Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

katka1981
21. jan 2013

Baby ja nejdem vobec rypat, len sa chcem spytat tych mamiciek, kt. vobec nedaju ockovat svoje deti, ci nemaju strach, ze raz, ked sa tak hromadne mamicky rozhodnu neockovat deti, co ak sa vratia tie ochorenia proti, kt. vase deti nebudu ockovane? Nemate strach?

katka1981
21. jan 2013

@anw, ahoj, nejdem sa vyjadrovat vobec k ockovaniu, len tolko, ze mna nikto neockoval asi od 13 rokov a ja mam od porodu herpesy denno denne uz vyse 3,5 roka a nepomaha mi nato vobec nic ani lieky na imunitu. V mojom pripade to teda s ockovanim vobec nesuvisi. Podla mna je to vycerpanost. Vo stvrtok budem mat vysledky z imunologie. Dr. mi hovorila o injkeciach na imunitu, ze su ucinne, viem, ze bolia, co ma ozaj odradza a navyse sa obavam, co za potvory obsahuje, netusim ake budem mat vysledky, ale asi ma na to nikto neukeca, asi skoncim na zazracnych bylinkach 🙂 Ako si riesis imunitu teraz?

pectore
21. jan 2013

@katka1981 ... nemyslim si ze maju strach... pretoze ako pisala hajanka oni si boja len ockovania pretoze maju vsetko nastudovane a maju lepsie znalosti ako ktorykolvek imunolog ....A predsa je "nemozne" aby sa dieta nakazilo chorobou ktora tu uz nebola 20 rokov.... oni castokrat nevidia ze sprievodnym javom bola ukazkova zaockovanost v SR. Nevidia ze vsade v zapadnej europe kde vznikaju ohniska nezaockovanych deti casom buchne epidemia nejakej infekcnej choroby a vsetci su preockovany.... Este si to nezazili na vlastnej koži.... musia si to odtestovat na vlastnych detoch....a mimochodom vsetky tie choroby su podla ich nazoru lahko liecitelne...a staci preventivne papat ryby tuk a vytanim c.... ale chodi krcah po vodu kym sa nerozbije 😒 som celkom zvedava co ti odpisu.

katka1981
21. jan 2013

@pectore, ukamenuju ma? 🙂 Tak ja ockovania uz riesit nemusim chvalabohu, takze sa tym nezaoberam, len sa pytam cisto z ludkeho hladiska, ze ci sa neboja, nic za tym nie je. Ono staci, ze dieta chyti kiahne alebo nieco, co oslabi imunitu a potom to uz ide.... a staci nejaky neschopak lekar a chuda dieta. Ale zas chapem, ked mal niekto zlu skusenost, ze nadava a je proti. POznam aj pripad kedy chlapca zaockovali a ohluchol. To su velmi vazne veci. Skor je to o skusenostiach. Napr. kamoskina dcerka tak dobre znasala ockovanie, ze nemala ani teplotu.

kaja73
21. jan 2013

@danjelca par mesacne babo nie je chranena pred ciernym kaslom ani ked davas ockovat-lebo do 3m nema ziadnu davku a plne zaockovane je az od roka-cierny kasel je pritom najviac nebezpecny prave pre deti do 6m a to nie su este aj tak plne zaockovane-takze ani ty ako ockujuci rodic nemozes povedat, ze sa tvoje babo nemoze nakazit.
A okrem toho je stale viac pripadov plne zaockovaych jedincov s ciernym kaslom-casto maju pritom atypicky priebeh-lebo su zaockovani- a nik nevie ze ho maju -ved su zaockovani a ani nemaju typické priznaky-a tak siria -mozu sirit.-chorobu prave medzi najviac ohrozenymi babatkami.
Inak maminka co ma prekonay cierny kasel dava vo svojom mat.mlieku protilatky proti tejto chorobe uz novorodencovi-to je ozaj ochrana pre najviac ohrozene babatka-ochrana od narodenia-nie az od roka.
A dnes kazdemu- ci ockuje ci neockuje ostava len jedine-nechodit medzi davy s babatkami,vyhybat sa kaslajucim ludom-ine proste nepomoze-leda to kojenie- ak si ho chorobu prekonala.
Po zaockovani vznika paradoxna situacia-clovek sa nakazit moze,len nema bezne priznaky a teda siri nevedomky chorobu-chodi do prace,medzi ludi-ak by mal klasicke priznaky-lezi doma,je izolovany a nesiri chorobu.
Plus sa maminky ockovanych babatiek citia iste ze ich babu nic nehrozi a tak behaju medzi davy ludi s nimi aj ked maju len 1 davku vakciny v sebe-to je tzv falosny pocit bezpecia,potom je len krocik ze sa aj ockovane babo nakazi.
teda ani ockovanie neochrani babatko od cierneho kasla.

