Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

prevenar
22. jan 2013

@betina1984 ok, poslem 🙂

anw
22. jan 2013

@prevenar TBC sa napriklad ockuje v Madarsku

nikcicka8
22. jan 2013

Já jsem teda neočkovala malou vůbec na nic, malé je osm měsícu, zatim nebyla nikdy ani trošku nastydlá, nikdy jsme neodsávali soplíky, je plná energie, zdravá, každý den ji sama dělám jídla, plně kojim, nemá nejměnší problém, každy den dostává, rakytník, rybí tuk, vitaminy, není očkovaná na nic a doktor když i vidí tak přede mnou smeká 🙂 Takže opravdu je lepší imunitu podporovat a ne ničit chemií, je jedno jestli jste očkovaní nebo nebo ne, to, že jste očkovaní neznamená, že nemoc nedostanete, právě spíš naopak. Takže místo injekcí radši vitaminy, zdravou stravu a vrátí se to všem jako mě 🙂

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 napr. sarlach, lepra, mor... proti tymto chorobam sa nikdy neockovalo, preco?
xxx kmenov virusov a bakterii proti ktorym sa neockuje...

zober si len taky prevenar13, chrani proti 13 kmenom bakterii z vyse 90....

keby nebolo ockovane, nebol by nebezpecny, vacsina deti by ho prekonala ako ostatne choroby v detstve, nebezpecny moze byt dnes pre chlapcov puberte, lebo ockovanie ho odsuva prave do tohto rizikoveho veku 😖 navyse ucinnost nie je vysoka, protilatky nie su iste a zivotnost vakciny vyprcha... takze ani po tomto case chlapci nie su chraneni.
Ja som mumps mala a radsej by som aby ho malo aj moje dieta, radsej nez mat v sebe hlinik, ortut, rozne ine neurotoxiny....

nikcicka8
22. jan 2013

a jenom ještě dodám, pokaždé když jdeme od doktora z pravidelné kontroly tak jsem na sebe pyšná, doktor nemá jedinou možnost mi vyčíst to že není očkovaná, když vidí jak je perfektně zdravá a jak neumí ani brečet, a jak jsou další děti v čekárně pořád nastydlý a nevrlý, tak jediný co mi vždy řekně je to, že bych měla mít další, že jsem příkladem pro ostaní 🙂 takže já jsem na svoje rozhodnutí pyšná 🙂 neočkuju, ale dělám vše pro výbornou imunitu svojí i malé a vrací se mi to 🙂

betina1984
22. jan 2013

@nikcicka8 bodaj by ti to vydrzalo... Nie je hlavne vychod castou Slovenska, kde prechadzaju utecenci zo zaostalych krajin, Afganistan a pod.? Co ak sa niekedy vo vyssom veku s nimi stretne a nakazi sa bohvie cim...? Co ak najde niekedy na pieskovisku infikovanu injekcnu striekacku, nemam na mysli aids, ale mohol ju pouzit niekto so zltackou alebo TBC...? Potom jej vytaminy ani zdrava strava nepomoze.... Ale ved kazdy si rozumieme...

betina1984
22. jan 2013

@hajanka prave kvoli tomu, ze ucinnost vyprcha casom, sa asi preockovava, nie? A tie prvky, co si vymenovala, telo prirodzene ma v sebe a ked ich do seba nedostane vakcinou, tento svet je natolko spinavy, ze to moze dostat hocikde, zo vzduchu, moze byt nejaky unik z tovarni.... A pod. Vzdy sa najde aj ine vysvetlenie, nie len to, ze to dostaneme z ockovania...

nikcicka8
22. jan 2013

kamarádky kolem mě mají děti všechny očkované, moje názory neuznávají, ale oni sami a stejně tak jejich děti jsou neustále nemocné, to je samé astma, laringitida, alergie, vopruzeniny, nastydnutí, soplíky, samý prášky.....Já už neměla prášek několik let, nejsem nikdy nemocná, jim zdravě, dbám o sebe, a malé koupim radši něco na sebe než prášky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nikcicka8
22. jan 2013

