Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

april171
1. mar 2013

@kamilb Uznaj, ze to nie je normalne, aby si clovek niekde pokutne zhanal monovalentnu vakcinu zo zahranicia (nie kazdy byva v Bratislave a ma Vieden za rohom), a pokial ti pediater o tom nepovie, tak po tom mozes akurat patrat na nete, aj to nie s zarucenym vysledkom.

zaskar
1. mar 2013

Moja sestra povedala ze je to dobre sa dat ockovat, aj moja mama aj babka , aj pediater Stefan mi to povedal, aj na TV joj bolo o tom aj na Markize... Je to urcite dobre sa dat ockovat..je to predsa dobre pre nase deti... lebo tie neziaduce ucinky to je nezmysel....a ja verim pediatrovi... lebo on studoval a ma atestaciu na vseobecne lekarstvo... babka vravela ze tie rakoviny, alergie, neourologicke problemy za ich casov neboli ale ze to isto je z tych eciek, z t teho masla, zo zleho masa, zo svetrov, zo vzduchu , z vyfukovych plynov a z vody, zo stresu z DDT, ona to vie lebo jej bratranec bol tiez pediater a mal dve atestacie... a jej to vravel... a tiez mi to aj pediater stefan potvrdil a ze ty co neockuju su blazni , ze ich niekto ovlada a plati im za to aby to robili....ze si vymyslaju lebo ich deti su chore koli inemu a ni koli tym vakcinam, antibiotikam co im davaju 3x do mesiaca, martankov, sirupceky,colu, mcdonald, mam znameho co predava lieky a bol v tej tovarni na vakciny a ze to je super tam , ciste, vsetci v bielych plastoch...ze to je sterilne a na kvalitu tam dohliada teta agnes.... to ze ked po ockovani sa nieco objavi je normalne....zo to je prirodzena reakcia...hnisava ruka, 40 trploty...ochrnutia, autizmus , rakovina, zajakavanie...(lepsie ako mat strasnu chorobu ).kto vie ako ty mlady dnes ziju, piju, fajci, fetuju, furt su v robote a sedia pri tzch pocitacoch... to je z toho....babka aj Stefan to tak isto vnimaju... aj verim im a nie nejakym blaznom....lebo studovali... a su aj vyskumy na to a vela vyskumov...a pravdivych...staci si pozret internet... nebudem predsa rizkovat mumps , a tej rakoviny neni az tak vela a ani tych neurologickych problemov... a aj keby to nahodou bola pravda o tzch neziaducich ucinkoch aka je pravdepodobnost ze prave mne sa to stane.........takze treba ockovat....!!! treba si vybrat mensie zlo... to znamena radsej rakovinu, autizmus a ochrnutie ako tyzden doma lezat s uterakom na krku alebo mat tyzden posiate telo vyrazkou...a tie pneumokoky to je hnus, cital som o tom...verte mi..ja poznam vela vyskumov aj lekarov...a oni to predsa vedia lepsie.......jednoznacne ockovat !!! a vsetko !!! keby nieco...odkedy sa ockuje vsetci sme zdravsi, aj ludi pripudlo na planete.... a dozivame sa viac rokov.... to je z toho.......z tych vakcin....a tie farma koncerny to su najlepsi ludia na svet... rozdali by aj posledne.... to su naozaj ludia co robia pre dobro nas vsetkych a o zisk im nejde... vsetko co zarobia venuju na vyskum chorob a na vystavbu nemocnic....nie na jachty, domy atd...ako napriklad obchodnici z wallstreet...

