu mali vkuse určite viac oponentov😀

zaskar
22. feb 2013

dnes im uz padla 🙂 aktivita nulova 🙂 zkratka pride mi to divne mat takyto konicek.. ale vzdy musi byt niekto prvy 🙂 bezdetny clovek co tu len ockovanie obhajuje a argumentuje ... sag dobre 🙂) ale mozno vam sa to zda byt ok 🙂) tak ako aj ockovanie 🙂 ved nakoniec je to kazdeho osobna a slobodna volba , tak isto ako ockovanie 🙂)))) ze ano 🙂

kvieta
22. feb 2013

ale veď každý si tu obhajuje iba svoj názor🙂 Aj bezdetné majú svoj názor na očkovanie presne tak ako aj na neočkovanie, či nie🙂 Či k nejakému názoru dospeješ iba vtedy, keď sa staneš rodičom? Alebo ak máš alebo nemáš NÚ? 🙂 Aj tí, čo dali očkovať a bohužiaľ majú NÚ, či už sú, alebo nie sú z očkovania, mali pred očkovaním asi iný názor. Ide o spôsob, akým sa info podáva a samozrejme, aj ako sa prijíma. Podľa mňa je málo, ak sa po prečítaní takých diskusií rozhodne pár 10-tok ľudí neočkovať. Ale vám to stačí, lebo vám ide iba o neočkovať☹

janano
22. feb 2013

@kvieta len k tomu... ked sa cloveku narodia deti...spozna novy strach, neopisatelny, najhorsi na svete...o svoje deti. Ti, co deti nemaju, ho nepoznaju 😔

nae
22. feb 2013

@kvieta Súhlasím s @janano . Keď máš deti, dívaš sa na vačšinu vecí z úplne inej perspektívy. Veď to cítiš sama.
Keď ti trpí dieťa, je ti zle zaňho. Kto nezažil zlé reakcie po očkovaní, tak samozrejme chápem, že viac verí jeho ochrannej, ako deštruktívnej funkcii.

kvieta
22. feb 2013

@janano ale to nič nemení na tom, čo som písala. Strachom sa stráca objektívny pohľad na vec, človek sa cíti byť pod tlakom, je ťažko rozhodný a keď sa k tomu pridá neodbornosť, iba laické vnímanie informácií, tak to nemusí byť vždy dobré rozhodnutie, pre ktoré sa rozhodneme. Ale to myslím všeobecne, nie konkrétne na Teba, alebo iné mamičky tu na fóre. Ja mám zdravé dieťa a aj tak by som uvítala, keby sa našiel spôsob, ako niektoré veci zmeniť. Nechcem sa opakovať... Správnymi opatreniami by sa predišlo niektorým NÚ, teda aspoň takým, ktoré sa dajú predpokladať. Ale asi zbytočne budem o tomto "točiť", tento názor tu už raz bol vypískaný.

janano
22. feb 2013

@kvieta ja ti rozumiem, co chces povedat. Ale keby si zazila NU na svojom vlastnom dietati, tazko by si bola objektivna.
To je so vsetkym...telefonovanie za volantom, niekomu zrazia blizneho...darmo mu bude druhy vravit, ja mozem telefonovat pri jazde, ja som za x rokov za volantom este nikoho nezrazil...chapeme sa, nie?

zaskar
22. feb 2013

🙂 je to tak isto doveryhodne ako ked farar rozprava o plodeni deti a vychove 🙂)) alebo fico o praci ( nikdy nepracoval, odjakuiva od cias szm sa zasiva v parlamente) ako stary komunista co prezlieka kabaty ked sa mu to hodi, ako narkoman o tom ake je lahke nefetovat 🙂) ako bankar co rozprava ako ti pomaha ked ti dava uver...🙂) ako clovek co nema autistu a mudruje nad 10 mrtvolami v usa... zkratka LOL....mudrovanie nad niecim co nema odzite a odstredovane, krcmove tliachanie 🙂) tak to na mna smesne posobi 🙂) ale na Slovenske pomery palec hore za konicek 🙂)))

kvieta
22. feb 2013

@janano Myslím, že sa zatiaľ chápeme🙂 Na objektivitu je v prvom rade potrebný dostatok informácií a potom nestrannosť. Ale pre každého je dostatok informácií relatívny pojem - viď túto diskusiu. Preto si myslím, že aj keď očkujem, môžem chápať vašu bolesť, môžem mať záujem o to, aby som svojim názorom, hlasom, podpisom... čímsi prispela k zníženiu NÚ, samozrejme formou a obsahom, ktorý bude v súlade s mojim názorom. Ak sa tu budeme baviť iba pre a proti dookola, tak je to mlátenie prázdnej slamy. Ja osobne budem minimálne mamičky vo svojom okolí nabádať k tomu, aby trvali pred očkom nad riadnym vyšetrením. Toto si zatiaľ nesiem z tejto debaty.

kvieta
22. feb 2013

@zaskar Ty si dobrý pesimista s celkom fajn čiernym humorom😀

nae
22. feb 2013
bombicka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
22. feb 2013

@nae 😀😀😀 tiež som sa na tom pobavila. Vojaci asi dostali dovolenky za to, že to vzdali skôr🙂