@betina1984 Ale pomůže, pokud se setká s čímkoliv a má výbornou imunitu nedostane nic, ale pokud ji podrazim ještě očkováním dostane tu nemoc určitě 🙂

betina1984
22. jan 2013

@nikcicka8 ved sa nechajme prekvapit... Bodaj by bola mala stale zdrava. Som zvedava, ako to bude znasat v skolke...

pallacinka
22. jan 2013

@nikcicka8 Nechcem byt zla, tiez vam prajem, aby to vydrzalo co najdlhsie, no na zaklade jedneho pripadu nemozes robit vseobecne zavery. Nie je ziadny zazrak, ze dietatko mladsie ako rok, ktroe nikdy nebolo dlhodobo vystavene kolektivu, je zdrave. Nasa mala tiez do roka nevedela, co su to sopliky, a ockovana je este viac ako slovenske deti v jej veku. Prichodom do jasiel sa to zmenilo, ale iba na chvilku, teraz je uz znova odolna a naposledy som s nou bola doma v juli, klop klop.

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 heh 🙂 super priklad si dala, ja byvam este vychodnejsie od @nikcicka8 a predstav si, u nas mame zachytny tabor migracneho uradu pre utecencov, v lete sme sa s malymi cokoladkami stretavali na zmrzke 😉

aaach jaj, ako keby sa s ockovanim nakazit nemohla....
stale sa to tu toci o tom istom, ale kto nechce pochopit, nikdy nepochopi, az ked zazije na vlastnej kozi, tiez som si myslela kedysi, ze ked ockujem, tak som chranena, sestrina mala po tom co bola ockovoana hexou v sebe nosila pekne dlhsi cas hemofila... 😖 a vakcina ju mala chranit... no smola 😖

betina1984
22. jan 2013

@nikcicka8 ja som ockovana ako dieta proti tomu, co v tej dobe bolo.... Teraz som mala po 17 rokoch prve ATB, len kvoli tomu, lebo som si nachladila hrdlo a beznymi cumlacimi tabletkami mi to nepreslo. Chripku som nemala asi 15 rokov. Moja starsia dcera, ked je chora, tak vzdy to odnesie len hrdlo, ak zje studene. Mandle musia von. Ine choroby nemala, akurat salmonelu, a to je tiez z jedla. Ockovana bola tak isto ako mali, vsetkymi povinnymi ockovaniami... A mali tiez chori neboli, akurat trpi syn na laryngitidu, ale ta bola, je aj bude. Ci bude dieta ockovane, alebo nie...

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 @nikcicka8 jedna vec je vrodena imunita, predana od matky (aj kojenim) druha je ziskana, tu si bude musiet ziskat skor ci neskor 🙂 avsak vdaka dobrej imunite (neznicenej toximni, tazkymi kovmi z vakcin) si s chorobami poradi lepsie 🙂 kazde prirodzene stretnutie s bacilom, virusom imunitu vzprusi, povzbudi, telo si vytvori protilatky a tak sa stava odolnejsie do buducnosti (proti niektorym chorobam dozivotne odolne). Vakciny totizto nicia aj vrodenu imunitu.

betina1984
22. jan 2013

@hajanka hemofil je bacil, ktory sa moze ziskat v kolektive... Takze pokial mala chodi do skolky, pripadne sa na ihrisku hrava s inymi detmi, tak ho moze dostat... Moja ma streptokoka v nose, odkedy je v skolke. Su to bacile, ktorym sa nevyhne...

nikcicka8
22. jan 2013

@betina1984 Každý má právo se rozhodnout, já sama jsem byal očkovaná a nechala jsem se očkovat i na rakovinu děložního čípku za 14 000 výsledek? Rok jsem nedostala menstruaci, rok jsem se čistila odmítla prášky, začala jíst zdravě, hlavně jen ovoce, zeleninu, ořechy a odštavování, za rok jsem se vyčistila, od té doby jsou to tři roky jsem si nevzala jediný prášek, nikdy jsem nebyla nastydla, v těhotenství jsem neměla jedinou nevolnost, malá když se narodila, neměla žloutenku nic, byla čistá, krásná,všichni ji chodili do nemocnice obdivovat, já jsem byla hned fit, mléka mám na rozdávání, dokonce jsem davala i cizí holčičce, která byla nemocná, od mého mléka se uzdravila. Jinak antibiotika jsem měla taky před dvaceti lety, ale tři roky zpátky jsem si uplně v pohdě vzala na bolest ibalgin, paralen, byla jsem hloupá naivní a ted nevemu si nic a jsem zdravá. Nutno taky dodat, že kromě neočkovaní, je malá kojená a podporuju její imunitu tim, že ji jen ovoce, zeleninu, obiloviny a ořechy, žádně věci z lahvičky, žádné nutrilony, žádné kravské mléka, monte, pribináky, jogurty a atak. Pouze rybí tuk, vitaminy, rakytník, ječmen, vojtěšku a podobně. Ale každý strujce svého štěstí 🙂 Já si za svým stojim a vrací se mi to, jsme zdravý a to je základ 🙂