anw
21. jan 2013

@katka1981 Pravdepodobne ti ide pichat Polyoxidonium....to uz mam za sebou...vysledky nulove....imunor tiez nula bodov.....chlorela....jacmen......vsetko mam odskusane a nezabera zatial nic......momentalne pijem rakytnik a beriem cecko....drzim palce

katka1981
21. jan 2013

@anw, brala som isoprinosin, nula bodov a este minejak vadil neviem ci svrbenie alebo co a mam pocit ze mi spustil kvasinky, imunor nepomohol este v case ked som ani herpesy denne nemala. Kam sa picha Polyoxidonium? Lebo mam pocit, ze toto sa picha do zily a jeden pacient hovoril, ze mu z toho 20 minut trpne ruka. Tiez sa skor priklanam k rakytniku...

jitka0071
21. jan 2013

nechapem preco vzdy ked niekto napíse nieco za očkovanie je tu verejne popravený!!!! ved je sloboda v rozhodovaní a je velmi sueper, ked niekto napíse aj z tej druhej strany a nielen proti očkovaniu, ved mamicky musia mat moznost voľby a porovnat vec... ked sa im bude podstrkovat len to negatívum aj to nie vzdy potvrdené... tak neviem... jedna peediatricka dost skusena napr. povedala, ze veľa mamičiek všetky choroby, ktoré dostanu ich deti chcu za kazdu cenu priradit za vinu len očkovaniu, co niekedy nie je vôbec opodstatnené, vzhľadom k tomu, ze veľa detských chorob alebo anomálií sa prejaví okolo 4 mesiaca práve v tom "nesťastnom " čase povinného očkovania... ale pri tom by veľa tých chorôb deticky žial mali aj tak... len je vzdy ľahšie na "nieco " zvalit vinu, je to akési odbremenenie.... ved mamicky tu kolké písu, ze dietatko prestalo napr. vydávat tie ich zvuky ag a podobne, pritom veľa mamiciek co deti nedali očkovat to maju presne tak isto, a dietatko zacne po malickej pauze komunkovat... a takých príkladov len tu na koníkovi sa dá prečitat hrozne veľa, jedna napíše mam tento problém z očkovania a druhá presne v inom fore riesi toto isté len ze nebolo zaočkované a zistí sa nakoniec ze je to uplne ze normálne tak ja neviem... je to na kazdej mamine ako sa rozhodne... drzím všetkým palce a popravde by som asi uz nechcela byt v ich kozi, aby som musela o tom rozhodovat....

hajanka
21. jan 2013

@katka1981 uz to tu bolo pisane, osobne za seba mozem povedat - nie, nemam strach 🙂
jediny strach mam tak akurat z vakcin, pomaly ale isto nas nicia, zabijaju...

ps: "len sa chcem spytat tych mamiciek, kt. vobec nedaju ockovat svoje deti, ci nemaju strach, ze raz, ked sa tak hromadne mamicky rozhodnu neockovat deti, co ak sa vratia tie ochorenia proti, kt. vase deti nebudu ockovane? Nemate strach?"

ty mas dieta ockovane?
tiez nechcem rypat, ale chcem sa spytat, nemas strach ze aj ked zaockujes (riziko nez. ucinkov, toxinov a ostatneho) tak sa tvoje dieta nakazi chorobou proti ktorej bolo ockovane??? Nemas strach???

hajanka
21. jan 2013

@katka1981 ps: cim viac liekov-chemie -> tym viac problemov
bezni lekari neliecia, len potlacaju liekmi-chemiou priznaky

katka1981
21. jan 2013

@hajanka, strach mam ako kazda matka, ale vacsi by som mala keby ockovana nebola. A v case, ked som ju davala ockovat, som cele noci nespavala, cize som sa nadtym nezamyslala, ci dat alebo nedat. Az ked mala 15 mes. a isla na MMR, bala som sa velmi, ale po porade s lekarkou som ju zaockovat dala a trpla ako to dopadne. Neziaduce ucinky nemala a som rada, ze je to za nami. Pri druhom by som sa bala viac, a mozno by som citala clanky a riesila, zatial nemam dovod.