nikimax
1. mar 2013

@zaskar krásne si to vystihol......to je prepis rozhovoru na prechádzke medzi kočikárkami o očkovaní??? 10 krát like.... 😀

hajanka
1. mar 2013

@zaskar toto si budem citat dokola a dokola, az kym tomu aj ja sama neuverim :- D 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zaskar
1. mar 2013

a este aj ohovaruju tie farma firmy, ze su to zlodeji ze 30 rokov pouzivaju ti ustu vakcinu, ze sa vozia v drahych autach , ze ich akcie stupaju, ze platia lyzovacky lekarom, ze nerobia vyskum co ktora vakcina v interakcii s inym liekom alebo z hocicim moze vyvolat..aj toho Gatesa s tym rockefellerom ohovaraju ze robia na vakcinach co vyvolavaju predcasny potrat, ze sa venuju eugenike...ze rockefeller daroval pozemok OSN a zalozil WHO.... ved to snad ani nemoze byt pravda aby par ludi ovladalo tuto planetu a vsetky tie vojny, firmy, zbrojarsky a farmaceuticky priemysel a wallstreet EU a podobne...ved to je nemyslitelne...vad to je vymysel chorej hlavy...zevraj aj BMW vlastni nejaky farmakoncer..to sa mi nechce verit.. a Dupont s IG farben a rockefellerom..vraj Dupont zbrane vyraba/al , a viezol sa aj v obohacovani uranu a farmakologii...a ohovaruju ze tieto kartely dokonca ovladaju aj media.....ved to len schizofrenik moze vymyslet...takuto teoriu... ze by firmy a par rodin ovladalo svet....choromysleny clovek co vysadil prozac....

sirinka
1. mar 2013

@zaskar ze by som sa nechala dobrovolne hospitalizovat???

zaskar
1. mar 2013

ste nezodpovedne individua, sielene, ohrozujete neockovanim nase deti v skolkach a skola h a vysmievate sa... ked sa vam tu nepaci choddte do nemecka alebo rakuska, tam sa nemusi ockovat, ale to len koli tomu ze tam tieto pliagy nemaju, a cez karpaty , alpy a viedensky les sa to tam nedostane. je mi z vas nanic..

zaskar
1. mar 2013

@sirinka vyskusaj 🙂 ale mozno blude platit to stare: s lekarom tyzden a bez neho 7 dni 🙂 aj ked teraz uz som zapocul ze s chemoterapiou 1 rok a bez nej 2...

zaskar
1. mar 2013

No vidim ze dnes uz sranda nebude, uz im ani piatok nepreplacaju alebo maju nejaky zurik v jasnej 🙂 Idem ja na prazdniny...

abbey1
1. mar 2013

@zaskar K bielym sterilným plášťom dodám len jedno. Stačilo vidieť "sterilitu" v banke krvnej plazmy v Nemecku a u nás pri spracovaní pupočníkovej krvi. A škoda, že poznám toľkých ľudí z farma firiem. ☹ ☹ 😖

tanapeta
1. mar 2013

@abbey1 no pupočníková krv - to je tiež diskusia na dlho..🙂)

bralilienka
1. mar 2013

@zaskar máš dobrý matroš. hod nám kontakt na dealera 😀 😀 😀
a nech neodbočujem, naša malá má tú rakovinu asi z hamburgerov, ktoré do jej 5-tich mesiacov zjedla neúrekom ☹

tanapeta
1. mar 2013

@bralilienka skvelé..takže ste ďalšia "obeť" očkovania ☹(

bralilienka
1. mar 2013

@tanapeta ako by to napísal @zaskar, "kto vie ako tie bábätká dnes ziju, piju, fajci, fetuju, furt su v robote a sedia pri tzv pocitacoch... to je z toho... ☹ ☹