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 nechodi do skolky ani na ihriska a zisteny bol z vyteru po ockovani, pred ockovanim ho nemala

"Su to bacile, ktorym sa nevyhne..." preco sa potom proti nim ockuje?? 🙂

nikcicka8
22. jan 2013

Jinak já se nebojim jít mezi nemocné děti s malou, vim že to od nich nechytne, vim, že má imunitu dobrou a stejně tak malá spí u otevřeného okna už od narození i ted v zimě, ostatní holky na mě koukají jak na blázna, malé také nosí jen jedno bodyčko a bundičku, ani punčošky ne, je zvykla je ji teplo a nikdy nebyla nastydlá 🙂

pectore
22. jan 2013

@nae vyargumentovat.... no kludne si to mozes mysliet dalej... mna by tie SILNE argumenty zaujimali... 😉

nikcicka8
22. jan 2013

Ale nikoho neodsuzuji, každy at se rozhodne sám, ale důležité je hledat v základech, ne reklamy atak. ale číst knihy, studovat dějiny a podobně, je množství odkazů o tom, že vakcinace je špatné, stačí jen hledat, myslim, že je jen otázka času kdy bude dobrovolné, jako ve většině zemí 🙂
Mrkněte třeba na pohled této doktorky, dětské doktorky :

https://www.youtube.com/watch?v=6m-8gyL8aII
katka1981
22. jan 2013

Este jedna vec mi napadla, nejdem obhajovat ockovanie, ani nejdem nato nadavat, len si treba uvedomit, ze velakrat sa vyskytnu vazne neziaduce ucinky vtedy, ked lekar zaockuje dieta v case, kedy by nemal! Napr. je dieta prechladnute, alebo nedoliecene, alebo nema zahojenu ranku po ockovani na TBC. Poznam vela takych pripadov, kedy dieta nebolo uplne zdrave ajtak ho lekar zaockoval. A tu vznikaju velke sance na vazne negativne ucinky, ale o tom lekar vie a upozornuju nato aj vyrobcovia vakciiny. Nesmu sa ockovat chori, ani ludia s oslabenou imunitou. Vtedy je normalne, ze telo na ockovanie reaguje neprimerane a narobi problemy. O tom, ze farmacia je biznis, o tom sa nemusime vobec bavit.

katka1981
22. jan 2013

@nikcicka8, moja bola ockovana na vsetko a prvu nadchu mala ked mala 3 roky 3 mesiace. Nebola ani kojena. Kym dieta nenastupi do kolektivu, vobec nemusi byt chore ajkeby malo znizenu imunitu. Ja som si myslela, ze mala musi mat super imunitu, lebo nikdy od nas ani nic nechytila. A neuveris, ma ju znizenu, no primeranu k veku. Drzim palce nech je tvoje babatko stale zdrave. Podla mna do urciteho veku dietata nie je preukazatelne, ze ockovane je chorlavejsie, alebo ze kojene je zdravsie. Vidim to v okoli. O tomto sa da podla mna bavit, ked ma clovek 60 alebo 80 rokov, ale treba brat do uvahy aj zivotny styl cloveka. Imunita je zavisla na x faktoroch aj dedicnosti, prostredi v akom clovek vyrasta a urcite to nie je zavisle len od ockovania alebo len od kojenia atd. V kazdom pripade je ozaj strasne, ked niekomu zaockuju dieta a ohluchne alebo ockovanie sposobi iny vazny zdravotny problem. Keby to aj z ockovania nebolo, je to strasne..... kazdy chce byt zdravy a chce mat zdrave dieta. Ale nie vsetko sa da ovplyvnit tak, aby sme zdravi boli. Ovzdusie si clovek velmi nevyberie, castokrat sa stresom neda vyhnut, zjeme maso plne ATB ani o tom netusime, nejaky super syr s otravou na potkany alebo nieco fajne dochutene cestarskou solou a podobne. Alebo sa po rokoch zisti, ze nami oblubene jedlo obsahovalo karcinogennu latku. A to aj sampony co pouzivame obsahuju skodlive latky atd. A od toho vsetkeho zavisi nasa imunita...