katka1981
21. jan 2013

@hajanka, ano, suhlasim a niekedy je lepsie, ked clovek nevie, aspon nema taky strach. Ja som nemala vtedy cas riesit, som rada, ze to dopadlo tak ako dopadlo. Ine je, ked pocuvas, co sa stalo detom v okoli, to som sa podozvedala neskor.

hajanka
21. jan 2013

@katka1981 ale ockovanie predsa nechrani pred nakazenim, takze to mas to iste, naviac akurat ma v tele tazke kovy a toxiny... ktore mozu spustit ine ochorenia v buducnosti
no nemas pravdu v tom, ze je lepsie ked clovek nevie, ja osobne keby som bola vedela o rizikach ockovania pred 3 rokmi, tak dnes moj syn by preockovany nebol a nemal by dnes zdravotne problemy... ale chodi krcah po vodu kym sa nerozbije... dovtedy to sa nebude clovek zaujimat, az kym ho to nedolapi 😖 potom si bude bit hlavu o mur...

"Co mozete ocakavat po ockovani" - prirucka poruch spanku, horucky, pokles ci strata motorickych schopnosti, traviacich tazkosti, poruch ucenia, autoimunitnych ochorenia ako cukrovka, astma, rakovina... kniha vydana a NAPISANA RODICMI OCKOVANIM POSTIHNUTYCH DETI.

nae
21. jan 2013

@katka1981 Nie, nebojím sa neočkovaných/neočkovania detí 😉
@pectore Dovolím si tvrdiť, že s mojimi súčasnými vedomosťami o očkovaní (ktoré sú len malým percentom vedomostí ľudí, ktorí sa problematike ne/očkovania venujú na plný úvazok, dlhšie apod.), by som dokázala vyargumentovať minimálne našu pediatričku a trúfla by som si aj na iných jej kolegov. Na rozdiel od nich by som bola schopná diskutovať bez emócií 😉

katka1981
21. jan 2013

@hajanka, ja som to myslela tak, ze som rada, ze malej sa nic nestalo a ze som aspon nemala take stresy.

hajanka
21. jan 2013

@katka1981 tak to veru ano

trojmamka
22. jan 2013

@prevenar preco na mna utocis?Ockovala som a ockovala.by som.znovu.Jeto moj slobodny nazor.Ja neberiem nazor Vam neockujucim tak Ty nechaj moj mne.Deti mam 100% zdrave ziadna alerfia problem nic klop klop.A ano na Slovensku sa citim ako v raji-mam tu rodinu,byvam tu,citim sa tu v podstate bezpecne,mam kde byvat,mam si.co obliect,mam.co jest.Nie nemam na next ci prudko znackovy kocik ale som Stastna.

stanislavao
22. jan 2013

@katka1981
@pectore
moje deti tiez nemali ziadnu negativnu reakciu na ockovanie, len zvysenu teplotu. mladsi syn ma ekzem, co samozrejme si niekto mysli, ze z ockovania. podla mna je to blbost. mna by tiez zaujimalo, ze na koho sa budu matky vyhovarat, ked im o par rokov budu deti hospitalizovane na infenkcnom s ciernym kaslom, tbc, osypkami a pod. zasa budu hladat nejakeho vynnika, ze kto je na vine tomu, ze ich dieta je chore. uz teraz sa matky stazuju, ze im nezaockovane deti nechcu prijat do skolky. stale je niekto iny na vine. ak by som sa rozhodovala zas o ockovani, nevahala by som. verim, ze matky, ktorych deti mali vaznu negativnu reakciu na ockovanie, tak sa na to hnevaju, ale kolko je tych, ktore negativne reakcie nemali. len o tom sa nepise. nikto nenapise:"boli sme na ockovani a nemame ziadne problemy". len ten, kto ma zlu skusenost pise a preto sa to tolko rozobera.

kamilb
22. jan 2013

@stanislavao - mam len jednu otazku. Keby si mala zlu skusenost s ockovanim pri prvom dietati. povedzme operacne odstranenie lymfaticky uzlin v druhom mesiaci zivota tvojho dietata, neuvazovala by si pri druhom dietati inak?

hajanka
22. jan 2013

@stanislavao ziadny rodic nikdy nevie dopredu ci prave jeho dieta tu negativnu reakciu nebude mat, vies? a ak uz ma tak uz je neskoro... pretoze to su matky, ktore sa poucia z chyb inych..