áno, máme nežiadúce účinky hned s 1. očkovania_ hexa a synflorix. malá má dnes 11 mesiacov a 6 chemo za sebou. medzi 4 očami s lekárom- je to z očkovania. snímka sona po pôrode čisté, choroba dokázateľne získaná 😖

kamilb
1. mar 2013

Nasa 4,5 rocna dcera s oblubou sleduje serial: Bol raz jeden zivot. (francuzsky kresleny serial o funguvani ludskeho tela)Zo vsetkych kapitol ma naradsej kapitolu s nazvom "Ockovanie". No nezabili by ste ju?! Mladez zasrana, nevdacna.... 🙂

bralilienka
1. mar 2013

@kamilb nemusíš ju zabíjať, daj ju zaočkovať ☹

nikimax
1. mar 2013

@bralilienka hmmm....lenže tu niektoré dámy, neveria na než. účinky, pokiaľ im tu nezamávaš potvrdeným lajstrom od lekára, neváhajú vypýtať ani os. údaje, riešia tvoju genetiku, rodinnú anamnézu.........a hlavne....výskumy to nepotvrdili !! Autizmus...rakovina z očkovania?? Ale kočikárky- silná komunita....tie všetky očkujú a deti majú zdravé, preto je to dobré... 😉 😉 😉 😅 😅 😅 Náš 15 mesačný tiež bohvie z čoho to mal....ale dávam tip na bud zo vzduchu, alebo ten sveter- tuším nosil..... 😀

bralilienka
1. mar 2013

@nikimax ja viem, preto tu to skôr čítam, ale dnes tu tie pektorky nesmrdia, tak som si dovolila zopár slov do inteligentnejšieho pléna 😀 😀 😀

nikimax
1. mar 2013

@bralilienka vidíš, dnes to zaskar zhrnul - celú túto tému do jedného príspevku a my sa tu lopotíme 120 strán nejakej diskusie......a zrazu (aspoň dúfam) je všetkým jasno a rozumeno........zostal čistý vzduch, žiadne otázky.....žiadne vakcíny....🙂

bralilienka
1. mar 2013

@nikimax vždy je čistý vzduch, ked smrad zmizne 😀 😀 😀

danjelca
1. mar 2013

takže to tu môžete zavrieť...je vybavené 🙂

tanapeta
1. mar 2013

@nikimax naša to mala z bebe tv. To vieš, macko zožral psíka a bolo. Presne z toho prestala rozprávať reagovať na meno. V noci boli amoky z toho ako sa jej to snívalo a s každým amokom určite vrieskala za tým psom.

bralilienka
1. mar 2013

@tanapeta
@nikimax
raz budú lekárky skutočne hovoriť tieto dôvody: to nemá z očkovania, nepozerala malá nejakú rozprávku? televízne noviny? telenovelu? nepredávkovala sa chodením v pavúku? nehojdali ste ju na hojdačke spredu dozadu? mala včera žlté, alebo ružové pančušky?
je šušne? tak to má na šušne alergiu....🙂

nikimax
1. mar 2013

@bralilienka ale dávaš.... 😀 😀 v každom prípade je potrebné očkovanie zdobrovolniť, ved nemôžu lekári robiť zo seba takýchto trapkov a pajácov..... 😅 😅 😅

hajanka
1. mar 2013

@nikimax oni nerobia, oni su 😀 (dobra vacsina urcite)

prevenar
1. mar 2013

@zaskar ..a dunaj . zabudol si na dunaj 😅 ten podla mna zastavil vela chorob z rakuska, ved sa len pozri ako rychlo tecie 😅 ..akurat by trebalo tie mosty spalit , nech je to dokonale 😝

prevenar
1. mar 2013

@zaskar Včera o 10:04 - zabil. (minimalne Neluckeho 😅 )

AMEN.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
2. mar 2013

@tanapeta Nerob si z ničoho nič, aj títo rodičia dôverovali lekárom aj vakcínam ale iba do určitého času.

http://iuro.awardspace.com/sved/brana.html

adsumus
2. mar 2013

@petot Chcem sa ťa teda ešte raz opýtať aký je tvoj postoj k "novému" faktu zo starej štúdie o tom, že na nižšie riziko astmy vôbec nemusí vplývať neskoršie zaočkovanie, ale práve prekonanie horúčky, vdaka čomu bolo očkovanie posunuté.Ako to priznávajú aj samotní autori štúdie.Ty si si to nevšimol alebo si to nečítal celé alebo si to len odignoroval?