betina1984
22. jan 2013

@hajanka osypky nie su bacil, mumps nie su bacil, rubeola nie je bacil... A proti hemofilu sa neockuje...

hajanka
22. jan 2013

@betina1984 viem co je bacil a co nie je, predstav si, ze Haemophilus influenzae typ b je zahrnuty v povinnom ockovani

ps: napriklad pneumokok je bacil 😉 Haemophilus influenzae typ b je bacil... atd..

betina1984
22. jan 2013

Hemofilov je viac druhov... A mala tvoja neter tento typ?

nikcicka8
22. jan 2013

@katka1981 Určitě imunita záleží na mnoha věcech, právě proto stojí za to o každé věci než ji uděláme přemýšlet 🙂 Je super, že tvoje malá nebyla nemocná, ale já bohužel vidim kolem sebe na všech těch, kteří nedodržují stravu a podobně, že ty děti jsou opravdu pořád nastydlí, nemocní, a ti kteří nedali očkovat a opravdu dbají na kojení, stravu atak jsou zdraví, takže myslim, že se to odrazí určitě, známí mají holčičku 5 let, nikdy nebyla nemocná nastydlá, od mala ji otužujou, jí jen zdravé věci, odštavují, nebyla nikdy na nic očkovaná, všichni je odsuzovali, ale až ted když jsou ve školece všichni nemocní a ona jediná v kolektivu je pořád zdravá, tak všichni uznali, že rodiče měli pravdu 🙂

ingrid16
22. jan 2013

@nikcicka8 8 mesiacov je strasne kratka doba, aby clovek povedal, ze dieta ma dobru imunitu. aspon podla mna. poznam kopu rodicov, ktori hovoria, ze maju zdrave deti, kym nenastupia do skolky. moj syn je zaockovany, ma 5 rokov , je zdravy ako ryba. a nedavam mu ziadne vitaminy ( podla mna je to len oblbovanie ludi a velky biznis) inac, nam doktorka hovori, ze mame strasne tenku zdravotnu kartu.

prevenar
22. jan 2013

@anw fantazia ..to aspon nebudte mat daleko 🙂 sup za dunaj . v madarsku chceli dat matku dvoch deti na 6 mesiacov do vazenia za to ,ze odmietla ockovanie. verim ,ze v takom state by ste sa mnohi citili ovela lepsie , fasizmus tam prezil do dnes ..

anw
22. jan 2013

@prevenar Sak to...len ja tu zijem a ide ma porazit.....ale ved coskoro sa stahujeme prec

katka1981
22. jan 2013

@nikcicka8, tak ja som za kojenie, ja som kojit nemohla a s otuzovanim suhlasim, to sme mali aj my v plane. Ano treba si nastudovat, ja som nato nemala cas, mne mala nespavala cele noci, my sme boli jak zombici, deficit spanku mame stale. Preto hovorim, ze osm rada, ze nie som teraz v pozici rozhodovat ci ockovat ci nie, na take rozhodovanie musi byt clovek triezvy a nie ked chodi ako prizrak. Aj my sme sa napocuvali ako malej nedoprajeme sladke a kacku a neviem co. Ale uz zrazu ani oni sladke detom nedavaju. Akurat mala zxobre musli tycinku, pred chvilkou mala tablicku cokolady 🙂 Mna by inak zaujimalo kolko lekarov, pediatrov neockovanych deticiek zdiela nazor ich matky, neockovat. Alebo su vsetci lekari za? Ale asi by som povinne ockovanie zmenila na doporucene. A ono by sa casom ukazalo, nakolko je skutocne ucinne, dolezite, zbytocne...... len je otazne ci by malo vobec nejaky efekt keby bolo ojedinele...