nevidim ake stare mas deti, ani kolko...
moj syn bol tiez ockovany proti vsetkemu povinnemu a pri poslednom podani vakciny (preockovani) zareagoval jeho organizmus tak, ze mu zlyhala imunita.... a tiez dotedy nemal s ockovanim ziadne ozajstne vazne problemy (mal nepokoj, nespavost, horucka, bolest, opuch jasne...) ale bol uplne zdravy, imunitu mal super, vzdy ho dr. chvalila, otuzovali sme od malicka.... a BAM!
zo ziadnych problemov sa vykluli velikanske problemy.... dlhodobe, imunodefit, alergie....
nerozumiem tomu, chapes matky ktorych deti mali negativne reakcie ze nechcu dalej ockovat, ale nechapes tie, ktore sa tym reakciam prave chcu vyhnut? svoje deti proti nim ochranit?... tiez maju cakat ako ty a ostatni... a dufat, verit, modlit sa a neviem co este, ze prave to ICH dieta nezareaguje? su proste matky, ktore sa tomu chcu vyhnut a poucia sa od inych

vaz si ze tvoje deti nemali dosial ziadnu negativnu reakciu,
lebo co bolo moze byt, neprajem to nikomu

ja sa vyhovat nebudem na nikoho, ak sa dieta nakazi tbc ci osypkami, tak sa budeme liecit, ako pri kazdej inej chorobe, a na koho sa budes vyhovat ty, ked ti dieta tiez ochorie na chorobu proti ktorej bolo ockovane? Kto bude potom na vine?

pallacinka
22. jan 2013

@hajanka Das prosim link, kde sa da ta kniha kupit? Mam doma vsetky knihy z tejto edicie a tato urcite vydana nebola.

hajanka
22. jan 2013

@pallacinka ty ich mas? ja som tuto prave vcera hladala na nete a nenasla som, tak este asi nie je v predaji

pallacinka
22. jan 2013

@hajanka Ja mam hlavne What to expect when you are expecting, to je "biblia" pre tehotne v US. Pytam sa ta preto, lebo tato je uplne jasny fake, urcite vydana nebola a ani nebude, je to len (velmi zla) praca vo photoshope. Ked si vyhladas tu, co mam, tak pochopis. Budes zbytocne cakat, kym bude v predaji, toto je jasna recesia.

jitka0071
22. jan 2013

poviem vám len taký malický príklad toho co som už tu písala... jedna mamicka minulý týžden dala dietatko zaočkovat uz druhýkrát bez chvalabohu nejakých váznych príznakov - opuchnutá nozicka dva dni - nic viac, druhá mamička dietatko rovnako staré očkované nebolo, dostalo nejaké problémy, tažšie dýchanie, je v nemocnici .. dufam ze to nebude nic vazne, ale ide o to, ze keby bola dala očkovat, tak tieto problémy by sa istotne dali za vinu očkovaniu, ale dieta očkované nie je tak teraz co? to je o tom co som uz písala ze vela vecí dieta dostane aj bez očkovania....nie všetkým problémom je dôvod očkovanie...mne sa ozaj práve zdá, ze sa tieto veci zlahcuju a co ked je dietatu nieco tak kto za to môze? očkovanie predsa!!!!

betina1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
22. jan 2013

@pallacinka aha, no ja som to brala ako ze to vazne ide byt vydane, teraz som to pochopila...... toto je parodia na knihy o materstve ako vystraha pred ockovanim 😉 🙂

pallacinka
22. jan 2013

@hajanka Asi tak, pochybujem, ze by seriozne vydavatelstvo vobec niekedy taku knihu naozaj aj vydalo.

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 🙂 no to si tomu dala, ze nerada by som priala niekomu nieco zle, lebo sa to moze proti mne obratit.. 😀 tak si si zavarila teraz 😀

ja som mala mumps ked som bola mala, nebola som ockovana, je tu kopec ludi (moj rocnik a starsi) ktori tiez ockovani neboli a tiez presli tymito chorobami 🙂 kedysi to boli bezne choroby, dnes sa daju duplom velmi dobre liecit
na svete su omnoho nebezpecnejsie choroby ako mumps, cierny kasel... a neockuje sa proti nim

prevenar
22. jan 2013

@trojmamka 😀 no, myslel som ,ze po tom co ti zrusili TBC ockovanie , ze sa tu uz nebudes citit bezpecne , tak som ti hladal krajinu kde to este ockuju , tot vsio ..paaa 🙂

betina1984
22. jan 2013

@hajanka ake napr.? No, mozno preto, zenie su na take choroby vakciny... Mumps je velmi nebezpecny hlavne pre chlapcov... Ja ho tiez mala, viem, co to je a nerada by som, aby to malo aj moje dieta